Vsetín – Přerov 4:1 (kon.) | Poruba 2011 – Mountfield HK 2:4 (kon.) | Ústí n/L – PZ Kladno 9:4 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
HC ZUBR Přerov
Neděle 11.01.2015, 13:30 • Zimní stadion Na Lapači • Liga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Zatímco za sobotního večera přivítal Lapač mužský tým HC Zubr Přerov, v neděli odpoledne zde zavítá stejnojmenný juniorský tým. Toto a Vsetínské mužstvo tabulkově dělí dvě příčky a rozdíl pěti bodů; třetí Přerov jich má třináct, pátý Vsetín osm.

Tyto týmy se letos potkaly právě třikrát. V prvním střetu sezóny nadělili Valaši Zubrům rovnou desítku, v dalším šestku. Poslední zápas už Přerovští dokázali zdramatizovat, přesto si ale zelenožlutý tým odvezl domů dva nájezdové body.

Pokud vás tedy zajímá, jak si po sobotní prohře mužů povedou se zkrocením Zubra junioři, začínáme v neděli v 13:30.

VHK Vsetín: Stojar (Bechný) – Hryciow, Svozílek, Vašíček, Červínek, Weintritt, Zuzaník, J. Vaněk – Španko, Surý, Tydlačka, Mikula, Kuchařík, Grygar, Bouda, Zvonek, Valter.

HC ZUBR Přerov: Grigárek (Sekula) – Mašíček, Šťastný, Kundrátek, Novák, Duda, Smolka – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl, Dostálek, Zavřel, Helešič, Kubal, Pecha, Siegel, Daniš.

Rozhodčí: Fiedler – Novák, Smilek.

00:01

0:05
    Úvodní buly si na svou stranu získal Vsetín a s kotoučem následně vyrazil vstříc soupeři.

1:30
    Hra se nyní přesunula do domácího obraného pásma.

2:09
    Po rozehrávce na červené čáře se domácí rychle přesunuli do útoku, nához Grygara směrem k bráně byl zblokován obránci.

3:49
    Bouda nyní chybně předal puk soupeři, který se s ním dostal až ke Stojarovi, ke střele nedošlo.

5:21
    Zuzaník od modré spíše jen přihodil puk Grigárkovi, který jej chytl lapačkou. Rozehrávka po pravici Grigárka.

6:31
    Zubři si vyzkouší první přesilovku, za sekání byl vyloučen kapitán Bouda.

6:52
    Přerovští se velmi rychle přesunuli do útočné formace, rána Matouše Kratochvíla skončila ve Stojarově výstroji.

8:07
    Domácí se i přes oslabení dostali do útoku, soupeř je však brzy zatlačil zpět.

8:31

8:36
    Počty se nyní prohazují, za vražení na hrazení byl vyloučen Martin Helešič.

9:10
    Střela Jakuba Vaňka těsně minula levou tyč.

10:36

11:02
    Dostálek osamoceně vybruslil ke Stojarovi, vypálit mu zabránila domácí obrana.

11:50
    Další zkouška Stojara, betonem odrazil ránu z pravého kruhu.

13:06
    Bouda zprava vyslal puk na Grigárka, o doražení se pokusil Grygar a gólmanova paže jen tak tak kotouč odrazila.

13:37
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Jakub Vaněk nabil JOSEFU ZUZANÍKOVI, jenž z bezprostřední blízkosti zasadil puk za brankářovo levé rameno. Asistence: Jakub Vaněk, Jakub Bouda.

14:30
    Melu kolem Grigárkovy svatyně zubřu velmi brzy zarazili a přesunuli hru do útoku.

15:18
    Zvonek z pravého kruhu nastřelil do brány, gólmanův beton byl na místě.

16:00
    Zuzaník před vlastní bránou ztratil puk a Stojar jej před rozjetým obráncem pokryl lapačkou.

16:47
    Rozehrávka po pravici Grigárka, Hryciow pohotově zareagoval a od modré vypálil, brankářova lapačka byla na místě.

17:07
    Zubrům se dostane další přesilovky, Lukáš Kuchařík byl vyloučen za sekání.

