Pittsburgh – Columbus 2:4 (kon.) | Carolina – NY Islanders 5:3 (kon.) | Edmonton – Minnesota 3:0 (kon.)
Detroit – Boston 3:4 (po pr.) | New Jersey – NY Rangers 3:4 (kon.) | Ottawa – Buffalo 4:6 (kon.)
Toronto – Montreal 0:1 (kon.) | Dallas – Tampa 6:3 (kon.) | Chicago – St. Louis 3:1 (kon.)
San Jose – Anaheim 1:2 (kon.) | Vancouver – Calgary 3:4 (po pr.) | Carolina – Ottawa 2:1 (kon.)
Vancouver Canucks
3:4 (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Calgary Flames
Neděle 27.09.2015, 04:10 • Rogers Arena, Vancouver • Příprava NHL

Ode mne je to pro tuto chvíli již vše. Přeji Vám krásný start do nového dne, či pokud máte to štěstí tak ještě dobrou noc. Nashledanou. (06:39:20)

Zblokované střely: 4 – 9

Hosté nakonec otočili vývoj dnešního utkání a ačkoliv nebyli lepším týmem, pomyslené dva body za výhru dnes berou oni. O jejich vítězství rozhodl v prodloužení Josh Jooris.

61:37 Josh JOORIS - 3:4

61:37
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Z vítězství se nakonec radují hostující hráči, když Matt Stajan třetí gólovou asistencí dnešního večera našel z rohu hřiště před brankou JOSHE JOORISE, který poslal puk za Millerova záda! Asistence: Matt Stajan, Brett Kulak.

61:13
    Horvat nabral rychlost ve středním pásmu a nakonec se dostal za obranu hostů, na zakončení však již neměl dostatečný klid a zakončil vedle.

60:56
    Domácím nyní nevyšel útok, Horvat přejel Tanevovi do pásma až příliš rychle a je pískán offside.

60:20
    Colborne se prokličkoval až ke střele ze levého kruhu, Miller vyrazil.

60:01

Šedesát minut o vítězi utkání nerozhodlo, následovat bude prodloužení nově hrané se třemi hráči v poli na obou stranách.

60:00

59:59
    Hosté mohli rozhodnout o osudu utkání v poslední vteřině, jenže Miller byl proti! Domácí gólman nejprve vyrazil střelu Granlunda zpoza pravého kruhu, následnou dorážku z hole Klimchuka pak rovněž zastavil!

59:20
    Ještě jednou budou domácí hráči zakládat útok za vlastní brankou.

58:50
    Hráči Vancouveru ani poté jejich protivníci se v útoku neprosadili, konec utkání je již na dohled.

58:00
    Poslední dvě minuty chybí do konce třetí třetiny, prodloužení se pomalu blíží.

57:20
    A do třetice pálí domácí hráči a znovu dobře zasahuje Ramo, který si nyní poradil se střelou Gaunceho.

56:58
    Další střela letí na hostující branku zpoza kruhů, odkud tvrdě pálil Burrows, Ramo kotouč ztlumil na své hrudi.

56:30
    Ramo si poradil s technickým pokusem Edlera.

56:00
    Do konce základní hrací doby zbývají čtyři minuty a utkání v těchto chvílích opravdu graduje, šance se střídají na obou stranách.

54:58
    Jenže útočí i hosté a nyní bylo před Millerem opravdu horko, když se ke střele postupně dostali Riley a Kulak, jenže s oběma jejich pokusy si skvělý Miller dokázal poradit!

54:19
    Domácí hráči se nechtějí smířit s remízovým stavem a znovu se tlačí do útoku, na jehož konci byla střela Jensena, jenže trefil pouze Rama.
    53:56 Markus GRANLUND - 3:3

53:56
    Jenže je znovu vyrovnáno! Nedůrazný Edler přišel o kotouč před vlastní brankou, kde jej získal Klimchuk a ač faulován ještě stihl vystřelit. Puk pomalu směřoval do domácí branky, když jej definitivně za brankou čáru doklepl MARKUS GRANLUND! Asistence! Morgan Klimchuk.

