Viťaz – Atlant 2:4 (kon.) | Minsk – Riga 2:1 (po pr.)
HC Dinamo Minsk
2:1 (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Dinamo Riga
Sobota 27.12.2014, 15:00 • Minsk Ice Palace • KHL

Je dobojováno. Minsk udolal Rigu 2:1 v prodloužení, rozhodující branku obstaral Paul Sczechura, bývalý forvard pražského Lva. Domácí byli po drtivou většinu času lepším týmem a bonusový bod získali zcela zaslouženě. Z mé strany je to vše, loučím se s vámi a někdy u dalších onlajnů na počtenou! (17:22:17)

SCZECHURA - 2:1

63:28
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! Kapitán Kaljužnyj našel na levé straně osamoceného PAULA SCZECHURU, který nedal Deslauriersovi sebemenší šanci. Asistence: Alexej Kaljužnyj, Nick Bailen.

62:56
    Nick Bailen nemířil mezi tři tyče a hosté vyhazují až k Taylorovi.

62:19
    Oddechový čas pro domácí.

62:19
    Milan Jurčina (RIG) je vyloučen na dvě minuty za vražení.

61:16
    Oba týmy střídají, Sotnieks čeká na své spoluhráče.

60:27
    Domácí se usadili v útočném pásmu, Taylor však zatím nemusel zasahovat.

60:01

Šedesát minut nerozhodlo, ke slovu se dostane pětiminutové prodloužení.

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:26
    Hosté byli úspěšnější na vhazování ve středním pásmu a Cibulskis může vyhodit.

59:00
    Běží poslední minuta třetí periody.

58:27
    Indrašis nepochodil a domácí se poté usadili v útočném pásmu. Deslauriers vše ukončil včasným máchnutím lapačkou.

57:24
    Kaljužného nepřesný pas končí až ve středním pásmu.

56:23
    Buly před Deslauriersem.

55:44
    Cipulis ztratil puk a Nick Bailen může vyrazit do rychlého kontru.

54:22
    Obě Dinama ještě mají něco přes pět minut na strhnutí vedení na tu či onu stranu. Zatím ale vše nasvědčuje tomu, že uvidíme prodloužení.

53:37
    Meleško bez okolků napálil kotouč na Deslaurierse a vybojoval vhazování.

52:58
    Linglet utržil v osobním souboji ránu do obličeje a v bolestech se svíjí přímo na ledě.

52:04
    Trma-vrma před Deslauriersem, gólman Rigy po nějaké chvilce zalehl puk a přerušil hru.

51:22
    Videll byl v útočném pásmu příliš brzy – ofsajd.

50:39
    Nyní se Rižanům podařilo vybojovat buly v útočném pásmu.

50:04
    Hosté se zatáhli do defenzivní ulity, z níž vystrkují růžky jen sporadicky.

49:16
    Deslauriers bez větších problémů přerušil hru po střele Goroška.

48:38
    Dnešní utkání sleduje 15086 diváků!

47:43
    Ryan Vesce nastřelil puk přesně do Deslauriersovy lapačky.

47:08
    Bailen se dostal k odraženému touši, ale nemá komu přihrát, tak volí prosté nahození.

46:17
    Nebude to zakázané uvolnění, Jurčina musí hrát...

46:11
    Sotnieks drží kotouč za vlastní brankou a snaží se založit protiútok.

45:05
    Domácí borce vyrovnávací gól nabudil, je jich doslova plný led.
    LINGLET - 1:1

43:29
    Obrovská chyba Jerofejevse! Hostující zadák ve vlastním pásmu namazal CHARLESI LINGLETOVI, který si najel do mezikruží a přesně vymetl horní růžek Deslauriersovy branky. Bez asistence.

43:22
    Danny Taylor radši ukryl touš do lapačky před dotírajícím protihráčem.

42:59
    Bičevskis aktivně napadal a obránci Minsku s tím měli značné problémy.

42:26
    Deslauriers lapil pokus Kulakova a okamžitě přerušil hru.

41:11
    Domácí kombinují ve středním pásmu, ale nemohou se propracovat za útočnou modrou.

