Pittsburgh – Columbus 2:4 (kon.) | Carolina – NY Islanders 5:3 (kon.) | Edmonton – Minnesota 3:0 (kon.)
Detroit – Boston 3:4 (po pr.) | New Jersey – NY Rangers 3:4 (kon.) | Ottawa – Buffalo 4:6 (kon.)
Toronto – Montreal 0:1 (kon.) | Dallas – Tampa 6:3 (kon.) | Chicago – St. Louis 3:1 (kon.)
San Jose – Anaheim 1:2 (kon.) | Vancouver – Calgary 3:4 (po pr.) | Carolina – Ottawa 2:1 (kon.)
Ottawa Senators
4:6 (2:3, 1:1, 1:2)
Buffalo Sabres
Neděle 27.09.2015, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • Příprava NHL

59:49
    Sabres právě vstřelili branku!
    Nyní už je opravdu rozhodnuto! Zemgus Girgensons narušil kombinaci Senátorů, posunul kotouč k JOHANU LARSSONOVI a ten již neměl větší problém s trefením odkryté brány. Asistence: Zemgus Girgensons

59:08
    Teď přichází šance pro Senátory! Jamie McGinn (BUF) nebezpečně koleno na koleno atakoval Smithe a po zásluze si jde odsedět dvě trestné minuty.

57:30
    Ottawa to dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny zkouší bez brankáře!
    54:12 Bobby RYAN - 4:5

54:12
    Ottawa právě vstřelila branku!
    S větou "zřejmě je definitivně rozhodnuto" jsem se trochu ukvapil! Chad Johnson sice fantasticky zastavil MacArthurovu střelu z mezikruží, ale na dorážku BOBBYHO RYANA již dosáhnout prostě nemohl. Asistence: Clarke MacArthur, Mark Stone

54:03
    Chad Ruhwedel (BUF) dostává dvě trestné minuty za nedovolené bránění. Po komerční přestávce budeme svědky přesilové hry Senátorů.
    53:41 Tyler ENNIS - 3:5

53:41
    Troufnu si říct, že je definitivně rozhodnuto! Chybnou rozehrávku Claessona vystihl TYLER ENNIS, který zakončil jen do Andersona, ale poté ze vzduchu dokázal kotouč doklepnout do brány. Hattrick a pojistka na 3:5! Bez asistence.

53:03
    Chiasson měl na hokejce vyrovnání, ale jeho rána z levé strany prosvištěla těsně vedle Johnsonovy brány!

51:46
    Erik Karlsson se vydal na svůj typický útočný výlet, poslal puk před brankoviště, ale zde tuto přihrávku nedokázal zužitkovat tísněný Clarke MacArhur!

49:39
    Viděli jsme dva zajímavé přečíslení Buffala, ale ani jedno nekončí pátou brankou. Především McGinnův bekhendový pokus, který byl ještě tečován, vypadal velmi nebezpečně.
    39:02 Nick PAUL - 3:4

39:02
    Domácí snižují v poslední minutě třetí třetiny! Na pravé straně se podél mantinelu prodral ke střele Chris Neil který protáhl Johnsona. Ten následně betonem vyrazil puk přesně na hůl dojíždějícího NICKA PAULA, který v pohodě skóroval. Asistence: Chris Neil, David Dziurzynski

34:52
    Tak jediným vyloučeným hráčem je mstitel Alex Chiasson (OTT), který dostal dvě minuty za hrubost.

33:14
    Poprvé si zahrají přesilovku hosté. Ti těží z faulu Bobbyho Ryana (OTT).
    32:54 Tyler ENNIS - 2:4

32:54
    Obrana Senátorů opět propadla, došlo k dalšímu přečíslení dvou na jednoho a je to 2:4! Jack Eichel prokázal svůj velký talent, když získal kotouč u vlastní modré čáry, vlétl do útočného pásma a poté puk předložil TYLERU ENNISOVI, který překonal přesunujícího se Andersona. Asistence: Jack Eichel

29:34
    Velká parádička Mikea Hoffmana! Ten si na pravé straně prohodil puk mezi nohama, čímž se zbavil obránce a poté dokázal zakončit. Bohužel pro domácí puk mezi tři tyče nemířil

27:00
    Podívejme se na dvojku draftu roku 2015! Jack Eichel zaútočil ve vlastním oslabení, když se po objetí brány pokusil zasunout puk k tyči. Anderson předvedl rychlý a hlavně důležitý zákrok!

