Vladivostok – Chabarovsk 6:0 (kon.) | Omsk – Novokuzněck 2:3 (po pr.) | Barys – N.Novgorod 4:2 (kon.)
Čeljabinsk – Jekatěrinburg 3:2 (2:1 po s.n.) | Ufa – Novosibirsk 3:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Magnitogorsk 4:3 (po pr.)
Jaroslavl – Čerepovec 2:1 (po pr.) | Nižněkamsk – Kazaň 0:6 (kon.) | Soči – Toljatti 3:1 (kon.)
Dynamo Moskva – Minsk 3:1 (kon.) | Atlant – Riga 7:2 (kon.) | Viťaz – CSKA Moskva 1:2 (po pr.)
HC Slovan – Jokerit 2:3 (po pr.)
Barys Nur-Sultan
4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
Torpedo Nižnij Novgorod
Úterý 24.02.2015, 14:00 • Sport Complex • KHL

Já vám děkuji za pozornost a budu se společně s vámi těšit na další online přenos. Pěkný zbytek dne. (16:20:43)

Slovenská stopa v utkání
    Ján Laco (AST) – 38 zákroků, 2 obdržené branky, procentuální úspěšnost zákroků 95%

Dnes jsme sledovali utkání mezi Barysem Astana a Torpedem Nižnij Novgorod. Po první třetině vedli domácí 2:0 po brankách Dawese a Žajlauova. Ve druhé třetině přebrali iniciativu utkání hosté z Novgorodu a zásluhou Dvurečenskije snížili na 2:1. Stejný hráč se na začátku třetí dvacetiminutovky postaral o nerozhodný stav 2:2. Definitivní rozhodunít přinesla 50. minuta, kdy se prosadil Nikolaj Antropov, který dával na rozdílových 3:2. Výhru Astany zpečetil v 59.minutě střelou do prázdné branky Konstantin Puškarjov. Domácí si tedy před blížícím se play-off zvedli sebevědomí a už se mohou těšit na souboje s Avangardem Omsk. Ani hosté nemusí zoufat, protože je vyřazovací boje také neminou.

60:00

59:50
    Domácí míří za vítězstvím, které je určitě povzbudí před nadcházejícím play-off.

58:48
    Pěkná Upperova střela končí v náručí Kasutina.
    PUŠKARJOV - 4:2

58:07
    Astana právě vstřelila branku!
    Je hotovo. Domácí ujeli dva na jednoho a po přihrávce Romanova se do prázdné branky přes padajícího obránce trefil KONSTANTIN PUŠKARJOV – 4:2! Asistence: Konstantin Romanov.

57:38
    Hosté hrají bez brankáře.

57:00
    Oddechový čas pro hosty.

56:56
    Další šanci hostujícího týmu, ve které byl Iljin, dokázal Laco zneškodnit.

56:13
    Domácí se brání pouze za cenu vyhazování ze třetiny.

55:33
    Hostům se čas neúprosně krátí a brzy se dá očekávat timeout a hra bez brankáře.

54:54
    V dobré pozici se ocitl hostující Filatov, ale Laco vytáhl další ze svých skvělých zákroků dnešního odpoledne!

53:01
    Střelu Makarova ze středního pásma vyráží Laco mimo branku.

52:04
    Hosté se nadechují k závěrečnému náporu, ale domácí mají skvěle pokryté střední pásmo.

50:51
    Bochenski dostal dobře nabito na pravý kruh, avšak jeho střela minula branku Torpeda.

50:00
    Hosté znovu dohánějí jednobrankové manko a mají 10 minut na to, aby dokázali vyrovnat.
    ANTROPOV - 3:2

49:30
    Domácí se znovu dostávají do vedení. Střelou Žajlauova vyrazil Kasutin pouze před sebe, kde číhal volný NIKOLAJ ANTROPOV, který neměl sebemenší problém s dorážkou kotouče do prázdné branky – 3:2! Asistence: Talgat Žajlauov, Konstantin Ruděnko.

49:10
    Bochenski vypálil pěknou střelu zápěstím přes obránce, ale Kasutin se nenechal zaskočit a puk pokryl.

48:02
    Domácím se přesilová hra vůbec nevydařila.

47:44

46:57
    Přesilová hra se domácím zatím příliš nedaří, hosté již potřetí vyhodili puk z pásma.

45:44
    Vyloučen hostující kapitán Galuzin na 2 minuty za hákování.

45:40
    V ponechané výhodě měl Mikhailis znovu šanci, ale Kasutin jej znovu vychytal.

45:35
    Hned v zápětí obrovská šance na druhé straně. Sám proti Kasutinovi neuspěl svou střelou mezi jeho betony domácí Mikhailis, který byl v zápětí faulován.
    DVUREČENSKIJ - 2:2

45:23
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Na tuhle akci byl už i Laco krátký. Podobná situace jako u první branky Torpeda. Střelu Savinainena dorazil znovu za Lacovy záda NIKITA DVUREČENSKIJ. Asistence: Veli-Matti Savinainen.

