HC Plzeň – HC Litvínov 5:3 (kon.) | Mountfield HK – Havlíčkův Brod 3:1 (kon.) | Zlín – Opava 12:0 (kon.)
Vítkovice – Třinec 3:5 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 0:4 (kon.) | Olomouc – Vsetín 9:2 (kon.)
Chomutov – Kladno 7:3 (kon.) | Havířov – Poruba 2:3 (kon.) | Slavia – Č. Budějovice 6:1 (kon.)
K. Vary – Sparta 1:2 (po pr.) | Jihlava – Letňany 5:1 (kon.)
HC Plzeň 1929
5:3 (2:0, 2:2, 1:1)
HC Litvínov
Pátek 11.09.2015, 15:00 • Malá hala • Extraliga staršího dorostu • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vítejte u extraligy staršího dorostu! Starší dorostenci indiánů, kteří mají zatím za sebou dva rozdílné duely, ve kterých nebyla nouze o góly, přivítají na svém ledě Litvínov, který naopak nezískal ještě ze dvou duelů ani bod.

00:01

00:50
    Obě mužstva začala hezky zostra. Brankáři jsou přesto zatím bez práce.

02:26
    Dva tvrdé souboje u mantinelu nám nyní pořádně vyostřili dnešní utkání.

03:45
    Indiáni jsou nyní v tlaku a uzamykají svého soupeře v jeho třetině.

04:01
    Gólman Havlík musel nyní předvést dva pohotové zákroky proti střelám z pravé strany.

05:15
    Litvínovští se osvobozují ze svého pásma pouze za cenu zakázaného uvolnění.

05:30
    Bezproblémový zákrok si nyní připsal po střele Helta plzeňský gólman Krasanovský.

06:07
    Obrovská šance Litvínova! Pavlíček se ocitl po přihrávce z pravé strany zcela sám před Krasanovským, jehož branku ale z blízkosti trestuhodně přestřelil.

06:20
    Litvínov bude hrát nyní dvojnásobnou přesilovku celé dvě minuty! Kačena putuje na trestnou lavici za sekání a Čechura za nedovolené bránění.

06:45
    Indiánům se podařilo lehce vyhodit kotouč a mohou jít vystřídat.

07:19
    Litvínovští se jen těžce dostávají do střeleckých pozic.

08:15
    Domácí Chalupa se hnal v oslabení zcela sám na Havlíka, jehož branku ale z prostoru mezikruží netrefil táhlou střelou.

08:20
    Plzeň skvěle zvládla dlouhé dvojnásobné oslabení a hraje nyní již v plném počtu.

09:23
    Přesilovka pro Plzeň. Drašar (LIT) je vyloučen za nedovolené bránění.

09:48
    Litvínov bez problémů vyhodil kotouč přes všechny čáry.

10:26
    Rubner od modré trefil pouze dobře clonícího obránce soupeře.

11:12
    Kodýtek se ocitl v dobré střelecké pozici, z níž ale netrefil ani brankový prostor.

11:23

12:13
    Indiáni nadále uzamykají svého soupeře pod hodně pevným zámkem.

12:47
    Jakub Pour prolétl přes půlku hřiště až před branku, kde byl následovně nedovoleně faulován. Na trestnou za sekání usedá Dominik Havlík (LIT).

13:46
    Rubnerova střela z levé strany opět trefila pouze bránícího obránce.

14:12
    Závar před brankou vyřešil až gólman Havlík, který ukryl puk do své lapačky.

14:47
    Litvínov hraje v plném počtu.

15:30
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Indiáni se ujímají vedení! Čada nádherně našel rozjetého MARKA RUBNERA, který se následně dostal do levého kruhu, odkud trefil nádherně horní pravý roh Havlíkovy branky. Asistence: František Čada, Adam Váchal.

16:26
    Indiáni navyšují své vedení! Ukázkovou souhru zakončil střelu do prázdné branky JAKUB POUR. Asistence: Marek Rubner.

