Švédsko U20 – Česko U20 5:2 (kon.) | Kanada U20 – Slovensko U20 8:0 (kon.) | Dánsko U20 – Švédsko U20 1:5 (kon.)
Slovensko U20 – Finsko U20 2:1 (kon.) | Česko U20 – Švýcarsko U20 2:5 (kon.)
Slovensko U20
2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Finsko U20
Sobota 27.12.2014, 22:00 • Bell Centre, Montréal • Mistrovství světa do 20 let

To je z mé strany vše a u dalšího zápasu mistrovství se těším brzy nashledanou! (00:29:26)

Máme za sebou výborný zápas, který nabídl pohledný hokej a hlavně překvapivý výsledek! Slovensko dokázalo senzačně porazit úřadující mistry světa Finy 2:1!

Už od první třetiny jsme viděli parádní hokej. Do vedení se dostali už v osmé minutě Finové zásluhou Mikka Rantanena. Poté ale následoval zbytečný faul Lehkonena s Slováci přesilovku využili! Rewayovu střelu tečoval Peter Cehlárik. Ve druhé třetině se hra vyrovnala, do vedení se ale dostalo Slovensko. Střela Matúše Holendy doplachtila až do sítě. Po zbytek zápasu jsme viděly spíše akce Finů, Slovensko bránilo náskok. Tři minuty před koncem trefil břevno Puljujärvi, ale Slovensko už těsný výsledek udrželo a získává tři body!

Fantastický výkon předvedl gólman Slovenska Denis Godla, který deptal Finské střelce po celý zápas a na výhře Slovenska má lví podíl!

Počet střel v zápase: Slovensko 12Finsko 38!

Na Slovenské straně byl vyhlášen nejlepší hráčem Denis Godla! Nejlepší hráčem Finska byl vyhlášen Mikko Rantanen.

60:00

59:45
    Paulovič vyhodil puk mimo hrací plochu, ale byla tam evidentně teč Finského hráče. Vhazování ve středním pásmu.

59:15
    Postup Finska zastavil odpískaný ofsajd.

59:08
    Bondrovi se ale podařilo puk dostat do středního pásma.

58:51
    Saros už je na střídačce a Finové to zkouší s šesti hráči!

58:37
    Oddechový čas si bere tým Finska!

58:31
    Slováci se opět osvobodili. Dopředu se navíc dostal Rehák, který byl tísněn Mäkeläm a nedokázal ideálně zakončit.

57:59
    Kabáč drží puk za brankou Finska a čas běží a běží ...
    Fíni mali na dosah vyrovnanie

57:21
    K dorážce Kalapudasovy střely se dostal Puljujärvi a trefuje tyč!

56:49
    Slováci vyhodili přesně, tak aby se nepískalo zakázané uvolnění, ale zároveň aby mohli vystřídat.

56:05
    Bondra ztratil kotouč na modré a z prostoru mezi kruhy pálil Hintz, jenže vypálil nepřesně.

55:32
    Puk má za brankou Godly Hochel, který čeká na dostřídání spoluhráčů.

55:02
    Bondra je zpět! Další promrhaná přesilovka Finska!

54:37
    Finsko tentokrát zastavil ofsajd.

54:06
    Puk opět v pásmu Finska.

53:26
    Finsku se ale opět nedaří usadit v útočném pásmu a Slovensko opět vyhazuje.

53:02
    Přesilovka pro Finsko. Na trestné sedí Peter Cehlárik.
    Obrovská šanca Slovákov na definitívne rozhodnutie

52:50
    Paulovič s Cehlárikem teď krásně vykombinovali Finskou obranu a prvně jmenovaný mohl zakončovat do poloprázdné branky, jenže trefuje pouze břevno!

52:28
    Další střelu přes obránce vyslal opět Aho, Golda ale má puk ve své lapačce.

52:10
    Po buly pálil Aho, Golda opět připraven.

51:45
    Výbroné napadání Slováků drží Finy v jejich pásmu.