44:09

43:18
    Obrovská šance hostí! Ruděnko obdržel vynikající pas, po kterém střílel do odkryté branky, ale Ján Laco vytáhnul skvělý zákrok betonem a udržel domácím jednobrankový náskok.

42:09
    Vyloučen domácí Oleg Kvasha na 2 minuty za držení hole. Domácí se budou bránit.

41:02
    Drugov si zkoušel prohodit domácího obránce kličkou mezi nohama, ale ten jeho úmysl skvěle přečetl,

40:27
    Skákavé nahození ztlumil Kasutin svou lapačkou a bude se vhazovat po jeho levici.

40:01

Statistiky po druhé třetině:
    Střely na branku – 9:27
    Zásahy brankářů – 26:7
    Vyloučení – 2:1

Další třetina začne přibližně v 15:36 .

Po druhé třetině je stav 2:1. Hosté svou aktivitou zcela ovládli druhou třetinu a zaslouženě snížili díky, když se o jejich první branku v utkání postraral Nikita Dvurečenskij. Uvidíme, jestli se jim podaří v poslední dvacetiminutovce vyrovnat nebo domácí udží své vedení a dotáhnou zápas do vítězného konce.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:02
    Hosté stále hýří aktivitou a pokouší se o vyrovnání.
    DVUREČENSKIJ - 2:1

37:56
    Hosté se konečně dočkali a zaslouženě snižují na 2:1. Savinainenova zblokovaná střela se odrazila na hůl NIKITY DVUREČENSKIJE, který neměl problém s uklizením kotouče do prázdné branky. Asistence: Veli-Matti Savinainen, Kirill Knyazev.

36:55
    Hostující kapitán Galuzin dostal u mantinelu nepříjemný bodyček a jen těžko se zvedá z ledové plochy.

36:00
    Hosté nyní motají domácí v útočném pásmu, ale domácí brankář drží naděje Barysu na vítězství.

34:50
    Salminen obral o kotouč domácího obránce a tváří v tvář Lacovi trefil jen lapačku slovenského brankáře!

33:32
    Iljin (NNO) se dobře vytáčel zpoza branky, avšak jeho otočka neměla golové parametry.

32:01
    Domácí se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

30:30
    Nižnij Novgorod je znovu velmi aktivní ale zhruba v polovině utkání se mu stále nepodařilo vstřelit branku.

29:41
    Aktivní Salminen vybojoval puk za brankou Laca, ale posléze jej nedokázal zasunout za jeho záda.

28:59
    Antropov posílal zpoza branky přihrávku, ke které si ale žádný z jeho spoluhráčů cestu nenašel.

28:33
    Laco zasahuje proti střela Galuzina.

27:44
    Druhá třetina zatím příliš hokejové krásy nenabízí.

26:17
    V dobré šanci se objevil domácí Boyd, ale v rozhodující chvíli mu puk sjel z čepele.

25:00
    Po úvodním náporu Novgorodu se hra nyní přesunula do středního pásma, kde se bojuje o každý metr ledu.

23:55
    A znovu Salminen. Tentokrát minul z levého kruhu pravý horní roh Lacovy branky.

22:40
    Salminen se v dobré akci neproháčkoval až před brankáře domácích.

21:37
    Hosté jsou v úvodu aktivnější, vážnější šance ale zatím nepřišla.

20:54
    Savinainen před Lacem zvedl puk příliš vysoko, ten skončil nad brankou.

Další třetina začne přibližně v 14:51 .

Po první třetině vede domácí Barys Astana nad hostujícím Torpedem Nižnij Novgorod 2:0. O branky se postrarali Dawes a Žajlauov. Ačkoli hosté domácí přestříleli, větší příležitost si vypracovat nedokázali, a proto po první třetině ztrácí dvě branky. Uvidíme, zda-li se jim utkání povede zdramatizovat ve druhé třetině.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:58
    Puškarjov se dostával do samostatného úniku, ale jeho akci zastavila časomíra oznamující konec 1. třetiny.

19:03
    Přihrávka na Puškarjova (AST) končí pouze zakázaným uvolněním.

18:22
    Akci hostů zastavil ofsajd.

17:39
    Domácí v klidu kontrolují konec 1.třetiny a puk mají ve své moci.

16:58
    Dawes a Bochenski dobře kombinovali, ale jejich akce ke třetí brance nevedla.

16:07
    Domácí i nadále hýří velkou aktivitu a Kasutin nyní musel předvést tři dobré zákroky.

15:10
    Přečíslení Barysu 2 na 1 vyřešil dobrým obranným zákrokem hostující Bernackij.

13:50
    Domácí prozatím opanují první třetinu a po zásluze vedou 2:0.
    ŽAJLAUOV - 2:0

12:33
    Domácí se ubránili a posléze zvyšují na 2:0! Boyd vynikajícím pasem přes půlku hřiště vybídl TALGATA ŽAJLAUOVA, který v samostatném úniku prostřelil Kasutina mezi betony. Asistence: Dustin Boyd, Ján Laco.

