Jihlava – Žďár n/S 6:2 (kon.) | Olomouc – SHK Hodonín 14:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Kometa Brno 1:7 (kon.)
Třinec – Přerov 7:0 (kon.) | Chomutov – Písek 10:3 (kon.) | Hr. Králové – Mladá Boleslav 2:1 (kon.)
Letňany – Ústí n/L 6:5 (kon.)
Královští lvi Hradec Králové
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
BK Mladá Boleslav
Neděle 08.12.2013, 11:30ELIOD extraliga mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

Královští lvi Hradec Králové: Weiss (Vomáčka) – Fanderlik, Kynčl, Jonáš, Šalda, Muška, J. Moník, Pohl – Martinec, Matějček, Pavlík "C"- Hidveghy, Matouš, F. Moník – F. Jirásek, Dvořák, Štohanzl – Pažourek, Maršík, Matouš.

BK Mladá Boleslav: Škoda (Krofta) – Mlčoch, D. Jirásek, Dlabola, Chládek, Řečínský, Píč, Flek – Netušil, Křížek, Uřidil "C" – Jeník, Hošek, Musliu – Flynn, Foerster, Řípa – Kerda, Cyrany.

00:01

00:12
    Do prvního útoku se hnali hradečtí, Netušil ale celou akci uklidnil vyhozeným pukem ven ze třetiny.

00:50
    Fanderlik po delší kombinaci v útočném pásmu natáhl od modré, jeho střelu si ale Škoda bezpečně pohlídal.

01:32
    A do útoku se nyní vydali i hosté. Střela Křížka z mezikruží šla ale těsně nad branku Hradce.

02:20
    Domácím se nedaří dostat z vlastní třetiny a Boleslav dál nebezpečně tlačí.

03:47
    Až nyní se dostali domácí do vetší akce. Jeden z hradeckých beků zavezl puk hluboko do třetiny a přihrával před bránu úplně volnému Matoušovi, jenže nedokázal Škoda překonat.

04:46
    Kapitán Hradce se dostal k odraženému puku, na střelu z mezikruží se ale hostující gólman stačil připravit a vyrazil ji ven ze svého prostoru.

05:01
    Lvi jsou nyní hodně aktivní a gólman bruslařů má plné ruce práce.

06:15
    Řípa ukázal svoji individuální kvalitu a prokličkoval přes celé hřiště až před domácí klec. Akci se ještě snažil sám zakončit, na to mu ale už síly nestačily a obránci Hradci tak lehce získali puk do své moci.

07:40
    Pavlík dostal pukl do jízdy a poslal ho ještě rychlejšímu Hidveghymu, který v levém kruhu na kotouč nedosáhl! Veliká škoda pro domácí.

08:40
    Přes několik obránců hostů se nyní dostal Moník, jeho bekhendové zakončení ale nemělo potřebnou razanci.

09:38
    Hra dostává postupem času větší náboj a vetší šanci se začíná tvořit po obou stranách.

10:25
    Domácí si zahrají první přesilovou hru, protože hosté hráli v šesti. Trest si odsedí Musliu.

11:11
    Přeci jen se při početní výhodě dostali domácí ke střele. Od modré natáhl Jonáš, jeho střela šla ale o pár milimetrů vedle levé tyče.

12:18
    Obrovská šance v oslabení. Hostující Hošek se ocitl úplně sám v mezikruží, jenomže nedokázal přesně usměrnit puk!

13:19
    Do samostatného úniku se domácí Pavlík, jenomže byl faulován a lvi tak budou mít výhodu trestného střílení.

13:19
    Hradec právě vstřelil branku!
    RADOVAN PAVLÍK nedal hostujícímu brankáři šanci a po bekhendové kličce do pravé strany posílá domácí do vedení 1:0.

14:31
    Hosté ale nyní už dlouho drží puk na svých hokejkách a ve středním pásmu se snaží vymyslet akci na vyrovnání.

14:46
    Hra se teď ale vyrovnala a v útoku jsou znovu domácí.

15:37
    Domácí Matějček nebezpečně vybruslil z poza brány a bekhendem se snažil překvapit Škodu, ten byl ale připravený a puk bezpečně zalehl.

16:50
    Hostující hráči zuby nehty ubránili útok domácích a puk se následně dostal na levé křídlo k Jeníkovi. Na hostujícího obránce ale nevyzrál.

18:39
    Hra je nyní spíše o soubojích v rozích kluziště. Po jednom takovém se dostal puk k jednomu z domácích beků, který ale kotouč napálil přímo do náruče Škody.

19:18
    Na zemi zůstal po nešťastné situaci ležet hlavní rozhodčí. Jedná se pravděpodobně o zranění na levém noze a třetina je tak o 42 vteřin ukončena dříve.

20:00

Je za námi první třetina střetnutí, ve kterém šli po trestném střílení do vedení domácí. Hostující tým ale ukázal, že dnes chce též bodovat a tak nás čeká ještě jistě zajímavý duel. Druhá třetina začne přibližně v 12:17.

