Colorado – Dallas 4:3 (kon.) | Montreal – Pittsburgh 1:2 (po pr.) | Washington – Detroit 3:1 (kon.)
Columbus – NY Islanders 2:5 (kon.) | Arizona – Ottawa 1:5 (kon.) | St. Louis – Carolina 5:4 (1:0 po s.n.)
Vancouver – Calgary 0:1 (kon.) | Los Angeles – Winnipeg 4:5 (0:1 po s.n.) | San Jose – NY Rangers 1:3 (kon.)
Columbus Blue Jackets
2:5 (1:1, 0:3, 1:1)
New York Islanders
Neděle 11.01.2015, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vítám vás u dnešního utkání, v němž se představí Columbus Blue Jackets , který vyzve New York Islanders.

V souboji Východní konference jsou na tom lépe hosté, ale pojďme si oba celky představit postupně. Columbus se nachází na třinácté pozici, když získal pouhých devětatřicet bodů. Naopak Islanders figurují na druhé pozici a získali pětapadesát bodů, což je o tři méně než má vedoucí Tampa Bay.

Columbus vyhrál poslední dva duely za tří a podlehl pouze Torontu. Naopak si poradil s Dallasem a Coloradem.

Toronto – Columbus 5:2
    Dallas – Columbus 2:4
    Colorado – Columbus 2:3

Ostrované mají jedinou výhru z posledních tří zápasu, když nestačili na poslední Edmonton a Vancouver. Naopak porazili dokázali porazit pouze New Jersey.

Marko Daňo (CBJ) 8 zápasů, 2 body (1+1)
    Ľubomír Višňovský (NYI) 29 zápasů, 12 bodů (3+9)
    Jaroslav Halák (NYI) – 30 zápasů, 90.42% úspěšnost zákroků
    Columbus se připravuje na All Stars

Žhavé téma – Columbus Blue Jackets
    Fanoušci Columbusu mohou jásat. Novou, dlouholetou smlouvu s nimi prodloužil ruský brankář Sergej Bobrovskij. Rodák z Novokuzněcku je členem Blue Jackets od výluky a patří mezi nejlepší brankáře celé NHL. V letošní sezóně má 92% zákroků a 2,75 obdržených branek na zápas. Jeho nová smlouva je pětiletá, tedy do sezóny 2018/2019.
    Sám Bobrovskij se k této situaci vyjádřil následovně: “Tohle je pro mě velmi krásný moment a já jsem velmi šťastný, že vím, že budu v Columbusu pokračovat."

Žhavé téma – New York Islanders
    Minulý zápas, který se odehrál včera. Islanders přemohli New Jersey po prodloužení. O dvě branky se postaral kapitán John Tavares. Nejdříve rodák z Mississaugy zajímavým, ale chytrým způsobem vyrovnával. Zpoza branky trefil lehkou střelou Kinkaida do betonů. Puk skončil v síti. Rozhodujicí branku poté vstřelil v prodloužení, když obral o puk Greenea a najel si před branku, odkud překonal Kinkaida podruhé.

Předpokládané sestavy:

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Johnson, Savard, Tjuťin, Goloubef, Connauton, Wisniewski – Hartnell, Johansen, Foligno – Calvert, Dubinsky, Atkinson – Collins, Wennberg, Skille – Morin, Letestu, Boll

New York Islanders: Johnson (Halák) – Leddy, Boychuk, de Haan, Hamonic, Hickey, Strait – Bailey, Tavares, Okposo – Lee, Nielsen, Strome – Grabner, Nelson, Clluterbuck – Martin, Cizikas, Kulemin

Marodka
    Ostrované se budou muset obejít bez zraněného Višňovského, Carknera a Grabovskiho.

Domácímu celku bude scházet Anisimov, Gibbons, Jenner, Murray a dlouhodobě také Nathan Horton.

Krátce před zápasem byla vydána nominace na All Stars Game.

Columbus Blue Jackets: Sergej Bobrovskij , Nick Foligno a Ryan Johansen

New York Islanders: John Tavares

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Johnson, Savard, Connauton, Wisniewski, Tjuťin, Goloubef – Hartnell, Johansen, Foligno – Calvert, Dubinsky, Atkinson – Collins, Wennberg, Morin – Tropp, Letestu, Boll

New York Islanders: Johnson (Halák) – de Haan, Hamonic, Leddy, Boychuk, Hickey, Strait – Bailey, Tavares, Okposo – Lee, Nielsen, Strome – Grabner, Nelson, Kulemin – Martin, Cizikas, Clluterbuck.

