Chabarovsk – Soči 1:0 (kon.) | Vladivostok – Jaroslavl 0:3 (kon.) | Novokuzněck – Kazaň 3:4 (0:1 po s.n.)
Novosibirsk – Toljatti 5:4 (3:1 po s.n.) | CSKA Moskva – Jokerit 5:2 (kon.) | Čerepovec – Chanty-Mansijsk 3:0 (kon.)
Spartak Moskva – Riga 3:2 (kon.)
po s.n. (0:1)
Metallurg Novokuzněck
3:4 (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0)
Ak Bars Kazaň
Neděle 27.09.2015, 12:00 • Kuznetskie Sport Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Příjemné nedělní poledne všem fanouškům Kontinentální hokejové ligy, která má na programu další hrací den a ve kterém pro Vás, krom jiných utkání, budeme sledovat i duel mezi týmy Metallurg Novokuzněck a Ak Bars Kazaň.

Hostující Kazaň zažívá průměrný vstup do nového ročníku KHL a po dvanácti odehraných zápasech, ve kterých šestkrát zvítězila a ve stejném počtu zápasů soupeři podlehla, má na svém kontě osmnáct bodů, což stačí v pořadí Východní konference na osmou pozici. Forma Ak Barsu však v posledních zápasech pomalu roste a již tři utkání v řadě jeho hokejisté bodovali.

V dresu Kazaně se dnes představí slovenský obránce Marek Ďaloga, kterého dobře známé z působení v české extralize, kde oblékal dres pražské Sparty.

Igor Mirnov 8 bodů (3+5)

Domácí celek je na tom o něco hůře než jeho dnešní soupeř. Ve čtrnácti zápasech se jeho hráči z výhry radovali pouze ve čtyřech případech, vybojovaných patnáct bodů tak stačí hráčům Metallurgu jen na dvanáctou příčku na Východě. Poslední dva zápasy však dokázali domácí bodovat a tak i jejich dnešní duel proti Kazani nebude mít žádného velkého favorita.

Na soupisce domácího týmu nalezneme dvojici českých hokejistů, brankáře Filipa Novotného a útočníka Roberta Kousala.

Novokuzněck – Togliatti 2:0
    Novokuzněck – Soči 3:4sn
    Magnitogorsk – Novokuzněck 5:2

Maxim Kazakov 12 bodů (6+6)
    Ryan Stoa 10 bodů (6+4)
    Kirill Kaprizov 9 bodů (4+5)

Metallurg Novokuzněck: Karejev (Podjapolskij) – Ljamkin, Manuchov, Kuklev, Postnikov, Amirov, Fairchild, Antonovskij, Glebov – Kazakov, Stoa, Kaprizov – Komarystij, Kousal, Orlov – Drugov, Romanov, Makarenko – Jazkov, Razumov, Musin I.

Ak Bars Kazaň: Rynnas (Jaroslavcev) – Rylov, Jarullin, Ďaloga, Kornějev, Tokranov, Musin D., Zacharčuk – Möller, Sjögren, Azevedo – Lukojanov, Tkačjov, Mirnov – Obuchov, Malychin, Varnakov – Gluchov, Michejev, Archipov.

Rozhodčí: Sojin, Ščenjov – Golovjov, Maťuša.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Na hrací plochu jsou právě pozváni hráči zahajovacích formací. Přednost mají tradičně hosté, následovat budou domácí hokejisté a to za pochopitelně velkého aplausu místního obecenstva.

Hokejisté Kazaně a domácího Novokuzněcku jsou již nastoupeni na svých modrých čarách, kde naslouchají tónům hymny ruské federace.

Hymna Ruska je minulostí, kapitáni obou týmů se nyní zdraví se čtveřicí rozhodčích, kterou dnes tvoří hlavní sudí Sojin a Ščenjov, na čarách jim vypomůžou Golovjov s Maťušou.

