Banská Bystrica – Poprad 2:0 (kon.) | Trenčín – Zvolen 4:3 (2:0 po s.n.) | Žilina – Nitra 3:5 (kon.)
Martin – Košice 3:2 (kon.) | Piešťany – Skalica 1:2 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
HK Poprad
sk Neděle 17.11.2013, 16:30 • Zimný štadión Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 16:30.

Hokejová Tipsport extraliga pokračuje rýchlym tempom naďalej a my budeme prostredníctvom tohto on-line prenosu svedkami súboja 22. kola medzi mužstvami HC ´05 Banská Bystrica a HK Poprad.

Bystričania si určite nedajú za klobúk piatkové vystúpenie 21. kola na ľade odvekého rivala zo Zvolena, kde utŕžili doposiaľ najvyššiu prehru v tejto sezóne 0:8. Liga však pokračuje ďalej a mužstvo HC ´05 sa bude určite snažiť v dnešnom zápase odčiniť túto blamáž a udobriť si vlastných fanúšikov. Doterajšie výkony Bystričanov, samozrejme s výnimkou posledného stretnutia, boli vynikajúce a na to sa Banská Bystrica bude snažiť určite nadviazať už v dueli proti Popradčanom. Tí strácajú práve na svojho dnešného súpera iba 3 body a tak budeme svedkami priameho súboja o 3. miesto v tabuľke. Výkony popradského tímu sú napriek predsezónnym problémom veľmi kvalitné a zdá sa, že tréner Milan Jančuška nakoniec poskladal veľmi konkurencieschopný tím. Samozrejme "kamzíkom" veľmi pomohol návrat skúsenej ikony ich hokeja Arneho Krotáka, ktorý dokazuje, že aj v pokročilejšom hokejovom veku stále patrí k špičke našej extraligy aj tým, že je momentálne s 13 gólmi jej najlepším kanonierom. Na strane Banskej Bystrice to je útočník Petr Kafka, ktorý zaťažil kontá súperových gólmanov 10 gólmi. Popradčania si v poslednom meraní síl na domácom ľade poradili s MHC Martin 4:2.

V Banskej Bystrici môžeme očakávať vyrovnaný zápas a veľkú snahu domácich predĺžiť sériu víťazstiev na vlastnom ľade, ktorá momentálne trvá 5 zápasov. Poprad však nebude ani zďaleka jednoduchým protivníkom a kto sa nakoniec v tomto dueli bude tešiť zo zisku 3 bodov alebo či uvidíme prípadné predĺženie vás pozývam sledovať aj prostredníctvom nášho on-line prenosu.

Úvodné zostavy:

HC 05 Banská Bystrica: Kalemba – Saracino, Bambúch, Lunter, White, Macík – Macháček, Meland, Handlovský, Hudec, Kafka – Zošiak, Styk, Mat. Chovan, Zigo, Kadura – Devečka, Žilka, Hegyi, Heizer, Dolník

HK Poprad: Sidor – Brejčák, Suchý, Sýkora, Stals, Lapšanský – Kasík, Makovský, Drábek, Mlynarovič, Vaic – Fabian, Kurali, Paločko, Takáč, Kroták – Gaborčík, Gápa, Paukovček, Belluš

Rozhodca: Peter Lokšík – Martin Jobbágy, Vladimír Smerek.

Pekný podvečer pri sledovaní on-line prenosu z 22. kola hokejovej Tipsport extraligy, v ktorom HC ´05 Banská Bystrica privíta HK Poprad. Hráči oboch tímov už nastupujú na ľadovú plochu zimného štadióna v Banskej Bystrici a to znamená, že hlavný rozhodca dnešného duelu Peter Lokšík už o pár momentov vhodí úvodné buly zápasu.

Hráčske jubileum dnes oslávi hráč HK Poprad Samuel Takáč. Tento popradský odchovanec si štartom v dnešnom zápase pripíše dvestý duel v našej extralige.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:06
    Už v šiestej sekunde sa dostal do úniku Sýkora a poriadne zamestnal svojou strelou brankára Kalembu.

