Čeljabinsk – Chanty-Mansijsk 4:2 (kon.) | Ufa – Jaroslavl 5:2 (kon.) | Záhřeb – HC Slovan 1:3 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
5:2 (0:0, 3:0, 2:2)
Lokomotiv Jaroslavl
Pátek 26.09.2014, 15:00 • Ice Palace Salavat Julaev • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vítám tu všechny fanoušky hokeje. V pátek jsou na programu tři zápasy KHL a já Vás provedu utkáním mezi Salavatem Julajev Ufa a Lokomotivem Jaroslavl. Ani jeden z týmů se nenachází v ideálním rozpoložení. Ufa drží nelichotivou sérii tří proher v řadě a Jaroslavl se dokonce pohybuje v zadní části tabulky Západní konference.

Lokomotiv Jaroslavl:
    Hokejisté Jaroslavle měli v úvodu sezóny hodně těžký los, což je zřejmě hlavní důvod, proč jim v tabulce Západní konference patří až nelichotivá dvanáctá pozice. Lokomotiv z osmi zápasů získal jen devět bodů a připsal si pouze tři výhry – z toho naposledy v Astaně až po nájezdech.

Salavat Julajev Ufa:
    Ufa se po slibném rozjezdu sezóny dostala do útlumu a prohrála již tři zápasy v řadě. Z prvních šesti utkání sezóny přitom celek Salavatu Julajev vytěžil hned čtyři vítězství a propracoval se do horních pater tabulky. Aktuální série těsných porážek tým srazila na sedmé místo pořadí Východní konference. Ufa střílí poměrně dost branek – 29. Na druhou stranu také často inkasuje – 27.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Salavat Julajev Ufa: Koval (Sochatskij) – Kutuzov, Lekomcev, Heikkinen, I. Višněvskij, Kolcov, Zubarev, Bodrov – Makarov, Sjomin, Hartikainen – Mereškin, Chlystov, Tolpeko – Kajgorodov, Pihlström, Skačkov – Stěpanov, Gluchov, Slepyšev.

Lokomotiv Jaroslavl: Kolesnik (Sidorov) – Kronwall, Gorochov, Jakovlev, Holos, V. Višněvskij, Gavrikov, Vasiljev – Averin, Novotný, Gračjov – Koňkov, Galimov, Kartajev – Platt, Kapustin, Thörnberg – Apalkov, Musatov, Kručinin.

Rozhodčí: Buturlin, Rogačjov – Maitak, Pronskich.

Vyslechli jsme státní hymnu Ruska a také republiky Baškortostan, kterou Ufa reprezentuje.

00:01

01:25
    V úvodu se hra rovnoměrně přelévá ze strany na stranu.

01:50
    Kotouč po střele jednoho z hostujících hráčů projel pod betonem Kovala a na brankovišti ho uklidil do bezpečí až obránce Ufy.

02:56
    Jiří Novotný se s pukem dostal až na levý kruh, ke střele ho však bránící protihráči nepustili.

03:54
    Po rychlé hostující předávce v útočném pásmu pálil Kartajev, Koval vyráží.

04:30
    Nyní zase domácí zatápěli před Kolesnikem. Sledujeme svižný začátek zápasu.

04:51
    Domácí brankář Koval zatím nepůsobí příliš jistě. I lehké kotouče z něho vypadávají.

05:33
    Tolpeko pálil z voleje, ale na kotouči si smlsla lapačka Kolesnika.

06:11
    Hned po přejetí modré čáry to zkoušel Koňkov. Oblouček, který padal směrem na branku, skončil v Kovalově rukavici.

06:11
    Následuje reklamní přestávka.

06:40
    Domácí kombinují v útočném pásmu, ale většinou jde o rotace po rozích.

07:47
    To Lokomotiv hraje mnohem přímočařeji. Koňkov i Galimov bez váhání pálili a zasahovat musel Koval.

09:15
    Nyní hráči Ufy krouží s pukem, ale marně hledají prostor, kudy se dostat přes útočnou modrou.

09:59
    Domácí v postavení mimo hru. Máme za sebou téměř přesně polovinu úvodní třetiny.