51:06
    Ilvonen raději vrátil puk Mäkelämu do svého pásma a Finové budou znovu rozehrávat.

50:16
    Bondra zpět na ledě. Slovensko v plném počtu!

49:59
    Po zablokované střele Hintze se puk dostal k Puljujärvimu, který ale opět ztroskotal na výborném Goldovi!

49:14
    Po přistrčení Puljujärviho pálil Kalapudas, Godla si jeho střelu vyrazil.

48:56
    A další vyhození!

48:24
    Kabáč ale vystihl rozehrávku Finů a vyhazuje.

48:16
    Teď přišel zbytečný faul na Slovenské straně. Za brankou Sarose přidržel Ilvonena Radovan Bondra a půjde si sednout na dvě minuty!

47:49
    Další úžasný zákrok Godly! Od modré pálil aktivní Honka a směr střely změnil projíždějící Ojamäki a Golda vykopnul puk svým pravým betonem!

47:31
    Další střela Honky mířila nad branku Godly!

47:02
    Honka prokličkoval středem a dostal se ke střele, ta byla ale zablokována Bačikem.

46:37
    Další nevyužitá přesilovka! Ojamäki zpět na ledě.

45:59
    Paulovičovi sjel puk a Björninen puk vyhodil.

45:29
    Teď konečně vypálil Reway a Saros střelu jen vyrazil, k dořážce už se nikdo ze Slováků nedostal.

45:17
    Slováci stále kombinují v útočném pásmu, ale ke střele se ještě nedostali.

44:57
    Finové vyhazují až za branku Slovenska.

44:35
    Ojam§aki naprosto zbytečně vysekl hokejku Godlovi a jde na trestnou lavici!

44:20
    Lehkonen kombinoval na modré s Makinenem a prvně jmenovaný poté vypálil, Godla si ale jeho střelu pohlídal.

43:40
    Na modré se zmocnil puku Mäkelä a vypálil, jeho střela byla ale sražená mimo.

43:12
    Puk v pásmu Slovenska a Rosandič s Čerňákem rozehrávají. Finové ale dobře napadají.

42:49
    Kapanen vystřelil z mezikruží. Golda ale pokračuje ve výborném výkonu.

42:18
    Hintz nedokázal přejít přes modrou čáru a prakticky odevzdal puk.

41:49
    Reway vystihl rozehrávku Finů, puk mu ale ujel až na Sarosovu branku.

41:14
    Kalapudas teď mohl zakončovat do prázdné branky, jenže ho Godla v poslední chvíli rozhodil a Kalapudas tak nezakončil přesně.

40:38
    Hned po buly vypálil od modré Lyytinen, Golda ale chytil jak jeho střelu, tak i dorážku Kapanena!

40:32
    Z levé strany vypálil Mustonen, jeho střela ale přizvedl Čerňák do ochranné sítě.

40:11
    Nájezd Finů do útočného pásma se nevydařil a Slováci vyhazují.

40:01

Druhá třetina je za námi. Ta nenabídla tak pohledný hokej jako ta první. Hra byla za začátku velmi opatrná a hrálo se spíše ve středním pásmu. Ve 26. minutě se opět po přihrávce Rewaye prosadil Matuš Holenda! Sypat popel na hlavu si za druhý gól Slováků bude Juuse Saros, který si myslel, že mu puk letí do lapačky, ten ale prolétl do sítě. Oba týmy pak měly možnosti přesilových her, tato činost ale dnes nepatří mezi domény ani jednoho z týmů.

Před začátkem třetí třetiny je tedy 2:1. Finové musejí v poslední periodě vstřelit alespoň branku, pokud chtějí pomýšlet na nějaký bodový zisk z tohoto utkání!

Střely na branku: Slovensko 6Finsko 13

Poslední třetina začne přibližně v 22:48.

40:00

39:59
    Z levé strany ještě pálil Lehkonen, do střely ale skočil Jaroš a to je z druhé třetiny vše.