00:32
    Whiteova zblokovaná strela skončila na ochrannej sieti za Sidorom a bude nasledovať buly v útočnom pásme domácich.

00:58
    Vylúčenie Banská Bystrica – Petr Macháček – dve minúty za podrazenie.

01:17
    Popradčania sa zbytočne hrali s pukom pri pravom mantinely a domáci hokejisti vyhadzujú do stredného pásma.

02:08
    Sýkora hľadal v útočnom pásme Lapšanského, ale aj túto akciu hostí domáca obrana prečítala a Bytričania sa opäť oslobodili.

02:44
    Lapšanský mohol otvoriť skóre zápasu, ale v dobrej príležitosti neprekonal Kalembu, ktorý jeho zakončenie dokázal vyraziť.

02:58
    Banská Bystrica sa ubránila, Macháček sa vrátil na ľadovú plochu. Nevyužitá presilovka hostí.

04:07
    Dolník si vykorčuľoval s pukom spoza Sidora a snažil sa ho bekhendovou strelou ohroziť, pokus domáceho hráča však nemieril medzi tri žrde.

05:12
    Hosťujúci obranca čisto zastavil domáceho Macíka, ktorý neustál tento súboj a skončil na ľadovej ploche.

05:54
    Teraz sa už Macík predral do zakončenia a Sidor musel vyrážať do rohu klziska.

06:12
    Takáč skúšal prekonať Kalembu strelou pod jeho hornú žŕdku, ale tesne minul. Hrá sa zatiaľ plynulo bez prerušení hry.

07:11
    Eric Meland zakladá útočnú akciu Bystričanov spoza vlastného brankára, ale jeho rozohrávka je dosť nepresná a k puku sa dostávajú hostia spod Tatier.

08:18
    Heizer prišiel o puk v strednom pásme, ale hostia to nedokázali využiť a sami sa vystavili ofsajdovej pozícii.

08:43
    Lunter posunul v útočnom pásme puk na Whitea, ktorý okamžite vypálil, ale domáci útočník dnes už po druhýkrát mieri na ochrannú sieť mimo ľadovej plochy.

09:23
    Zigo iba ľahúčko nastrelil puk priamo na brankára Sidora, ktorý zakrýva puk pod svoju lapačku. Po vhadzovaní pálil Bambúch a vznikol tam pre Sidorom menší závar, po ktorom sa skóre nemení.

10:17
    Banská Bystrica si nerozumela pri rozohrávke a dopúšťa sa zakázaného uvoľnenia, vhadzovanie pred Kalembom.

10:38
    V prvej desaťminútovke úvodnej tretiny zápasu majú hostia z Popradu mierne navrch a častejšie zamestnávajú domáceho brankára.

11:29
    Lapšanský so Sýkorom sa snažili zakombinovať v útočnom pásme, ale nakoniec z akcie hosťujúcich útočníkov nebolo nič, domáci vyrážajú do ofenzívy.

12:31
    Arne Kroták poslal štipľavú strelu na Kalembu, ktorý si zatiaľ proti strelám popradských hráčov počína výborne.

13:27
    Prvá vážnejšia príležitosť domáceho tímu, pri ktorej sa dostal na medzikruží k puku Zigo, ale nemieril presne a Sidor nemusel zasahovať.

14:22
    V týchto fázach sledujeme väčšinou boj o puk v strednom pásme a po dlhšom čase bola hra prerušená po icingu, ktorého sa dopustil domáci Heizer.

14:34
    Spoza dvojice obrancov Popradu sa pokúšal prekonať Sidora Radomír Heizer, hosťujúci gólman dobre zasiahol.

15:13
    Sýkora našiel na modrej čiare Brejčáka, ktorý veľmi nepresne pálil od modrej a vzápätí už musel Kalemba zasahovať pri strele Lapšanského.

16:47
    Zatiaľ sa hrá síce veľmi plynulo, ale veľa ohrození jedného či druhého brankára nemáme možnosť vidieť, stále čakáme na úvodný gól duelu.

