Heerenveen – Cambuur 2:2 (kon.) | Dordrecht – Utrecht 1:3 (kon.) | GA Eagles – Zwolle 3:2 (kon.)
Groningen – Excelsior 1:1 (kon.)
SC Heerenveen
2:2 (1:0)
SC Cambuur Leeuwarden
Neděle 19.10.2014, 12:30 • Abe Lenstra Stadion (Heerenveen) • Nizozemská Eredivisie

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Na shledanou u dalšího online přenosu. (14:23:16)

A je tu závěrečný hvizd! Heerenveen vlétl do druhého poločasu podobně jako do toho prvního a brzy zvýšil na 2:0, ale hosté se poté díky standardní situaci dostali zpátky do hry a od stavu 2:1 domácí vlastní pasivitou umožnili Cambuuru vyrovnat. Zápas tedy nakonec končí nejspíše spravedlivou remízou, jelikož Heerenveen si za svůj výkon od 50. minuty rozhodně tři body nezaslouží.

90+5

90+5
    Standardka však nakonec byla rozehrána nakrátko a nic zajímavého z toho domácí nevymysleli.

90+4
    Je tu ještě jedna standardní situace pro Heerenveen z přibližně 40 metrů od brány a domácí hráči si ve velkém počtu nabíhají do vápna.

90+3
    Hostující Ogbeche zůstal po kontaktu s protihráčem ležet na trávníku a se zvedáním si dal hodně na čas, což domácí fanoušci patřičně "odměnili" hlasitým pískotem.

90+1
    Jeden z domácích se po rohovém kopu dostal k odraženému míči a zpoza šestnáctky zkusil vypálit z voleje, ale bohužel pro Heerenveen střelu zblokovala hostující obrana.

90+1
    Nastavují se tři minuty nad rámec normální hrací doby.

90
    Žlutou kartu dostává Reijnen (SC Cambuur Leeuwarden).

89
    Na centr z levé strany si ve vápně naběhl domácí Uth, který však hlavou nedokázal ideálně usměrnit prudký míč a jeho zakončení minulo bránu.

87
    Nezadržitelně se blíží závěr zápasu a začíná to vypadat, že zápas nebude mít vítěze, ale uvidíme, zda se ještě jeden z týmů nezmůže v posledních minutách na nějakou gólovou akci, kterou by strhl vítězství na svou stranu.

85
    Ogbeche (CMU) fauloval u postranní čáry a vidí za to žlutou kartu.

83
    Hosté zahrávali z pravé strany přímý kop, z něhož sice přímo žádné nebezpečí nevzešlo, ale o chvíli později se míč dostal téměř přesně na místo rozehrávky k Melegovi, který zkusil vystřelit a jeho rána se hezky kroutila na zadní tyč, kde však dobře zasáhl Nordfeldt.

81
    Ogbeche (CMU) si doběhl na hranici vápna pro dlouhou přihrávku, ale vzápětí nedovoleně odstrčil bránícího soupeře a rozhodčí píská útočný faul.

79
    Slagveer (HEE) se snažil s balónem ve vápně přejít přes obránce, ale v souboji jeden na jednoho nebyl úspěšný a o míč přišel.

77
    Hra je v tuto chvíli vyrovnaná. Domácí se po vyrovnání hostů logicky snaží opět zvýšit svou aktivitu směrem dopředu, ale v těchto minutách nejsou k vidění žádné nebezpečnější akce.

76
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Buijs, přichází Otigba.

73
    Střídání v týmu SC Cambuur Leeuwarden: ze hřiště odchází de Ridder, přichází Meleg.
    Cambuur v šanci

71
    Hosté už mohli jít dokonce do vedení! Narsingh dostal parádní kolmici za obranu a ocitl se s míčem až přímo před Nordfeldtem, kterého se nejspíš snažil přelobovat, ale na poslední chvíli mu stihl zakončení znepříjemnit vracející se obránce, který možná míč i trochu tečoval a domácí brankář dokázal míč zastavit.

70
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Thorsby, přichází Raitala.

69
    Žlutou kartu dostává de Roon (SC Heerenveen).
    REIJNEN - 2:2

67
    Cambuur právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno! Na rohový kop Rusnáka si naběhl ETIËNNE REIJNEN, který krásně trefil míč hlavou a Nordfeldt neměl šanci reagovat.