00:01

00:28
    Domácí jsou v první útočné akce zastaveni kousek za modrou čarou, neboť se provinili ofsajdem.

01:30
    Hokejisté Metallurgu začali aktivněji a tlačí se k brance svého soupeře opakovaně, zatím se jim však nedaří dostat se do střelecké pozice.

01:45
    Nyní se navíc domácím nepovedla rozehrávka a po zakázaném uvolnění se budou muset bránit.

01:50
    Obuchov se dostal k odraženému kotouči nalevo od Rynnase, jeho snaha o dorážku ale úspěchem neskončila.

02:22
    Glebov střílel od modré čáry příklepem, gólman hostí vyrazil kotouč do rohu hřiště.

03:22
    Jen pro úplnost dodám, že hráči obou týmů dnes nastupují k utkání v dresech tradičních barev. Ti domácí tedy v červených, hosté odehrají dnešní zápas v bílém.

04:20
    Hostům se zatím směrem vpřed příliš nedaří. Tkačjov jen nahodil kotouč do útočného pásma, tam však nikdo v bílém nebyl.

05:00
    Fairchild si najel nahozený kotouč do pásma a z backhandu z pravé strany vystřelil takřka z nulového úhlu, Rynnas však zasahovat nemusel.

05:05
    Damir Musin (KAZ) dostává dvě minuty za podražení, domácí si zahrají první přesilovou hru.

05:25
    Drugov dobře poslal puk do chumlu před brankou, kde se k dorážce jeho polostřely dostal Romanov, hostující brankář Rynnas si však dokázal poradit.

05:45
    Hostům se po chvíli podařilo vyhodit kotouč z pásma, domácí tak musí začít až od vlastní branky.

06:01
    Hosté se znovu osvobozují, domácím se až na samotný úvod přesilovka příliš nedaří.

06:38
    Domácí dlouho kroužili s kotoučem v pásmu, až se ke střele z levého kruhu odhodlal Stoa, jenže jeho pokus zvládli hosté zblokovat. Domácí poté neudrželi puk ve třetině a je proti nim pískán offside.

07:07
    Hosté jsou kompletní, přesilovka "hutníků" je u konce.

07:37
    Sjögren posílal puk z levé strany před domácí branku, tam se k němu však nedostal jak Möller, tak ani Azevedo.

08:22
    Nepříjemná rána Archipova po ledě z levého kruhu, kterou Karejev pouze vyrazil před sebe. Domácí naštěstí dokázali puk dostat rychle do bezpečí.

08:58
    Karejev znovu v akci, když chytil puk po individuální akci jednoho z hostů. Bude se ovšem vylučovat.

08:55
    Hru v početní převaze si vyzkouší i hosté, za držení hole usedá na trestnou lavici Pavel Makarenko (NOV)

09:10
    Domácím hokejistům se povedlo vyhrát buly v obranném pásmu a poté kotouč dovezli až k brance Rynnase.

09:30
    Hostům se zatím nedaří usadit v pásmu, domácí znovu posílají puk daleko od své branky.

09:57
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    Domácí se ubránili akci Lukojanova, který hledal před brankou spoluhráče a sami v oslabení udeřili! Rychlý brejk Metallurgu táhl po pravé straně ALEXANDR KOMARISTYJ, který jej sám i úspěšně zakončil přesnou střelou nad levým Rynnasovým betonem! Asistence: Robert Kousal.
    09:57 Alexandr KOMARISTYJ - 1:0

10:30
    Hosté se snaží o vyrovnání v pokračující přesilovce, Möleer však nadvakrát nedostal puk do domácí branky.

10:55
    Domácí hrají v plném počtu.

11:35
    Hráči v červeném nyní uklidňují hru, přeci jen v závěru oslabení bylo před jejich brankou trochu horko.

12:17
    Hostům se ale při hře v plném počtu hráčů příliš nedaří. Další jejich snahu o postupný útok zastavuje jeden z čárových sudích na modré čáře, kde píská postavení mimo hru.

