Kladno – Jihlava 4:0 (kon.) | Benátky n/J – Motor ČB 4:1 (kon.) | Šumperk – Třebíč 3:1 (kon.)
Ústí n/L – Havířov 4:2 (kon.) | Chomutov – Havlíčkův Brod 6:3 (kon.) | Kadaň – Litoměřice 4:3 (kon.)
Most – Prostějov 2:3 (po pr.)
HC Slovan Ústí nad Labem
4:2 (2:2, 1:0, 1:0)
AZ Havířov
Sobota 13.12.2014, 17:001. liga (ČR)

Ústí nad Labem si doma připisuje výhru 4:2 nad Havířovem. I ve třetí třetině přidalo Ústí jeden gól a pojistilo si vedení. Havířov byl možná lepší v první třetině, zbývající dvě ale patřily Slovanu, který nakonec zaslouženě vítězí.

Nejlepší hráči zápasu: Tůma (UNL) – Sztefek (HAV). (19:09:24)

60:00

59:58
    Ještě střelu Ostrčila vyrazil Petrásek.

59:26
    Havířov v útočném pásmu, snaží se pálit z každé pozice.

58:50
    Maruna zblízka trefil rameno Petráska!

58:28
    Po nahození hostujícího týmu následuje vhazování před Petráskem.

57:43
    Matoušek ukryl puk před dotírajícím Hanzlem.

57:02
    Icing domácích.

56:39
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, Ústí ujelo do přečíslení, na druhé straně pak pálil Maruna.

55:34
    Závar před brankou řeší Petrásek, puk ukryl do lapačky.

55:03
    Na druhé straně ujel do brejku Budínský, ale svůj blafák pak nasměroval příliš nad do ochranné sítě.

54:45
    Sztefek tečoval puk do břevna!

53:09
    Kloz (UNL) vyloučen za sekání.

52:58
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    V mezikruží si ideálně potáhl kotouč DAVID TŮMA a přesným švihem propálil Matouška. Asistence: Ondřej Holomek.

52:14
    Ránu Černého od modré skryl Matoušek v lapačce.

51:33
    Trestné střílení provedl Martin Hanzl, ale vůbec se mu to nepovedlo. Sám se ukličkoval a ani nezakončil.

51:33
    Sudí nařídil trestné střílení proti Havířovu! Foltýn zalehl puk na brankové čáře, čímž se provinil proti pravidlům.

51:18
    Holomek od modré trefil tyč!

51:00
    Kloz zblízka přestřelil.

50:28
    Ostrčil zpět na ledě, Havířov hraje ve čtyřech.

49:48
    Přesilovka pro Slovan 5 na 3. Za podražení posílá Havířov do tří Fořt.

49:45
    Utkání sleduje 732 diváků.

49:29
    Roubík s Tůmou předvedli velký tlak do branky, ale Matoušek odolal.

48:28
    Ostrčil (HAV) vyloučen za podražení.

47:48
    Hanzl pěkně mířil na Matouškovu lapačku, havířovský gólman připraven.

46:24
    Holomek vyprášil svou dělovkou betony Matouška! Pak ještě bojoval Roubík, ale k dorážce se nedostal.

45:46
    Hostující Fořt tlačil puk do klece, ale nakonec kotouč skončil těsně mimo.

45:20
    Na druhé straně ukryl puk v lapačce Petrásek, bude se vhazovat.

45:04
    Merta střílel mimo, oba celky střídají.

44:03
    Šlahař pálil od pravého mantinelu, ale Petrásek byl připraven a bude se vhazovat.

43:03
    Kamil Černý nahazuje do pásma, Ústí se záhy opět zmocnilo puku.

42:08
    Pechanec po buly mířil mezi betony Petráska!

41:31
    Havířov je v plném počtu.

40:50
    Holomek svou střelou vyzkoušel pozornost Matouška v přesilovce.

40:01

Ve druhé třetině bylo lepším týmem Ústí a zaslouženě přidalo rozdílovou branku z hole Jaroslava Roubíka. Zápas je nadále otevřený a uvidíme, co přinese třetí třetina.

40:00

39:29
    Havířov míří do čtyř. Šlahař (HAV) vyloučen za sekání.

38:59
    Ústí stále na puku, ve druhé třetině Havířov vůbec nebyl ve hře a pouze bránil.

38:00
    Holomek bodyčekoval Jiránka, za takový hit by se nestyděl ani Ryan Hollweg.

37:07
    Kloz vyvážel puk od vlastní branky, ale nepřihrával, až nakonec ústecká trojice útočníků skončila v ofsajdu.

35:39
    Rod z levé strany trefil boční síť.

35:01
    Havířovský nadějný útok zastavil ofsajd.

34:24
    Havířov v útočném pásmu, Ústí poprvé v utkání vede.

