Litvínov – Slavia 4:1 (kon.) | Sparta – Zlín 7:6 (po pr.) | Pardubice – Liberec 3:4 (po pr.)
Plzeň – Kometa Brno 3:0 (kon.) | K. Vary – Třinec 5:3 (kon.) | Vítkovice – Olomouc 3:1 (kon.)
Mladá Boleslav – Mountfield HK 1:2 (kon.)
HC Škoda Plzeň
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
HC Kometa Brno
Neděle 15.02.2015, 15:30 • ČEZ Aréna, Plzeň • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Zdravím vás u přenosu 47. kola hokejové Tipsport extraligy! Na programu máme souboj HC Škoda Plzeň versus HC Kometa Brno.
    Přeji příjemné počtení!

Pokus by nyní skončila sezona, hrála by Plzeň předkolo play-off. Po 46 zápasech má totiž na kontě 64 bodů, což jí řadí na deváté místo. Jedná se o sedmibodovou ztrátu na šesté Pardubice a pětibodový náskok na jedenáctý Liberec.

V poslední době se ale Plzni zrovna nedaří. Ze sedmi zápasů totiž vyhrála pouze na ledě Karlových Varů a doma se Slavií. Jinak podlehla Spartě, Litvínovu, Mladé Boleslavi, Třinci a naposledy Hradci Králové.

Na ledě Mountfieldu přitom od desáté minuty vedla 1:0, když se trefil kapitán Kratěna, který se trefil po šesti zápasech. Pak ale domácí po brankách Deje a Valcourta zvítězili 2:1.

Mountfield HK 2:1 Plzeň
    29. Dej (Pláněk), 34. Valcourt (Čáp) – 10. Kratěna (Bližňák)

Brňané jsou aktuálně na třetím místě tabulky. Po 46 odehraných kolech mají totiž 86 bodů, což je ale pouze o jeden bod méně než druhý Litvínov. Současně to znamená tříbodový náskok na Spartu.

Z posledních deseti zápasů prohrála Kometa pouze dva! A to se Zlínem a Vítkovicemi, jinak se vždy radovala z výhry. A nejvíce asi z té poslední, kdy doslova rozdrtila Pardubice 7:1.

Zápas s perníkáři rozhodla už první třetina, kdy dala Kometa tři branky, z nichž dvě padly v závěru. Díky tomu tak vedla 3:0. Toto vedení ještě zdvojnásobila ve třetině druhé. V posledním dějství sice jednu branku inkasovala, zároveň ale i vstřelila a suma sumárum vyhrála 7:1.

Brno 7:1 Pardubice
    3. Vondráček (Dočekal, Koreis), 19. Ton (Dočekal), 20. Kempný (Hruška, Hanzlík), 23. Káňa (Dočekal, Čermák), 24. Mrázek (Němec, Ostřížek), 31. Dočekal (Čermák, Hanzlík), 41. Ton (Ptáček, Malec) – 41. Sýkora (Tybor, Havlík)
    V brněnské hale Rondo se to včera rozjelo...

Vzájemné zápasy
    V těch je zatím lepší brněnská Kometa. Dva ze tří totiž vyhrála. Nezačala ale vůbec dobře, doma totiž v prvním vzájemném utkání prohrála 0:5. Poté ale vše dokázala napravit ziskem šesti bodů z následujících dvou utkání.

Brno 0:5 Plzeň
    2. J. Sýkora (Pletka), 5. Lev (Pulpán, Balej), 10. Divíšek (Pletka, Moravčík), 34. Schleiss (Kubka, Kubalík), 55. J. Sýkora (Pletka, Kubka)

Plzeň 3:5 Brno
    17. Mozík (Kašpařík), 20. Pletka (Kratěna, Johnson), 59. Simon (Hollweg, Pulpán) – 27. Káňa (Dujsík, Honejsek), 34. Burian, 49. Ton (Hruška, Němec), 58. Vondráček (Burian), 60. Vondráček (Kempný)

Brno 4:2 Plzeň
    30. Kováčik (Hanzlík, Honejsek), 43. Vondráček (Dočekal, Zohorna), 55. Zohorna (Vondráček, Ptáček), 58. Vondráček (Zohorna, Hanzlík) – 9. Simon (Suchý, Pletka), 60. Balej (Jeřábek)

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

HC Kometa Brno:

Postavení v tabulce: 3.

