Banská Bystrica – Poprad 2:0 (kon.) | Trenčín – Zvolen 4:3 (2:0 po s.n.) | Žilina – Nitra 3:5 (kon.)
Martin – Košice 3:2 (kon.) | Piešťany – Skalica 1:2 (kon.)
ŠHK 37 Piešťany
1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
HK Skalica
sk Neděle 17.11.2013, 18:00 • Easton Aréna Piešťany • Tipos Extraliga (SR)

59:40
    Neuveriteľné momenty teraz pred Romančíkom, domácim sa šťastena otočila absolútne chrbtom. Ku gólu chýbalo azda 15 cm.

58:58
    Obrovské šťastie teraz prialo Skaličanom, keď sa tečovaný Valábikov puk nedostal za čiaru.

58:50
    A nedal ani po druhý raz, Romančík ľavým betónom chytá.

58:50
    A Bartánus pôjde trestné strieľanie po druhý raz. Evidentne faulovaný bol aj teraz.

57:10
    Brejk Skalice 3 na 1 skončil na bránkovej čiare, odkiaľ puk dokázal dostať preč Bučka.

55:18
    Brejk 2 na 1, Mráz nabil Kutálkovi, ktorý triafa tyčku za už prekonaným Tomekom.

54:25
    Skvelý Romančík teraz podržal svojich pri strele z pravého kruhu, ako aj pri následnej tlačenici pred ním.

52:55
    10 min. Ručkay (PIE), nešportové správanie.

52:55
    Skalica dala gól!
    Domácim sa nepodarilo vyhodiť pomerne istý puk, ten sa dostal napokon k MIROSLAVOVI LAŽOVI, ktorý bekendom na vyrážačku prekonal Tomeka. Valábik ale vyštartoval po hlavnom, rovnako teraz aj kapitán Filip, zrejme sa im zdalo, že Skaličania sa prehrešili proti pravidlám. 10 minút dostal Ručkay.
    Asistencia: Kropáč, Preisinger.

52:09
    2 min. Holovič (PIE), hákovanie.

Faul v útočnom pásme.

50:15
    A je vyrovnané. Po nedôslednom vyhodení puku jedným z domácich hráčov (pomalý lob), puk zachytil na modrej Vyrúbalík, prihral Obdržálkovi, ktorého rýchla prihrávka prešla na ľavú stranu k MARTINOVI KUĽHOVI, ktorý pomedzi nohy prekonáva Tomeka, ktorý niekde zabudol hokejku. A začíname odznova.
    Asistencia: Obdržálek, Vyrúbalík.

46:49
    2 min. Staňo (SKA), nedovolené bránenie.

Dobré striedanie štvrtej formácie Piešťan vyvrcholilo faulom Staňa na Románka. A teda ďalší vylúčený.

45:26
    V tutovke teraz Lažo, pri ľavej tyčke na moment nekrytý, Tomek sa ale stihol presunúť a Lažov pokus zlikvidovať.

44:58
    Dve obrovské domáce šance, hostia na čele s Romančíkom odolali. Aj so šťastím, keď jeden z Havranov netrafil poloodkrytú bránku.

43:25
    Saliji znova, tentoraz švihom z tej istej pozície nad.

43:14
    Skvelý Romančík teraz chytá Salijiho príklep spomedzi kruhov. Síce sa aj obzrel za seba, ale puk mal vo svojej moci.

34:51
    Šátek mal na palici vyrovnanie. Sám ostal medzi kruhmi, aj dostal ideálnu prihrávku, jeho strela ale končí na Tomekovi. Brankári patria k ozdobám zápasu do týchto chvíľ.

30:50
    Bartánus si ale s Romančíkom nepradil, jeho strela mierila na lapačku, ale skončila na betóne. Stále teda iba o gól.

30:50
    Trestné strieľanie po faule Staňa na Bartánusa. Podrazenie.

28:06
    Neskutočný závar pred Tomekom, ktorý nekontroloval puk medzi nohami, a v bránkovisku sa to mlelo ako na nefalšovanej hodovej zábave. Puk napokon domáci dostali do bezpečia.

27:48
    2 min. Biro (PIE), seknutie.

Menšie zaváhanie Hrušku v rozohrávke končí faulom Bira a presilovkovou možnosťou Skalice.