39:29
    Finům nevyšel přechod modré čáry a je odpískáno postavení mimo hru.

39:12
    Finům se nepodařilo usadit v útočném pásmu a Skalický vyhazuje.

38:59
    Slováci ale hned po vhazování vyhazují.

38:46
    Přesilovka pro Finsko! Za hákování je vyloučen robert Lantoši.

38:38
    Mustonen nabral rychlost ve středním pásmu a už se zdálo, že projde až před Godlu. Na poslední chvíli mu ale puk vypíchl Bačik!

38:11
    Honka našle na modré Lehkonena, ten byl ale tísněn Bačikem a puk mu ujel do rohu.

37:21
    Petráš nahodil puk do Finského pásma ještě před červenou čarou a je odpískáno zakázané uvolnění.

37:10
    Reway ztratil hůl, ale fotbalově dokázal vykopnout puk z vlastního pásma.

36:32
    Po přihrávce Kapanena pálil od modré Makinen. Godla měl zakrytý výhled, ale naposlední chvíli vyrážečkou zasáhl!

35:47
    Lehkonen teď dobře napadal v útočném pásmu a jeho snažení bylo úspěšné, puk mají Honka s Lintuniemim ve vlastním pásmu.

35:14
    Od modré vypálil Lyytinen, Godla vyrazil střelu svým pravým betonem.

34:52
    Puljujärvi sice nasadil "jesličky" Bačikovi, ale puk mu ujel až k Godlovi, který přerušil hru.

34:26
    Finové pouze nahodili puk za branku Godly a u puku je Jaroš.

33:31
    Slováci také přesilovku nevyužili a Makinen je zpět na hřišti.

33:17
    Finové vyhazují a Golda musel ven z branky pomoci s rozehrávkou, neboť blízko byl napdající Hintz.

32:49
    Holenda vypálil ze středního pásma přímo na Sarose, který přerušil hru. Následuje vhazování po levici Finského gólmana.

32:18
    Reway vypálil od modré, Saros vyrazil a na brankovišti se snažil dorážet Rosandič, jenže mu zablokoval hůl Honka. Finové se následně dostali k puku a vyhodili.

31:31
    Na trestnou lavici míří Atte Makinen.

31:17
    Reway se tlačil do šance, byl ale hákován a bude se vylučovat!

30:52
    Jaroš zpět na ledě a Slovensko je v plném počtu!

30:46
    Na pravé straně dostal přihrávku od Honky Kalapudas, který ale trefil pouze beton Godly a puk letěl do rohu.

30:11
    Lehkonen teď ztratil puk ve svém pásmu a ke střele z levé strany se dostal Bondra. Ten ale nemířil přesně.

29:43
    Čerňák vyhodil puk do pásma Finska a na led naskakují čerstvé síly.

29:12
    Střela Honky byla zablokována Puljujärvim.

28:52
    Přesilovka pro Fnsko! Na trestnou lavici míří Christian Jaroš.

28:29
    Hned po buly pálil Björninen, Godla ale předvedl jistý zákrok.

28:26
    Za brankou byl Aho, který posílal puk před branku. Do přihrávky ale zasáhl Godla a puk přikryl pod lapačku.

28:06
    Puljujärvi sice jen nahazoval puk na Godlu, jenže nedokázal trefit branku.

27:34
    Zakázané uvolnění Finska. Vhazování po pravici Sarose.

27:19
    Nepřesně rozehrával Ilvonen a puku se zmocnil Koyš. Zaváhání Finského obránce ale nevyužil.

26:53
    Odpískaný ofsajd Finska.

26:37
    Ke střele se prodral Kapanen, Godla ale drží Slovenko nadále ve vedení.
    MATÚŠ HOLENDA - 2:1

26:03
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Slováci se dostávají do vedení! Reway opět přihrával a od modré se opřel do puku MATUŠ HOLENDA, který střílí vedoucí branku. Saros nepředvedl jistý zákrok, kdy se mu puk otřel o lapačku a prolétl do branky! Asistence: Martin Reway

25:17
    Puljujärvi sice puk ztratil, ale Rosandič rozehrávku nezvládl a je odpískáno zakázané uvolnění.