10:43
    Hra upadla do nudné šedi. Bruslí se především ve středním pásmu.

11:52
    Od modré nahazoval Holos, kotouč je ve výstroji Kovala.

12:00
    Hned po vhazování následuje icing Salavatu Julajev.

12:04
    Novotný vyhrál buly na hůl Averina, který hned vypálil. Koval si pro kotouč sáhl lapačkou.

12:53
    Od levého mantinelu střílel Apalkov, Kovala nepřekvapil.

14:39
    Průnik Thornberga skončil pouze střelou do brusle bránícího hráče.

15:21
    Z první pálil Averin. Bylo to však z poměrně velké dálky a navíc vedle.

16:05
    Zakázané uvolnění domácích, hra se stěhuje před Kovala.

16:16
    Koval v brankovišti padl po kontaktu s Kapustinem a rozhodčí raději přerušil hru, aby se přesvědčil, že je domácí gólman v pořádku.

16:17
    Hra byla opět zahájena. Koval zůstává v brance Ufy.

16:32
    Od modré pálil Kolcov a domácí útočníci ještě zkoušeli dorážet. Kolesnik ale zůstal nepřekonán.

17:38
    Hráči Lokomotivu mají kotouč za svou brankou a s rozehrávkou nepospíchají.

18:15
    Domácí první lajna vyrazila do protiútoku. Makarov hledal před brankou Sjomina, ale ten netrefil puk.

18:51
    Na levém kruhu se dostal ke kotouči Apalkov. Jeho střela však zamířila přesně do hrudi Vitalije Kovala.

19:01
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:25
    Další střela, tentokrát ji Koval vykopl do ochranné sítě.

19:52
    Jiří Novotný zkoušel najít Averina, který mu najížděl před branku. Domácí obrana však dobře zapracovala a kotouč na něho nepustila.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

V první třetině jsme gól neviděli. Utkání začalo vcelku svižně a zejména hostující Lokomotiv se snažil prověřovat brankáře Kovala z každé pozice. Postupně však tempo hry opadlo a druhá polovina úvodní části už moc zábavný hokej nenabídla.

Střely na branku v 1. třetině – 6:15

Další třetina začne přibližně v 15:49.

20:01

21:47
    Puk nahozený Zubarevem se odrazil mimo hrací plochu. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

22:38
    Také teď puk opustil vemezené hrací území.

22:52
    Slepyšev byl v útočném pásmu dříve než puk. Postavení mimo hru domácích.

23:21
    Od modré vypálil Bodrov. Kolesnik měl volný výhled a puk skončil v jeho klíně.

23:31
    V dnešním zápase jsme ještě neviděli jediné vyloučení. Hraje se velice slušně.

23:39
    O kotouč vyražený Kolesnikovem se bojovalo mezi kruhy. Hrací předmět skončil jen v rohu hřiště.

24:47
    Ve výborné pozici se ocitl Martin Thörnberg, bývalý hráč pražského Lva však z pěti metrů přestřeluje branku!

25:26
    Skačkov měl na modré čáře problémy, když se na pozici posledního málem nechal obrat o kotouč. Hosté se tak mohli dostat klidně do nájezdu na Kovala. Naštěstí pro Ufu se nic takového nestalo.

27:07
    Taktické šachy pokračují, stále čekáme na první gól zápasu.

27:45
    Averin zametl zpoza branky kotouč do brankoviště, kde se nejrychleji zorientoval Koval, který puk přikryl. Reklamní přestávka.

28:42
    Domácí se dostali do přečíslení 2 na 1. Kolcov situaci vyřešil sám a jeho střela byla nepřesná.

29:08
    Kolcov je v tomto střídání ofenzivně naladěn! Po přihrávce Tolpeka se dostal až před Kolesnika, ale při pokusu o forhendovou kličku mu kotouč sjel z hole.