17:42
    Jako při minulé přesilovce se Zubři velmir rychle zformovali okolo Stojarovy svatyně, Šimon Kratochvíl svou šanci ale nevyužil a bránu přestřelil.

19:00
    Zuzaník z bezprostřední blízkosti nastrčil kotouč do klece, Grigárek lapačkou vyrazil.

19:07

19:31
    Několik sekund po vyrovnání počtů se i domácím naskytne další přesilovka, na trestnou lavici byl vykázán Patrik Zavřel.

20:00

Na začátku třetiny jsme viděli poměrnou vyrovnanost obou týmů, která se nakonec přetavila v pasáž ku prospěch Vsetína, kdy střela Josefa Zuzaníka rozsvítila světlo nad Grigárkovou svatyní. Ani přesilovka Zubrům nepřinesla vyrovnání a do druhé periody naopak vstupují v početní nevýhodě. Druhá třetina začne cca 14:18.

20:01

20:17
    Ihned po vstupní buly se Boudovi podařilo nabít na Grigárka, kotouč skončil v jeho výstroji.

20:30
    Bitka přinesla osobní tresty za hrubost vsetínskému Tomáši Surému a přerovskému Mašíčkovi.

20:47
    Vyloučení za hrubost si odsedí Dominik Daniš. Osobní trest za zásah do oblasti hlavy a krku navíc dostal Matouš Kratochvíl.

21:21
    Michal Hryciow nabil JOSEFU MIKULOVI, který kotouč po ledě zasadil za Grigárka. Asistence: Michal Hryciow, Jiří Weintritt.

22:47

23:25
    Na trestnou lavici byl vyslán Ondřej Tydlačka za sekání.

25:23
    Kolize u Stojarovy brány vsetínskému gólmanovi srazila přilbu z hlavy, zdá se však, že je v pořádku.

25:25

26:12
    Lukáš Kuchařík ndhodil kotouč do přerovské klece a Grigárek na poslední chvíli máchnutím lapačky zasáhl.

26:52
    Valaši si opět mohou zkusit přesilovku, za podražení byl vyloučen Šimon Kratochvíl.

27:40
    Jakub bouda vystřelil, trajektorii kotouče zablokovali hostující obránci.

28:40
    Michal Hryciow vyslal další test na Grigárka, jeho lapačka byla na místě.

28:52

29:40
    K levému rohu mířenou střelu z hole Mašíčka Stojar zachytil lapačkou.

29:50
    Hostům po mantinelu utekl puk,kterého se ujal Zvonek, těsně přes vypálením mu ale utekl z hole.

30:17
    Další přesilovka Zubrů, trestnou lavici po následující dvě minuty zahřeje Filip Valter za vysokou hůl.

31:07
    I přes oslabení udrželi Valaši první polovinu dvouminutovky hru v útočném pásmu a dokonce stihli vystřídat.

31:58
    Pecha zprava nastrčil kotouč k bráně, Stojarův beton kotouč vyrazil na hůl Zavřela, který zakončit nedokázal.

32:17

34:12
    Přerov právě vstřelil branku!
    Vlastimil Dostálek nabil na levý kruh ŠIMONU KRATOCHVÍLOVI, který kotouč pověsil na šibenici. Asistence: Vlastimil Dostálek, Matouš Kratochvíl.

35:10
    Trestnou lavici po následující dvě minuty obsadí Dalimil Zvonek za hrubost.

35:28
    Šťastný přijal přihrávku a od modré vystřelil, Stojarův beton byl na místě.

36:06
    Jakub Bouda odesláním puku přes ledovou plochu nalezl východisko z obklíčení domácí klece.

37:05
    Po rozehrávce po pravici Stojara se ještě Zubrům naskytl prostor pro střelu. Nyní už jdou domácí v plném počtu.

38:59
    Mašíček na modré přijal kotouč, jehož cestu k bráně odklonil domácí obránce.

39:15
    Michal Hryciow se dostal před bránu a nabídl Kuchaříkovi, který bohužel pro domácí nezakončil.

40:00

Ve druhé třetině proběhlo větší množství vyloučení, což mělo mimo jiné za následek druhou branku Vsetína. Na dva jedna v druhé části periody poté zvýšil Šimon Kratochvíl. Třetí třetina začne cca 15:15.