17:24
    Vylúčenie Poprad – Jakub Makovský – dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

18:12
    Bambúch dostal peknú prihrávku medzi kruhy a snažil sa okamžite páliť na Sidora, vzápätí to ešte skúšal Handlovský, ale Poprad už vyhodil.

19:11
    Banská Bystrica dala gól!
    ERIC MELAND nádherne vypálil nad ľadom od modrej čiary, Sidor toho veľa nevidel a puk končí za jeho chrbtom. Domáci sa dostávajú do vedenia, keď využívajú presilovú hru. Asistencie: Petr Kafka a Radoslav Macík.

19:40
    Vylúčenie Banská Bystrica – Chris Saracino – dve minúty za hákovanie.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V prvej tretine mali mierne navrch hostia z Popradu, ale skórovať sa podarilo v záverečnej minúte úvodnej časti domácim hokejistom, ktorí tak vedú po prvej tretine rozdielom jediného gólu.
    Druhá tretina začne približne o 17:13.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:01
    Hostia začínajú druhú tretinu presilovou hrou, ktorá bude trvať ešte 1 minútu a 49 sekúnd, vylúčený je domáci Saracino.

20:49
    Kroták si párkrát vymenil puk so svojimi obrancami a nakoniec tvrdo vypálil, na škodu hostí však jeho pokus neletel na bránu Kalembu.

21:22
    Vylúčenie Poprad – Daniel Brejčák – dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

21:39
    Bambúch sa dobre postavil do strely Takáča a nedovolil, aby pokus hosťujúceho útočníka ohrozil brankára Banskej Bystrice.

21:49
    Začala sa skrátená presilovka Banskej Bystrice, domáci sú už usadení v útočnom pásme.

22:35
    Sidor vyrazil strelu Macíka a ešte tam dorážal Heizer, hostia však upratali puk do bezpečia a nedovolili domácim skórovať.

23:22
    Podtatranci sú v plnom počte, Brejčák už naskočil na ľadovú plochu.

24:00
    Čiarový rozhodca teraz nepúšťa hostí do útočného pásma, pretože Stals bol v ofsajde.

24:58
    Heizer zastavil kombináciu hostí v strednom pásme a okamžite si to namieril do útočnej tretiny, rozhodol sa zakončiť a jeho projektil skončil na zadnom mantinely za popradskou bránou.

25:59
    Macík urobil zbytočnú kľučku na modrej čiare a domáci sa dopustili ofsajdu, hra je v týchto fázach pomerne rozháraná.

26:22
    Popradčania iba nahadzujú puk na zadný mantinel a nikto z hosťujúceho tímu za ním nekorčuľuje, domáci sa tak ľahko dostávajú k puku.

26:32
    Po dlhšom úseku hry sme videli zakončenie, ktoré smerovalo na bránu a postaral sa o to hosťujúci útočník Lapšanský.

27:45
    Snaha Krotáka v útočnom pásme nepriniesla pre hostí žiadnu príležitosť pretože domáca defenzíva dobre zapracovala a nedala hosťujúcim hokejistom veľa priestoru.

29:13
    Poprad už v tejto časti hry nie je taký nebezpečný ako tomu bolo v úvodnej tretine zápasu.

30:21
    Hudec posunul puk pri mantinely na Handlovského, ktorý pálil z ľavého krídla na Sidora, hosťujúci gólman si poradil a zaľahol puk.

31:08
    Hosťujúci Sýkora sa snažil prekvapiť Kalembu, ale bol z uhla a to nemalo veľa šancí na úspech. Poprad bude hrať presilovku.

31:35
    Vylúčenie Banská Bystrica – Dominik Kadura – dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

31:43
    Vaic nepríjemne atakoval Melanda pri mantinely a domáci obranca ostáva ležať na ľadovej ploche.

31:49
    Vylúčenie Poprad – Ľubomír Vaic – 2+2 minúty za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou.

32:50
    Vylúčenie Banská Bystrica – Mário Lunter – dve minúty za hákovanie.

32:55
    Teraz sa nám roztrhlo vrece s vylúčeniami a Poprad hrá presilovku 4 proti 3.

