Olhanense – Arouca 1:0 (kon.) | Rio Ave – Gil Vicente 0:1 (kon.) | Setúbal – Belenenses 0:0 (kon.)
Rio Ave FC
0:1 (0:0)
Gil Vicente FC
Sobota 26.10.2013, 19:00Portugalská Primeira Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Příjemný dobrý večer Vám přeji při sledování utkání 8. kola portugalské nejvyšší fotbalové soutěže. V rámci něj se mimo jiné střetne i Rio Ave s Gil Vicente.

Rio Ave FC – Domácí hrají klidný střed tabulky. Po sedmi odehraných kolech získali na své konto deset bodů, což je řadí na osmou pozici. V dosud posledním zápase si připsali velmi důležité tři body za nejtěsnější možné vítězství 0:1. Jediný gól padl v 80. minutě, když si míč do vlastní brány srazil Ferreira. Jejich poslední domácí utkání ale již tak slavně nedopadlo, na svém trávníku totiž podlehli Nacionalu vysoko 0:3. Dnes by si tak jistě velmi rádi usmířili své fanoušky.

Gil Vicente FC – Hosté mají pouze o jeden bod více, než jejich dnešní soupeř. To je tak řadí na sedmou pozici. Co může hostujícího trenéra těšit je fakt, že jeho svěřenci nepoznali v lize chuť porážky již tři kola po sobě. Naposledy doma porazili poslední Pacos Ferreiru 2:1. O kolo dříve pak remizovali na hřišti Setúbalu 2:2. Uvidíme, zda jim neporazitelnost vydrží i po dnešním duelu.

Rio Ave FC: Salin – Edimar Fraga, Lionn, Marcelo, Roderick – Braga, Vilas Boas, Tarantini, Diego Lopes, Ukra – Koka
    Náhradníci: Pinto, Lopes, Lima, Del Valle, Wakaso, Santos, Moraes

Gil Vicente FC: Facchini – Danielson, Halisson, Luís Martins, Moura – Vilela, Luan, Goncalves – Viana, Paulinho, Ebralidze
    Náhradníci: Vinha, Nwakwo, Sciola, Brito, Pimenta, Pécks, Patterson.

1

2
    Do první dnešní příležitosti se dostal Diego Lopes, v dobré šanci ale mířil vysoko nad branku.

4
    Po další akci domácích přišla znovu střela, tentokrát už Adriano zasahovat musel. Vše co měl, ale bez problémů zvládl.

7
    První dnešní žlutou kartu vidí hostující Vilela za faul na Tarantiniho.

8
    První rohový kop měli možnost zahrávat domácí, ten jim ale žádnou možnost nepřinesl.

10
    Exekuci rohového kopu si naopak vyzkouší hostující tým.

11
    Ani pro hosty ale nedopadl nikterak vítězoslavně.

12
    Gil Vicente zatím hraje o dost tvrdší fotbal, než soupeř. Důkazem toho je i statistika faulů – 0:8.

12
    Již třetí rohový kop pro domácí fotbalisty. Vyjde to do třetice?

13
    Ani teď to nevyšlo, obrana hostí funguje dobře.

14
    Domácí se hnali do slibné šance, Ukra dobře potáhl míč po levé straně a poslal míč do vápna, kde si ho ale špatně zpracoval Koka a bylo po šanci.

16
    Výborný zákrok teď předvedl domácí golman proti hlavičce Viany!

19
    Do další příležitosti se dostal Koka, velmi dobře ho ale vychytal Adriano. Oba brankáři zatím vládnou.

21
    Moci vytáhnout se bude zase Salin, hosté budou zahrávat rohový kop.

22
    Tentokrát ale mohl zůstat v klidu, hosté si nic nevytvořili.

27
    Luis Martins se odhodlal ke střele, se kterou nadělal Salinovi obrovské problémy, nakonec budou hosté kopat roh.

31
    Ebralidze vidí žlutou kartu za faul na Diega Lopese.

34
    A chvíli na to vidí žlutou kartu i domácí Roderick.

35
    V pořadí již pátý rohový kop zahrávali hosté, ani teď si z něj ale nedokázali nic vytvořit.

38
    Výborná šance domácích! Ukra potáhl míč a skvěle přihrál do vápna na Tarantiniho, který měl před sebou odkrytou branku, ale minul!