40:01

Po čtyřiceti odehraných minutách stále platí stav 0:1. Domácí si hlavně v úvodu periody vytvořili několik slibných šancí, ale Deslauriers stále drží akcie Rigy vysoko. Závěrečná dvacetiminutovka začne v 16:38.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:00
    Běží poslední minuta druhé periody.

38:27
    Mikelis Redlihs jel s Bukartsem proti jedinému obránci. První jmenovaný zvolil střelu, se kterou si Taylor poradil!

37:50
    Bailen už byl ve středním pásmu, domácí musí vyklidit vydobyté pozice za modrou čarou.

37:34
    Zakázané uvolnění hostů, Taylor to potvrdil reflexivním zvednutím ruky.

36:27
    Touš je ve středním pásmu, domácí jej nahazují směrem na Deslaurierse.

35:56
    Matěruchin se nemohl vymanit ze Sotnieksova sevření, obránce Rigy navíc získal kotouč pro Meiju.

35:05

34:46
    Bailenovi ujíždí kotouč, zdá se, že domácí mírně polevili.

33:34

33:18
    Nadějně se rodící akci minského Dinama zhatilo postavení mimo hru.

33:03
    A znovu.

32:41
    Hosté se osvobozují.

31:38
    Deslauriers dnes zatím chytá skvěle, nadvakrát si poradil i se štiplavým projektilem Drozda.

31:34
    Martins Cipulis (RIG) je vyloučen na dvě minuty za krosček.

31:13
    Neujala se ani Kaljužného dělovka, domácí už navíc byli v ofsajdu.

30:37
    Ellisonův pokus švihem z mezikruží Deslauriers lapil.

29:52

29:27
    Nic tomu nenasvědčuje. Jurčina nemá komu přihrát a domácí se osvobozují.

29:04
    Indrašis nahazuje do útočného pásma, využijí Rižané tuto přesilovku?

27:52
    Charles Linglet (MIN) – dvě minuty, držení.

27:41
    Domácí už hrají v plném počtu.

27:32
    Před Bukartsem zívala prázdná branka, ale lotyšský reprezentant šancí pohrdl!

27:08
    Roberts Bukarts drží kotouč na modré čáře, ale zatím se neodhodlal ke střele.

25:41
    Jevgenij Lisovec (MIN) si půjde odsedět dvouminutový trest za držení.

24:48
    Sczechura pálil, Deslauriers jeho pokus chytil. Buly v obranném pásmu Rigy.

24:41

24:03
    Bičevskis ve vlastním oslabení ujel běloruským bekům a podařilo se mu i vystřelit, ale Taylor neměl těžkou práci.

23:39
    Pokus Vesceho byl přizvednut až na tribunu.

23:12
    Vhazování v útočném pásmu Minsku.

22:41
    Oskars Cibulskis (RIG) – dvě minuty, podražení.

21:46
    Indrašis zakončoval z bezprostřední blízkosti, ale v rozhodující moment mu puk sjel z hole.

21:18
    Džerinšovs žabička trefila Taylora přesně do betonu, Kaznaděj zakládá protiútok.

21:01
    Jeff Deslauriers pro jistotu přerušil hru – buly po jeho levici.

20:08
    Do této periody vstoupili lépe hráči Rigy, Taylor musel hned po několika sekundách zasahovat.

20:01

Máme za sebou třetinu zápasu mezi dvěma Dinamy. Zatím vede trochu překvapivě to rižské – už ve čtvrté minutě umně tečoval Jurčinův projektil Meija. Uvidíme, co přinese další průběh, prostřední dvacetiminutovka začne v 15:50.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:44
    Cheechoo znenadání uklouzl a hra je z neznámého důvodu přerušena.

19:10
    Domácí v plném počtu, to už běží poslední minuta první třetiny.

18:19
    Videllův střílený pas zamýšleného adresáta nenašel, modří se osvobozují.

17:46
    Pokus Charlese Genowaye vytěsnil Taylor reflexivním zákrokem do rohu.

17:10
    Ilja Šinkevič (MIN) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

16:22
    Nápor domácích nebere konce, Lotyši se stále nemohou dostat z vlastní obranné třetiny.

15:16
    Deslauriers si musel připadat jako na střelnici, těsně vedle jeho klece prosvištěly pokusy Kaljužného a Cheechooa.

14:27
    Ryan Vesce z vrcholu kruhů těsně přestřelil Deslauriersovu svatyni.