25:52
    Karlssonovu bombu Johnson pouze vyrazil a Prince poté z dorážky jen těsně minul odkrytou část branky!

25:43
    Potřetí se vylučuje a potřetí je potrestán hráč Buffala. Tentokrát je provinilcem William Carrier (BUF).

24:23
    Velké problémy si nadělal Chad Johnson! Dlouhé nahození neskončilo zakázaným uvolněním, neboť měl ke kotouči nejblíže Bobby Ryan a ten po odrazu puku zkusil překvapit rozhozeného brankáře Buffala. Neúspěšně!

24:02
    Mohlo být vyrovnáno! Domácí to teď udělali opravdu parádně, když kotouč putoval po ose Stone-Karlsson až na hůl volného Turrise, ale ten svižnou střelou pouze vyprášil lapačku Chada Johnsona.

21:06
    Druhá přesilovka pro Ottawu. Na lavici hanby usedá Zemgus Girgensons, který podrazil O'Della.

20:41
    Velké šance na obou stranách! Eichel se nejprve hned po buly protlačil před Andersona a na druhé straně se krásnou kličkou mezi kruhy dostal Kyle Turris. Ani jeden tváří v tvář gólmanovi neuspěl.

18:05
    Je tady první vyloučení zápasu. Na trestnou lavici usedá William Carrier (BUF), který se provinil nedovoleným bráněním.
    15:49 Zemgus GIRGENSONS - 2:3

15:49
    Hosté ještě v první třetině dokonávají obrat a jdou do vedení 2:3! ZEMGUS GIRGENSONS se skvěle pohyboval v útočném pásmu, počkal si na střelu od modré čáry, která se odrazila k brankovišti a tam již stál právě neomylný lotyšský útočník, který dorážkou nedal šanci Craigu Andersonovi. Asistence: Jake McCabe, Jason Akeson
    12:57 Evander KANE - 2:2

12:57
    Je vyrovnáno! Obrovskou hrubku před vlastní bránou vyrobil Clarke MacArthur, který ztratil kotouč a před Andersonem se poté zjevil osamocený EVANDER KANE, který bekhendem rozvlnil síť. Asistence: Tyler Ennis
    08:26 Tyler ENNIS - 2:1

08:26
    Jenže hosté rychle snižují! Craig Anderson lehce zazmatkoval za bránou, dvojice hostujících hráčů přehrála dva obránce Ottawy a TYLER ENNIS poté bekhendovým zakončením u tyče překvapil domácího brankáře. Asistence: Jack Eichel
    07:36 Marc METHOT - 2:0

07:36
    A nyní už je to o dvě branky! MARC METHOT pálil nejprve nepřesně po přistrčení Karlssona, ale poté se k němu vrátil puk za asistence Shanea Prince a tentokrát si již tvrdý projektil našel cestu do sítě. Asistence: Shane Prince, Zack Smith

05:46
    Mohlo to být 2:0, ale to by musel Karlsson po přistrčení Turrise trefit odkrytou bránu!
    04:59 Mark STONE - 1:0

04:59
    Rychlá akce po vyhraném buly a domácí jdou do vedení! Kotouč od modré čáry poslal na bránu Erik Karlsson a jeho nahození fantasticky tečoval MARK STONE, který puk usměrnil do horního rohu Johnsonovy brány. Asistence: Erik Karlsson, Clarke MacArthur

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 5. Stone (Karlsson, MacArthur), 8. Methot (Prince, Smith), 40. Paul (Neil, Dziurzynski), 55. Ryan (MacArthur, Stone) – 9. Ennis (Eichel), 13. Kane (Ennis), 16. Girgensons (McCabe, Akeson), 33. Ennis (Eichel), 54. Ennis, 60. Larsson (Girgensons)

Ottawa Senators: Anderson (O'Connor) – Cowen, Methot, Kostka, Wideman, Claesson, Karlsson – Ryan, Turris, Prince, Paul, Smith, MacArthur, O'Dell, Neil, Dziurzynski, Stone, Hoffman, Chiasson
    Buffalo Sabres: Johnson (Makarov) – Ruhwedel, Colaiacovo, McCabe, Leduc, Franson, Donovan – Kane, Akeson, Larsson, Girgensons, Eichel, Carrier, D'Amigo, Nevins, Ennis, Baptiste, Varone, McGinn

Rozhodčí: Frederick L'Ecuyer, Tom Kowal – Mike Cvik, Brian Murphy

Diváci: 16.738