Počet bodů: 86

Počet vstřelených branek: 143

Počet inkasovaných branek: 121

Nejproduktivnější hráč: Petr Ton 41 (22+19)

Počet vstřelených branek: 127

Nejproduktivnější hráč: Ján Sýkora 37 (19+18)

Dominik Simon před zápasem

Krásné hokejové odpoledne z plzeňské ČEZ Arény vám přeje Michal Belšán!

Za malou chvíli si představíme sestavy obou týmů. Přeji příjemné počtení!

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Jeřábek "A", Kadlec "A", Sklenička, Mozík, Boháč, Pulpán, Marcel – Johnson, Simon, J. Sýkora – Schleiss, Bližňák, Kratěna "C" – Lev, T. Sýkora, Balej – Kubalík, Přikryl, Hollweg – Beran

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Malec, Ptáček, Hanzlík, Vágner, Bilčík, Kuboš, Sedlák – Honejsek, Hruška "A", Ton – Dočekal, Koreis, Vondráček – Káňa, Čermák "C", R. Zohorna – Ostřížek, Němec, Mrázek

Rozhodčí: Polák, Úlehla – Brejcha, Suchánek.

Změny v sestavě Plzně
    Ze sestavy Plzně oproti minulému utkání vypadl Jakub Culek. Místo něj hraje v centru třetí formace Tomáš Sýkora, který doposud hrál ve formaci čtvrté. V té ho nahradí nedávno dvacetiletý Roman Přikryl.

Změny v sestavě Brna
    V sestavě Komety chybí reprezentační obránce Michal Kempný. Místo něj je v prvním obranném páru s Ptáčkem Tomáš Malec. V pátečním utkání sedmý bek Vlastimil Bilčík dnes bude hrát ve třetím obranném páru s Kubošem, sedmý obránce bude Jan Sedlák.

Po výhře 7:1 je netřeba dělat změny ve složení útočných formací, což brněnští trenéři ví a také tak učinili pro dnešní zápas.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Do zápasu zbývá zhruba patnáct minut. ČEZ Aréna se pomalu plní, dá se očekávat zhruba pětitisícová návštěva.

Stadionem zní plzeňská hymna, při níž fanoušci domácího týmu zvedají své šály a točí s nimi nad hlavou.

Přítomno je nyní zhruba dvacet fanoušků z Brna. Ti sem tak přicestovali i navzdory velké vzdálenosti!

Dvě minuty před začátkem utkání vstupují na ledovou plochu hokejisté domácího týmu.

A krátce po nich nastupují i hosté.

Úvodní formace obou týmů se chystají na zahajovací vhazování dnešního utkání!

00:01

00:25
    Domácí první formace se natlačila do pásma a snaží se vymyslet nějakou akci.

00:41
    Nakonec se ale neprosadila a dopředu míří hosté.

00:54
    Z prvního útoku Brna hned přišla střela. Honejsek nahrával na Hrušku, jeho pokus ale bez problémů Machovský chytil.

01:05
    A máme tu první vyloučení. David Sklenička (PLZ) dostává dvě minuty za hákování.

01:13
    Kuboš nabil Malcovi, jehož střela šla ale vedle branky.

01:22
    Domácí se osvobozují.

01:39
    A opět, Pulpán vyhodil puk až k Čiliakovi.

01:55
    A tentokráte to byl Jozef Balej.

02:15
    Brnu se nedaří založit útočnou akci.

02:59
    Nyní dokonce muselo bránit, když šla Plzeň do útoku, střela Kratěny šla ovšem mimo.

03:05

03:39
    Simon si u mantinelu povodil Kuboše a nahrál na Jána Sýkoru, jehož pokus byl ale zblokován.

03:49
    První přesilovka pro Plzeň. Za sekání je vyloučen Vlastimil Bilčík (KOM).

04:00
    Brno vyhazuje.

04:28
    Kometa jde na minutu a 21 sekund do tří! Za hákování putuje na trestnou lavici Leoš Čermák (KOM).

04:48
    Brňané se osvobodili výhozem, puk došel až k Machovskému. Toho napadal Dočekal a tak domácí brankář raději pokryl puk.

05:08
    Mozík pouze vyprášil betony Čiliaka.

05:15
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Teď už ale domácímu týmu akce vyšla a je to 1:0! Vojtěch Mozík to od modré zkusil znovu, tentokráte před Čiliakem puk tečoval MÁRIO BLIŽŇÁK (3+3)! Kotouč zapadl až za záda brněnského brankáře. Asistence: Vojtěch Mozík (8+17) a Petr Kadlec (2+22).
    Mário BLIŽŇÁK - 1:0

05:31
    Puk v ochranné síti, vhazuje se v útočném pásmu Plzně.