Krásný večer přeji všem fanouškům nejlepší hokejové soutěže na světě. Za pár chvilek se můžeme těšit na úvodní buly zápasu mezi Columbusem a Islanders. Na poslední chvíli vypadl ze sestavy Columbusu Jack Skille, jehož nahradí Corey Tropp.

Vteřiny nás dělí od úvodní buly dnešního utkání.

Islanders právě vstřelili branku!
    A máme tu brzkou branku! Nick Leddy vypálil tvrdou ránu na branku, kterou ještě před domácím brankářem tečoval NIKOLAJ KULEMIN!
    Asistence: Nick Leddy, Brock Nelson
    Nikolaj KULEMIN - 0:1

01:07
    Columbus se snaží odpovědět a útočí.

02:02
    Islanders ale opět útočí a jsou hodně nebezpeční.

02:49
    Nebezpečně se u branky pokoušel střílet jeden z domácích, střela avšak mířila vedle.

03:21
    Hamonc vystřelil od modré. V tu dobu byl ale signalizován trest.

03:21
    Střelec branky, Nikolaj Kulemin (NYI) je vyloučen.

03:36
    Domácí ztrácejí pásmo, unikajicí hráč dokonce prověřil Bobrovského.

04:02
    Puk je opět za brankou Blue Jackets.

04:22
    Columbus právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno! V trápicí se přesilovce se nakonec domácí dočkávají. Savard posunul puk na JACK JOHNSONA, jenž dělovkou překonává bezmocného Chada Johnsona.
    Asistence: David Savard, Brandon Dubinsky
    Jack JOHNSON - 1:1

05:05
    Okposo předvedl stahovačku a poté tvrdě vypálil, Bobrovskij skvěle chytá!

06:10
    Jsme svědky rychlého zápasu a během čtyř a půl minut jsme viděli dvě branky.

06:36
    Bobrovskij nyní lapil střelu Boychuka, následuje komerční přestávka.

06:39
    Ihned po buly vystřelil nebezpečně jeden z hostů. Bobrovskij připraven.

06:52
    Leddymu se nepovedla střela a domácí mohli zaútočit. Ostrované se ovšem vrátili a nebezpečí zažehnali.

07:40
    Islanders se dostávají opět do útočného pásma.

08:43
    Zakázaných uvolněním se proviňují hosté. Bude se vhazovat před Johnsonem.

Hity: 12-2

09:22
    Domácí borci hrají důrazně za brankou, což nevydržel jeden z hostů a ten půjde na trestnou.

09:38
    Matt Martin (NYI) vyloučen za držení.

09:39
    Columbus vyhrál vhazování a kombinuje.

10:23
    Johansen dostal puk před brankou, ale švihem Johnsona nepřekonává.

10:48
    Další pokus modrokabátníků. Nyní se na pravé straně neprosadil Johnson.

11:10
    Columbus musí do svého pásma a útočnou snahu začít znova.

11:32
    Ryan Strome ujel společně s Grabnerem. Strome vyřešil situaci podle sebe, ale Bobrovského nadvakrát nepřekonal!

11:38

12:30
    Islanders kombinují ve své třetině. Čekají na ideální možnost zaútočit.

13:20
    Jared Boll bojoval za brankou hostů o puk, ale nakonec jej nevybojoval.

13:57
    Bobrovskij nyní zastavil pokusy minimálně tři pokusy. U jednoho z nich byl i Matt Martin. Následuje další pauza.

14:25
    Dubinsky poslal puk na modrou čáru, odkud jeden z jeho spoluhráčů vyslal střelu. Ta byla zablokována.

14:46
    Na druhé straně si poradil Bobrovskij s pokusem de Haana na levé straně.

15:25
    Johansen přihrál před branku na volného Scotta Hartnella, jenž trestuhodně branku míjí.

16:10
    Columbusu se nepovedlo udržet útočné pásmo a musejí zaútočit ze své poloviny.

16:45
    Hra se po divokém začátku uklidnila.

17:20
    Nyní ovšem za Bobrovskim zazvonila tyč!

17:48
    Hartnell tečoval nahození na branku – neúspěšně.

18:25
    Na pravé straně zakončoval Calvert. Proti Johnsonovi ale nebyl úspěšný.

18:56
    Zakázané uvolnění domácích.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

19:20
    Hickey vypálil tvrdou ránou na branku. Bobrovskij vyráží.

19:50
    Islanders nadále krouží v útoku. Pravděpodobně ale nic nevymyslí.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina je u konce. Ostrované do utkání vletěli a po jednatřiceti sekundách vedli. Nick Leddy vypálil na branku a trajektorie puku se ještě změnila poté, co Nikolaj Kulemin projektil tečoval. Bobrovskij byl na tento pokus krátký. Stejný hráč se avšak nechal vyloučit a Jack Johnson svou dělovkou od modré čáry srovnal stav utkání.