30:49
    Ufa právě vstřelila branku!
    Zvýšená aktivita domácích přináší ovoce! Nenápadné nahození Lekomceva před Kolesnikem pohotově tečoval DMITRIJ MAKAROV a kotouč zapadl za záda bezmocného hostujícího gólmana – 1:0. Asistence: Ivan Lekomcev a Teemu Hartikainen.
    Dmitrij MAKAROV - 1:0

31:49
    Viděli jsme první gól a minutu po něm i první vyloučení. Na trestnou lavici zamířil domácí obránce Kirill Kolcov.

32:03
    Hostující nápor přerušen, puk totiž vypadl ze hřiště.

32:36
    Nahození Holose až na branku neprošlo.

32:46
    Síly na ledě se vyrovnají! Za vražení na mantinel je vyloučen Koňkov.

33:50
    Domácí v plném počtu a začíná jejich minutová přesilovka.

34:11
    Domácí zkrácenou početní výhodu využívají a vedou již o dva góly! Ivan Višněvskij vypálil golfákem z levé strany a kotouč za záda Kolesnika dotlačil důrazný DENIS TOLPEKO, který byl učebnicově zaparkován před hostujícím gólmanem. Asistence: Ivan Višněvskij a Ilkka Heikkinen.
    Denis TOLPEKO - 2:0

35:58
    Přesilovka Ufy. Rozhodčí vykazuje na trestnou lavici Jonase Holose za držení.

36:07
    Ve velké šanci se objevil Hartikainen, který zůstal před brankou zcela volný. Kolesnika ale nepřekonal.

36:57
    Hostům se podařilo vyhodit a na chvíli tak přerušit nápor Ufy.

37:24
    Od modré střílel Lekomcev, Kolesnika však nepropálil.

37:40
    Hosté opět vyhazují.

37:59

38:44
    Zakázané uvolnění hostí.

39:01
    Hraje se již poslední minuta druhé části.

39:48
    Tahle třetina patřila jednoznačně Ufě! Hosté se v závěru periody ještě snažili něco vymyslet v útočném pásmu. Puk však vybojoval ANTON SLEPYŠEV, přebruslil s ním až do domácí útočné třetiny a od pravého mantinelu našel mezírku mezi betonem a lapačkou Kolesnika – 3:0. Do přestávky zbývalo jen 12 sekund Bez asistence.
    Anton SLEPYŠEV - 3:0

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Po druhé třetině jdou do šaten výrazně spokojenější hokejisté Ufy. Ti kolem poloviny zápasu zvýšili aktivitu a byli za svou snahu odměněni hned třemi zásahy. Skóre otevřel ve 31. minutě pohotovou tečí Makarov, na 2:0 zvýšil před brankou důrazný Tolpeko a třetí branku Ufy přidal 12 sekund před koncem periody Slepyšev. Domácí jsou tak velmi blízko tomu, aby po třech porážkách opět zabodovali.

Střely na branku ve 2. třetině – 14:4, celkem – 20:19

Třetí třetina začne přibližně v 16:39.

Hráči jsou již zpět na ledě, za malou chvíli bude zahájena třetí dvacetiminutovka.

40:01

41:08
    Hosté sice začali třetinu v útočném pásmu, ale na Kovala zatím vůbec nevystřelili.

41:46
    Na druhé straně vyrazil do protiútoku Tolpeko. Už se dostal do poměrně těžkého úhlu a bekhendem ani netrefil branku.

42:23
    Asi definitovní hřebíček do hostující rakve zatloukl ALEXEJ KAJGORODOV. Ten byl na konci krásné kombinační akce, kdy Kolcovovu přihrávku od levého mantinelu mezi kruhy prodloužil Skačkov k najíždějícímu Kajgorodovi a ten pálil do poloodkryté klece. Tady byl Kolesnik bezmocný. Asistence: Kirill Kolcov a Jevgenij Skačkov.
    Alexej KAJGORODOV - 4:0

42:47
    Denis Bodrov vyloučen na dvě minuty za faul kolenem. Možná poslední šance pro Jaroslavl, pokud chtějí hosté s výsledkem ještě něco dlat.

43:48
    Domácím se podařilo vyhodit.

44:17
    Z levého kruhu pálil Musatov, gólové parametry jeho pokus neměl.