05:40
    Dočekal měl v oslabení velmi dobrou šanci, Machovský byl ovšem pozorný a uhasil chybu obránců.

06:06
    Opět pálil Vojtěch Mozík, tentokráte ovšem nad branku!

06:10
    Kvůli hře vysokou holí jsou domácí vykázáni z pásma.

06:28
    Hostům už vypršel trest, současně ale Jan Hanzlík (KOM) podrazil Schleisse a putuje tak na dvě minuty na trestnou lavici.

06:55
    Plzeňští si přihráli rukou a přijdou tak o pásmo.

07:22
    A další šance Brna v oslabení, opět u toho byl Martin Dočekal. Tentokráte jeho pokus z levé strany Machovský udržel ve své lapačce.

07:45
    Schleiss si krásně vybruslil do střelecké pozice, jenže puk poslal mimo tři tyče.

08:02
    Kometa dostala podruhé za sebou puk k Machovskému.

08:28

08:47
    Pulpán zkusil překvapit Čiliaka ze strany. To se mu povedlo, hostující brankář ale přesto dokázal puk vyrazit.

09:15
    Boháč pěkně vybojoval puk a Lev následně hledal Baleje, první se ke kotouči ale dostali obránci Brna.

09:25
    Střelu Jana Hrušky udržel Machovský, hra je přerušena a následuje komerční přestávka.

09:29
    Od modré to zápěstím zkusil Lukáš Vágner, Machovského lapačka ale byla připravena.

09:43
    Petr Ton si vybruslil před branku a vystřelil, branku ovšem nedokázal trefit.

10:31
    Hosté vyhodili puk na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po pravici Marka Čiliaka.

11:00
    Dobrý pokus Tomáše Malce od modré čáry letěl přímo do lapačky domácího brankáře.

11:16
    Balej se po akci Lva dostal ke střele, tu ovšem hosté zblokovali.

11:59
    Nyní slovenský útočník trefil pouze Tomáše Sýkoru.

12:32
    Čermák nahrál na Vágnera, jehož pokus z mezikruží vyrazil Machovský svými betony.

12:51
    Jan Káňa posílal puk před branku, tam ovšem chyběli spoluhráči.

13:19
    Matěj Machovský má puk ve výstroji, následuje přestávka, která slouží jako komerční.

13:32
    Ton posunul puk na Honejska, který byl v šanci podražen Tomášem Sýkorou (PLZ). Brno má tak možnost vyrovnat v přesilové hře.

13:41
    Honejsek vyslal střelu z první, ta ovšem šla nad branku!

13:50
    18 sekund po vyloučení Tomáše Sýkory dostává dvě minuty za sekání Lukáš Pulpán (PLZ). Kometa tedy bude hrát velmi dlouho v pěti proti třem, pokud tedy nevstřelí branku!

14:04
    Ptáček mířil z první nad branku.

14:16
    Nyní Ton nabil Hanzlíkovi, jeho pokus ale nad branku ztečoval Jakub Jeřábek. A to až do ochranné sítě, hra je tedy přerušena.

14:42
    Ze strany to nyní po zajímavé kombinaci zkoušel Jan Hruška, Machovský ale utěsnil prostor u své levé tyče.

14:48
    Ton pouze vyprášil Machovského betony, Hollweg posléze vyhodil.

15:34
    Tonovu střelu zblokoval Jeřábek, domácí jsou ve čtyřech!

15:50

16:25
    Po krásné akci Baleje dorážel do branky puk Tomáš Sýkora, jenže nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi a puk tak skončil těsně vedlě!

17:11
    Ptáček měl problémy se zpracováním puku a tak o něj přišel.

17:59
    Ján Sýkora se krásně uvolnil před branku a byl zahákován Františkem Ptáčkem (KOM). Zkušený obránce tak dostává dvě trestné minuty.

18:13
    Střídačka zasáhla do hry, což znamená jediné – přerušení hry.

18:49
    Dočekal dnes hraje při oslabení výborně, tentokráte vyhodil puk podél pravého mantinelu až k Machovskému.

19:12
    Lev se odhodlal k individuální akci, puk ale poslal mimo.

19:45
    Zadovku Jána Sýkory nikdo nezachytil, puk je ve středním pásmu.

19:59

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Další třetina začne přibližně v 16:21.