53:10
    Domácí jsou při chuti a ženou se za další brankou.Nutno dodat, že jejich vedení je opravdu zasloužené.
    52:18 Alex FRIESEN - 3:2

52:18
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Domácí otáčí vývoj skóre! Útok Canucks vedl středem McCann, který předal puk nalevo na ALEXE FRIESENA, jenž technickou střelou na zadní tyč překonal Karriho Rama! Asistence: Jared McCann, Ben Hutton.

52:03
    Bollig se dostal po buly ve středním pásmu ke střele z levého kruhu, Miller vyrazil puk mířící do pravého horního rohu.

51:57
    Na opačném konci kluziště chytá Miller kotouč do své výstroje, čímž přerušil dění na ledové ploše. To bude pokračovat po skončení komerční přestávky.

51:35
    Grenier chytře napálil kotouč z levého kruhu na branku, Ramo totiž příliš neviděl přes clonící hráče před sebou, jenže ke smůle domácích puk trefil přímo jeho hruď.

51:07
    Jensen se s pukem po levé straně neproháčkoval vpřed, domácí jsou vytlačeni z útočného pásma.

50:33
    Horvat se s pukem prokličkoval až mezi kruhy, hosté však jeho následnou střelu zápěstím dokázali zblokovat mimo branku.

49:35
    Colborne se dostal k zakončení zpoza pravého kruhu po nepřesné domácí přihrávce mezi bratry Sediny, jeho technická střela na zadní tyč jen těsně minula domácí klec!

49:05
    Přerušení se tak hráči na obou stranách dočkají až po úspěšném zákroku Millera, který chytil do lapačky lehkou střelu jednoho z hostujících hráčů.

48:29
    Hraje se nahoru dolů bez většího přerušení. Do zakončení se dostal Cassels, ale finský gólman znovu nepustil puk do své branky.

47:59
    Hosté začínají být rovněž nebezpeční, nepříjemnou střelu Elsona dokázal Miller vyrazit.

47:30
    Vrbata hledal přihrávkou z pravé strany před brankou Horvata u pravé tyče, ten se sice k zakončení dostal, jenže Ramo se stihl včas přesunout.

46:58
    Bartkowski se po vyhraním buly z následné akce domácích dostal k další střele, ale ani nyní na Rama nevyzrál.

46:39
    Krátký tlak hostí ukončují domácí hokejisté vyhozením přes všechny čáry. Po icingu se ale bude vhazovat před jejich brankou.

46:12
    Po delší době se hosté dostali do útočného pásma, ve třetí třetině vůbec poprvé. Ránu Morrisona ale dokázal Miller vyrazit.

45:36
    Bartkowski pálil z pravé strany a Ramo lapačkou puk jen vyrazil za svou branku.

45:20
    Domácí hráči vstoupili do třetí části hry výtečně a neustále atakují hostující branku.

44:38
    Další pokus domácích, kdy pálil tvrdě obránce Hutton, vyráží Ramo do rohu kluziště.

44:06
    Další pokus Jensena z pravé strany skončil mimo a Ramo měl veliké štěstí, neboť chtěl chytit puk do lapačky ale při svém zákroku úplně minul kotouč!

43:47
    Jensen to zkusil technicky z pravého kruhu, Ramo vytěsnil puk mimo svou branku vyrážečkou.

43:33
    Hosté se dokázali ubránit a již hrají v plném počtu.

42:50
    McCann střálel z levého kruhu přes obránce, jeho střela švihem ale skončila jen na hrazení za hostující brankou.

42:23
    Tanev dostal nabito na modrou a vypálil bez přípravy, Ramo vyrazil puk betonem za svou branku.

41:51
    Ramo zastavil kotouč, který se odrazil od Henrika Sedina k jeho brance, Calgary už navíc hraje se čtyřmi hráči v poli.

41:32
    Stajanovi se však dobrou prací v obraně povedlo kotouč dostat mimo nebezpečí.

41:13
    Velká šance pro Vancouver, hosté špatně střídali a výsledkem je menší trest pro hráčskou lavici. Přesilovka pět na tři pro domácí.