33:55
    Poprad uzavrel domácich v útočnom pásme, ale ani Kroták a po ňom Mlynarovič nedokázali skórovať. Vzápätí krásny zákrok Kalembu, ktorý zázračne zneškodnil strelu Mlynaroviča, ktorá smerovala už do prázdnej brány.

34:06
    Vaic bol vylúčený na 2+2 a to znamená, že po naskočení Luntera na ľadovú plochu hrajú presilovku domáci hokejisti.

35:05
    PATRICK WHITE vystrelil z pravého kruhu nie veľmi dôrazne a zdalo sa, že Sidor tento puk mohol chytať, ale prepadol mu do siete. Druhý gól Banskej Bystrice počas presilovej hry. Asistencie: Michal Hudec a Chris Saracino.

36:04
    Vaic zachytil rozohrávku domácich v útočnej tretine a okamžite hľadal voľného Mlynaroviča, ktorý sa však pošmykol a nedokázal Vaicovu prihrávku spracovať.

37:30
    Popradčania si nerozumeli pri rozohrávke a nedokázali prejsť cez stredné pásmo, ale vzápätí aj domáci veľmi zle rozohrávajú a je to zakázané uvoľnenie.

37:49
    Hosťujúci Stals sa dostal do samostatného nájazdu na Kalembu, ale svoju šancu nedokázal premeniť.

38:17
    Veľmi veľa nepresností na oboch stranách, domáci vedú o 2 góly a nemusia sa za každú cenu tlačiť do útočenia.

39:28
    Hra sa odvíja v strednom pásme, brankári nemajú veľa práce a v tejto tretine sa už zrejme nič vážne neudeje.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Druhá tretina bola v porovnaní s úvodnou časťou hry veľmi slabá, brankári veľa práce nemali, ujala sa iba strela Whitea, ktorý zvýšil vedenie domácich počas presilovky a treba povedať, že tento gól ide jednoznačne na vrub brankára Popradu Sidora. Popradčania musia v záverečnej tretine jednoznačne pridať ak chcú dnes pomýšľať na nejaké body.
    Tretia tretina začne približne o 18:02.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:01
    Podarí sa ešte popradčanom zdramatizovať tento zápas, alebo si domáci hokejisti už postrážia svoj sľubný náskok?

40:38
    Jeden z popradčanov pekne prihrával pred bránu Kalembu, ale zdalo sa, že útočník Sýkora, ktorý tam bol túto prihrávku nečakal a nedokázal to spracovať.

41:29
    Snaha hostí o prechod do útočnej tretiny bola zastavená kvôli ofsajdu Fabiana.

42:15
    Vylúčenie Poprad – Tomáš Sýkora – dve minúty za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche.

42:34
    Pekný moment po strele Saracina, ktorému na modrej posunul puk Handlovský, brankár Sidor vytiahol "semafór" a chytil puk do lapačky.

43:35
    Bystričania sú usadení v útočnej tretine, ale nevedia sa dostať k poriadnemu zakončeniu, skúsil to Saracino a hostia to zblokovali mimo ľadovú plochu.

44:15
    Hostia z Popradu už hrajú v plnom počte hráčov, Sýkora naskočil na ľadovú plochu, domáci nevyužili presilovku.

45:04
    Veľký závar pred hosťujúcim Sidorom, ktorý prikryl puk pod svoju lapačku. Domáci sa snažili ešte dorážať a to sa nepáčilo popradským obrancom, ktorí sa okamžite pustili do čistenia pred bránkového priestoru.

45:50
    Adam Lapšanský dlho ležal na ľadovej ploche, ale nakoniec odchádza na striedačku "po vlastných" a zdá sa, že tento útočník bude v poriadku.

46:09
    Hostia v poslednej časti hry mierne zvýšili aktivitu, ale domáci sa zatiaľ bez problémov bránia.

47:36
    Kadura sa nedostal s pukom do útočného pásma, získali ho hostia, ktorí poslali nepresnú prihrávku do strednej tretiny. Veľmi veľa nepresností na oboch stranách.