12:44
    Archipov projel s pukem lehce jako nůž máslem domácím obranným pásmem a snažil se zakončit, Karejev však jeho snahu o zakončení dokázal zastavit.

12:52
    Po buly před brankou Karejeva se puk opět rychle dostal k domácímu gólmanovi, který raději přikryl kotouč.

13:30
    Orlov nepříjemně pálil od modré čáry, Rynnas toho před sebou příliš mnoho neviděl, natož pak snahu o teč v podání Kukleva. Naštěstí pro hosty letěl kotouč nakonec mimo jejich klec.

14:14
    Domácí hokejisté jsou v první třetině rozhodně lepším týmem a zatím tak obrací na hlavu veškeré předzápasové prognózy, které favorizovaly v dnešním zápase hostující tým.

14:48
    Bez kotouče to hostům příliš nepůjde, "šajbu" mají v držení převážně domácí hráči.

15:31
    Tentokrát už se hosté k puku dostali, ale jen díky tomu, že Rynnas sebral z ledu odražený kotouč.

15:48
    Tak to byla nádhera, kterou nyní předvedl MAXIM KAZAKOV, který za to vzal z levé strany, z hostujících obránců udělal slalomové tyče a po parádním natlačení před branku zakončil skvěle do forhendu! Asistence: Ryan Stoa.
    15:48 Maxim KAZAKOV - 2:0

16:25
    Nebezpečí však bylo nyní i před domácí brankou, odkud zcela osamocen z pravé strany zakončoval Möller, kotouč však přes již ležícího Karejeva nedokázala dostat!

17:00
    Hosté mají v této chvíli velký tlak, jenže domácím se stále daří držet dvougólový náskok.

17:36
    Hráči Kazaně zařadili vyšší rychlostní stupeň a domácí mají plné ruce i nohy práce, aby je zastavili. Zatím se to však hokejistům v červeném daří.

18:20
    Kazaň vstřelila branku!
    Hosté svůj velký tlak nakonec dokázali přetavit ve svou první branku a již jsou pouze o jednu! Azavedo svoji střelu do branky ještě neposlal, odražený puk se však dostal až na modrou čáru, kde napřáhl DAMIR MUSIN a prudkou ranou na lapačku překonal domácího brankáře! Asistence: Justin Azevedo.
    18:20 Damir MUSIN - 2:1

19:00
    Začala poslední minuta první třetiny, domácí drží útočné pásmo.

19:17
    Na koni jsou ale nyní hosté, kteří znovu zakončovali. Obuchovova rána z pravého kruhu si ale cestu do sítě nenašla.

19:55
    Rylov se ještě dostal k jedné střele, když si udělal prostor mezi kruhy a švihem vypálil, trefil však pouze hruď domácího gólmana, který dobrým vyjetím zmenšil střelecký úhel.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvodní třetina utkání mezi Novokuzněckem a Kazaní je minulostí a rozhodně jsme se v ní nenudili. Domácí hráči byli po většinu periody lepším týmem a zaslouženě, byť při vlastním oslabení, se dostali zásluhou Komarystého do vedení. To ještě navýšil o šest minut později po krásné individuální akce Maxim Kazakov a zdálo se, že červení půjdou do šaten s dvougólovým náskokem. Hosté však nesložili zbraně a po velkém tlaku se jim díky brance Damira Musina povedlo ještě do přestávky snížit.

Statistiky utkání po první třetině

Střely na branku: 5 – 10
    Vhazování: 6 – 9
    Vyloučení: 1 – 1
    Hity: 8 – 10
    Zblokované střely: 2 – 6

Na led už se vrací všichni aktéři dnešního duelu, tedy hráči obou týmů a také rozhodčí. Druhá třetina tak začne již za malou chvíli.

20:01

20:29
    Hosté se hned nahnali do útočného pásma. Akci vedl Mirnov po pravé straně, který zpětnou přihrávkou našel na modré čáře Damira Musina, jenž tentokrát pálil mimo domácí klec.