65
    Heerenveen se nyní viditelně soustředí více na obranu a už se na rozdíl od prvního poločasu nepouští zběsile do útočných akcí.
    Střela de Riddera

63
    Z hranice šestnáctky pálil hostující de Ridder, jehož střela jen těsně minula bližší tyč Nordfeldtovy brány!

61
    Hosté jsou vstřeleným gólem v posledních minutách evidentně povzbuzeni nyní hrají velmi aktivně.

60
    Střídání v týmu SC Cambuur Leeuwarden: ze hřiště odchází van de Streek, přichází Barto.

56
    Ze hřiště odchází nešťastník Pereira, kterého v týmu hostů pro zbytek zápasu nahradí Calvin Mac-Intosch.
    OGBECHE - 2:1

55
    Rusnákův přímý kop vyrazil Nordfeldt jen před sebe a k míči se nakonec jako první dostal BARTHOLOMEW OGBECHE, který zblízka snadno dorazil balón do brány a rázem je to opět jen o gól!

55
    Žlutou kartu dostává van den Berg (SC Heerenveen).

54
    Hosté budu nyní zahrávat nebezpečnou standardku ze vzdálenosti 23 metrů od domácí brány.

52
    Heerenveen dokázal opět udeřit hned na začátku poločasu a Cambuur má nyní před sebou hodně práce, pokud nechce z dnešního zápasu odjíždět s prázdnou.
    PERREIROU vlastní - 2:0

49
    Heerenveen právě vstřelil branku!
    Na pravé straně se prosmýkl kolem obránce domácí Slagveer, který následně poslal míč před bránu na Utha, který byl v těsném souboji s MARLONEM PEREIROU a hostující obránce si nakonec zblízka srazil míč do vlastní brány!

46
    Van den Berg (HEE) čekal na hranici hostujícího vápna na centrovaný míč, ale v tu chvíli ho stáhl k zemi Bijker, kterému zákrok prošel a rozhodčí nechává pokračovat ve hře i přes pochopitelné protesty domácího hráče.

46

První poločas je za námi a Heerenveen vede 1:0 poté, co se mu velmi vyplatilo napadat hned od úvodní vteřiny hostující rozehrávku. Hostům sice patřil úvodní výkop, ale domácí je okamžitě obrali o míč a po následné rychlé útočné akci byl již v 10. sekundě pískán pokutový kop, který následně proměnil sám faulovaný Mark Uth. Utkání mělo poté dobré tempo a na obou stranách jsme viděli několik gólových šancí, ale další branka již nepadla a po 45 minutách je tedy o gól napřed domácí Heerenveen. Druhý poločas začne přibližně ve 13:31.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

44
    Hra se teď pohybuje ve středu hřiště a vypadá to, že po rychlé brance v první minutě už v tomto poločase žádný další gól neuvidíme.

42
    Domácí se dostali do rychlého protiútoku a po centru z pravé strany trefil ve vápně míč Uth, kterému byl však pískán útočný faul, takže ho ani nemusí mrzet, že míč tečoval jen lehce a netrefil bránu.

40
    Z něho hosté neohrozili Nordfeldta, který se nyní chystá odkopávat.

39
    Hosté zakládali útok po pravé straně, kde zasáhl jeden z domácích obránců, který poslal míč skluzem na rohový kop.

36
    Na rohový kop domácích si vyskočil van Aken, který hlavou míjí zadní tyč Nienhuisovy brány.
    Dvojitá šance Herenveenu

34
    To se ovšem změnilo v tuto chvíli! Uth (HEE) dostal z levé strany ideální přihrávku před bránu, kde stál ve vyložené gólové šanci, ale chvíli mu trvalo než zkrotil balón, díky čemuž se k němu stihl vrátit jeden z obránců. Domácí útočník se přesto dostal ke střele, ale ta byla zblokována k Thorsbymu, který rovněž zblízka vypálil, ale ani jeho pokus se nedostal přes hradbu hostujících hráčů do brány.

32
    Zápas má i nadále dobré tempo a oba týmy se snaží napadat a rychle přecházet do útoku, ale už delší dobu z toho nebyla žádná vyložená šance.

30
    Po špatné zpětné přihrávce hostů se k míči dostal van den Berg, který se zleva snažil přihrávat do vápna, ale trefil pouze obránce, který míč srazil přímo před vápno k Uthovi, jemuž však střela z halfvoleje příliš nesedla.

27
    Hosté rozehráli roh zajímavě, jelikož centrovaný míč vůbec nemířil do vápna, ale před šestnáctku na osamoceného Rusnáka, který zkusil z velké dálky vypálit z voleje, ale střela mu nesedla.