27:25
    Piešťany dali gól!
    Čakanie na gól sa skončilo, krásny zásah si pripisuje MAREK BARTÁNUS. V strednom pásme dokázal spracovať vysoký puk, po ľavej strane sa prehnal okolo Vyrúbalíka, natlačil sa pred Romančíka a po ľade skóroval.
    Asistencia: Mišura, Filip.

25:18
    Ale teraz to už bolo o inom, Saliji do tandemu Melichárkovi, jeho bombu Romančík vyrazil a z ďalšieho závaru o chvíľu neskôr nezapršalo len so šťastím pre hostí. Puk sa odrazil mimo bránu.

23:39
    Skaličania boli teraz blízko ku gólu, menovite Šátek a v ešte lepšej príležitosti Stieler, ani jeho snaha gólom neskončila a puk sa zviezol tesne mimo Tomekovu bránku.

19:34
    2 min. Srnec (SKA), držanie.

A ďalší vylúčený.

15:01
    2 min. Lažo (SKA), údery.
    2 min. Valábik (PIE), údery, plus 10 za zhodenie rukavíc.

Škoda, že sa nechceli biť dvaja, diváci by si prišli na svoje :) Hrá sa 4 na 4.

14:24
    Po Obdržálkovej strele nečakane veľa vzruchu pred Tomekom, ten napokon puk dokázal skrotiť.

13:43
    Pekný moment ukázal Mišura. Spracoval na červenej Birovu prihrávku, prešiel do pásma, spoza obrancu vystrelil, Romančík puk len vyrazil a Mišura sa v páde dostal ešte k neúspešnej dorážke.

10:29
    Skaličania dobre zavreli Havranov, Šátek ani na dva krát pred bránkoviskom neuspel, domácich podržal Tomek.

09:57
    2 min. Románek (PIE), hákovanie.

A festival vylúčení nám pokračuje, ďalším "účinkujúcim" je domáci Románek.

08:52
    2 min. Drgoň (PIE), držanie.
    2 min. Lažo (SKA), seknutie.

Sa nám tu nejako rozvylučovalo. A nehrá sa nijak tvrdo ani zákerne. Štyrom očiam však neuniknú ani drobné fauly.

08:41
    Dobrá príležitosť Kropáča, ktorý dostal pekný puk do jazdy na modrú, potiahol do ľava a z kruhu vystrelil švihom. Tomek vytiahol efektný semafor.

07:22
    2 min. Nemec (PIE), podrazenie.

Presilovka pre hostí.

05:26
    Lušňák mieril z pravého kruhu kúsok mimo bránu.

04:51
    2 min. Trška (SKA), faul lakťom.

Predchádzali mu dve výborné šance domácich, Stupku vychytal brankár, Holovič zase mieril tesne vedľa. Každopádne veľká šanca domácich, presilovka 4 na 3.

04:03
    2 min. Bučka (PIE), držanie.
    2 min. Kropáč (SKA), filmovanie.

Nafilmované sa mi to nezdalo. Ale zase Kropáč nejak neprotestuje. Hrá sa 4 na 4.

03:47
    Veľký závar pred Tomekom, Piešťany sa ubránili s veľkou dávkou šťastia.

01:10
    Lušňák zluftoval prudkú prihrávku pri tyčke, Holovič z dobrej pozície medzi kruhmi mieril vedľa.

00:48
    2 min. Vyrúbalík (SKA), seknutie.

Veľmi skoro prvá presilovka zápasu.

00:25
    V dobrej pozícii sa ocitol Obdržálek, z ľavého kruhu ale tesne prestrelil.

Vlado Zimányi

Branky a nahrávky: 28. Bartánus (Mišura, Filip) – 51. Kuľha (Obdržálek, Vyrúbalík), 53. Lažo (Kropáč, Preisinger)

ŠHK 37 Piešťany: Tomek – Cuník, Bučka, Nemec, Melichárek, Saliji – Valábik, Brňák, Stupka, Holovič, Lušňák – Filip (C), Drgoň, Bartánus, Peško, Ručkay – Biro, Hruška, Románek, Mišura, Haring
    Tréner: Milan Klement

HK Skalica: Romančík – Vyrúbalík, Kozák, Kuľha, Školiak, Obdržálek -Trška, Mikeska, Lažo (C), Preisinger, Kropáč – Srnec, Staňo, Kutálek, Mráz, Šátek – Šohajda, Romančík M., Stieler, Jankovič
    Tréner: Andrej Výboh

Rozhodčí: Mullner, Lauff – Bogdaň, Junek