Střely na branku: 4-16
    Hity: 23-10
    Vyhraná vhazování: 5-10

Columbus i Islanders se vrátili na ledovou plochu a my se můžeme těšit na druhou třetinu.

20:01

20:01
    Na buly úspěšnější ostrované. Zároveň zakládají útok.

20:50
    Islanders bojují za brankou Columbus o černou gumu.

21:10
    Cam Atkinson ujížděl po pravé straně, ale na Johnsona si nepřišel!

21:40
    Kombinací se opět předvádí hosté.

22:18
    Collins byl hodně aktivní v brankovišti Johnsona, ten se ale nenechal rozhodit a puk v lapačce ukryl.

23:10
    Střela Kulemina těsně za modrou čárou mířila vedle.

23:35
    Islanders začíná svůj tlak stupňovat.

24:00
    A nyní je čeká přesilová hra. V ideální čas, kdy jsou při chuti. Ryan Johansen (CBJ) hodně viditelně podržel Nelsona a jde na trestnou lavici.

24:15
    Bobrovskij musel ihned zasahovat proti střele hostů.

24:30
    Blue Jackets se osvobozují.

24:42
    A nyní se píská ofsajd.

25:07
    Domácí brankář připraven i proti další střele.

25:29
    Tvrdá rána z dobré pozice na levé straně končí na betonu Bobrovského.

25:45
    Nick Foligno ujel ve vlastním oslabení, bekhendem ale Johnsona nepřekvapil.

26:00

26:36
    Dubinsky nyní předváděl parádičku. Zkoušek z otočky zakončit, což se mu povedlo, proti avšak byla Johnsona levé tyčka!

27:20
    Před námi je další komerční pauza.

27:54
    Vhazuje se po levici Bobrovského.

27:59
    Ruský brankář musel řešit střelu od modré.

28:09
    Tavares se za brankou otáčel. Jeho kličku avšak obrana vystihla a domácí se ženou dopředu.

28:40
    Vepředu ale modrokabátníci nic nevymysleli a opět hrají borci v bílém.

29:17
    Zakázané uvolnění Islanders.

29:32
    Nielsenova rána z dobré pozice skončila na zadním mantinelu.

30:04
    Aktivnější Islanders se konečně prosazuje. Ryan Strome dostal skvělou přihrávku před branku, se kterou dokázal dokonale naložit. Svou střílenou přihrávkou ještě oslovil MATTA MARTINA, jenž přihrávku tečoval a dal tak svou šestou branku v sezóně!

32:25
    Do brankoviště se cpal jeden z domácích, ale při cestě zapomněl puk.

32:57
    Zakázané uvolnění Islanders. Ti hrají ovšem v pohodě a mají velikou převahu.

33:06
    Nahození od modré raději Johnson chytá. Dubinsky totiž nebezpečně projížděl okolo hostujicího brankáře.

33:25
    Columbus kombinuje v útoku.

33:37
    Hosté se avšak zmocnili puku a vyrazili dopředu. Obránci domácích ale puk získali zpět. Po špatné rozehře se ovšem dostal puk na hůl ANDERSE LEEA, který v úniku překonal bekhendem mezi betony Bobrovského – 1:3!
    Anders LEE - 1:3

34:48
    Komerční pauza před námi.

35:01
    Scott Hartnell (CBJ) vyloučen za sekání.

35:20
    Ostrované se nemůžou vymanit z tlaku.

36:00
    Puk za Johnsonovo brankou. Islanders postupují dopředu.

36:57
    Nick Foligno vyhazuje puk. Islanders odehráli hodně nepovedenou přesilovku.

37:01

37:31
    Co hosté nedokázali v přesilovce, to proměňují ve vyrovnané hře. Odražený puk se odrazil k BRIANU STRAITOVI, jenž dává čtvrtou branku!
    Asistence: Casey Cizikas, Call Clluterbuck
    Brian STRAIT - 1:4

37:57
    Dubinsky byl sám před brankou, ale bekhendem Johnsona nepřekonal, ačkoliv byl faulován.

37:57
    Brian Strait (CBJ) vyloučen za hákování.

39:05
    Columbusu se nedaří produkovat přesné a účinné střely.

39:35
    Podruhé zasebou se hosté osvobozují.