Nyní se dohraje zbylý čas první třetiny.

19:45
    Hosté začali aktivně. Uřidil otestoval nahozením pozornost Weisse.

20:01

20:42
    Druhou třetinu ale začali lépe domácí. Dvořák se Štohanzlem si tak dlouho vyměňovali puk, až se jim jejich snažení nepovedlo. Oba ale oba zabojovali a puk mají znovu na hokejkách lvi.

21:51
    Hosté se ale také pěkně zapojují do hry a i druhá třetina nabírá na veliké rychlosti.

22:18
    Domácí ale nyní budou mít početní výhodu. Martin Hošek oslabí svůj tým za hákování.

22:59
    Domácí se snaží o navýšení skóre, jenomže obranu hostů je velice pozorná.

24:18
    Hosté přečkali oslabení bez větších problémů.

24:41
    Obrovská šance domácích. Puk dostal na svoji čepel úplně volný Matějček, který se v tu chvíli nacházel v pravém kruhu. Jeho následně počínání ale těsně neprošlo za záda Škody.

25:55
    Domácí Moník se provinil sekáním a první přesilovku si zahrají i hosté z Boleslavy.

27:04
    Musliu vyslal od pravého mantinelu přesný pas před bránu, kde číhal nikým nehlídaný Jeník. Ten do to střely velice zajímavou razanci a puk vez vzduchu změnil svoji dráhu a skončil těsně vedle pravé tyče!

27:24
    Další střela v přesilové hře vyšla od modré z hole Křížka. Ani on ale nedokázal Weisse překonat!

28:13
    Domácí Muška fauloval a hosté mají další přesilovou hru.

28:35
    Hosté hrají stejnou přesilovou hru, jako před pár minutami.

29:15
    Znovu tvrdý projektil od modré, který vyšel z hole Křížka!

29:22
    Domácím se ale nyní podařilo několikrát za sebou vyhodit puk ze svého obranného pásma. Dojde tedy na vhazování uprostřed pásma.

29:55
    Lvi ale už nechtějí pustit hosty do své třetiny a tak atakují hodně vysoko.

30:13
    Domácí jsou v pěti a ihned se vehnali do útoku.

30:54
    Šalda nebezpečně vystřelil z levého rohu, Škoda ale střelu celou dobu viděl, proto neměl žádné problémy.

31:14
    Neuvěřitelná mela se nyní strhla před brankou hostů, kde velice viditelně úřadoval domácí Dvořák. Po několika pokusech ale nedokázal procedit puk za záda Škody.

31:26
    Hosté se hnali do rychlého přečíslení, jejich snažení ale zmařil ofsajd.

31:43
    Až nyní se po dlouhé době přesunula hra na malý moment i před klec Weisse.

32:32
    Dobře to nyní udělal jeden z hostujících beků, který obehrál dva domácí útočníky a nabídl puk do jízdy Křížkovi. Jeho rychlé nohy ale zastavil jeden z obránců Hradce.

33:26
    Uřidil si skvěle vybruslil od pravého mantinelu a ocitl se sám před bránou. Weiss ale čape!

34:45
    Další šance hostů. Když už to vypadalo, že Musliu vystřelí, tak poslal zpětnou přihrávku za svá záda, kde číhal nikým nehlídaný Flynn, který ale nedokázal vyrovnat skóre!

35:10
    Další přesilová hra. Tentokrát si početní výhodu zahrají domácí, protože za nedovolené bránění si povinně odpočine Řečínský.

36:29
    A je tu možná trochu nečekaný gól. I když hosté měli velkou převahu, tak při této přesilové hře se všechno změnilo a domácí si vytvořili několik šancí. Jednu z nich proměnil VÍTEK FANDERLIK, kdy dostal puk na pravé křídlo a poslal domácí do dvou brankového vedení.

37:21
    A další přesilová hra. Provinil se domácí Šalda a hosté mohou snížit.

37:59
    Jenomže ve vlastním oslabení se do ohromné šance hnal domácí Matějček s Pavlíkem. Druhý jmenovaný ale nevyzrál na Škodu, který se senzačně přemístil z levé na pravou stranu své klece!

38:30
    Hosté se dostávají ke střelám, branku ale moc neohrožují. Hráči Boleslavy nic nevzdávají a ženou se do útoku i nadále.

38:45
    Krásná střela od modré, kterou vyslal znovu Křížek, tentokrát šla pouze do boční síťky.

39:15
    I když hosté hrají přesilovou hru, kombinačně a především útočně nyní hraje na polovině hostů Hradec.

39:45
    Další rychlý výpad jednoho z hostujících hráčů po levé straně tentokrát nevedl k šanci na ohrožení branky.

40:00

Je za námi druhá perioda, ve které byli lepšími hráči hosté. Nicméně Hradec se ke konci třetiny zvedl a pěknou střelou zvýšil na rozdíl dvou branek. Jak se bude vyvíjet třetí třetina sledujte od 13:08.

40:01

40:30
    Uřidil se snažil prokličkovat obranou Hradce. To se mu nakonec povedlo, jeho střela ale neměla potřebnou razanci.