40:52
    Burrows našel kolmou přihrávkou napříč brankovištěm u pravé tyče volného Radima Vrbatu, tomu však puk trochu sklouzl z hole a Ramo tak měl čas přesunout se ke své tyčce a touš betonem vyrazit.

40:26
    Hostům se však povedlo velice brzy zastavil jejich první útočnou akci a kotouč poslali až k Millerovi.

40:01
    Úvodní buly ve třetí třetině patří domácím , ti začínají v početní převaze.

Další třetina začne přibližně v 05:55.

Skončila druhá perioda utkání dvou kanadských celků a dlouho se nic zajímavého na ledové ploše nedělo až do doby, kdy hráli domácí přesilovou hru a po parádní kombinaci na jeden dotek zařádil vyrovnání pro domácí Bo Horvat.

40:00

39:48
    Domácí mají další možnost přesilové hry, na trestnou lavici usedl autor dvou branek Calgary dnes večer, Brandon Bollig (CGY).

39:10
    Domácí kontrují střelou Greniera, i stou si však Ramo dokázal poradit.

38:56
    Po vyhraném buly před Millerem zakončoval zpoza pravého kruhu jeden z hostujících hráčů, jehož střelu švihem dokázal domácí gólman vyrazit.

38:53
    Kotouč se po dalším náznaku útočné akce Flames dostal až mezi diváky, hra je přerušena.

38:17
    Zasahovat však musí i Ramo na druhé straně hřiště proti střele obránce Huttona z levého kruhu.

37:49
    Hosté ale odpovídají velkým tlakem, na jehož konci byla tvrdá rána od modré čáry, kterou stihl Miller vyrazit na poslední chvíli svým betonem.
    36:42 Bo HORVAT - 2:2

36:42
    Tak to byla parádní kombinace domácích před hostující brankou, která znamená vyrovnání! Puk se po ose Hutton – McCann dostal od modré čáry rychle až na hůl BO HORVATA, který si u pravé tyče věděl rady a puk poslal za Ramova záda! Asistence: Jared McCann, Ben Hutton.

36:02
    Ramo se nyní vyznamenal proti ráně Daniela Sedina, kterou vytěsnil svou vyrážečkou. Hosté následně vyhazují puk ze třetiny.

35:45
    Tečovaná střela Edlera od modré čáry cestu do branky nenašla.

35:28
    Markus Granlund (CGY) vyloučen na dvě minuty za sekání, domácí tak mohou srovnat skóre v početní převaze. To vše však až po skončení krátké reklamní pauzy.

34:40
    Edler střílel od modré čáry, Ramo jeho pokus vyrazil pouze před sebe do míst, kde se k odraženému kotouči dostal Friesen a rychlou střelou backhandem trefil tyč hostující branky!

34:33
    Vrbata vymyslel exkluzivní přihrávku od pravého mantinelu mezi kruhy na najetého Horvata, ten však nedokázal trefit puk tak, jak chtěl, a ten se tak pomalu posunul až pod chrániče brankáře Rama.

34:10
    V pokračující akci domácích pálil Daniel Sedin ze své takřka tradiční pozice od modré čáry, jeho střela však končí pouze v lapačce Karriho Rama. Následuje komerční přestávka.

34:03
    Grenier z pravé strany posílal před branku střílenou přihrávku, tu však nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal usměrnit do branky.

33:25
    Domácí však nevyhráli buly a hosté rychle poslali puk daleko ze svého obranného pásma tak, aby mohli jít střídat.

33:22
    Hosté se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění, vystřídat však nemohou a bude to pro ně nyní hodně složité.

33:00
    Domácí drží pásmo a krouží s kotoučem kolem mantinelu..

31:57
    Další střela Radima Vrbaty, kterou tentokrát zastavil Ramo svými betony.

31:22
    Vrbata zakončoval takřka z nulového úhlu a Ramo měl co dělat, aby si puk sám nesrazil do branky.

30:30
    Daniel Sedin pálil po vhazování kousek za modrou čárou, jeho střela však byla sražena do rohu kluziště.

29:55
    Domácí se dostávali do brejku, který se nepodařilo dobře bráněnému Biegovi zakončit, následná střela jeho kolegy Friesena skončila na výstroji hostujícího gólmana.