24:36
    Z mezikruží tvrdě pálil Kalapudas, Golda vyráží!

24:15
    Hintz našel dobře najetého Ikonena, který se ale dostal do moc velkého úhlu a Godla si prostor u tyče pohlídal.

23:51
    Mäkelä hledal na modré Lehkonena, ten ale rychlou přihrávku nedokázal zpracovat.

23:23
    Sukeľ natlačil na branku Lehkonena a hra je přerušena.

23:13
    Z velkého úhlu pálil Bondra, ale Saros puk vyrazil.

22:50
    Puk v pásmu Finska a Honka rozehrává útočnou akci.

22:16
    Po pravé straně ujel Kalapudas, jehož střelu zablokoval Holenda.

21:44
    Rozehrávka Slovenska přesná nebyla a je pískáno zakázané uvolnění.

20:44
    Rantanen "vykoupal" Jaroše, jenže svou akci chtěl ještě vyšperkovat a přihrával Ikonenovi, jenže k němu už puk neprošel.

20:20
    Úotčné snažení první formace Finsko vyšlo vniveč a u puku jsou Slováci.

20:01

První třetina je za námi a zatím můžeme sledovat parádní hokej! Oba týmy se ze začátku spíše rozkoukávali a první střelu vyslal Lyytinen až ve třetí minutě. Poté o minutu později trefil tyč Puljujärvi!

V 7. minutě padla první branka, i druhý gól Finů na turnaji vstřelil Mikko Rantanen. Po svtřelené brance byl zbytečně vyloučen Lehkonen a Slovácí přesilovku využili! Peter Cehlárik tečoval střelu Rewaye a vyrovnal.

Ve druhé části měli Finové možnost dvojnásobné přesilovky, která trvala více než minutu, jenže si nedokázali poradit s výborným Denisem Godlou, který zatím předvádí úžasný výkon v brance Slovenska!

Střely na branku: Slovensko 4Finsko 16

Druhá třetina začně přibližně v 22:59.

20:00

19:25
    Sukeľ ujel po pravé straně a poslal puk na Skalického, který byl tísněn Lyytinenem a k zakončení se nedostal.

18:59
    Další výbroný zákrok Godly! Kalapudas procapl puk pod ležícím Holendou na Puljujärviho, kterému stačilo puk zvednout, jenže poslal puk po zemi a Godla jej vyrazil!

18:14
    Ikonen se zmocnil puku ve středním pásmu a snažil se vysunout Rantanena, kotouč na něj ale neprocpal.

17:24
    I Čerňák je zpět na ledě! Slovensko kopletní.

17:16
    Rosandič vyhazuje až k Sarosovi.

16:39
    Slováci už jsou ve čtyřech!

16:30
    Neskutečný zákrok Godly! Kalapudas poslal puk před brankoviště, kde stál Hintz, který ale puk nápalil pouze do lapačky Godly!

16:17
    Honka poslal puk na pravou stranu, kde z voleje vypálil Kapanen, jehož střela byla sražená do ochranné sítě!

15:59
    Honka opět pálil, tentokrát ale nemíříil přesně.

15:47
    Kapanen nabil Honkovi, jehož střela trefila tyč a puk se poté naštěstí pro Slováky odrazil do brankoviště, kde ho Godla schoval pod sebe!

15:24
    Finové si zahrají dvojnásobnou přesilovku! Na trestnou míří Erik Čerňák.

15:07
    Kapanen trefil tyč, jenže před tím rozhodčí odpískal postavení Ikonena v brankovišti. Následovat bude vhazování v útočném pásmu.

14:57
    Honka opět pálil od modré, Godla ale puk znovu lapil.

