Skellefteå – Liberec 5:2 (kon.) | Sparta – Ženeva 5:2 (kon.) | Třinec – Kuopio 6:0 (kon.)
Kärpät – Vienna Capitals 4:0 (kon.) | Mannheim – Vítkovice 2:1 (3:1 po s.n.) | Salzburg – HV71 1:3 (kon.)
Bern – Linköping 1:7 (kon.) | Davos – Pardubice 5:3 (kon.) | Sheffield – Frölunda 1:4 (kon.)

HV 71: 38 (21:52:06)

Máme za sebou další utkání hokejové Ligy Mistrů. Dlouho vyrovnaný zápas nakonec rozhodla hokejová družina ze Švédska ještě ve druhé dvacetiminutovce, na konci základní hrací doby pak HV71 přidalo pojistku do prázdné branky. Dá se říci, že si Švédové dnešní výhru zaslouží. Salzburg navíc ve třetí třetině nevyužil nabídnuté přesilové hry a odchází z domácího kluziště s prázdnou. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek večera.

Martin TÖRNBERG - 1:3

59:31
    HV71 právě vstřelili branku!
    Je pravděpodobně rozhodnuto, MARTIN TÖRNBERG posílá kotouč do odkryté svatyně a zvyšuje na rozdíl dvou branek pro hosty ve chvíli, kdy do konce utkání zbývá necelé půl minuty. Nejdříve to vypadalo, že to domácí obrana stihne zpátky, ale nestalo se. Bez asistence.

59:13
    Domácí si pochopitelně vybírají oddechový čas, do konce základní hrací doby zbývá už jen necelá minuta.

59:02
    Salzburg už riskuje v šesti hráčích a hraje s prázdnou brankou.

58:44
    Halou to teď jenom zahučelo, ale Petterson neměl s nahozením z dálky takové problémy.

58:03
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny, ve stejnou chvíli se domácí parta dostala do postavení mimo hru.

57:35
    Nakonec rána od modré čáry v podání Heinricha, ale ta letěla až příliš vysoko.

57:03
    Po delší časové odmlce se hraje v plném počtu na obou stranách, ale v útočném pásmu nyní Salzburg. Nebude to asi trvat dlouho a domácí sáhnou po odvolání brankáře.

56:30
    Ale HV71 nikam nespěchá. Sice hraje zbytek přesilovky, avšak Švédové radši vystřídali a raději poslali na ledovou plochu čerstvé síly z lavičky.

55:49
    Zanedlouho začne zkrácená přesilovka Jönköpingu. Ta ale nebude mít ani minutu, takže si hosté musejí s akcí vepředu hodně pospíšit.

55:08
    Salzburgu se při hře ve čtyřech podařilo snadno dostat do útočného pásma, avšak tolik potřebná střela pořád nikde.

54:39
    Rozhodčí dnes určitě nikoho nešetří. Dvě minuty teď dostane samotný brankář Weinhandl, který protihráče podrazil při výjezdu z branky. Počet hráčů na ledě se tedy srovná, trest odpykává Thomas Raffl.

54:18
    Jenže tato přesilovka má zatím úplně stejný průběh jako ty předchozí. Sotva se dostane puk hostům na hokejku, hned jej vyhazují daleko o branky a Salzburg má po šancích.

53:59
    Hosté jsu kompletní a trenér Salzburgu za tuhle početní výhodu své svěřence určitě chválit nebude. Nedostali se pořádně ani ke střele. Teď ale mizí za vrátky trestné lavice Erik Andersson a je tu nová šance pro Rakušany. Trest za podražení.

53:05
    Daleko důraznější byl v souboji u mantinelu nyní Hansson, což se jeho týmu vyplatilo. HV71 opět vyhazuje, to už z jeho trestu zbývá necelá minutka.

52:20
    Švédové se okamžitě po dalším vhazování dokázali dvakrát osvobodit a svého dnešního soupeře ještě vůbec nepustili do pásma.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 13. Beach (Pallestrang) – 9. Stenlund, 24. Melin (Karalahti, Berglund), 60. Törnberg

EC Red Bull Salzburg: Weinhandl (Gracnar) – Pallestrang, Kutlák, Heinrich, Trattnig, Connelly, Fahey, Lindner – Duncan, Hughes, Ferriero, Raffl, Latusa, Komarek, Walter, Welser, Kristler, Rauchenwald, Cijan, Beach, Brucker
    HV71: Petterson (Ersberg) – Berglund, Karalahti, Campoli, O´Byrne, Hansson, Eidstedt, Cederholm – Onerud, Tedenby, Laine, Melin, Tornberg, Brithen, Sundh, Sandberg, Bengtsson, Lestan, Ahl, Stenlund

Rozhodčí: Hribik (CZE), Smetana (AUT) – Nagy, Soos (oba HUN)

Diváci: 1 512