Bohemians 1905 – Olomouc 1:1 (kon.) | Příbram – Teplice 3:2 (kon.) | Ostrava – Mladá Boleslav 2:2 (kon.)
Bohemians Praha 1905
1:1 (1:1)
SK Sigma Olomouc
Sobota 08.08.2015, 17:00Synot liga • 3. kolo

A z mé strany je to vše. Z vyhřátého Ďolíčku se s vámi loučí Jakub Janoušek. U fotbalu na onlajny.com zase někdy, na počtenou. (18:57:13)

Je dobojováno. V Ďolíčku podali lepší výkon domácí klokani, kteří si vybudovali většinu velkých šancí. Ty ale neproměnili a proto se nakonec oba týmy rozešly smírně. V první půli skóroval nejprve Václav Vašíček, následně vyrovnával Michal Šmíd.

90+3

90+2
    Po kterém se znovu ocitl u míče, znovu však nastřelil jen těla hráčů soupeře.

90+1
    Acosta se snažil propálit obranný blok. To se mu sice nepovedlo, ale vybojoval cenný rohový kop.

90
    Nastavují se tři minuty.

89
    Na vlastní půli v souboji o míč nabral Akulinin kolenem Davida Housku, za což vidí žlutou kartu.

88
    Navrátil je zpět a hra pokračuje.

87
    Mezitím se u rohového praporku svíjí olomoucký Navrátil. Vypadá to, že má po hektickém zápase křeče.

87
    Bartek centroval na zadní tyč Schickovi. Který ze vzduchu netrefil balón ideálně.

85
    Gajičův faul ve středu hřiště je oceněn žlutou kartou.

85
    Trenér Kalvoda naposledy střídá. Ze hry je stažen Juraj Halenár a místo něj nastupuje vysoký Tomáš Chorý.

84
    Nabíhajícího Navrátila zastavil praporek pomezního.

83
    Stále ještě není rozhodnuto a hra je v posledních minutách hodně rozpačitá.

81
    Fanoušci klokanů nyní skandují "Fandíme slušně". Dá se předpokládat, že je to reakce na hanlivé výroky Hanáků z předchozích minut.

80
    Pro Jakuba Petra to byla zároveň poslední akce v zápase. Na jeho místo nastupuje Tomáš Zahradníček.

79
    Do brejku vyrazil Petr, jeho střela z úhlu sice nebyla špatná, ale Zlámala neohrozila.

78
    Buchta se opět protáhl. Z levé strany totiž přilétl balón na který se sbíhali hráči v zeleném. Gólman hostí boxuje pryč.

78
    Další rozvíjející se útok Bohemians zmařil opět kapitán Rajnoch.

77
    Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jhon Mosquera, přichází David Bartek.
    Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Tomáš Čížek, přichází Leonid Akulinin.

74
    Dnešní utkání sleduje 3728 diváků.

73
    Acosta pláchl olomoucké obraně a nádherně naservíroval Čížkovi. Ten na puntíku napálil Rajnochovy nohy. Bývalý reprezentant svým počínáním zabránil jistému gólu.

70
    Hra je kvůli počasí znovu přerušena. Pokračovat se bude po občerstvení všech zúčasněných.

69
    Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Václav Vašíček, přichází Michal Ordoš.

68
    A následoval roh po kterém hlavičkoval Gajič a brankář Buchta zabránil jasnému gólu.

67
    Krásnou akci předvedl Acosta a fanoušci už radovali. Záložník Bohemians se nádherně uvolnil a stíhaný Hálou prošel až do vápna. Tam z dobré pozice nastřelil boční síť.

67
    Gajičův oblouček z velkého vápna chytá Buchta do rukavic.

65
    Následující rozehrávka byla víceméně vrácení míče na kopačky klokanů.

64
    Po jednom ze střetů skončil na vlastní půlce na zemi Rajnoch. Dle pískotu domácích fanoušků můžeme usuzovat že pád trochu přifilmoval.

63
    Po jednom z centrů propadl míč až k Buchtovi. Ten se rozhodl nejprve boxovat, pak ale hrozilo že míč doběhne jeden z klokanů. Proto míč ještě zkrotil do rukavic.

62
    Trenér Pivarník dělá první změnu doků jde Mikuš. Zahraje si Patrik Schick.

61
    Petr laxně přihrával Vašíčkovi, akce ale málem vyšla. Zlámal s tím ale počítal a byl na místě včas.

60
    Olomoučtí fanoušci jsou hodně temperamentní a svým jednáním zbuzují pozornost bezpečnostních složek.

59
    Po centru zleva si na míč naběhl Plšek. Hlavou ale přestřelil.

58
    Dlouhý přízemní nákop Zlámala nepřekvapil.

57
    Hra se uklidnila a několik minut se drží ve středu hřiště. Často je míč také v autu.

55
    Před brankou byl volný Halenár, slovenský forvard však neštastně sklouzl a balón netrefil.

53
    Další vlnu nevole způsobila situace znovu poblíž domácího vápna, kdy se Olomoučtí dopustili útočného faulu a po odpískání doráželi za Zlámalova záda.