První dvacetiminutovka je za námi, Plzeň po brance Mária Bližňáka z přesilové hry vede 1:0. I Kometa měla k dispozici dvojnásobnou početní výhodu, tu ovšem využít nedokázala.

Hráči už nastupují na ledovou plochu, brzy tedy začne třetina číslo dvě. Domácí vedou 1:0 a hostující Kometa Brno se tedy bude muset snažit minimálně o vyrovnání.

Začátku třetiny už nic nebrání..

20:01

20:18
    Jan Hruška se přes Kadlece dostal ke střele z levé strany, puk ale poslal pouze pod Machovského beton. A nikam dál už kotouč nedojel.

20:28
    Za napadení je vyloučen František Ptáček (KOM). Domácí mají tedy zpočátku druhé třetiny přesilovku a šanci odskočit na rozdíl dvou branek.

20:49
    Lev střelu Jeřábka dorážel z otočky, puk ale poslal přímo do Čiliaka.

21:04
    Nyní Jakub Lev z první trefil ochrannou síť.

21:08
    Bližňák vyhrál buly na Mozíka, který okamžitě střílel zápěstím. Čiliakova lapačka byla připravena.

21:31
    Kratěna vyprášil betony hostujícího gólmana, Brno poté vyhodilo.

22:11
    Hráči Komety vyvezli puk až do útoku, kde zakončoval Vondráček. Machovský byl připraven a musel podržet puk.

22:28

22:36
    Domácí dostali při rozehrávce puk na zakázané uvolnění, vhazování bude po levici Matěje Machovského.

23:01
    Šance na obou stranách. Nejprve Ton krásně prostrčil puk na Honejska, jeho střela ale šla do betonů domácího brankáře! Následně šli domácí do přečíslení, Balej ale nezachytil Lvovu přihrávku!

23:44
    Machovský nyní pokryl puk po aktivním forčekingu od Brna.

24:16
    Čtvrté formace obou týmů se snažily prosadit, ani jedné to ovšem nevyšlo. Puk za brankou nyní drží Brňané.

25:13
    Čermák zdařile obral Jána Sýkoru o puk a šel do šance. Jakub Jeřábek (PLZ) ho ale podrazil a je tak vyloučen.

25:48
    Jan Hruška perfektním pasem našel Petra Tona, jehož střelu z první ale vyrazil Machovský! Pulpán následně z brankoviště odpálil puk do bezpečí.

26:23
    Jakub Lev vyhodil přes všechny čáry.

27:02
    Dočekal z předbrankového prostoru neusměrnil puk tak, jak zamýšlel!

27:13

28:03
    Brno nahodilo puk do pásma, tam se k němu ovšem dostal pouze Pulpán.

28:18
    Koreis dostal přihrávku před branku, nedokázal ovšem zakončit.

28:31
    Vondráčkův dobrý pas na Káňu nyní naštěstí pro Plzeň zastavili obránci!

29:00
    Brno nyní velmi tlačí, pokus Hanzlíka od modré šel jen těsně vedle branky Machovského.

29:19
    Tentokráte po akci Jana Hrušky domácí brankář raději podržel puk, následuje komerční pauza.

29:37
    Vágner při ponechané výhodě zcela minul bránu.

29:41
    Za sekání je vyloučený Petr Kadlec (PLZ). Brno má tak další přesilovou hru.

30:07
    Honejskův pokus se od Machovského odrazil do ochranné sítě.

30:17
    Tonovu dělovou ránu Machovský vyrazil betonem!

30:51
    Kratěna obral Tona o puk a šel do útoku, nebyl ovšem dostatečně rychlý a jeho pokus Čiliak vyrazil.

31:15
    Dobré šance Plzně v oslabení! Nejprve Tomáš Sýkora posunul na Mozíka, který ale nedokázal překonat Čiliaka. Následně to plzeňský útočník zkusil sám, hostující brankář ale vyrazil puk ramenem!

31:41

32:01
    Krátce po vypršení trestu se domácí dostávají do dvoubrankového vedení! Po pravé straně ujel JÁN SÝKORA (20+18), jemuž se ještě ve středu nabízel Balej. Nejproduktivnější hráč Plzně to ale vzal na sebe a vstřelil svou dvacátou branku v sezoně! Asistence: Tomáš Sýkora (5+2) a Lukáš Pulpán (1+8).
    Ján SÝKORA - 2:0

32:05
    Komerční přestávka.

