Poprad – Košice 4:6 (kon.) | Nitra – Trenčín 2:0 (kon.) | Zvolen – Martin 1:2 (1:2 po s.n.)
Skalica – Banská Bystrica 6:4 (kon.) | Žilina – Piešťany 4:3 (kon.)
HK Nitra
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
HK DUKLA Trenčín
sk Neděle 14.12.2014, 17:00 • Nitra aréna • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

V 34.kole hokejovej Tipsport extraligy sa v Nitra aréne predstaví Dukla Trenčín. Toto kolo je posledné kolo pred reprezentačnou a vianočnou prestávkou.

Dukla Trenčín ťahá štvorzápasovú víťaznú sériu a naposledy doma Trenčania zdolali, aj s navrátilcom Richardom Lintnerom, HKM Zvolen 4:1. Veľkú zásluhu na výsledkoch Dukly má nitriansky odchovanec Branislav Konrád, ktorý túto sezónu už 6krát neinkasoval gól.

Domáce mužstvo sa po veľmi vydarenej bodovej sérii mierne zastavilo a aktuálne už dva zápasy si do tabuľky Corgoni nepripísali žiaden bod. Najskôr v utorok doma podľahli Zvolenu 2:4 a v piatok v Banskej Bystrici prehrali futbalovo 1:0.

Či sa podarí domácim prerušiť mini sériu bez bodu alebo hráči Dukly budú pokračovať vo víťaznej sérii sa môžete dozvedieť aj z nášho textového prenosu, na ktorý vás srdečne pozývam.

Úvodné zostavy:

HK Nitra: Lakosil – Ordzovenský, Nádašdi, Novák M., Bednár, Milo, Mezei, Kuzma – Tománek, Stümpel, Novák L., Ručkay J., Slovák, Ručkay H., Lelkeš, Štefanka, Pupák, Piačka, Bajtek, Mráz

Dukla Trenčín: Konrád – Andersons, Kozák, Bokroš, Habšuda, Zošiak, Dudáš, Hudec, Lintner – Melichárek, Nemec, Daniška, Razingar, Hlinka, Gašparovič, Filo, Stantien, Cíger, Lipták, Švec, Bezák

Rozhodca: Wiegand, Baluška – Korba, Šefčík.

Rozhodcovia sú už na ľade.

Trenčania v žltých dresoch a červených trenkách, domáca Nitra v tmavo modrej kombinácii dresov. Úvodné pozdravy a o malý moment začíname.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:14
    Daniška neukontroloval svoj pohyb a vrazil do domácej bránky. Zakázané uvoľnenie Trenčína a vhadzuje sa pred Konrádom.

01:09
    Konrád v prvom zásahu po Nádašdiho ľahkej strele.

02:06
    Lakosil puk skryl do svojej moci a vhadzuje sa po jeho lapačke.

02:12
    Po buly tvrdo páli Dudáš, Lakosil chytá puk na svojej hrudi.

02:31
    Lintner pohybom oklamal dvoch domácich hráčov.

02:55
    Lintner si počíňal nedovolene a Nitra si zahrá prvú presilovku.

03:49
    Nitra dala gól, ale rozhodca Wiegand okamžite rozpažil a aktuálne sa diskutuje.

03:49
    Milo si vymenil puk so Stümpelom a od modrej pálil Jozef Stümpel. Puk Konrádovi vypadol a DUŠAN MILO ho pomedzi betóny dotlačil za chrbát brankára hostí. O góle sa diskutovalo s videorozhodcom. Po porade gól neplati. Podľa všetkého bol dosiahnutý korčulou.

05:00
    Hostia v plnom počte.

05:33
    Konrádovi opäť vypadol nahodený puk, doráža Jakub Ručkay, ktorého tvrdo odstavila obrana hostí.

05:58
    Nitra bola blízko ku gólu. Piačka unikol obrane hostí, dobre zakončil ale triafa pravú tyčku bránky hostí.

06:07
    Vhadzuje sa pred Lakosilom.

