Chomutov – Hr. Králové 3:2 (kon.) | Slavia – Pardubice 5:1 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 2:8 (kon.)
Havířov – Opava 3:5 (kon.) | PZ Kladno – Písek 6:3 (kon.) | K. Vary – Kladno 6:3 (kon.)
HC Olomouc
2:8 (1:2, 0:2, 1:4)
HC Kometa Brno
Neděle 22.02.2015, 12:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

ELIOD extraliga mladšího dorostu pokračuje dalším zápasem, v němž domácí Kohouti z Olomouce vyzvou hostující Kometu Brno. Oba týmy dělí v tabulce skupiny B 19 bodů – Brno je na třetí, Olomouc na páté příčce.

Poslední zápasy se oběma celkům povedly. Hanáci před domácí kulisou porazili Vítkovice 5:2 a Kometa si poradila se suverénem skupiny ze Zlína, kterého udolala v poměru 3:2.

Hrdiny poslední olomoucké výhry se stalo duo Martin Pěcha a Miroslav Skopal, kteří zaznamenali shodně čtyři kanadské body za dva góly a stejné množství asistencí.

Při střelecké chuti jsou nicméně i hosté. Ti v posledním zápase přetlačili suverénní Zlín 3:2 a v posledních čtyřech zápasech vstřelili hned šestadvacet branek. Neproduktivnějším hráčem Komety je Martin Nečas (10+22), který na lídra celkového kanadského bodování, Jana Hladoníka z Třince, ztrácí jeden jediný bod. Lídrem Hanáků je s deseti góly a patnácti asistencemi Martin Pěcha.

Poslední vzájemné měření sil vyznělo lépe pro brněnské hráče. Ti na domácím ledě porazili Kohouty 4:3 po samostatných nájezdech. Jestli se Olomouci podaří soupeři tuto těsnou porážku vrátit, se dozvíme již za pár hodin.

Oba celky se chystají na úvodní vhazování.

00:01

00:06
    Úvodní buly vyhráli hosté.

00:41
    Akce Komety končí špatnou přihrávkou Matěje Nováka.

01:30
    První střeleckým pokusem se prezentoval Filip Král.

02:30
    Kohouti rozehrávají zpoza vlastní brány.

02:48
    Závar před hostujícím Šindelkou, v němž byl nejaktivnější Podlaha, však končí pouze vyhozením z vlastní třetiny.

03:02
    Nebezpečnou střelu Janečka z mezikruží vyrazil pohotově Šindelka

04:17
    Vhazování po levici hostujícího gólmana.

04:52
    Perfektně si z rohu vybruslil Podlaha, bránu soupeře však bekendem netrefil.

06:20
    Dobrou kombinaci nyní předvedlo útočné duo hostů Süss – Škvrně.

07:15
    Střelou z mezikruží se prezentoval Matěj Novák, bránu Galušky však netrefil.

07:38
    Podlaha zaváží puk do útočného pásma, kde o něj však domácí přicházejí.

08:20
    Na trestnou lavici usedá Urban za hákování. Kometa si nyní vyzkouší první přesilovou hru zápasu.

08:50
    Kometa právě vstřelila branku!
    Přesilovku se hostům povedlo využít hned po v jejich prvních sekundách. Nacvičený signál zakončil Filip KRÁL. Asistence: Libor Zábranský, Martin Nečas.

09:02
    Hned následující akce končí opět v síti Galušky. Přečíslení dva na jednoho využili efektivně Marek ŠKVRNĚ. Asistence: Filip Klenec.

11:17
    Hra se o něco zklidnila a hráči se o puk přetahují ve středním pásmu.

12:50
    Z průniku Skopala těží celý olomoucký útok, rotace v pásmu však nevedla k žádné vážnější akci.

13:43
    Chyby hostující obrany se snažil využít Urban, střela bekendem se však neujala.

14:30
    Janečko nyní svou nerozvážností vystavil spoluhráče do ofsajdu.

14:54
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Situaci "nedáš dostaneš" využívá po chybě bránícího hostujícího hráče přesnou střelu pod vyrážečku Martin PĚCHA. Bez asistence.

16:30
    Kapitán Kohoutů se nyní dral k šanci, nicméně z bezprostřední blízkosti Šindelku nepřekonal.

17:51
    Do samostatného úniku se dostal Dajčar. Zvolil bekendový blafák, což ale Šindelka vystihl a šanci zmařil.