41:44
    A i útočněji vlétli hosté do třetí třetiny, Hradec si nyní musel pomoci zakázaným uvolněním.

42:09
    Hnedle dva hráči Hradce zůstali po střetu ležet na hrací ploše.

42:09
    Viditelně hůře na tom byl Hidveghy, ale i on bude snad pokračovat v utkání, z ledu odjíždí po svých.

42:45
    Musliu se dostal na pravém křídle k odraženému puku a snad i překonal Weisse, jenomže jeho snažení zastavilo domácí břevno.

43:05
    Domácí Muška dostává dvě minuty za zdržování hry a hosté tak mají další šanci na snížení stavu utkání.

44:01
    Hosté se chvíli drželi v útoku, Hradec je ale vyhnal a pro puk si tak museli až k vlastní bráně.

44:39
    Pavlík vybojoval ve středu pole puk a na bránu uháněl v přečíslení dva na jednoho. Tím druhým domácím hráčem byl Štohanzl, který nedokázal nakonec překonat Škodu.

45:47
    Hra se nyní trochu uklidnila i nadále jsou ale vidět šance na obou stranách.

45:52
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Taková přišla i nyní! Blesková střela po vyhrané buly přišla od MARTINA DLABOLY, který snižuje na rozdíl jednoho gólu!

46:50
    Domácí si ale už své vedené nechtějí vzít a tak podnikají nebezpečné výpady na Škodu.

45:17
    Po souboji zůstal chvíli ležet na ledě hostující Chládek, snad je vše v pořádku- sám odjíždí na střídačku.

47:37
    Po buly se od modré dostal ke střele domácí Muška, jeho projektil si ale Škoda pohlídal.

47:37
    Máme tu další vyloučení, na trestnou si jel odpykat dvě minuty hostující Píč.

48:25
    A domácí nebezpečně kombinují. Ke střele z levé strany se dostal Kynčl. Jeho projektil ještě jeden z hostujících obránců tečoval a Škoda se tak musel rychle přesunout.

49:24
    Hosté vyhazují a zbavují se tak alespoň na chvíli velkého přesilovkového tlaku.

49:37
    Hosté se ale ubránili a hraje se tak znovu pět na pět.

50:15
    Dvě minuty dostává další hráč Boleslavy, tentokrát je jím Chládek.

50:50
    Domácí se dali na dlouho a přesnou kombinaci, kterou utnul až tvrdou střelou od modré Jonáš.

51:37
    Hosté znovu vyhazují a zachraňují se před dalším inkasováním.

52:06
    Z mezi kruží se ke střele dostal Šalda, který nastřelil tyč hostující klece! Naděje na bodování hostů tak stále žijí.

52:54
    Matouš vybruslil z poza brány a poslal kolmici na Dvořáka, ten se snažil najít skulinku mezi betony Škody- bezúspěšně.

54:01
    Tvrdý střet u mantinelu nebyl jediný, hra se přiostřuje.

55:16
    Hra se v této fázi odehrává spíše na polovině hostů, větší šance ale vidět nejsou a tak těsné vedení patří možná prozatím domácím. Uvidíme.

56:35
    Netušilovi jeden ze spoluhráčů krásně nahrál k modré, jmenovanému hráči se ale puk nepovedlo trefit tak, jak by chtěl. Veliká škoda pro hosty!

56:57
    Oddechový čas pro hostující lavičku.

57:30
    Pavlík si krásně najel na pravou stranu, kde obdržel přihrávku. Následná střela se ale pouze opřela do spojnice hostující klece!

58:17
    Domácí nechtějí přijít o vedení a tak nyní atakují každý krok hostujících hráčů!

58:48
    Hra také nabírá obrovskou rychlost, poslední minuta na vyrovnání pro hosty!

59:22
    Puk se ale drží za brankou Boleslavy.

59:45
    Hosté v šesti!

59:56
    Rozhodčí ještě musí uklidňovat menší šarvátku u střídaček, Hradec si ale s největší pravděpodobností své vedení vzít nenechá!

59:56
    Tak ještě domácí trenér si bere time-out, vhazuje se ve středu pole.

59:59
    Na ledě se přeci jen uskutečnila šarvátka. Tu ale skokem likviduje jeden z čárových rozhodčích.

59:59
    Pouhá "technická" bule, jedna vteřina na skóre už nic nezmění.

59:58
    Ale pozor, čas se o vteřinu vrátil a bude se vhazovat po levé ruce Weissovi klece. Vymyslí ještě něco hosté ?!

60:00

Nakonec podle očekávání domácích příznivců se v posledních dvou vyhrocených vteřinách už nic nestalo. Domácí tak vítězí 2:1, ale hráči Boleslavy zde dnes předvedli skvělý výkon a místy bylo i jejich druhé skórování na spadnutí. Nakonec se ale tak nestalo a tři body zůstávají pod Bílou věží.
    Ode mě vše, pěkný zbytek adventní neděle a u dalšího sportovního klání z krajské metropole na počtenou. (13:47:52)