28:41
    Po vyhraném buly domácích pálil zpoza levého kruhu tvrdou ranou bez přípravy Hamhuis, branku soupeře ale o kousek minul.

28:31
    Gaunce velice aktivním a důrazným přístupem donutil Rama přikrýt nahozený kotouč, domácí tak získali útočné pásmo.

27:54
    Henrik Sedin si vyměnil puk s obráncem Biegou, kterého následně hledal střílenou přihrávkou před brankou soupeře, teč domácího beka ale usměrnila puk jen mimo klec.

27:29
    Cracknell dobře zavezl kotouč do pásma po levé straně, následně nabil na modrou Edlerovi, který střelou bez přípravy prověřil připravenost Ramovy lapačky.

26:45
    V útoku hosté, čtvrtá formace se však prosadit nedokázala.

26:00
    Jensen se pokusil střelou přes obránce zpoza pravého kruhu zaskočit Rama, který vůbec nic neviděl, naštěstí pro něj ale letěl puk mimo jeho klec.

25:30
    Finský brankář ve službách Flames po závaru před svou brankou raději přikryl kotouč a přerušil hru.

25:08
    Horvat se pěkně s pukem obtočil kolem obránce a mohl sám zakončovat před Ramem, ten si ale dobře počkal na pohyb domácího útočníka a jeho následnou střelu pokryl.

24:30
    Obraz hry se oproti úvodní desetiminutovce podstatně změnil. Domácí se nemůžou dostat do hry a především se brání.

23:50
    Bollig útočil na hattrick, když si mezi kruhy počkal znovu na zpětnou přihrávku zpoza branky, Miller byl však nyní připraven a kotouč vyrazil.

23:10
    Čtvrtá formace hostů nyní dělá veliké starosti domácí obraně, ta si však přeci jen nakonec dokázala poradit.

22:37
    Hamhuisova tečovaná střela od modré čáry skončila na betonech hostujícího brankáře.

22:22
    Jensen se s pukem na holi pěkně vytočil zpoza branky a pokusil se zakončit, Ramo si však prostor kolem levé tyče dobře pohlídal.

21:45
    Domácí se ihned snaží o aktivní hru a tlačí se do pásma, hosté ale už nemají kam spěchat a zodpovědně brání.
    20:25 Brandon BOLLIG - 1:2

20:25
    Špatný úvod pro kosatky do druhé třetiny. Miller rozehrával v rohu kluziště na Hamhuise, který zřejmě trochu podcenil situaci a Stajan jej obral o kotouč, následně zajel za branku a dobrou zpětnou přihrávkou dnes již podruhé vybídl ke skórování BRANDONA BOLLIGA, který protlačil puk kolem bližší tyče do domácí branky! Asistence: Matt Stajan.

20:12
    Henrik Sedin to zkusil odvážně střelou z rohu, branku hostů minul.

Další třetina začne přibližně v 05:01.

Úvodní dvacetiminutovka zápasu mezi Vancouverem a Calgary je minulostí, po dvaceti minutách platí stav 1:1. Domácí hráči měli v průběhu první třetiny o něco více ze hry a zaslouženě se po brance Gaunceho ujali vedení, hostům se však z ojedinělé vážnější akce podařilo srovnat skóre zásluhou gólu Brandona Bolliga.

20:00

19:55
    Hutton vypálil švihem z levého kruhu a trefil Rama do hrudi, od níž se puk orazil zpět do hry.

19:54

19:15
    Domácí jsou následně zastaveni ofsajdem.

19:06
    Radim Vrbata to zkusil z pravého kruhu, jeho střela ale letěla příliš vysoko.

18:46
    Henrik Sedin nepřesnou přihrávkou na modré čáře na Edlera vyhnal své spoluhráče z útočného pásma.

18:33
    Grenier ve spolupráci s bratry Sedinovými nepříjemně zatápěl Ramovi na hranici brankoviště, gólman hostů ale nakonec jejich důrazu odolal.

18:17
    Ke střele od modré čáry se dostal obránce domácích Dan Hamhuis, kotouč skončil ve výstroji brankáře Rama, po jehož zákroku je hra přerušena.