19:01
    Martin Pěcha nyní chytře hledal žabičkou Urbana, ten však puk ze vzduchu netrefil.

19:35
    Dobré zrychlení předvedl Skopal, jeho bekendový pokus ale končí v Šindelkově náručí.

20:00

Další třetina začne přibližně ve 13:45.

20:01

20:11
    První zákrok, byť z kategorie těch jednoduchých, si připisuje hostující Šindelka.

21:09
    Přetlačování v rohu hostujícího pásma končí ziskem puku pro domácí, ti však žádnou kloudnou šanci z toho nevytěžili.

22:05
    Po perfektním pasu od brněnské obrany se dostal do samostatného nájezdu Matěj NOVÁK, který nedal Galuškovi bekendovým blafákem šanci. Bez asistence.

22:59
    Kometa vysílá za obranu Olomouce další nebezpečné přihrávky, ta si s nimi protentokrát poradila.

23:08
    Po zakázaném uvolnění se vhazuje po pravici Šindelky.

23:50
    S pukem v útočném pásmu kouzlí Krejčí II., k přesnějšímu zakončení se však nedostal.

24:46
    Zaváhání hostující obrany nyní mohl využít Podlaha, nepředvedl však dostatek přehledu.

25:38
    Dajčar nyní perfektně zablokoval střelu Nováka, zachránil tak jistý gól.

25:52
    Závar Komety pokračoval, puk poskakoval brankovištěm, nicméně štěstí stálo při domácích, kteří tak stále prohrávají pouze o dva góly.

27:20
    Olomoučtí nyní drželi téměř minutu hosty v jejich obranném pásmu, k vyloženější šanci se ale nedostali.

28:03
    Podlaha vyzkoušel pozornost Šindelky téměř od modré čáry, ten byl ale pozorný.

28:13
    Dvě minuty za nedovolené bránění si odpyká Vašíček. Nabídl tak Kohoutům možnost první přesilovky.

28:59
    Hanáci se usadili v útočném pásmu.

29:30
    Střela od modré čáry z hole Janečka končí v lapačce pozorného Šindelky.

29:40
    Krátkou dvojnásobnou přesilovku si nyní vyzkouší Kohouti, poněvadž byl za podraženívyloučen Kučera.

30:49
    Z krátké přesilovky ale Kohouti vytěžili pouze obyčejnou střelu z rohu.

32:25
    Hosté v plném počtu. Ze dvou přesilovek ale nevytěžili žádnou vážnější šanci.

32:50
    Kometa po delší době hraje usazena v útočném pásmu.

33:01
    Dvě minuty si za podražení odpyká Vosátko.

33:35
    Úžasné zrychlení předvedl ve vlastním oslabení Podlaha, který svižnou střelou vyprášil Šindelkovy betony.

34:00
    Olomoučtí skvěle pokrývají střední pásmo a nedovolují se tak usadit Kometě v jejich třetině.

34:56
    Za sekání si půjde posedět na trestnou lavici Zábranský.

35:10
    Hanáci ale přesilovku nehráli dlouho. Trest za špatné střídání odpykává Wolf.

35:58
    Hra čtyři na čtyři nabízí přelévání hokeje z jedné strany na druhou.

37:10
    Oba týmy nyní hrají v plném počtu.

37:22
    Hned co vypršely oběma hráčům jejich tresty se do přečíslení dva na jednoho dostali hostující Novák, který přesně našel hůl Matěje SVOBODY. Ten se štěstím, ale přece jen, dostal puk za Galuškova záda. Asistence: Matěj Novák.

38:16
    Kometa dobře forčekuje a sbírá nepřesné přihrávky Hanáků.

38:38
    Kapitán hostí na konci druhé třetiny oslabuje svůj tým hloupým faulem – odpyká si dvě minuty za podražení.

39:00
    Přesilovka domácích bude navíc dvojnásobná. Dvě minuty za držení vyfasoval Zábranský.

39:35
    Kombinace Hanáků neslaví úspěch a hosté vyhazují.

39:50
    V dvojnásobném oslabení se do šance dostal Novák a nastřelil protilehlou tyč Galuškovy brány.

