PSG – Caen 2:2 (kon.) | Lens – Évian TG 0:2 (kon.) | Lille – Nice 0:0 (kon.)
Nantes – Bastia 0:2 (kon.) | Toulouse – Rennes 2:1 (kon.)
Paris Saint-Germain
2:2 (2:0)
SM Caen
Sobota 14.02.2015, 16:00 • Parc des Princes, Paříž • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Paris Saint-Germain se tak dočasně nepřesunulo do vedoucí pozice, navíc nedokázalo využít včerejšího zaváhání Marseille a zůstává třetí. Před úterním úvodním osmifinálovým šlágrem s Chelsea má navíc početnou marodku.

To je ode mě pro dnešek vše, loučím se a přeji příjemný zbytek sobotního večera. Na počtenou příště! (18:10:54)

Zdálo se, že to bude snadný duel, po němž si Pařížané připíší čtrnácté ligové vítězství v aktuálním ročníku Ligue 1. A vše k tomu také směřovalo – už ve 2. minutě se prosadil Zlatan Ibrahimovič, v 39. minutě zvyšoval na 2:0 Ezequiel Lavezzi. PSG za pohodlného stavu kontrolovalo hru.

Jenže druhé dějství vše změnilo. Domácí brzy vyčerpali všechna střídání a nakonec museli dohrávat s osmi hráči v poli bez zraněných Serge Auriera a Lucase. Nováček z Caen je potrestal dvěma góly v rozmezí tří minut, jimiž vyrovnal na konečných 2:2.

90+5

90+4
    Nastavený čas právě vypršel, domácí však také ještě rozehrávají standardní situaci.
    Herve BAZILE - 2:2

90+2
    Caen právě vstřelilo branku!
    HERVÉ BAZILE se postavil k exekuci přímého kopu a přesnou ranou zpoza šestnáctky rozvlnil síť za zády Salvatoreho Sirigua.

90+1
    Hosté po nedovoleném zákroku Pařížanů budou ještě zahrávat přímý kop z necelých dvaceti metrů!

90
    V Parku princů se budou hrát čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.
    Emiliano SALA - 2:1

89
    Dennis Appiah v šestnáctce přihrál rukou po Féretově centru EMILIANU SALOVI, což rozhodčí Schneider nepostřel, a tak mohl útočník Caen pohotovou střelou snížit na 1:2!

87
    Adéoti vidí za nedovolený zákrok na Verrattiho žlutou kartu.

85
    K Salovi se do vápna snášel centr, jenže před ním do trajektorie letu balonu skočil Verratti, který si pravděpodobně pomohl rukou. Píšťalka sudího Schneidera zůstala němá.

84
    Benezet si na pravé straně nepřišel na Maxwella, vybojoval však alespoň roh.

83
    Kanté vlétl v pokutovém území do Sirigua. Brankář Paříže bude rozehrávat.

81
    Verratti vypálil z velké vzdálenosti, po jeho tečované ráně bude následovat roh.

80
    Pařížané už mají jen osm hráčů v poli! Po zranění Auriera odkráčel z trávníku také Lucas.

79
    Střídání v týmu SM Caen: ze hřiště odchází Antar Yahia, přichází Felipe Saad.
    Atmosféra na stadiónu

78
    Lavezzi se neprotáhl podél pravé postranní čáry kolem Imoroua. Domácí budou vhazovat.

Radek Šamša

Branky: 2. Ibrahimović (Aurier), 39. Lavezzi (Lucas) – 89. Sala (Appiah), 90+2. Bazile

Karty:   3. Ibrahimović (PSG) – 36. Da Silva (CEN), 87. Adéoti (CEN)

Paris Saint-Germain: Sirigu – Aurier, Silva (C), Marquinhos (46. Luiz), Maxwell – Matuidi (68. van der Wiel), Cabaye (16. Rabiot), Verratti – Lucas, Ibrahimović, Lavezzi.
    Náhradníci: Douchez – Digne, van der Wiel, Luiz, Rabiot, Cavani, Bahebeck.

SM Caen: Vercoutre – Appiah, Yahia (79. Saad), Da Silva, Imorou – Kanté, Féret (C) – Koita (33. Bazile), Seube (69. Adéoti), Benezet – Sala.
    Náhradníci: Perquis – Saad, Calvé, Adéoti, Saez, Lemar, Bazile.

Rozhodčí: Schneider – Lombard, Lang.