14:42
    Od modré vypálil Honka, Godlovi clonil Lehkonen, Slovenský gólman ale situaci zvládl.

14:32
    Přesilovku si zahraje i Finsko! Na trestnou lavici míří Jaroš za držení protihráče.

14:19
    Druhý útok Slovenska dobře kombinoval v útočném pásmu, ke střele se ale žádný z hráčů nedostal.

13:40
    Čerňák má puk za brankou a čeká na dostřídaní spoluhráčů.

13:21
    Od modré vypálil Černák, jeho střela ale minula branku Sarose.

12:23
    Puk propadl až na modrou k Lintuniemu, jehož střelu se ještě snažil tečovat Björninen. To se mu ale nepodařilo.

11:36
    Od modré pálil Lintuniemi, tomu se ale střela nepovedla a puk vylétl až do ochranné sítě.

11:32
    Kapanen vysunul Lehkonena, který pálil z levé strany, Godla byl ale připraven a puk vyrazil.

10:44
    Rozehrávka Slovenska se příliš nepovedla a je odpískáno zakázané uvolnění.

10:28
    Sukeľ si to namířil mezi dvojici obránců, dostal se i do zakončení, ale jeho bekhendová střela nebyla příliš razantní.

09:57
    Šoltés si obhodil Ikonena, jenže ho dobruslil Hintz a puk si vzal zpět.
    PETER CEHLÁRIK - 1:1

09:19
    Slováci přesilovku využívají. Reway dlouho míchal s pukem na pravé straně, poté vybídl k teči PETERA CEHLÁRIKA, který tečoval puk za záda Sarose! Asistence: Martin Reway.

08:50
    První vyloučení utkání! Přesilovka pro Slovensko. Na trestnou lavici míří Lehkonen na dvě minuty za podražení.

08:30
    Čerňák nahodil puk ze středního pásma na Saros, ten puk chytil a stihl i rozehrát.

07:32
    Z mezikruží pálil Koyš, Saros ale jeho tvrdou střelu vyrazil.
    MIKKO RANTANEN - 0:1

07:01
    Finsko právě vstřelilo branku!
    A máme tu první branku utkání! Ikonen skvěle zavezl puk do pásma a našel výborně postaveného MIKKA RANTANENA, který vstřelil i druhou branku Finů na tomto turnaji! Godla si sice na puk šáhl, ten se ale dokutálel do branky. Asistence: Juuso Ikonen, Roope Hintz

06:13
    I Černák mohl pálit od modré, ale promáchl. Naštěstí pro Slovensko se k puku dostal rychleji než Kapanen Rosandič.

05:38
    Puk od Ojamäkiho propadl až na modrou, kde byl v dobré střelecké pozici Lyytinen, jenže nedokázal trefil puk.

05:07
    Puljujärvi vypálil znovu od modré, jeho střelu má Godla v lapačce.

04:17
    Lehkonen ujel Hochelovi a přihrál Puljujärvimu, který trefil tyč!

03:52
    Koyš pouze nahodil puk do třetiny a Finové otáčejí hru.

03:38
    Honka zavážel puk do útočné třetiny. Na modré byl ale příliš nedočkavý Hintz a je odpískán ofsajd.

03:19
    Na druhé straně vypálil Reway, byl ale tísněn Lyytinenem a jeho střela nebyla příliš razantní.

03:07
    Další střelu vyslal Lehkonen, Godal připraven.

02:50
    Hned po vyhraném buly Mustonena pálil mimo Mäkelä, puk se ale nečekaně odrazil do brankoviště a Godla měl velké starosti s chycení skákajícího puku!

02:44
    První zákrok si připisuje Golda, který lapil střelu Lyytinena od modré.

02:05
    Sukel byl vytlačen Honkou do středního pásma.

01:31
    Šoltés jen nahodil puk do středního pásma a Finové rozehrávají svou akci z obranné třetiny.

00:53
    Na modré ztratil puk Mäkelä a Šoltés se ale k puku přes Lyytinena neprodral.