39:57

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ostrované si v druhé třetině otevřeli střelnici. Nejdříve se trefil v jednatřicáté minutě Martin, když tečoval střelu, kterou vyslal Ryan Strome. O tři minuty později se po úniku prosadil Anders Lee. S domácím týmem to nevypadá moc dobře. Čtvrtou branku navíc přidal trochu se štěstím Brian Strait, pro kterého to byla první branka v letošní sezóně.

40:50
    Přečíslení Islanders skončilo na modré čáře skvělým obranným zákrokem.

41:30
    Začátek třetí třetiny je hodně opatrný.

42:18
    Bobrovskij musel za branku, odkud rozvíjí útok svého celku.

42:40
    Islanders nikam nepospíchají. S klidem kombinují.

43:33
    Modrokabátníci snižují! Ryan Johansen najel do pásma a trefil Johnsona do betonu, od nějž se puk dostal k volnému NICKU FOLIGNOVI, který prázdnou branku trefuje!
    Asistence: Ryan Johansen
    Nick FOLIGNO - 2:4

44:10
    Columbus tráví čas v útočné třetině.

45:25
    Savard přišpendlil Cizikase na mantinel. Ten už je ovšem na nohou. Bude se vylučovat.

45:25
    David Savard (CBJ) vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.

45:51
    Pohlednou kombinaci zakončoval Okposo, jeho střela ovšem nebyla úspěšná.

46:30
    Domácí se podruhé během pár minut osvobozují.

47:05
    Ostrované se nemohou udržet v pásmu.

47:25

47:32
    Před dotírajícími hráči musel zasáhnout Bobrovskij.

48:00
    Columbus kombinuje za brankou a vymýšlí další situace.

48:30
    Hosté v této třetině hodně polevili a Columbusu dávají šance.

49:28
    Hra je avšak hodně pomalá a nezáživná, ostrované nikam nepospíchají.

49:59
    Bobrovskij drží puk, který na branku poslal Strait. O dorážku se pokoušel i Kulemin.

50:15
    Probíhá komerční pauza. Islanders drží dvoubrankové vedení.

50:20
    A opět se hraje.

50:30
    V brankovišti domácích se nedokázal prosadit Tavares.

51:05
    Savard zaútočil po levé straně, branku ale netrefuje.

51:39
    Další průnik Columbusu, ten se v pásmu drží.

52:04
    Zakázané uvolnění hostů.

52:36
    Další zákrok Johnsona. Na toho nyní musejí fanoušci Islanders spoléhat.

52:50
    Těsně mimo pálil Jared Boll, ten zvolil střelu na zadní tyč po zemi.

53:30
    Islanders se nejspíše rozhodli bránit výsledek.

54:40
    Wisniewski nepochopitelnou přihrávkou připravil domácí o pásmo.

54:54
    A tak ostrované trestají. KYLE OKPOSO vypálil na branku a ruský brankář ve službách Columbusu si puk do své svatyně smolně srazil.
    Asistence: Josh Bailey, Brian Strait
    Kyle OKPOSO - 2:5

56:49
    Columbus se ale stále snaží útočit.

57:16
    Po přerušení se strhla menší mela, uvidíme, jak to rozhodčí vyřeší.

57:16
    Scott Hartnell inkasuje 2+2 minuty za hrubost.

57:53
    Na trestnou lavici míří další domácí hráč. Cam Atkinson hrál vysokou hokejkou.

58:24
    Nyní Bobrovskij předvedl úžasný zákrok proti Okposovi, který už mířil do odkryté branky!

59:10
    V podobné pozici neuspěl i Josh Bailey, ten měl avšak situaci těžší.

59:12
    Za menší potyčku jsou vyloučeni Tavares a Dubinsky.

59:35
    Islanders drží pásmo a kombinují.

59:52
    Hodně tvrdou ránou protáhl Bobrovského Boychuk.

60:00

Končí nám utkání mezi Columbusem a New Yorkem Islanders. Hosté si připisují zaslouženou výhru. O vítězi utkání rozhodla druhá třetina, ve které se ostrované radovali celkem třikrát. Ve třetí třetině sice Columbus snížil, ale na více se nezmohli a v závěru inkasovali. Islanders tedy zaslouženě vítězí!

Vyhraná vhazování: 26-25

Tímto příspěvkem se s vámi loučím a přeji krásnou neděli. (03:41:29)

David Panuška

Branky a nahrávky: 5. Johnson (Savard, Dubinsky), 44. Foligno (Johansen) – 1. Kulemin (Leddy, Nelson), 31. Martin (Strome, Hickey), 34. Lee, 38. Strait (Cizikas, Clluterbuck), 55. Okposo (Bailey, Strait)

Rozhodčí: Pochmara, Skilliter – Gibbs, Morin