40:00

Další třetina začne přibližně v .13:34

40:01

40:21
    Hanáci vstoupili do třetí třetiny velmi aktivně a díky výhodě dvou hráčů v poli dokázali zásluhou Miroslava SKOPALA snížit. Asistence: Josef Podlaha a Jakub Galvas.

41:11
    Dělovka do modré sestřelila Jenečka, který za přispění svých spoluhráčů odkulhal na střídačku.

42:02
    Král v ofsajdu.

42:33
    Janečko je zpátky na ledě, nicméně ani on nedosáhl na prudké vyhození a rozhodčí tak píská zakázané uvolnění.

43:17
    Nedorozumění v obraně domácích mohl využít Pěcha, jeho zakončení bylo však zblokováno.

45:05
    Velkou míru pohotovosti předvedl domácí Galuška, kdy lapl prudkou střelu od modré.

45:26
    Další rána od modré čáry a opět pozorný Galuška.

46:09
    Domácí obrana si nepohlídala Matěje SVOBODU, který bleskovou střelou zápěstím z mezikruží nedal Galuškovi šanci. Asistence: Petr Krejčí , Jakub Matula.

46:55
    Kořenek musí odpykat dvě minuty za podražení.

47:52
    Obrovskou šanci měl na holi brněnský Král, Galuška však vytáhl perfektní zákrok a radost mu překazil.

48:22
    Zblokovaná střela od modré čáry se odrazila přesně na hůl hostujícího Jana SÜSSE, který tak pohotovou dorážkou využil přesilovku Kometu. Asistence: Roman Jeřábek, Marek Škvrně.

49:27
    Hosté jsou aktivnější a vytvářejí si další šance.

49:57
    Po dlouhé době si na puk sáhnul také hostující brankář, který kryl jednoduchou střelu Galvase.

50:23
    Po zblokované střele se vhazuje po pravici Šindelky.

51:22
    Zábranský měl nyní možnost trestného střílení. Zvolil střelu do levého rohu Galuškovy brány, ale přestřelil.

52:33
    Povedený bodový zápas prožívá brněnský Matěj NOVÁK. Po tvrdé střele z mezikruží si připsal již druhý gól. Asistence: Matěj Svoboda, Filip Král.

53:16
    Na perfektně načasovanou přihrávku si najel Martin NEČAS, který zamíchal s pukem a nedal Galuškovi šanci. Asistence: Dalimil Mikyska.

53:40
    Brněnský Novák si posedí dvě minuty za hákování.

54:47
    Hanáci se snaží alespoň korigovat stav, ale puk jim odskakuje od hole.

55:42

56:09
    Na trestnou lavici usedá další olomoucký hráč – dvě minuty za hákování dostal Wolf.

57:02
    Nepřehlednou situaci před Galuškou řeší domácí obrana.

57:49
    Pohotovost musel prokázat i náhradní gólman Olomouce, který do lapačky zachytil nepřesně nahozený čas.

58:40
    Oba týmy už zápas dohrávají, nyní se střídavě oba vystavili do ofsajdu.

59:05
    Olomouckým není přáno. Další šanci spálil Pěcha.

59:34
    Střela Podlahy se otřela pouze o síť branky.

60:00

Moravské derby se Kohoutům nevyvedlo a po katastrofální třetí třetině prohráli 8:2. Děkuji za pozornost a nashledanou při dalších onlajnech. (14:09:20)

Daniel Trombík

Branky a nahrávky: 15. Pěcha, 41. Skopal (Podlaha, Galvas) – 9. Král (Zábranský, Nečas), 10. Škvrně (Klenec), 23. Novák, 38. Svoboda (Novák), 47. Svoboda (Krejčí, Matula), 49. Süss (Jeřábek, Škvrně), 53. Novák (Svoboda, Král), 54. Nečas (Mikyska)

HC Olomouc: Galuška (Fajgl) – Dajčar, Krejčí Petr I., Vosátko, Klesla, Galvas (C), Holiš – Kořenek, Pěcha, Skopal M., Urban, Kret, Podlaha, Janečko, Wolf, Spatharis
    HC Kometa Brno: Šindelka (Dostál) – Jeřábek, Zábranský, Kučera, Král, Buchal, Vašíček, Mikyska (C) – Novák Matěj, Klenec, Gajarský, Škvrně, Krejčí Petr II., Matula, Süss, Svoboda, Kunc, Čajkovič, Novák Martin, Nečas

Rozhodčí: Cik – Holibka, Doleček