33:54
    Už to vypadalo, že se to nepovede, ale JAROSLAV ROUBÍK si poradí se vším. Střelu od modré ještě Matoušek vyrazil, ale s dorážkou ústeckého kanonýra si už neporadil. Ovšem puk Roubíkovi tak poskakoval, že to vypadalo, že to havířovský gólman bude mít, ale kotouč je nakonec v síti. Asistence: Ondřej Holomek.

33:47
    Rod ve spolupráci s Roubíkem, ale puk jim utekl a Matoušek ho ukryl v lapačce.

33:01
    Ústí v náporu, ale Holomek golfákem netrefil branku.

31:47
    Hra je poněkud roztržitá a často se přerušuje, nyní se vhazuje před Matouškem.

30:01
    Havířov drží útočné pásmo, dvakrát v krátkém sledu se vhazovalo před ústeckým gólmanem a nyní bude znovu.

29:25
    Fořt našel mezi beky Loskota, ten nastavil hůl a zblízka vystrašil Petráska!

27:55
    Icing Havířova, hra se vrací před Matouška.

27:39
    Pechanec zblízka pálil vedle, nyní se už ale hraje před brankou Havířova.

27:15
    Střela Sztefeka končí v ochranné síti. Hra přerušena.

26:50
    Havířov se nadále brání, Slovan dobře naopak pracuje v ptočné třetině.

25:37
    Každopádně úvod druhé třetiny patří domácím, Ústí je hodně aktivní a fanoušci to rovněž cítí.

25:25
    Smetana pálil vedle.

24:55
    Loskot stromem sestřelil Mertu, ale pokračuje se dál.

24:23
    Matoušek v tváří tvář vychytal Vávru! Bude se vhazovat.

24:11
    Další závar přežil Havířov. V brankovišti byl aktivní Merta.

23:15
    Nyní tu ale byla gólová šance, přečíslení domácích, Rod hledal Tůmu, ten netrefil ideálně.

22:39
    Aktuálně sledujeme docela nudnou pasáž hry. Oba celky pouze nahazují puky a střídají. Žádné šance.

21:25
    Vávra znovu v akci, tentokrát pálil od modré nad.

20:44
    Ústí začalo po úvodní buly náporem, Vávrova střela byla ztečována do ochranné sítě.

20:01

Viděli jsme zajímavou a na branky bohatou první třetinu. Havířov dvakrát vedl, ale pokaždé dokázal Slovan stav srovnat. A tak vidíme na kostce na ledem po prvních dvaceti minutách skóre 2:2.

20:00

19:50
    Kloz bojuje o kotouč v rohu mantinelu, ale více se už nestane.

19:01
    Pěkná přesilovková souhra, takhle to má vypadat. Několik přihrávek a střela ze středu kruhů od DAVIDA TŮMY mezi betony. Asistence: Tomáš Rod, Tomáš Kolafa.

18:28
    Přesilovka pro Slovan, protože Daniel Graca (HAV) se provinil držením.

18:09
    Havířov je při chuti, znovu se vhazuje před Petráskem.

17:51
    Havířov právě vstřelil branku!
    Petrásek tohle mohl mít. Střela z mezikruží od MARKA LOSKOTA mu proklouzla v lapačce až do sítě. Asistence: Jurij Repe, Radim Ostrčil.

16:52
    Ústí hned po obranné buly vyhazuje přes všechny čáry.

16:49
    Bude se vylučovat na straně Ústí. Brož (UNL) vyloučen za hákování.

16:26
    Vágnerovu nahození na branku ztlumil gólman Matoušek ramenem.

14:13
    Ústí srovnává v přesilovce. Střelu od modré protečoval do sítě DAVID MERTA. Asistence: Tomáš Vávra, Martin Vágner.

13:26
    Rodova zblokovaná střela z mezikruží míří mimo branku.

12:41
    Přesilovka pro Slovan: Maruna (HAV) dvě minuty za držení protihráče.

12:22
    Loskot přejel pásmo a jeho střela našla přesně Petráskovu lapačku. Následuje komerční přestávka.

11:58
    Tomáš Jiránek to zkusil zpoza branky sám a jeho bekhend vystrašil Petráska!

11:45
    Bude se vhazovat před Petráskem, domácí gólman musel opět zasahovat.

10:25
    Petrásek dlouho odolával, až si na vrchol kruhu najel RADIM OSTRČIL a střelou zápěstím překonal domácího brankáře. Asistence: Martin Jakúbek, Jan Maruna.

09:44
    Až nyní Ústečtí vyhazují přes všechny čáry.

09:23
    Zase se to kutálelo před Petráskem, ale ústecký gólman nadále drží čistý štít.

09:09
    Ostrčil pálil od modré, ale Petrásek byl na místě.

09:02
    Každopádně budeme vylučovat. Smetana (UNL) jde ven za hákování.

08:44
    Závar před Petráskem, hosté byli v přečíslení, ale nedokázali zakončit.

07:45
    Merta po buly střílel velmi zajímavě přes beka, Matoušek musel vystrčit svůj beton.