20:57
    Karejev si připisuje první zákrok ve druhé třetině, když chytá střelu jednoho z hostů do lapačky.

21:17
    Orlov táhl rychlý brejk domácích po prav straně a také jej zakončil střelou z ostrého úhlu, Rynnas dokázal puk svými betony vyrazit.

21:45
    Karejev je hned od začátku periody v plném vytížení, nyní si poradil se střelou z mezikruží, následná dorážka z předbrankového prostoru letěla nad jeho klec. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

22:13
    A znovu končí puk u domácího gólmana po ataku hostujícího celku. Kazaň je v úvodu druhé části rozhodně aktivnějším týmem.

22:30
    Domácí chvílemi nevěděli, kde jim hlava stojí a nakonec inkasují vyrovnávací branku. DMITRIJ ARCHIPOV vybruslil s kotoučem zpoza branky do prostoru pravého kruhu a střelou z otočky překonal Karejeva! Bez asistence.
    22:30 Dmitrij ARCHIPOV - 2:2

22:59
    Hosté stále nemají dost a znovu se tlačí před domácí branku. Hráči v červených dresech nestíhají.

23:00
    Manuchov po jednom ze soubojů před brankou utrpěl krvavý šrám, vylučovat se ovšem nebude.

23:18
    Kousal vedl první útočnou akci domácích hokejistů ve druhé třetině po levé straně, jeho následnou přihrávku před branku zblokoval Rylov.

24:05
    Malychin se prorval s pukem na holi po pravé straně až před branku domácích a hledal ještě nalevo lépe postaveného spoluhráče, Karejev se však stihl přesunout a šanci hostů bravurně zlikvidoval!

24:44
    Tuze nebezpečno bylo i na druhé straně, kde podobnou akci vedl Razumov, jeho následnou příhru ale do branky nedotlačil Jazkov!

25:50
    Hra ve druhé třetině se nám postupně vyrovnává a do velkých šancí se nyní dostávají hokejisté obou týmů.

26:24
    Ljamkinovi se povedlo zastavit puk po střele jednoho z hostujícícc hráčů a kotouč nakonec zůstal někde v jeho výstroji. Hra je přerušena a pokračovat bude po krátké komerční přestávce.

27:05
    Möller nám nyní předvedl své hokejové umění a po naznačení střely se pokusil překvapit Karejeva po objetí branky, leč domácí gólman i s touto variantou počítal a puk vyrazil. Následnou střelu stejného hráče již Karejev chytil do lapačky.

27:42
    Obuchov si udělal prostor a dostal se do dobré pozice mezi kruhy, ke střele se však již nedostal, neboť byl faulován.

27:45
    Nikita Jažkov (NOV) inkasuje dvě minuty za hákování.

27:55
    Domácím se krátce po buly daří vyhodit kotouč až k brance hostů.

28:30
    Möller pálil tvrdě z pravého kruhu, Karejev dokázal jeho střelu bez přípravy vyrazit do rohu.

28:55
    Hosté si nyní nepřihráli dobře a sami se vyhazují z útočného pásma. Domácí navíc dobře napadají a pošetřili mnoho cenného času.

29:39
    Lukojanov zakončoval z levé strany po nahrávce Mirnova z levé branky, ale neprosadil se.

30:01
    Domácí již sice hráli v plném počtu, i tak ale inkasují potřetí. Po nepřehledné situaci v prostoru pravého kruhu se k puku dostal Tkačjov, který poslal přesný pas před branku na IGORA MIRNOVA, který kotouč usměrnil za Karejevova záda! Asistence: Vladimir Tkačjov, Arťom Lukojanov.
    30:01 Igor MIRNOV - 2:3

31:15
    Domácí odpovídají na třetí gól zvýšenou aktivitou, Rynnas však se zakončením od modré čáry neměl větší problém a puk v pokleku zachytil.

