Skellefteå – Liberec 5:2 (kon.) | Sparta – Ženeva 5:2 (kon.) | Třinec – Kuopio 6:0 (kon.)
Kärpät – Vienna Capitals 4:0 (kon.) | Mannheim – Vítkovice 2:1 (3:1 po s.n.) | Salzburg – HV71 1:3 (kon.)
Bern – Linköping 1:7 (kon.) | Davos – Pardubice 5:3 (kon.) | Sheffield – Frölunda 1:4 (kon.)
Braehead – Ingolstadt 6:4 (kon.)
Kärpät Oulu
4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
spusu Vienna Capitals
Sobota 05.09.2015, 18:30 • Oulun Energia-Areena • Hokejová Liga mistrů • Skupina 10

Z mé strany to bude všechno. Děkuji vám za pozornost a někdy přiště u přenosu na počtenou! (20:42:49)

Střely na branku: 31:17

A je tu konec utkání!

Sami Aittokallio ve třetím zápase ze čtyř udržel čisté konto a nadále tak kraluje brankářským statistikám! 23letý rodák z Tampere byl během 240 minut pokořen jen jednou, to je neuvěřitelné. Dnes sice neměl moc práce, ale i tak to stojí za uznání!

Kärpät Oulu dnešní utkání k vítězství dovedl poměrně lehce, jelikož Vídeň byla téměř úplně neškodná. Do vedení se domácí přesto dostali až v polovině utkání, když skóroval Julius Junttila. O tři minuty později přidal finský celek další gól, to když skóroval Mika Pyörälä. Další branku dal znovu tento 34letý forvard a definitivní tečku za zápasem udělal Aku Kestilä, jenž v 57. minutě proměnil trestné střílení.

Domácí celek tak zvítězil 4:0 a ze čtyř utkání vytěžil maximum bodů – 12.

59:25
    Sharp z pravé strany mířil vedle brány.

59:16
    Kestilä nešťastně dopravil puk do hlediště. Bylo to ovšem s přispěním mantinelu a vylučovat se tedy nebude.

59:00
    Začala poslední minuta dnešního utkání.

58:29
    Jenže po nahození puku do útočného pásma se vídeňští hráči ke kotouči nedostali a tak z toho opět nic nebylo.

58:00
    Potřebuje vydržet ještě dvě minuty. Philippe Lakos je ale odhodlaný ho založením útočné akce překonat.

57:28
    Utkání už se bude zřejmě jen dohrávat, o vítězi je zcela určitě rozhodnuto. Už to bude jen o tom, jestli Sami Aittokallio udrží i ve třetím zápase čisté konto.

56:50
    Davida Kickerta v hostující brance od tohoto momentu nahrazuje Phillip Zopf!
    Aku KESTILÄ - 4:0

56:50
    Oulun Kärpät vstřelil branku!
    AKU KESTILÄ nekompromisní střelou zápěstím překonal Davida Kickerta a domácí celek tak vede již 4:0!

56:50
    Aku Kestilä byl faulován v samostatném úniku a je nařízeno trestné střílení pro finský tým!

56:37
    Do útoku se nyní vydal Pretnar, ale jeho pokus šel mimo.

55:55

55:40
    Domácí pokračují v nadějných kombinacích! Puljujärvi ale nyní mířil vedle.

54:50
    Tvrdá rána Aaltonena byla zblokována před brankou Peterem, ten je tedy statečný! Bolet to muselo.

54:19
    Domácí pokračují v přesilovce, jelikož Bois předtím inkasoval dva tresty.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 30. Junttila (Pyörälä, Kukkonen), 33. Pyörälä (Kukkonen, Pirnes), 54. Pyörälä (Junttila, Laatikainen), 57. Kestilä (TS)

Kärpät Oulu: Aittokallio (Hovinen) – Masuhr, Kukkonen "C", Hakanpää, Laatikainen, Niemelä, Nutivaara, Pentikäinen – Huml, Niemi, Puljujärvi – Pyörälä "A", Junttila, Pirnes – Aaltonen, Ikonen, Kestilä – Mäenalanen, Kalapudas, Keränen "A"
    spusu Vienna Capitals: Kickert (57. Zopf) – Milam, Iberer, Pretnar, Lakos, Klimbacher, Peter – Nödl, Sharp, Bois – Gamache, Ferland, McLean – Dzieduszycki, Whitmore, Rotter – Schiechl, Hartl, Bauer – Grosslercher

Rozhodčí: Öhlund (SWE), Fonselius – Orava, Perämäki (všichni FIN)