52
    Také Olomoučtí se pokusili o výpad, Vašíček však v okamžiku přihrávky stál v ofsajdu. Radek Šírl si posléze ještě něco vyřizoval s pomezním.

50
    Ten rozehrál znovu Čížek. Vašíček ale uhasil neštěstí dříve, než vůbec přišlo.

49
    Centr zprava tentokrát od Čížka našel Gajiče. Ten měl na hlavě vedoucí branku. Obránci však na poslední chvíli odehráli na roh.

48
    Volný kop Jindřiška našel Mosqueru, který těsně minul. Míč se ale odrazil na Jíraska, který ho vrátil zpět Mosqerovi po jehož pokusu se bude kopat roh.

47
    Klokani však pokračují ve své aktivitě. Nyní se chtěl ukázat Čížek, který měl dobrou pozici pro střelu. Balón ale netrefil.

46
    Druhou půli zahájili klokani. Míč se ale poměrně rychle dostal k Olomouckým stoperů, kteří budou chtít přenést hru na druhou stranu.

46

První půle je za námi. Olomouc šla do vedení jako první po hlavičce Václav Vašíčka. Klokani se ale nevzdali a velmi rychle odpověděli zásluhou stopera Šmída. Ve zbytku poločasu byla Bohemka aktivnější. Olomouc měla příležitost na konci první půle. Jakub Petr se ale míče doslova dobrovolně vzdal.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45+1
    Před koncem poločasu se ozvala také Olomouc. Houska skvěle pronikl po levé straně hřiště a přesně nacentroval na malé vápno. Tam ale Petr trestuhodně nezpracoval a pokazil tím gólovou příležitost.

45
    Nastavuje se jedna minuta.

44
    Jiráskův nakopávaný balón hlavičkuje do bezpečí Radakovič.

43
    Strojově přesné přihrávky vyprodukovali Jirásek a posléze Acosta. Z lajny centrující Čížek už tak přesný nebyl, centr hodně přetáhl.

41
    Pauschek centroval na zadní tyč, kde stál Mosquera. Ten se do balónu opřel hlavou. Tentokrát mu však chyběla přesnost. A míč končí hodně vedle levé tyčky.

40
    Poměrně nevinnou rozehrávku prodlužoval Jirásek a nechybělo mnoho, aby nadělala Buchtovi problémy.

39
    Jindrišek byl na půlce faulován, volný kop pro Bohemians.

37
    Bohemians jsou nyní aktivnější a soupeře dostávají do úzkých. Hra Hanáků přidala na agresivitě, důkazem tomu je šarvátka za postranní čarou.

35
    Mosquera na levé straně povodil balón a přiťukl do středu hřiště Acostovi, toho ale stačili obklíčit olomoučtí zadáci záložník klokanů nebyl nebezpečný.

34
    Pauchekův aut až do vápna letěl na kopačky Matúše Mikuše. Toho bránil agilní Radakovič a i za pomocí rukou Mikuše odstavil. Penalta se ale nepíská.

32
    Centr zprava šel přímo na hlavu na puntíku stojícího Mosquery. Radakovič se ale nebál a hlavou naletěl přímo do balónu a zmařil jasnou šanci.

31
    Olomouc ale vyrazila do protiútoku a do otevřené obrany se řítil Halenár. Šírl poroto zatáhl za záchrannou brzdu a vidí žlutou kartu.

30
    Hra se teď přesunula k olomouckému vápnu, kde se rozehrály dva rohové kopy. Ani jeden však nepředstavoval větší ohrožení pro Buchtovu bránu.

28
    Navrátil na polovině klokanů nesmyslně sestřelil Pauscheka, za což po zásluze vidí žlutou kartu.

26
    Sigma mohla opět vést. Střela z kopaček Jakuba Petra šla i díky Zlámalovi těsně nad břevno.
    25. Michal ŠMÍD - 1:1

25
    Bohemians právě vstřelili branku!
    Je vyrovnáno! I rohový kop z řad domácích ukázal cestu ke vstřelení gólů. Přetažený centr Mosqouera netrefil. Po teči hosů se ale dostal na růžek velkého vápna ke střílejícímu MICHALU ŠMÍDOVI, který se z úhlu trefil.

24
    Rohový kop zprava nenašel adresáta v zeleném dresu. Olomoučtí ho dokázali odvrátit. Později se ale vrátil zpět na kopačky klokanů, kteří vybojovali další roh.

24
    Klokani propasírovali balón až do vápna, odkud ho na roh odhlavičkovala nová posila Hanáků Radakovič.

22
    Ale pouze na Houskovy kopačky. Záložníkovi hostí se pokušel odebrat míč domácí Mousquera. Jeho chtíč byl ale tak velký, že si počínal nedovoleně.