00:29
    Cehlárik hledal v útočném pásmu Pauloviče, jeho přihrávka ale přesná nebyla.

00:02
    Úvodní buly vyhrál Cehlárik, ten ale pouze nahodil do pásma Finů.

00:01

Ernest Bokroš neudělal v sestavě žádné změny a Slovensko tak nastoupí v totožné sestavě jako ve včerejším zápase s Kanadou!

Ani Hannu Jortikka nedělal žádné razantní změny v sestavě. Jedinou změnu udělal na pozici brankáře, kdy Ville Hussa nahradí Juuse Saros.

Slovensko U20: Godla (Gibl) – Rosandič (A), Čerňák, Holenda, Jaroš, Hochel, Jendroľ, Bačik, Pavúk – Reway (C), Cehlárik, Paulovič – Rehák, Lantoši, Šoltés – Koyš (A), Sukeľ, Skalický – Petráš, Bondra, Kabáč

Finsko U20: Saros (Husso) – Honka (A), Lintuniemi, Mäkelä, Lyytinen, Ilvonen, Mäkinen, Niku – Mustonen (A), Kapanen, Lehkonen (C) – Ikonen, Rantanen, Hintz – Puljujärvi, Kalapudas, Aho – Björninen, Ojamäki, Rauhala – Vahätalo

Rozhodčí: St-Jacques (CAN), Vinnerborg (SWE) – Mills (CAN), Wust, (SUI).

Hezký hokejový podvečer! Hokejové mistrovství světa juniorů má dnes na programu druhý hrací den. V tomto textovém onlajnu se zaměříme na zápas Slovenska proti Finsku. Zápas by měl mít jasného favorita – Finsko. Slováci navíc budou mít v nohách noční zápas s Kanadou a uvidíme, jak dokáží zregenerovat síly. Úvodní buly je naplánováno na 22:00 a u textového onlajnu se na vás bude těšit Jan Havlovic.

Finsko

Finové přicestovali do Kanady v naprosto odlišné roli. Obhajují loňský titul s Malmö a i v tomto roce se od Finů očekává minimálně medailový úspěch. V minulém roce Finové nejdříve v semifinále porazili Kanadu vysoce 5:1 a ve finále se potkali s velkým rivalem Švédskem. Utkání dospělo až do prodloužení a zlatou branku vstřelil Rasmus Ristolainen. Finové mají už své úvodní představení na turnaji za sebou. Včera se představili ve velmi sledovaném utkání s USA. Utkání dospělo až do nájezdů, ve kterých byli úspěšnější hokejisté Ameriky. V brance Finska ale přímo zářil Ville Husso, kterému je předpovídána velká budoucnost, což ostatně dokázal i v tomto zápase. Finové budou v dnešním utkání považování za velké favority a uvidíme, zda-li tuto roli potvrdí.

Slovensko

Slováci přicestovali do Montreali v roli papírového outsidera. Nečekají se od nich zázraky a mohou pouze překvapit. Kouč Ernest Bokroš poskládal tým převážně z hráčů, kteří působí na Slovensku a v Česku. Velká očekávání budou kladeny na Martina Rewaye, který ve Spartě předvádí výborné výkony a můžeme být zvědavy zda-li si výbornou formu přivezl i do Kanady. Slováci se na minulém mistrovství dostali až do čtvtfinále, tam ale tvrdě narazili, když prohráli 0:6 s pozdějšími finalisty Švédy. Slováci už mají také úvodní představení na turnaji za sebou. V nočním zápase se střetli s Kanadou a odešli s debaklem 0:8. Nálada ve Slovenském týmu, tak nebude ideální a uvidíme, jak se dnes popasují s dalším silným soupeřem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 10. Cehlárik (Reway), 27. Holenda (Reway) – 8. Rantanen (Ikonen, Hintz)

Rozhodčí: St-Jacques (CAN), Vinnerborg (SWE) – Mills (CAN), Wust, (SUI)