32:21
    Schleissovu střelu vyrážečkou zlikvidoval Čiliak.

32:53
    Ján Sýkora střelou od modré trefil pouze bránícího Koreise.

33:12
    Nyní slovenský útočník posunul puk na Johnsona, který dostal kotouč před branku. Tam číhal Simon, ten ale nedokázal zakončit kvůli důraznému bránění Jana Hanzlíka!

33:56
    Pokus Davida Ostřížka byl sražený do ochranné sítě nad brankou.

34:11
    Jakub Lev střílel z pravé strany, Čiliak byl připraven.

34:45
    Pulpán se krásně dostal před braku, kde hledal Baleje, ten ale nezakončil.

34:48
    Lukáš Pulpán (PLZ) se snažil puk získat zpět tak vehementně, až je za to vyloučen za sekání.

35:07
    Martin Dočekal se přes obránce dostal do samostatného úniku, Machovský ale jeho forhendovou kličku zneškodnil!

35:55
    Brno se usadilo v útoku.

36:04
    Kuboš vyprášil Machovského betony.

36:16
    Nyní si Matěj Machovský vychutnal zákrok lapačkou.

36:30
    Tomáš Sýkora uspěl v souboji a vyhodil.

36:48

37:29
    Zakázané uvolnění Komety přesune hru před Marka Čiliaka.

37:40
    Vondráčkovu střelu Machovský vidět nemohl, ale šla vedle branky a tak mu to nemuselo vadit.

37:56
    Ján Sýkora rychlý kontr zakončil střelou nad branku.

38:30
    Tomáš Malec (KOM) držel Jána Sýkoru, dostává tedy dvě trestné minuty. Plzeň bude na konci třetiny hrát přesilovou hru.

38:38
    Brno ihned vyhazuje.

38:51
    Nyní poslal puk přes všechny čáry Ptáček.

39:30
    Hanzlík má puk na holi a šetří cenné vteřiny.

39:43
    Lvova střela z pravé strany byla ztečována do ochranné sítě.

39:52
    Po střele Jána Sýkory se domácí snažili dorazit puk do branky, Vágner ho ale dokázal z brankoviště odpálit do bezpečí!

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Další třetina začne přibližně v 17:12.

Po druhém dějství hry vede Plzeň už o dvě branky, když svůj 20. gól v sezoně vstřelil během 33. minuty Ján Sýkora. Kometa to tak v poslední třetině bude mít značně těžší.

Hráči už nastupují na ledovou plochu, třetí třetina brzy začne. Stav je zatím 2:0.

40:01

40:15
    Domácí pokračují ve zbytku přesilovky.

40:30

40:45
    Káňa projel až do útoku, tam už ale nic nevymyslel.

41:20
    Nyní podobně dopadl Jan Hruška. Brno se zatím marně snaží zaútočit.

41:40
    Teď se ale do pásma dostanou po zakázaném uvolnění Škodovky.

41:46
    Machovský včas zareagoval proti střele Martina Dočekala. Předtím ovšem hákoval Tomáš Sýkora (PLZ), který je tedy vyloučen.

42:07
    Tonovu dělovku tečoval před brankou Němec jen těsně vedle.

42:20
    Antonín Honejsek už dokázal překonat Machovského, puku v cestě do brány ovšem zabránila tyč!

42:41
    Domácí vyvezli puk a dokonce vybojovali buly v útočném pásmu poté, co byl pokus jednoho z hráčů Plzně ztečován do ochranné sítě.

42:49
    Jan Káňa po buly zrychlil a ujel po levé straně, nakonec ovšem se svým zakončením neuspěl. Puk opět trefil ochrannou síť.

43:08
    Malec z blízka trefil pouze Kratěnu, puk skončil až u Čiliaka.

43:25
    A domácí opět vyhodili.

43:46

43:47
    Němec z mezikruží přestřelil branku.

44:27
    Střela Tomáše Sýkory Čiliakovi vypadla z lapačky, Simon už ovšem nedokázal zpracovat puk a zakončit.

45:17
    Ofsajd hráčů Komety Brno.

45:34
    Vondráček se pokusil založit akci, přihrávkou zprava ovšem nedokázal nalézt spoluhráče.

46:27
    Bilčík sice obdržel pas od Honejska, bylo to už ovšem za modrou čárou a tak útočit nemohl.

47:05
    Hanzlík to zkoušel padáčkem od mantinelu, puk ovšem dopadl za branku.