22
    Na nakopávaný míč čekal Halenár. Šmíd ho k balónu nepustil a hlavičkuje pryč.

21
    A znovu se hraje. Míč uvedli z autu do hry hráči Olomouce.

19
    Vzhledem k velkému vedru je hra přerušena. Opět začne po krátkém ochlazení.

18
    Velká škoda pro klokany. Defenziva domácích skvěle rozehrála míč a Paushek se po pravé straně prodral až do vápna, kde nacentroval přesně na Mousquerovu hlavu. Ten ale balón v gólové šanci nedokázal zpracovat.

17
    Čížek z dálky vypálil přímo na Buchtovu bránu. Chyběla tomu ale větší razance. Brankář hostí si míč ze země bez větších starostí sebral.

16
    A rodící se útok hostů likviduje ve skluzu stoper klokanů Šmíd.

15
    Klokani se snaží o odpověď. Olomouc začala intenzivněji bránit. Hodně výrazný je Vepřek, který na kraji obrany nyní zabránil dvěma průnikům Acosty.
    13. Václav VAŠÍČEK - 0:1

13
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hanáci se ujímají vedení! Na Vepřekův centr z levé strany si naběhl ve vápně dravý VÁCLAV VAŠÍČEK a hlavou uklidil balón za Zlámalova záda.

12
    Nyní jsou iniciativnější hosté. Po jednom z pokusů nasledovala teč a bude se kopat roh.

10
    Na dlouhý nákop si nabíhal Mikuš. Byl ale od balónu přiliš daleko a jeho hlavička neměla dostatečnou razanci. Debutant Buchta se tak příliš nezapotil.

9
    Ihned po té zahrozila z brejku také Olomouc. Zřejmě Halenár dokonce ve vápně upadl na zem. Zákrok se však nedal posoudit jako penaltový.

9
    Další ofenzivní akci vymslel Acosta, nedokázal se ale prokličkovat přes dobře clonícího Vepřeka.

8
    Při útočné akci Bohemians se srazili Jirásek a Petr. Druhý jmenovaný po srážce chvíli ležel na zemi. Jirásek odkulhal zpět. Hraje se ale bez přerušení.

7
    Ta už vypadala o něco nebezpečněji. Hosté se rozhodli nacentrovat a v blízkosti penaltového puntíku odvedl skvělou obranou práci jinak gólový forvard Mikuš.

7
    Ten se rozhodli rozehrát nakrátko po přenesení hry na druhou stranu byl ale k zemi stažen Petr a bude se kopat další standardka.

6
    Olomoučtí byli při přechodu do útoku nedovoleně zastaveny a rozehrají přímý kop z velké vzdálenosti.

5
    Gajičova rozehrávka se přes Mosqueru dostala zpět na lajnu k Šírlovi. Ten v těžké pozici nakopl balón, který byl pro Rajnocha snadnou kořistí.

4
    Na velkém vápně operoval Petr. Šírl na něj dotíral tak dlouho, až ho o míč připravil.

3
    Pokusili se i o průnik vstříc Olomoucké šestnáctce. Obránci ale neměli moc práce.

2
    U míče jsou domácí, několikrát si mezi sebou přihráli Šmíd a Gajič. Klokani se snaží vycházet ze zabezpečené obrany.

1
    Vašíčkovi se nepovedlo ve vzduchu zpracovat a do míče obětavě nalétl Gajič a odehrál do autu.

1
    Dopředu po lajně se hnal také Vepřek, na konci jeho akce však byl útočný faul a k míči se tedy dostávají domácí.

1
    Po kombinaci Housky a Petra se míč dostal ke Gajičovi, který ho odkopává do bezpečí.

1
    Utkání začalo míč uvedli do pohybu hráči Olomouce.

1

Vzhledem k velmi horkému počasí se dají očekávat ochlazovací přestávky ve hře.

Oba týmy nastoupily na hřiště utkání za malou chvíli začne.

Který z týmů obdrží první červenou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Uvidíme utkání mezi týmy, které v letošní sezóně fotbalové nejvyšší soutěže zatím nezvítězili. Nováček z Olomouce v prvním kole vybojoval bod v Teplicích, když dokázal v 90. minutě dvěma góly srovnat stav utkání na konečných 2:2. Minulý týden ale Hánáci inkasovali tři góly z kopaček hráčů Příbrami a utkání prohráli. To domácí tým Bohemians Praha 1905 po úvodním zaváhání s nováčkem ze Zlína, dokázal minulý víkend,po povedeném výkonu vybojovat bod na hřišti Jablonce.

Zdravím všechny čtenáře. Z pražského Ďolíčku Vás utkáním mezi domácími klokany a Olomoucí provede Jakub Janoušek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.