41
    Na hřišti se momentálně nic zajímavého neděje, ani jeden z celků se nedokáže dopracovat k nebezpečné situaci.

45
    Hlavní rozhodčí nastaví ještě jednu minutku navrch.

Máme za sebou první poločas, ve kterém jsme branku neviděli. Zatím se hraje fotbal s minimem šancí na obou stranách. Asi tu největší promarnil ve 38. minutě Tarantini. Uvidíme, zda bude vypadat druhý poločas jinak.

Druhý poločas začne přibližně v 20:02.

46

46
    Do druhého poločasu již nenastoupil Koka, nahradil ho Del Valle.

50
    Druhý poločas se hraje zatím ještě v menším tempu, než ten první.

53
    Máme za sebou osm minut z druhé půle a stále nedošlo k žádnému ohrožení ať té, či oné branky.

56
    O první větší vzrušení se postaral Braga, který si za faul vykoledoval žlutou kartu.

57
    Na místo prohřešku si míč postavil Paulinho, jeho pokus ale branku neohrozil.

60
    Máme za sebou více než hodinu hru a stále jsme neviděli ani jednu branku. Nouze je i o gólové šance.

61
    Concalves vidí žlutou kartu po faulu na Tarantiniho.

64
    Braga a Vilela se střetli hlavami, na hřišti musí zasahovat lékaři obou týmů.

65
    Tak oba fotbalisté budou moci po krátkém ošetření pokračovat.

70
    Centr Diega Lopese zablokovali obránci na roh.

71
    Ten ale nepřinesl žádnou nebezpečnou situaci.

72
    Hosté střídají, Goncalvese nahradí Pimenta.

75
    Žlutou kartu vidí Lionn za protesty k sudímu.

76
    Do konce utkání nám zbývá něco málo přes čtvrt hodinky, stále jsme neviděli žádnou branku. Snad se jeden z týmů odhodlá strhnout výhru na svou stranu.

79
    Žluté karty nám začínají přibývat, další dostal domácí Ukra za faul na Pimentu.

81
    Gil Vicente právě vstřelil branku!
    Tak jsme se branky přeci jen dočkali! LUÍS MARTINS si vybojoval míč a nad ničím nepřemýšlel a vyslal střelu na branku, na kterou nedokázal Salin zareagovat!

82
    Hned po vedoucí brance hosté střídají, odchází Paulinho, nahradí ho Simy.

84
    Na nepříznivé skóre reaguje i domácí kouč, Bragu vystřídá Renato Santos.

85
    Domácí mají zhruba posledních osm minut na to, aby s utkáním něco udělali.

89
    Běží nám předposlední minuta základní hrací doby, Rio Ave zatím od inkasované branky ani jednou nevystřelila na branku, kterou střeží Adriano.

90
    Hlavní sudí nastaví ještě čtyři minutky navrch. Rio Ave se snaží svého soupeře zatlačit.

90+2
    Domácí budou zahrávat svůj první rohový kop v druhém poločase.

90+3
    Taktická změna, Ebralidze odchází, nahradí ho Pecks.

A je dobojováno! Ve druhém poločase jsme se dočkali branky! V 81. minutě přesně zamířil Luís Martins. Krom tohoto gólu nám ale zápas moc zajímavých situací nepřinesl. Gil Vicente si tak odváží tři body za těsnou výhru 0:1.

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji Vám příjemný zbytek sobotního večera a těším se u dalších onlajn přenosů. (20:56:50)