47:58
    Nepříliš výraznou pasáž hry přerušil Machovský, který pokryl puk.

48:20
    Po zajímavých odrazech puku doskákal kus černé gumy až do Machovského lapačky.

48:23
    Honejsek po buly přestřelil.

48:50
    Čermák po přejetí modré čáry vystřelil po zemi, domácí brankář vyrazil puk.

49:33
    Ptáček nahrál do mezikruží na Čermáka, jeho pokus byl ale zblokován.

49:41
    Za podražení v útočném pásmu je vyloučen Antonín Honejsek (KOM). Ten se navíc rozčiloval tak moc, že navíc inkasuje osobní desetiminutový trest za nesportovní chování. Menší trest odpyká Petr Mrázek.

50:13
    Schleiss na modré přišel o puk, nic z této akce tedy nebylo.

51:06
    Tvrdá rána Jána Sýkory skončila vedle branky Čiliaka.

51:20
    Nyní hostující strážce svatyně betonem vyrazil Jeřábkův pokus.

51:41

52:22
    Balejova střela z levé strany byla ztečována tak dobře, že nebezpečí vůbec nenadělala.

52:52
    Sklenička se odhodlal ke střele, Čiliak jí ovšem vyrazil.

53:10
    Na druhou stranu pelášil Jan Hruška, jenže jeho střela šla zcela mimo.

53:34
    Vondráček procpal puk před branku, nikoli ovšem za Machovského.

54:02
    Z předbrankového prostoru dvakrát hrozil Tomáš Vondráček, ani jednou ale nedokázal trefit klec.

54:27
    Lukáš Pulpán ve středu hřiště vystavil pěkný bodyček Dočekalovi!

55:09
    Domácí dávají velmi důležitou branku, necelých pět minut před koncem totiž vedou 3:0! Jakub Lev v útočném pásmu přenechal puk JOZEFU BALEJOVI (5+6), který střelou o tyč překonal Čiliaka! Asistence: Jakub Lev (15+11).
    Jozef BALEJ - 3:0

55:35
    David Sklenička (PLZ) je vyloučen na dvě minuty za krosček. Přesilovka Komety přijde po komerční přestávce.

Dnešní utkání sleduje 5035 diváků.

55:41
    Bližňák vyhodil puk.

56:07
    Hanzlík zachytil Jeřábkův výhoz podél mantinelu.

56:26
    Nyní sám Jan Hanzlík střílel, Machovský ale vyrazil puk.

56:36
    Lev zblokoval střelu a domácí vyhodili puk.

57:04
    Pulpán odpálil puk. Dnes hraje tento plzeňský obránce dobré utkání.

57:25
    Matěj Machovský nastavil lapačku proti střele Tomáše Malce a chytil puk.

57:35

57:37
    Ale v plném počtu zůstali pouhé dvě vteřiny. Nyní je za krosček vyloučen Petr Kadlec (PLZ).

57:50
    Koreis byl dobře bráněn a Machovský lapil puk.

58:01
    Hollweg na počátku poslední dvouminutovky vyhodil.
    Vzrůstem malý, ale sílou velký plzeňský obránce si vyšlápl na hráče Komety

58:29
    Kuboš střelou od modré netrefil branku.

58:50
    Domácí zatím dobře brání, opět totiž vyhodili puk. Brno se ale snaží přidat alespoň čestnou branku.

59:10
    Jeřábek dostal puk až do útočného pásma Plzně.

59:39
    Od modré pálil Káňa, Machovský ale lapil jeho střelu. Domácí jsou v plném počtu a od vítězství už je dělí jen několik vteřin.

60:00

Matěj Machovský vychytal své druhé čisté konto v sezoně a opět to bylo proti Brnu! I díky němu domácí vyhráli 3:0. V každé třetině vstřelili jednu branku.

Skóre otevřel v 6. minutě Mário Bližňák, druhou branku v průběhu 33. minuty přidal Ján Sýkora. No a i třetí gól Škodovky vstřelil slovenský útočník, tentokráte to byl Jozef Balej. Plzeň tedy zvítězila 3:0!

Nejlepší hráči: Matěj Machovský – Jan Hanzlík

Ode mě to bude všechno. Z Plzně se s vámi loučí Michal Belšán, někdy příště na počtenou! (17:46:54)

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 6. Bližňák (Mozík, Kadlec), 33. J. Sýkora (T. Sýkora, Pulpán), 56. Balej (Lev)

Rozhodčí: Polák, Úlehla – Brejcha, Suchánek