44:50
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Hosté těsně po skončení své přesilovky přeci jen skórují! JONAS HOLOS dostal kotouč na pravý kruh a golfákem překonal Kovala – 4:1. Asistence: Emil Galimov a Vladislav Kartajev.
    Jonas HOLOS - 4:1

46:46
    Přesilovka pro domácí. Alexej Vasiljev je vyloučen za hákování.

46:51
    Hosté i v oslabení odvážně napadali a těžit z toho mohl Novotný! Český útočník se dostal k puku mezi kruhy, ale golfákem trefil jen betony Kovala!

47:16
    Nedáš – dostaneš! Platnost tohoto pravidla se zase jednou potvrdila. Krátce po Novotného šanci se před hostující klec natlačil ANTTI PIHLSTRÖM, Kolesnik kotouč vyrazil pouze do nohy svého spoluhráče, od které se černý kus gumy nešťastně odrazil do branky. Asistence: Kirill Kolcov a Alexej Kajgorodov.
    Antti PIHLSTRÖM - 5:1

49:13
    Domácí Denis Chlystov vyloučen za hrubost, přesilovou hru si zahraje Lokomotiv.

49:39
    Hosté se vůbec nemohou dostat do útočného pásma. Ufa je jasně na koni.

50:17
    Domácí vyhazují.

50:36
    Další vyhození Salavatu Julajev, ze strany Jaroslavle je to již křeč.

51:15
    Domácí v plném počtu, navíc v útoku. Střelu Višněvského musel řešit Kolesnik.

51:49
    Kotouč se po vyhození Kolesnika dostal mimo hrací plochu. Vylučovat se ale nebude.

52:13
    Po nepřesné hostující rozehrávce se bude vhazovat před Kolesnikem.

52:47
    O vítězi zápasu je již dávno rozhodnuto. Hráči Ufy si závěr utkání užívají, naopak celek Lokomotivu by už asi raději byl na cestě domů.

53:42
    Hostující frustraci dokumentoval zákrok Vitalije Višněvského, který naprosto zbytečně sekl protihráče a dvě minuty si posedí na trestné.

54:34
    Hosté v oslabení zaútočili. Pokus Platta však Koval snadno zachytil do lapačky a hned rozehrál.

55:15
    Nahození Heikkinena vykopl Kolesnik.

55:43
    Višněvskij je zpět na ledě. Hostující hráč se dokonce mohl dostat do brejku, ale domácí obrana si přihrávku na něho pohlídala.

56:32
    Hosté alespoň korigují nepříznivý stav. Kručinin v útočném pásmu posunul puk do strany na SERGEJE KOŇKOVA, který se dostal až před branku a skrz Kovalovy betony prostrčil kotouč na místo určení – 5:2. Asistence: Alexej Kručinin.
    Sergej KOŇKOV - 5:2

58:00
    Dvě minuty do konce utkání.

58:38
    Kolesnik si trochu vylepšil úspěšnost, když zlikvidoval střelu Ivana Višněvského z levé strany.

59:01
    Poslední minuta.

59:54
    Hosté drží kotouč ve středním pásmu, už se asi nic nestane.

60:00

Utkání končí vítězstvím Ufy 5:2. Domácí položili základ svého úspěchu ve druhé polovině prostřední třetiny, kdy zlomili do té doby bezbrankový stav hned třemi góly. Ve třetí části už hráči Salavatu Julajev svůj náskok kontrolovali a Lokomotiv se poprvé prosadil až za stavu 4:0.

Střely na branku ve 3. třetině – 9:8, celkem – 29:27

Československá stopa

Jiří Novotný (JAR) 0+0

To už je z tohoto zápasu vše. Děkuji za pozornost a u dalších onlajnů se opět těším na počtenou! (17:21:26)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 31. Makarov (Lekomcev, Hartikainen), 35. Tolpeko (I. Višněvskij, Heikkinen), 40. Slepyšev, 43. Kajgorodov (Kolcov, Skačkov), 48. Pihlström (Kolcov, Kajgorodov) – 45. Holos (Galimov, Kartajev), 57. Koňkov (Kručinin)

Rozhodčí: Buturlin, Rogačjov – Maitak, Pronskich