13:45
    Postavení mimo hru hatí rodící se příležitost Rižanů.

13:16
    Není to icing, Goroško musí hrát...

12:23
    Matt Ellison se ocitl ve stoprocentní šanci, ale ze dvou metrů minul odkrytou branku!

11:45
    Z tribun se ozývá pískot, publikum se dožaduje odpískání hraničního zákroku. Co je ale nejdůležitější – píšťalka sudího mlčí.

10:48
    Hosté se usadili v útočném pásmu, ale Taylor zatím nemusel zasahovat.

09:49
    Zakázané uvolnění červenobílých.

09:17
    Čtvrtá lajna Rigy se dostala do přečíslení, ale Saulietis napálil jen zadní plexisklo.

08:40
    Kaljužnyj pouze nahodil puk směrem na Deslaurierse a odjel střídat.

07:36
    Stěpanov ztratil touš v rohu kluziště, Jelisejevs míří kupředu.

06:58
    Rána Mikelise Redlihse se mezi tři tyče nevešla.

06:32

06:03
    Ellison nepochodil, ale běloruský celek zůstává v útočném pásmu.

05:13
    Deslauriers znovu podržel svůj tým a svěřenci Artise Abolse se osvobozují.

04:32
    Kristaps Sotnieks (RIG) je vyloučen na dvě minuty za krosček.

04:11
    Kaznaděj míchá s kotoučem za vlastní svatyní.
    MEIJA - 0:1

03:19
    Riga právě vstřelila branku!
    Ledová sprcha pro domácí, kteří byli v úvodu mnohem aktivnější. Od modré vypálil pes-obranář Jurčina a jeho projektil z bezprostřední blízkosti tečoval GINTS MEIJA. Asistence: Milan Jurčina.

02:56
    Bailenova dělovka od modré byla zblokována do ochranné sítě.

02:38
    Deslauriers famózně lapil ránu Cheechooa!

01:50
    Razvadovskij si nerozuměl s Drozdem při přechodu přes útočnou modrou – ofsajd.

01:15
    Šinkevič s Lisovcem zakládají další akci z vlastního obranného pásma.

00:28
    Sczechurovi útok nevyšel, puk je na hokejkách hostů.

00:01

HC Dinamo Minsk: Taylor (Milčakov) – Bailen, Goroško, Nogačjov, Kaznaděj, Šinkevič, Lisovec, Černook – Sczechura, Kaljužnyj, Cheechoo – Linglet, Ellison, Vesce – Kulakov, Meleško, Matěruchin – Drozd, Stěpanov, Razvadovskij.

Dinamo Riga: Deslauriers (Sedláček) – K. Redlihs, Cibulskis, Genoway, Jurčina, Sotnieks, Jerofejevs, Augstkalns – M. Redlihs, Videll, Bukarts – Wilson, Jelisejevs, Indrašis – Džerinš, Cipulis, Meija – Skvorcovs, Saulietis, Bičevskis – Abols.

Rozhodčí: Sergejev, Sojn – Sazonov, Šikanov.

Dinamo Riga

Týmu sužovanému finančními problémy se v probíhajícím ročníku příliš nedaří, Rižanům patří předposlední pozice na Západě. Lotyšský klub prohrál dvakrát v řadě, naposledy nestačil na CSKA 4:5. Nejproduktivnějšími hráči týmu jsou Lauris Darzinš (9+13) a Linus Videll (7+15).

Běloruský zástupce v soutěži si nevede vůbec špatně, Minsk je pátým týmem Západní konference se ziskem 66 bodů. Zubři v posledním utkání zdolali silný SKA Petrohrad 2:1 po samostatných nájezdech. Vyniká především zámořská dvojice Matt Ellison (16+22) a Jonathan Cheechoo (16+20).

Dobrý den, vítejte u sledování podrobného onlajnu z utkání Kontinentální ligy. Dnes je mimo jiné na programu derby dvou Dinam, Dinamo Minsk vyzve Dinamo Riga. Úvodní buly bude vhozeno s úderem 15. hodiny.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 44. Linglet, 64. Sczechura (Kaljužnyj, Bailen) – 4. Meija (Jurčina)

Rozhodčí: Sergejev, Sojn – Sazonov, Šikanov

Diváci: 15086