40:01

40:40
    Osamocený Mikula přijal no levého kruhu Kuchaříkovu nabídku, kotouč mu ale ujel z hole.

42:13
    Domácí se dostali do útočného pásma a jakmile se puk přiblížil ke Grigárkovi, raději jej přikryl tělem.

43:02
    Jakoby mimochodem vypálil Španko od modré, Zubří klec neohrozil.

43:18
    Další přesilovka Valachů. Trestnou lavici obsadí Šimon Kratochvíl za vysokou hůl.

43:42
    Zelenožlutému týmu se dostane přečíslení pět na tři! Vyloučen byl Martin Helešic za zdržování hry.

44:34
    Tomáš Surý zleva obehrál hostujícího útočníka a našel kotouči cestu do odkryté části brány. Asistence: Dalimil Zvonek.

45:03
    Kuchařík nabil JOSEFU MIKULOVI, který puk před Grigárkem přijal a prací zápěstí zvedl za gólmana.Asistence: Lukáš Kuchařík, Ondřej Grygar.

45:03
    Oddechový čas pro hosty.

46:20
    Vylučovalo se na obou stranách. Dokonce čtyřminutový trest za hrubost si vynesli Tomáš Surý a Daniel Pecha, hra pokračuje ve stavu pět ku pěti.

48:05
    Mašíček se zleva dostal ke Stojarovi, akci mu překazil brankářův beton.

49:03
    Situace před Zubří klecí se nyní spíše podobala přestřelce, hned několika domácím hráčům se naskytla šance ke střele.

50:20
    Helešic ukořistil kotouč a osamocen se rozjel ke Stojarovi, jež ránu zablokoval tělem.

51:27
    Mašíček před Stojara nabídl Kratochvílovi, zakončení klec netrefilo.

52:28
    Kotouč ve své blízkosti Stojar pokryl lapačkou.

53:25
    Mašíčkův útočný zákrok přerušil hvizd píšťalky hlásící ofsajd.

54:03
    Šimon Kratochvíl si před domácím gólmanem pohrával s pukem, svatyni minul.

57:00
    Hra v domácím obranném pásmu, zubří pokusy vycházejí naprázdno.

57:56
    Tydlačka se s kotoučem rozbruslil ke Grigárkovi, záměry mu překazil odpískaný ofsajd.

58:44
    Ke sklonku třetiny od modré štěstí pokusil Kuchařík, Grigárkova lapačka na místě.

59:03
    Z pravého kruhu se do Stojarova betonu trefil Matouš Kratochvíl.

59:08
    Zubři poslední minutu dohrají v oslabení. Vyloučen byl Jakub Kundrátek za hrubost.

60:00

Ihned po závěrečné síréně od sebe rozhodčí odtrhávají Španka a Mašíčka.

Největším zvratem ve třetí třetině bylo dvojnásobné vyloučení na straně Zubrů, při kterém Valaši vstřelili dvě branky. Tento náskok už se Přerovským nepodařilo dohnat a domácí si tak odnášejí tříbodové vítězství.

Ode mne to bude vše, přeji krásný zbytek neděle a brzy na shledanou. (15:54:28)

Lucie Krampotová

Branky a nahrávky: 14. Zuzaník (J. Vaněk, Bouda), 22. Mikula (Hryciow, Weintritt), 45. Surý (Zvonek), 46. Mikula (Kuchařík, Grygar) – 35. Kratochvíl Š. (Dostálek, Kratochvíl M.)

VHK ROBE Vsetín: Stojar (Bechný) – Hryciow, Svozílek, Vašíček, Červínek, Weintritt, Zuzaník, J. Vaněk – Španko, Surý, Tydlačka, Mikula, Kuchařík, Grygar, Bouda, Zvonek, Valter.
    HC ZUBR Přerov: Grigárek (Sekula) – Mašíček, Šťastný, Kundrátek, Novák, Duda, Smolka – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl, Dostálek, Zavřel, Helešic, Kubal, Pecha, Siegel, Daniš.

Rozhodčí: Fidler – Novák, Smilek