17:54
    Domácí si však mohou vzít zpět ztracené vedení v přesilové hře, na trestnou lavici putuje Rasmus Andersson.

17:51
    Henrik Sedin dostal nabito od Bartkowskiho mezi kruhy, jeho dělovka však minula o malý kousek hostující branku.

17:15
    Domácí už se ale znovu tlačí před branku Flames, Grenier však trefil pouze připraveného Karri Rama.

16:57
    Miller hned krátce nato musí zasahovat proti střele Matta Stajana, domácí gólman si ale tentokrát poradil a puk vyrazil.
    16:41 Brandon BOLLIG - 1:1

16:41
    Hosté poměrně nečekaně srovnávají stav zápasu. Tanev zaváhal při bránění Stajan na levém kruhu, který tak mohl zpětnou přihrávkou najít BRANDONA BOLLIGA, který svižnou střelou propálil Millera v domácí brance. Asistence: Matt Stajan, Kenney Morrison.

15:59
    Riley se po zisku kotouče ve středním pásmu pokusil prosadit po levé straně, byl však domácími beky vytlačen zcela mimo střeleckou pozici.

15:30
    Kotouč skončil následně mimo hrací plochu ve středním pásmu, po tomto přerušení přijde na řadu další komerční přestávka.

15:25
    Hosté jsou po delší době v držení kotouč, při hře však mají velké problémy, za což může i dobrý forčeking ze strany domácího týmu.

14:42
    Grenier se pokusil tečovat před brankou střelu Taneva od modré čáry, situaci ale spíš uškodil a puk mířící na branku Flames ztečoval zcela mimo.

13:57
    Další útočná snaha Canucks končí na modré čáře, je pískán offside proti domácímu týmu.

13:30
    Wilson se pokusil nahodit kotouč na domácí branku od modré čáry, Jensen ale jeho pokus dokázal zastavit svým tělem.

12:45
    Domácí hráči zatím svého soupeře nepustili do vyloženější šance a zaslouženě tak vedou o jednu branku.

11:52
    A tak se znovu hraje na opačném konci kluziště, kde se ke střele dostal Daniel Sedin, zamířil však mimo klec hostů.

11:04
    Hosté se pokouší rychle srovnat skóre zápasu, střela bývalého hráče Canucks Raymonda ale končí na Millerově výstroji.
    09:55 Brendan GAUNCE - 1:0

09:55
    PO Millerově úspěšném zákroku se domácí dostali do rychlého přečíslení tří proti dvěma,které táhl po pravé straně Radim Vrbata, který vystřelil švihem na Rama, jenž kotouč pouze vyrazil vedle sebe a BRENDAN GAUNCE již neměl problém volně ležící kotouč doklepnout do hostující branky! Asistence: Radim Vrbata, Ben Hutton.

09:46
    Riley střílel z levého kruhu, Miller puk vyrazil mimo tři tyče své branky.

09:36
    Miller přerušuje hru po menším závaru před svou brankou, když chytá puk do své lapačky. Dění na ledové ploše bude pokračovat po skončení krátké reklamní pauzy.

09:08
    Cracknell neudržel kotouč v útočné třetině a domácí tak musí začít znovu o pásmo zpět. Canucks jsou každopádně více na kotouči v úvodu zápasu, k ničemu podstatnému to ale domácím hokejistům zatím není.

08:38
    Edler se opřel z první do kotouče na modré čáře a donutil Rama v brance hostů k povedenému zákroku.

08:17
    Čas na kostce nad ledem Rogers Areny rychle utíká, zatímco domácí hráči již poněkolikáté musí začít akci až zpoza vlastní branky.

07:20
    Tak zatím se hraje bez větších šancí před oběma brankami, defenzivy obou celků zatím pracují takřka bezchybně.

06:45
    Daniel Sedin nezachytil prudký pas ve středním pásmu a po zakázaném uvolnění se hra přesune před domácí branku.

06:10

05:50
    Nene, ani hostům se přesilovka příliš nedaří, Jensen ve spolupráci s Henrikem Sedinem vyvezl kotouč až do středního pásma.