48:25
    Dolník to skúsil strelou od modrej čiary, ale tá mala skôr propagačný charakter, Sidor si v pohode precvičil svoju lapačku.

48:35
    Tréner hostí Milan Jančuška reaguje na slabý výkon svojich zverencov a vzal si oddychový čas.

48:54
    Domáci sa držia pravidla, že najlepšou obranou je útok a sú už dlho usadení v útočnej tretine, nakoniec to zakončil Macík a Sidor hru prerušuje. Banská Bystrica ostane v útočnom pásme.

49:46
    Veľmi sporný ofsajd teraz odpískal čiarový rozhodca pri prechode domáceho Hudeca cez útočnú modrú, ale Bystričanom to veľmi vadiť nemusí pretože stále vedú o dva góly.

50:21
    Tretia tretina sa nám už preliala do svojej druhej polovice a očakávaný tlak hostí z Popradu zatiaľ neprichádza.

52:32
    Vidíme boj o puk v strednom pásme, ani jeden z tímov v týchto fázach nedokáže vyprodukovať zmysluplnejšiu akciu na súperovu bránu.

52:40
    Kalemba konečne zasahoval, snažil sa ho prekonať Samuel Mlynarovič, ale tiesnený dvomi domácimi obrancami to mal pri zakončení veľmi zložité.

53:11
    Meland sa dostal za vlastnou bránou do veľmi zložitej situácie, ale osvedčil svoj prehľad a dokázal puk presne rozohrať.

53:28
    Vylúčenie Poprad – Juris Stals – dve minúty za hákovanie.

53:48
    Hosťujúci útočník teraz veľmi svojmu tímu nepomohol a predovšetkým to bol z jeho strany úplne zbytočný faul.

54:35
    Vaic sa pokúšal aj v oslabení čosi vymyslieť, nahrával puk pred Kalembovu bránu, kde však nemal žiadneho spoluhráča, Banská Bystrica vyráža do útoku.

55:13
    Sidor opäť prikrýva puk a prerušuje tak hru pred dobiedzajúcim Bystričanom Macíkom.

55:28
    Poprad hrá v plnom počte hráčov a má poslednú 5 minútovku, aby dokázal ešte niečo vymyslieť.

56:22
    Bezradnosť hostí teraz podčiarklo zakázané uvoľnenie a hra sa presťahuje pred ich brankára Dušana Sidora.

56:46
    Domáci kapitán Hudec nepresne vystrelil a Popradčania zakladajú útok spoza vlastnej brány.

57:29
    Krásna individuálna akcia Sýkoru, ktorý sa dokázal zbaviť dvoch protihráčov, ale puk za chrbát Kalembu už nedokázal zasunúť.

57:44
    Vylúčenie Banská Bystrica – Tomáš Zigo – dve minúty za seknutie.

58:00
    Poprad hrá presilovku a má už iba posledné dve minúty tretej tretiny.

58:24
    Kalemba si udržal čisté konto aj po strele Kasíka od modrej čiary. Treba povedať, že Poprad dnes Kalembu veľmi nepreveril a čo na bránu prešlo to domáci gólman v pohode kryl.

58:33
    Poprad odvolal brankára a hrá power-play. Keďže má aj výhodu presilovky tak je to momentálne 6 na 4.

59:32
    Banská Bystrica práve vyhodila puk do stredného pásma a blíži sa záver zápasu. Poprad dnes v Banskej Bystrici prehrá.

60:00

Koniec zápasu
    V prvom rade treba povedať, že hostia dnes svojim výkonom nepotvrdili tabuľkové postavenie a herne mierne povedané sklamali. Banská Bystrica si pripisuje zaslúžené 3 body, vďaka gólom dvoch Američanov – Melanda a Whitea. Brankár Zane Kalemba si napravil čistým kontom chuť po piatkovom výprasku vo Zvolene a Bystričania tak predlžujú sériu domácich víťazstiev už na číslo 6.
    Z Banskej Bystrice je to pre dnešok všetko, prajem pekný zvyšok víkendu a dovidenia. (18:35:26)