31:35
    Finský gólman Kazaně znovu v akci, když další střelu v podání domácích hokejistů chytá do své lapačky, nejednalo se však o nic vážného.

31:50
    Hráči v červených dresech nyní ostřelují Rynnase ze všech možných pozic, ten ale nemá s jejich pokusy příliš mnoho práce.

32:19
    Hostům se teď nepovedlo přesně rozehrát a po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před jejich branku.

32:19
    Sudí se však na icingu neshodli a tak se nakonec vhazuje na středovém kruhu.

32:30
    Karejev zasahuje proti lehkému nahození a přerušuje hru. Ta bude pokračovat po krátké reklamní pauze.

33:15
    Malychin byl hodně důrazný u pravé tyče domácí branky při snaze hrát kotouč, ten tak raději přikryl domácí gólman Karejev rukavicí.

34:24
    Domácí dlouho drželi puk v útočné třetině, ke střele se však nedostali. Razumov byl hodně natěsno bráněn za brankou Rynnase, o faul se však dle sudích nejednalo.

35:30
    Poslední minuty nenabídly příliš mnoho vzrušení před oběma brankami, z pohledného utkání se nyní spíš stal boj o kotouč.

36:10
    Hosté stejně jako před chvíli domácí hráči krouží s pukem podél mantinelu, jenže ani jim se nedaří dostat k zakončení.

36:25
    Postnikov schytal tvrdý direkt za vlastní brankou od Sjögrena, uvidíme, jak zareagují na celou situaci rozhodčí.

36:32
    Mattias Sjögren (KAZ) vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.

36:35
    Hosté vyhráli buly před Rynnasem a rychle poslali kotouč daleko od své branky.

37:00
    Ani nyní se domácí nerozestavili v pásmu soupeře a již kotouč znovu letí až k jejich brance.

37:30
    A ani napotřetí to nevyšlo. Hosté se zatím poměrně s přehledem brání přesilovce Metallurgu.

38:06
    Ljamkin pálil z pravého kruhu, Rynnas vyrazil a domácí se neprosadili ani z následné dorážky.

38:32
    Kazaň už je kompletní a to právě ve chvíli, kdy si Rynnas našel puk před svou branku v chumlu hráčů.

38:45
    Domácí se dostali v přesilové hře do tempa a hosté mají s jejich útoky co dělat.

39:16
    Do šaten se však nakonec přeci jen půjde za nerozhodného stavu! Velký tlak domácích přetavil ve třetí branku JEVGENIJ ORLOV, který dostal mezi kruhy trochu prostoru a nakonec kotouč poslal k levé tyči hostující branky! Asistence: Alexandr Komaristyj, Robert Kousal.
    39:16 Jevgenij ORLOV - 3:3

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Parádní podívaná v Novokuzněcku pokračovala i ve druhé třetině. Hostům se povedlo brankami Archipova a Mirnova otočit skóre ve svůj prospěch, domácí však ještě stihli do druhé přestávky zásluhou gólu Orlova.

Statistiky utkání po druhé třetině

Střely na branku: 15 – 24
    Vhazování: 16 – 21
    Vyloučení: 2 – 2
    Hity: 16 – 17
    Zblokované střely: 5 – 9

Na led už se vrací domácí hokejisté, následování čtveřicí rozhodčích a hráči v bílých dresech.

40:01

40:23
    No, co teď vymýšlel Ljamkin, asi ani on sám neví. Každopádně po jeho nepřesné střílené přihrávce se píská zakázané uvolnění.

40:50
    Domácí nyní měli štěstí, že sudí byli benevolentní, Sjögren byl totiž zcela očividně zahákován.

42:10
    Zakázané uvolnění se nyní píská proti hostům, vhazovat se bude v blízkosti brankáře Rynnase.

42:55
    Kaprizov nabral rychlost ve středním pásmu a snadno se dostal do útočné třetiny, odkud z pravého kruhu vypálil, na Rynnase si ovšem nepřišel.