05:10
    Hosté jsou navíc při dalším pokusu o přechod útočné modré zastaveni čárovým sudím, jenže přerušuje hru kvůli ofsajdu.

05:00
    Ani nyní se nepovedlo hostům dostat do pásma, domácím se zatím daří bránit přesilovkovou formaci Flames.

03:40
    Domácím se zatím daří držet útočné choutky svého soupeře na uzdě a do svého pásma jej zatím nepustili.

03:10
    Jooris naskočil z trestné lavice právě včas, aby se dostal do brejku a vykoledoval si faul Alexe Biegy (VAN).

03:05
    Vrbata nabil Edlerovi na modrou čáru k dalšímu pokusu, obránce Canucks ale ani nyní netrefil branku.

02:58
    Až nyní se domácí hráči usadili v pásmu soupeře, střela Edlera od modré ale svůj cíl minula.

02:10
    Ke střele se dostal před domácí brankou Jones, klec Vancouveru ale minul.

01:55
    Hosté však vyhráli buly v obranném pásmu a rychle poslali kotouč až k Milleroi.

01:49
    První přesilová hra pro Canucks, za podražení je vyloučen Josh Jooris (CGY).

01:05
    Také Miller poprvé zasahuje, když vyráží tečovanou střelu od modré čáry.

00:45
    Icing domácích, vhazovat se bude po Millerově levé ruce.

00:30
    První zásah si připsal na své konto hostující gólman, jenž pokryl střelu na bližší tyč z ostrého úhlu.

00:01
    Vše je nakonec jinak a do utkání v domácím dresu zasáhne český kanonýr Radim Vrbata!

Vancouver Canucks: Miller (Cannata) – Hutton, Tanev, Edler, Biega, Hamhuis, Bartkowski – Sedin D., Sedin H., Grenier – Gaunce, Horvat, Vrbata – Burrows, Cassels, Jensen – Friesen, McCann, Cracknell.

Calgary Flames: Ramo – Wilson, Andersson, Kulak, Kylington, Wotherspoon, Morrison – Ramond, Colborne, Poirier – Jooris, Granlund, Hathaway – Bollig, Stajan, Jones – Klimchuk, Elson, Riley..

Dle předběžně nahlášených sestav by se v dnešním utkání neměl představit žádný z českých hokejistů, to se však může ještě před začátkem samotného utkání změnit.

Oba týmy za sebou již mají několik utkání, které je připraví na nadcházející ročník NHL. Hostující Calgary si ve čtyřech zápasech připsalo dvě porážky s Edmontonem, další dvě utkání proti Coloradu, resp. Vancouver však již vyhrálo. Domácí hokejisté odehráli v přípravě o jeden zápas méně, po úvodní výhře nad San Jose, podlehlo v odvetě stejnému soupeři a stejně tak i v prvním duelu proti soku dnešnímu.

Příjemné, i když velice brzké, nedělní ráno všem příznivcům kanadskoamerického hokeje, na řadě je další porce přípravných utkání před začátkem nového ročníku NHL, mezi kterými nebude chybět ani duel dvou kanadských celků, utkají se Vancouver Canucks a Calgary Flames.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 10. Gaunce (Vrbata, Hutton), 37. Horvat (McCann, Hutton), 53. Friesen (McCann, Hutton) – 17. Bollig (Stajan, Morrison), 21. Bollig (Stajan), 54. Granlund (Klimchuk), 62. Jooris (Stajan, Kulak)

Vancouver Canucks: Miller (Cannata) – Hutton, Tanev, Edler, Biega, Hamhuis "A", Bartkowski – Sedin D. "A", Sedin H. "C", Grenier – Gaunce, Horvat, Vrbata – Burrows, Cassels, Jensen – Friesen, McCann, Cracknell.
    Calgary Flames: Ramo – Wilson, Andersson, Kulak, Kylington, Wotherspoon, Morrison – Ramond, Colborne, Poirier – Jooris, Granlund, Hathaway – Bollig "A", Stajan "A", Jones "A" – Klimchuk, Elson, Riley.

Rozhodčí: Walsh, Brenk – Rody, Mach