Chanty-Mansijsk – Čerepovec 3:1 (kon.) | Čeljabinsk – N.Novgorod 3:2 (kon.) | Toljatti – Viťaz 4:5 (kon.)
Nižněkamsk – Soči 3:6 (kon.) | Kazaň – CSKA Moskva 2:3 (0:2 po s.n.)
Jugra Chanty-Mansijsk
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Severstal Čerepovec
Sobota 08.11.2014, 13:00 • Arena Jugra • KHL

Československá stopa v utkání :

Lukáš Kašpar (JUG) – 1 asistence, čas na ledě : 11:35

Jakub Štěpánek (CER) – 3 obdržené branky, 36 zásahů. (15:32:34)

Statistiky zápasu :

Střely – JUG 36, CER 30
    Vyhraná vhazování – JUG 26, CER 35
    Hity – JUG 19, CER 16
    Zablokované střely – JUG 11, CER 4

Domácí si tak v dnešním utkání připisují všechny tři body! Po velmi dobrém výkony vyhrávají 3:1. V první periodě se prosadil Melart. Ve druhé třetině tempo opadlo a neviděli jsme moc hezkou hru. Ovšem padli dvě branky, nejdříve vyrovnal Shefer, ale o šest minut později poslal domácí znovu do vedení Bulyansky. Ve třetí třetině domácí své vedení ještě zvýraznili, když Yatsenko zvyšoval na 3:1! Poté si domácí už výsledek pohlídali a zaslouženě vítězí!

60:00

59:50
    Domácí vyhazují a to už s hosty vypadá velmi špatně.

59:18
    Hosté to zkusí v šesti bruslaři v poli. Štěpánek na střídačce.

59:18
    V samotném závěru ještě přesilovka pro hosty. Fauloval Sergeyev (JUG).

58:27
    Hosté se snaží vstřelil kontaktní gól a vykřesat nějakou naději.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:24
    Krásnou přihrávku mezi beky poslal Chernov (CER) a střílel Nikonstev. Ovšem výbroně zasáhl Gooryachevskikh.

56:33
    Individuálně se přes obránce prosadil Lesnukhin (JUG), který opět ztroskotal na Štěpánkovi.

55:55

54:55
    Výborná příležitost domácích. Po střele od modré se puk odrazil k Gusevovi (JUG) a už to vypadalo, že puk zasune do branky. Výtečně se ale přesunul Štěpánek a zabránil brance.

53:54
    Přesilovka domácích. Na dvě minuty vyloučen Pavel Chernov (CER).

53:54
    Do dobré příležitosti se dostal Nikita Gusev ( JUG), trefil ovšem pouze lapačku Jakuba Štěpánka! Následně byl dohrán velmi tvrdě na mantinel jedním z obránců hostů a vznikla strkanice několika hráčů.

52:58
    Teď byli domácí v přečíslení, ale zabrzdil je odpískaný ofsajd.

52:10
    Hosté byli usazeni v útočném pásmu, ovšem přišla ztráta a domácí vyhodili puk tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění.

51:16
    Teď jedna z mála střel domácích ve třetí třetině. Na levé straně se k puku dostal Denis Gorbunov (JUG), který ovšem mířil mimo.

50:40
    Domácí se teď už víceméně brání. Jsou velmi pasivní a jen vyhazují puky.

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 17. Melart (Kašpar), 36. Bulyansky (Magogin, Gusev), 43. Yatsenko (Medvedev, Lesnukhin) – 30. Shefer (Trubachyov)

Jugra Chanty-Mansijsk: Goryachevskikh (Biryukov) – Larsen, Ryabykin, Sergeyev (A), Zheldakov, Sokolov, Melart, Pepelyaev – Kašpar, Romantsev, Sitnikov – Bulyansky, Magogin I, Gusev – Gorbunov, Ziavov, Chibisov – Lesnukhin, Yatsenko, Medvedev.
    Severstal Čerepovec: Štěpánek (Smiryagin) – Sherer (C), Lukin, Stasenko, Shinn (A), Arzamatsev, Antropov, Sizov, Nekolenko – Nikontsev, Trubachyov, Stolyarov – Monakhov, Chernov, Kagarlitsky – Dedunov, Berdnikov, Kozakovtsev – Kuptsov, Kovyrshin, Zemchenko.

Rozhodčí: Akuzovsky, Kadyrov – Matyusha, Petrov