44:00
    Třetí třetina se zatím odehrává bez výraznějších šancí, žádný z týmů nechce udělat osudovou chybu.

44:35
    Hosté sice drží puk více na svých holích, jenže nedaří se jim přetlačit své protivníky ve středním pásmu. Je to boj.

45:09
    Znovu je kotouč za brankou Kazaně, odkud hosté zkusí založit další akci.

45:20
    Nakonec se hokejisté v bílých dresech přeci jen dostali k zakončení, jenže to z hole obránce Kornějeva nebezpečné nebylo a Karejev v pohodě chytil puk do lapačky.

45:35
    Domácí se dostávali do rychlého brejku dva na dva, Kazakov se však na levé straně individuálně neprosadil a přišel o puk.

46:10
    Komaristyj sice předvedl efektní trik při průchodu po pravé straně, to však bylo z jeho strany vše a domácí z jeho šikovnosti nevytěžili zhola nic.

47:00
    Domácí hokejisté pomalu přebírají iniciativu, skóre se však ani nyní nemění.

47:45
    Offside zastavil další snahu domácích hokejistů, následuje komerční přestávka.

48:39
    Stoa zakončoval z pravého kruhu švihem, Rynnas vyrazil.

49:22
    A další šance domácích! Z pravé strany z ostrého úhlu to zkoušel jeden z domácích hráčů, backhandem ale neuspěl.

50:00
    Poslední třetina se nám právě překulila do své druhé poloviny, stále platí nerozhodný stav 3:3!

50:20
    Domácím se nyní nepovedlo přesně rozehrát a po pokažené dlouhé přihrávce a odpískaném icingu se bude vhazovat před jejich brankou.

50:50
    Kazakov se už chystal vystřelit švihem z levého kruhu, hosté mu však na poslední chvíli vypíchli kotouč.

52:19
    Domácí tlačí svého soupeře před jejich brankou a dostali se k dalšímu zakončení. Z levého kruhu střílel Glebov, Rynnas si však i v pádu poradil a puk zachytil lapačkou.

52:35
    Na druhé straně se do šance tlačil Malychin, kotouč mu však mezi kruhy utekl a tak se k němu snadno dostal Karejev.

53:00
    Malychin znovu velice důrazný na brankovišti, ale Karejev znovu jeho atak ustál.

53:40
    Domácí nespěchají se založením útoku a dlouho kombinují ve vlastním pásmu.

54:30
    Hraje se převážně ve středním pásmu v těchto chvílích, kde se oba týmy poměrně rovnoměrně střídají v držení kotouče. Šancí se nedostává.

56:59
    Časomíra rychle utíká a do konce třetí periody zbývají poslední tři minuty, nic zajímavého jsme ale neviděli.

57:30
    Až nyní se hosté dostali k zakončení, tvrdá rána z mezikruží ale přes Kaejeva do branky neprošla.

57:48
    Hosté stále v držení kotouče, domácí se teď do hry příliš nedostávají.

59:00
    Poslední minutka základní hrací doby právě začala, prodloužení je na spadnutí. Pokud ani to nerozhodne o vítězi, přijdou na řadu samostatné nájezdy.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Šedesát minut základní hrací doby přineslo celkem šest branek, z toho po třech na každá straně. Výsledkem je tedy remíza a na řadu přichází pětiminutové prodloužení.

60:01

60:48
    První akce v prodloužení končí neúspěchem, Komaristyj se nacházel v ofsajdu.

62:00
    Pohledný hokej z úvodních dvou třetin je ten tam, žádnému z týmů se nedaří prosadit proti obraně soupeře.

63:00
    Kazaň drží puk na svých holích v blízkosti své branky, dopředu se ale, zdá se, hráčům v bílých dresech příliš nechce.

63:35
    Rána Zacharčuka od modré čáry sice byla tvrdá, leč velice nepřesná.

64:00
    Šedesát sekund chybí do konce prodloužení.