07:39
    Dobrá ústecká šance, v závěru ještě dorážel Merta, ale Matoušek udržel puk ve výstroji. Bude se vhazovat.

07:00
    Hra je zatím docela neučesaná, Ústí je aktivnější, ale na obou stranách sledujeme řadu nepřesností.

06:30
    Havířov napadá založení ústeckého útoku.

05:32
    Brožovo nahození málem skončilo gólem, Matoušek vyrážel ramenem.

04:56
    Hosté opět vyhazují a oba celky střídají.

04:12
    Rod mohl střílet, Ústí rovnalo svou přesilovkovou formaci, ale Havířov se nakonec osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

03:32
    A bude se vylučovat: Šlahař (HAV) vykázán za podražení.

02:40
    Hostující Klimša až nyní pálil od modré, ale Petrásek byl připraven.

02:35
    Až nyní se Havířov dostal do útočného pásma, ale do koncovky se nedostal.

01:55
    Ústí začalo náporem, hned dvě úvodní střídání Slovanu dostala havířovskou defenzivu pod tlak.

00:01

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Volke) – Kolafa, Holomek, Brož, Vágner, Černý, Smetana, Zdvořáček, J. Trončinský – Tůma, Roubík, Rod, Merta, Kloz, Vávra, Baránek, Hanzl, Pořický, Budinský, Kuchynka.

AZ Havířov: Matoušek (Turšner) – Foltýn, Bezuška, Repe, Lenďák, Ostrčil, Graca, Bahounek – Fořt, Loskot, Jiránek, Maruna, Šlahař, Jakúbek, Klimša, Pechanec, Sztefek, Matějek, Tomi..

Zhruba osm minut před startem utkání se tribuny pomalu plní, oba celky mají za sebou rozbruslení a za několik minut vyjedou na led k úvodní buly. Na tribuně vidíme i extraligové hokejisty, kteří se přišli podívat na utkání, a to Marka Trončinského (nově Mladá Boleslav) a Karla Kubáta (Litvínov). Oba jsou ústeckými rodáky.

Havířov přijíždí v rámci utkání 34. kola první hokejové ligy do Ústí v roli favorita. Slezané se totiž nacházejí na 5. místě tabulky se ziskem 59 bodů, zatímco domácí Slovan je až na 11. příčce s kolonkou 43 bodů na svém kontě.

Ústí podlehlo v posledním utkání ve středu v derby Chomutovu 3:4. Jednalo se o velkou bitvu, Slovan vedl ještě po dvou třetinách 2:1, ale o vedení nakonec přišel. Utkání bylo pořádně vyhecované a domácí cítili po zápase křivdu u rozhodčích.

Havířov má za sebou naopak pohodové vítězství, když doma rozdrtil Benátky 5:0. Obránce Petr Šenkeřík dal vítězný gól, k tomu přidal dvě asistence a brankář Lukáš Daneček vychytal svou druhou nulu v sezóně.

V lepším rozpoložení po posledních zápasech by tak měl být Havířov, ale Ústí v posledních dvou letech s Havířovem doma neprohrálo! V minulé sezóně doma zvítězilo na AZetem 2:0 a 7:0 a letos 5:4.

Havířovu bude v Ústí chybět zraněný Aron Chmielewski. Ústí naopak vyměnilo kapitány, když před nedávnem nahradil Jana Kloze Martin Vágner.

Sestavy týmů v posledním kole:

AZ HAVÍŘOV: Daneček – Matějíček, Foltýn, Lenďák, Šenkeřík, Pastor, Ostrčil, Bahounek – Jiránek, Loskot, Fořt – Tomi, Hlinka, Chmielewski – Sztefek, Pechanec, Klimša – Jakúbek, Šlahař, Maruna.

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek – Kolafa, Pohl, Vl. Brož, Vágner, K. Černý, Smetana – D. Tůma, Roubík, Rod – D. Merta, J. Kloz, T. Vávra – Baránek, M. Hanzl, Pořický. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Martin Pešout

Branky a nahrávky: 15. Merta (Vávra, Vágner), 20. Tůma (Rod, Kolafa), 34. Roubík (Holomek), 53. Tůma (Holomek) – 11. Ostrčil (Jakúbek, Maruna), 18. Loskot (Repe, Ostrčil)

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek – Kolafa, Holomek, Vl. Brož, Vágner, K. Černý, Smetana, M. Zdvořáček, J. Trončinský – D. Tůma, Roubík, Rod – D. Merta, J. Kloz, T. Vávra – Baránek, M. Hanzl, Pořický – Budínský, Kuchynka. Trenér: Mach.
    AZ Havířov: Matoušek – Foltýn, Bezuška, Repe, Lenďák, Ostrčil, Graca, Bahounek – Fořt, Loskot, Jiránek – Maruna, Šlahař, Jakubek – Klimša, Pechanec, Sztefek – Matějek ml., Tomi. Trenér: J. Daneček.

Rozhodčí: P. Würtherle – Čížek, Křivohlavý.