26
    Hosté se v posledních minutách dostávají více do hry a nyní vybojovali ve svůj prospěch další rohový kop.

23
    Jenže standardka se Cambuuru vůbec nepovedla a míč neškodně doletěl do zámezí. Odkopávat bude Nordfeldt.

22
    Hosté za malou chvíli rozehrají standardní situaci ze vzdálenosti přesně třiceti metrů od brány.

20
    Z následného rohového kopu hosté nezahrozili.
    Šance de Riddera

19
    Narsingh (CMU) obral o míč jednoho z domácích a Cambuur šel rázem do přečíslení, což Narsingh vyřešil přihrávkou na de Riddera, který se rázem ocitl v gólové šanci, ale míč napálil pouze přímo do brankáře Nordfeldta.

16
    Po odpískaném faulu ve středu hřiště bude rozehrávat Cambuur, což se nelíbí domácím fanouškům.

14
    Z rohového kopu se domácím nepodařilo ohrozit Nienhuisovu bránu.

13
    Hosté rozehrávali standardku na útočné polovině, ale jejich centr do vápna zblokovala domácí obrana a o nějakých pět sekund později už na opačné straně hřiště vybojoval Heerenveen rohový kop.

10
    Hraje se opravdu v parádním tempu a útočné akce se na obou stranách střídají ve velké rychlosti. Zatím je to útočný holandský fotbal jak se patří.
    Ogbecheho velká šance

7
    První velká šance hostů! De Ridder se uvolnil s míčem na levé straně a následně odcentroval do vápna, kde Narsingh parádně sklepl míč pro Ogbecheho, který měl před sebou zcela odkrytou polovinu brány, ale po jeho nepřesvědčivém zakončení ještě dokázal skočit brankář Nordfeld, který zkrotil míč těsně před čárou.

5
    Uth (HEE) dostal přihrávku před vápno, kde se zasekávačkou zbavil obránce a následně vypálil těsně vedle bližší tyče!

4
    Nebezpečný centr teď přišel i do šestnáctky Heerenveenu, ale míč nakonec pouze proletěl vápnem a skončil v zámezí.

3
    Další šance domácích. Po centru z pravé strany odvrátil na poslední chvíli míč jeden z hostujících obránců a bude z toho rohový kop.
    UTH - 1:0

1
    Penaltu si vzal na starosti MARK UTH, který střelou po břevno překonává Nienhuise a posílá hned v první minutě Heerenveen do vedení!
    Nienhuis podráží v desáté sekundě zápasu Utha a je z toho pentalta pro domácí

1
    Žlutou kartu dostává Nienhuis (SC Cambuur Leeuwarden).

1
    Neuvěřitelný úvod zápasu! Domácí ihned napadli hostující rozehrávku, van den Berg přihrál dopředu Uthovi a ten byl v desáté sekundě zápasu podražen ve vápně brankářem Nienhuisem. Pokutový kop pro Heerenveen!

1

Zaplněný stadion v Heerenveenu předvádí krásné choreo a hráči obou týmů vstupují na trávník.

SC Heerenveen: Nordfeldt – Schmidt, Buijs, van Aken, van Anholt – de Roon, Sinkgraven, van den Berg – Slagveer, Uth, Thorsby
    Náhradníci: Otigba, Marzo, Dalgaard, Raitala, Varga, de Fockert, van Amersfoort

SC Cambuur Leeuwarden: Nienhuis – Pererira, Reijnen, Bijker, Andriuškevičius – van de Streek, Rusnák, El Makrini – Narsingh, Ogbeche, de Ridder
    Náhradníci: Bakker, Barto, Meleg, Dijkstra, Steblecki, Zeinstra, Mac-Intosch

Rozhodčí: R. Liesveld – H. Olde Olthof, B. Simons.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky! V rámci devátého kole nizozemské Eredivise přivítá SC Heerenveen na svém hřišti SC Cambuur Leeuwarden. Domácí mají po solidním vstupu do soutěže na svém kontě čtrnáct bodů, ale v minulém kole prohráli 2:1 na hřišti nováčka z Tilburgu, takže v dnešním zápase mají co napravovat a před vlastními fanoušky si určitě budou chtít napravit reputaci. V cestě jim však bude stát Cambuur, který má po osmi kolech překvapivě ještě o bod více a s 15 body drží čtvrtou pozici v tabulce, což naznačuje, že Heerenveen rozhodně nečeká snadný zápas. Jak nakonec tento zajímavý souboj dopadne můžete od 12:30 sledovat prostřednictvím našeho textového online přenosu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.