06:28
    Ďalšia šanca domácich. Do brejku 2 na 1 sa dostali Lukáš Novák s Tománekom. Prvý menovaný sa zbavil obrancu, prihral, ale Roman Tománek bol príliš blízko bránky a nemal dostatok priestoru na zakončenie.

07:46
    Konrád pod paľbou. Tentokrát Jakub Ručkay dostal dobrú prihrávku na pravú stranu, vystrelil, brankár hostí opäť nie najideálnejšie zakročil, akcia pokračovala ale pri ďalšom zásahu brankár hostí skryl puk do svojej moci.

08:10

09:00
    Tománek obkrúžil bránku, prihral Ordzovenskému ale ten pri zakončení neudržal stabilitu a k puku sa dostal Tománek, ktorého strela minula bránku hosti a odrazený puk chytá Konrád.

09:56
    Nitra dala gól!
    Tretí útok domácich pritlačil hostí, vybojoval si presilovku a pri zdvihnutej pravici rozhodcu dostal JURAJ ŠTEFANKA ideálnu prihrávku spoza bránky a strelou z prvej prekonáva Konráda. Asistencie: Dušan Milo, Branislav Mezei.
    ŠTEFANKA - 1:0

12:01
    Nitra opäť v útočnom pásme.

12:40
    Nitra od úvodu pôsobí dobrým dojmom, aktívne korčuluje, hostia sa bránia a vyčkávajú na brejky.

14:01
    Posunutá bránka domácich a vylúčenie Branislava Mezeia. Jakub Gašparovič v krátkom okamihu dvakrát zakončoval, v trme vrme pred bránkou Mezei atakoval Razingara, ten padol na ľad a na trestnú lavicu si domáci obranca sadá za krošček.

14:55
    V oslabení pri zlom striedaní hostí unikol Slovák ale s jeho pokusom si Konrád poradil.

15:48
    Trenčín rozkrútil kolotoč, zakončoval Andersons ale Lakosil chytá.

16:30
    Trenčín rozohráva spoza vlastnej bránky.

17:32
    Trenčín si zahrá presilovku, pretože Nitrania hrali šiesti. Na trestnú lavicu si sadá Piačka.

17:36
    Pomer síl je vyrovnaný, Melichárek si počínal nedovolene a sadá si na trestnú lavicu.

18:29
    Nitra si zahrá 64 sekúnd 4 na 3 pri vylúčení Kozáka.

19:00
    Nitra začína akciu od Lakosila.

19:42
    Nitra s piatimi hráčmi, hostia so štyrmi a vhadzuje sa pred Konrádom.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po prvej tretine vyhráva Nitra nad Trenčínom najtesnejšie 1:0, kedy úvodný gól zápasu strelil pri signalizovanom vylúčení Juraj Štefanka. Nitra si vypracovala viacero dobrých šancí, ale hostí drží nad vodou Konrád. Druhá tretina začne o 17:51.

Pomer striel 18 : 9.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:33

21:25
    Tyčka zvoní aj na nitrianskej bránke, rozhodca okamžite rozpažil a pokračuje sa v hre.

22:40
    Trenčín v úvode druhej časti je viacej na puku a domáci majú problémy s aktívnou hrou hostí.

23:34
    Trenčín je aktívny, Lakosil kryje puk na dvakrát do svojej moci.

24:00
    Tománek priťukol Stumpelovi ale jeho bomba z prvej minula bránku hostí.

25:30
    Osamotený Henrich Ručkay tesne minul ľavý horný roh bránky hostí, o malý moment tvrdo páli Slovák, ale Konrád chytá.

25:52
    Puk zasiahol Valenta na domácej striedačke, vhadzuje sa v strednom pásme.

26:25
    Ofsajd Nitra.

27:07
    Nitra si zahrá presiloku. Jozef Stumpel viedol puk v strednom pásme, bol podrazený Daniškom a ten si sadá na trestnú lavicu.

28:29
    Nitra sa dostala do pásma, roztočila kolotoč. Po strele Ordzovenského Konrád chytá puk do lapačky.

29:10

29:50
    Bajtek prihrával spoza bránky, Piačka jeho prihrávku poslal z prvej tesne vedľa bránky hostí.