11:58

11:30
    Domácí se znovu osvobozují a šetří cenné vteřinky.

10:57
    Laco dobrým zákrokem udržel těsný náskok domácích a ti vyhazují přes všechny čáry.

10:13
    Domácí ve čtyřech na ledové ploše.

09:58
    Hosté budou mít k dispozici 15 vteřin přesilové hry 5 proti 3. Vyloučen domácí Oskars Bartulis na 2 minuty za zdržování hry – vyhození puku mimo hřiště.

09:01
    Hosté již minutu drží domácí v pásmu, ale kloudnou kombinaci zatím nevymysleli.

08:13
    Vyloučen domácí Alexej Litviněnko na 2 minuty za vysokou hůl. Šance pro hosty na vyrovnání.

07:49
    Signalizované vyloučení a hosté si zahrají první přesilovku.

06:30
    Nyní jsou to hosté z Novgorodu, kteří jsou mírně aktivnější.

05:59
    V úvodu utkání jsme viděli po třech brankářských zákrocích na obou stranách.

04:12
    Domácím rychlá branka vlila krev do žil a zakládají další útočné akce.
    DAWES - 1:0

03:00
    A domácí se bleskově ujímá vedení poté, co využili přesilovou hru. Hostujícího Kasutina prostřelil NIGEL DAWES. Asistence: Mike Lundin.

02:22
    První vyloučení zápasu. Vyloučen hostující Drugov na 2 minuty za hákování.

01:01
    Domácí vyhráli úvodní buly a založili první akci, která k ohrožení branky nevedla.

00:01

Za domácí dnes nastoupí jako jednička slovenský brankář Ján Laco. Hosté dnes v mírně pozměněné sestavě, když chybí např. Wolski, Immonen nebo Hietanen. Před blížícím se play-off trenér hostí nechce riskovat zranění svých největších hvězd.

Barys Astana: Poluektov (Laco) – Dallman, Lundin, Savčenko, Lakiza, Semjonov, Bartulis, Litviněnko – Dawes, Boyd, Bochenski – Ruděnko, Antropov, Žajlauov – Mikhailis, Kvasha, Puškarjov – Upper, Rachmanov, Romanov. Trenér: A. Nazarov

Torpedo Nižnij Novgorod: Kasutin (Alyapkin) – Bernackij, Blaževskij, Malevič, Aljajev, Makarov, Osipov, Valejev – Knyazev, Savinainen, Dvurečenskij – Galuzin, Filatov, Kazionov – Salminen, Drugov, Děmagin – Iljin, Ruděnkov, Žarkov. Trenér: P. Skudra

Rozhodčí: Goffman, Ronn – Matyusha, Petrov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Dnešním dnem končí základní část letošního ročníku KHL a v nejbližších dnech začnou vyřazovací boje o Gagarinův pohár. Barys Astana už jistě skončí na 5. místě a v 1.kole play-off na něj čeká Avangard Omsk, zatímco na Torpedo Nižnij Novgorod, které zakončí základní část na 7. místě, čeká v 1.kole play-off SKA Petrohrad.

Vzájemné utkání v letošním ročníku
    06.02.15 Nižnij Novgorod – Barys Astana 2:1

Tým z Nižnonovgorodské části Ruska se nachází na 7. místě tabulky Západní konference se ziskem 90 bodů, přičemž na 8. Soči má náskok 5 bodů. V současné době drží sérii devíti výher z posledních deseti utkání. Pro Torpedo je to tedy velice úspěšný ročník. Nejproduktivnější hráčem je Sakari Salminen se 47 body (18+29).

Barys Astana
    Tým z hlavního města Kazachstánu prožívá zatím vydařený ročník. Nachází se s 90 body na 5. místě tabulky Východní konference, přičemž na 6. Traktor Čeljabinsk má náskok 6 bodů. Svěřenci ruského kouče Nazarova drží v současné době šňůru čtyř vítězství, a dokonce v posledních dvou vůbec neinkasovali. Nejproduktivnějšími hráči týmu jsou Brandon Bochenski se 56 body (20+36) a Nigel Dawes (31+24).

Přeji krásné odpoledne všem fanouškům KHL. Dnes je na programu utkání mezi domácím Barysem Astanou a hostujícím Torpedem Nižnij Novgorod.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Daniel Kinc

Branky a nahrávky: 3. Dawes (Lundin), 13. Žajlauov (Boyd, Laco), 50. Antropov (Žajlauov, Ruděnko), 59. Puškarjov (Romanov) – 38. Dvurečenskij (Savinainen, Knyazev), 46. Dvurečenskij (Savinainen)

Barys Nur-Sultan: Laco (Poluetkov) – Dallman, Lundin, Savčenko, Lakiza, Semjonov, Bartulis, Litviněnko – Dawes, Boyd, Bochenski – Ruděnko, Antropov, Žajlauov – Mikhailis, Kvasha, Puškarjov – Upper, Rachmanov, Romanov. Trenér: A. Nazarov

Rozhodčí: Goffman, Ronn – Matyusha, Petrov