17:34
    Litvínovští se nyní začali více tlačit dopředu, nicméně obrana Plzně je zatím pevná.

18:24
    Rubner zavezl dobře puk do útočného pásma, odkud ale poté svoji přihrávkou našel místo dobře najetého spoluhráče pouze ležícího obránce.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetina.

20:00

Indiáni byli v první části lepším týmem na ledě a svojí převahu dokázali ke konci třetiny přetavit ve dvě branky.

20:01

20:55
    Indiáni jsou zatím pod tlakem na začátku druhé části.

21:45
    Krasanovský vyřešil nepřehlednou situaci ve svém brankovišti přikrytím kotouče pod svoji lapačku.

22:36
    Lehkou střelu Vopata od modré čáry vyrazil Krasanovský svoji vyrážečkou.

23:55
    Další úspěšný zákrok si připisuje plzeňský gólman proti střele Helta.

25:35
    Hraje se ve vysokém tempu. Jedna akce střídá druhou.

25:48
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Severočeši snižují na rozdíl jedné branky! Leitner zavezl puk před soupeřovu klec, kde ještě našel lépe najetého DAVIDA DRAŠARA, který bez problémů propálil ležícího Krasanovského. Asistence: Marek Leitner, Josef Myšák.

27:14
    Indiáni si berou rychle své dvougólové vedení zpátky! MAREK RUBNER dostal od Kodýtka přesný pas před branku, odkud z voleje uklidil puk za bezmocného gólmana Havlíka. Asistence: Petr Kodýtek, Jakub Pour.

28:11
    Přesilovka pro Litvínov. Sedláček (PLZ) je vyloučen za vysokou hůl.

28:39
    Plzeňská obrana čistě odzbrojila Vaňka a v poklidu vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

29:33
    Litvínovští zatím nejsou schopni si v početní výhodě vypracovat střeleckou pozici.

30:07
    Drašarova prudká střela z prostoru mezikruží zaměstnala Krasanovského lapačku. Plzeň gólman předvedl efektní zákrok pro přihlížející fanoušky.

30:11

31:38
    Heltova střela z levé strany skončila na zadním mantinelu.

32:25
    Severočeši v posledních minutách přidali a značně nyní zaměstnávají plzeňskou defenzívu.

32:56
    Domácí navyšují své vedení! Petr Kodýtek zavezl puk před branku, kde následně po závaru vyplaval puk k JAKUBU POUROVI, který z blízkosti poslal puk do prakticky prázdné klece. Asistence: Petr Kodýtek.

33:28
    David Drašar (LIT) dostává čtyři minuty za hrubost a nedovolené bránění. Domácí Rubner (PLZ) si odpyká trest za hrubost. Plzeň bude hrát přesilovku.

34:14
    Litvínov udeřuje ve vlastním oslabení! MARTIN KUČERA se zmocnil puku a následně ujel plzeňské obraně a v pádu, kdy byl faulován plzeňským hráčem, poslal puk za gólmana Krasanovského. Bez asistence.

35:28

35:43
    Střela Sedláčka od modré čáry našla jen připraveného gólmana Havlíka.

36:25
    Pencovu střelu z prostoru mezikruží výborně vytěsnil svým betonem gólman Havlík.

36:59
    Plzeň nyní pořádně přitlačila soupeře.

37:33
    Litvínovští jeli dva na jediného plzeňského obránce, přes kterého sice prošla přihrávka na najíždějícího Vébra, kterému v kritický moment sjel puk z hole.

38:41
    Nahození Kliky od modré čáry našlo připravenou lapačku Krasanovského.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:41
    Obrana Litvínova nepouští nyní domácí tým k ohrožení své klece.

39:54
    Zakázané uvolnění Severočechů.

40:00

Druhá duelu nám přinesla vyrovnanou podívanou, kde i Litvínov začal pořádně kousat a ohrožovat gólmana Krasanovského. Domácí ale rovněž jako hosté vsítili dvě branky a jsou tedy nadále v pohodovém dvougólovém vedení.