30:29
    Tečovaný puk končí na ochrannej sieti a vhadzuje sa pred Konrádom.

31:04
    Hostia neubránili Lukáša Nováka, avšak domáci nemali pri zakončení šťastie a stav sa nemení.

31:15
    Vhadzuje sa v strednom pásme.

31:24

32:00
    Tlačenica pred bránkou hostí, Lelkeš počkal na moment prekvapenia, vystrelil ale jeho strelu Konrád betónom vyráža.

32:39
    Zakázané uvoľnenie Trenčín.

33:00
    Ofsajd Trenčín. Vhadzuje sa v strednom pásme.

33:32
    Ordzovenský nahadzuje vysoký puk na Konráda, ten chytá pred Piačkom do lapačky.

33:57
    Nádašdi ležiac na zemi prihral puk rukou spoluhráčovi, hra je prerušená a vhadzuje sa v strednom pásme.

34:09
    Pupák sa oprel do puku ale jeho príklepová strela tesne minula bránku hostí.

34:48

35:11
    Bednár poslal tvrdo k ľadu Cígera.

35:43
    Trenčín v nájazde 2 na 1, Švec sa rozhodol zakončiť ale jeho strela minula domácu bránku.

37:02
    Mráz sa nenechal odstaviť od puku, vyzvŕtal obranu hostí a vyslúžil si potlesk od domácich divákov.

38:34

38:48

39:35
    Nitra si zahrá presilovku. Milo tvrdo páli od modrej a pri dorážke bol Štefanka hákovaný Andersonsom.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine sme gól nevideli, na šance bola tiež prostredná časť hry chudobnejšia a o víťazovi rozhodne záverečná tretina. Pomer striel po dvoch tretinách je 30 : 13.

Nitra má v úvode k dispozícii 95 sekúnd presilovej hry.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:35
    Milo ľahkou strelou neohrozil Konráda.

40:43
    Gašparovič unikol Mezeiovi a Milovi, ale nemal dosť síl na zakončenie.

41:17

41:40

42:13
    Nádašdi zblokoval Hlinkovu strelu na ochrannú sieť.

42:22
    Vhadzuje sa pred Konrádom.

42:58
    Lintner fauloval Lukáša Nováka a Nitra si zahrá presilovku.

43:39
    Nitra využíva presilovku. Osamotený RICHARD LELKEŠ dostal zadovkou skvelú prihrávku spoza brány a strelou švihom prekonal Konráda. Asistencie: Dušan Milo, Juraj Štefanka.
    LELKEŠ - 2:0

44:40
    Súboj v rohu klziska medzi Dudášom a Bajtekom, domáci hráč bol tvrdo atakovaný a následne oplatil tvrdosť hráčovi hostí. Na trestnú lavicu si sadol iba Bajtek za krošček.

45:55
    Tečovaný puk po strele Melicháreka končí na ochrannej sieťke.

46:25
    Hra je prerušená, na ľade ostal po súboji s Razingarom Dušan Milo. Pomer síl zostáva nezmenený.

46:43
    Domáci v plnom počte.

47:48
    Bokroš v krátkom časovom slede dvakrát pálil od modrej. Po druhom pokuse Lakosil puk kryje na hrudi a nasleduje vhadzovanie po jeho pravici.

48:00
    Jozef Stumpel naberal rýchlosť ale obrana hostí natlačila Lukáša Nováka do pásma skôr a píska sa ofsajd.

48:39
    Nitra nevyhodila puk z pásma, ten sa dostal k Bokrošovi, ktorého strelu Lakosil zneškodnil.

49:11
    Tretí útok domácich v zložení Lelkeš, Štefanka a Pupák bol opäť v dobrej príležitosti. Konrád podržal svoje mužstvo.

50:28
    Vzájomné vylúčenie. Na trestnú lavicu si sadajú Michal Novák a Adam Bezák.

50:30
    Hrá sa 4 na 4.

51:14
    Lukáš Kozák nebezpečne zakončoval pred domácou bránkou, všetko vyriešil pozorný Lakosil a domáca obrana.