40:01

40:59
    Třetí část začala ve velkém tempu. Brankáři jsou ale zatím bez práce.

41:45
    Obránce Litvínova ztratil hokejku, ale i přesto dokázal efektně bruslí odklidit kotouč do bezpečí.

43:13
    Marek Havlík (LIT) dostává dvě minuty za krosček.

44:18
    Indiáni se zatím jen těžce dostávají v přesilovce do pásma soupeře.

44:40
    Brankář Havlík včas sklapl své betony zastavil střelu protivníka.

45:33

46:19
    Martin Straka dostává dvouminutový trest za hákování.

46:46
    Bombu Dominika Havlíka od modré vytěsnil brankář Krasanovský svým betonem.

47:58
    Zdeněk Vébr tvrdou ránu z prostoru mezikruží našel jen připraveného Krasanovského, který jeho pokus vystěnil svým betonem.

48:19

48:54
    Martin Straka (PLZ) je zpátky na trestné, dostává dvěminuty za podražení.

49:24
    Kodýtek dostal nabito do výborné pozice, z níž ale netrefil ani puk.

49:55
    Indiáni jsou v oslabení aktivní. Střela Čechury z levé strany našel pouze připraveného Havlíka.

50:19
    Brankáře Krasanovského nyní zachránila jeho levá tyčka!

50:54
    Indiáni hrají v plném počtu.

52:49
    Litvínov prvě vstřelil branku!
    Litvínov snižuje na rozdíl jedné branky! DAVID DRAŠAR dostal dostatek prostoru a z blízkosti propálil Krasanovského.. Asistence: Lukáš Vopat.

52:57
    Blesková odpověď Plzně! MATĚJ CHALUPA se vydal kupředu a střelou k tyči překonal zkoprnělého Havlíka. Bez asistence.

53:36
    Krasanovský s velkými problémy nakonec uhasil dvě šance Litvínova.

54:14
    Přesilovka pro Litvínov! Na trestnou putuje za podražení Marek Rubner (PLZ).

55:15
    Plzni se daří vyhodit kotouč přes všechny čáry.

55:35
    Severočeši se nadále nejsou schopni usadit v útočné třetině.

56:14
    Domácí hrají v plném počtu.

57:29
    Plzeňští drží puk daleko od své branky.

58:00
    Litvínov je v útočném pásmu a právě probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:13

58:13
    V témže čase je vyloučen Chalupa (PLZ) za napadení.

58:13
    Litvínov hraje v šesti hráčích bez gólmana!

58:45
    Vyhození přes všechny čáry těsně míjí litvínovskou klec.

59:15
    Helt (LIT) a Rubner (PLZ) jsou vyloučeni za sekání. Pokračuje litvínovská přesilovka.

59:40
    Litvínovští drží kotouč v útočné třetině, ale plzeňská obrana je nadále stoprocentní.

Indiáni zvládli ve třetí části udržet své vedení a radují se z vítězství. Litvínov naopak stále na první body do tabulky musí čekat. (08:23:05)

Dominik Rejthar

Branky a nahrávky: 16. Rubner (Čada, Váchal), 17. Pour (Rubner), 28. Rubner (Kodýtek, Pour), 33. Pour (Kodýtek), 53. Chalupa – 26. Drašar (Leitner, Myšák), 35. Kučera, 53. Drašar (Vopat)

HC Plzeň 1929: Krasanovský (Červenka) – Sedláček, Staněk, Čada, Váchal, Kačena, Čechura – Pour, Kodýtek, Rubner, Kovařík, J. Roubal, Chalupa, Straka, D. Roubal, Váňa, Erhart, Markov, Penc
    HC Litvínov: Š. Havlík (Kožnar) – Urbánek, Kučera, D. Havlík, Machač, Hipius, Cikánek, M. Havlík – Bečvář, Helt, Vébr, Drašar, Myšák, Leitner, Pavlíček, Vaněk, Vopat, Inemam, Klika, Kordule

Rozhodčí: Svoboda – Brejcha, Suchánek