Čeljabinsk – Petrohrad 2:1 (po pr.) | Minsk – Omsk 4:2 (kon.) | Jaroslavl – Dynamo Moskva 3:2 (1:0 po s.n.)
Nižněkamsk – Spartak Moskva 3:0 (kon.) | N.Novgorod – Barys 2:0 (kon.) | Soči – Viťaz 5:0 (kon.)
Torpedo Nižnij Novgorod
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Barys Nur-Sultan
Sobota 03.10.2015, 16:00 • Konovalenko Sports Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Krásné sobotní odpoledne u sledování dalšího kola nejvyšší ruské hokejové soutěže. Společně budeme sledovat utkání Torpedo Nižnij Novgorod – Barys Astana.

Nižnij Novgorod na tom v probíhající sezoně není vůbec špatně. S 26 body jsou na velmi pěkném 6. místě západní konference. Musíme ale podotknout, že na tomto umístění má zásluhu především začátek sezony, ve které hrálo Torpedo opravdu skvěle. Ovšem jako by jejich forma postupně vyprchávala. Z posledních pěti zápasů dokázali vyhrát pouze jednou, proti Jugře, kterou deklasovali 6:0.

Barys Astana
    Astana je na tom oproti Novgorodu mnohem hůře. S pouhými 19 body se krčí až na 10. místě východní konference a jejich oči směřují k postupové osmičce do play – off, která se pomalu, ale jistě vzdaluje. Barys Astana dokázala naplno bodovat pouze ve čtyřech případech ze šestnácti hraných zápasů. Naposledy se ze tří bodů mohli radovat minulý týden na ledě Omsku, který porazili 4:2. To je však jediná výhra z posledních pěti zápasů, jinak Barys prohrával.

Vzájemné zápasy
    Oba týmy se v letošní sezoně ještě neutkali. Pokud vezmeme zápasy z minulého ročníku, zjistíme, že to byly zápasy vždy vyrovnané. Jednou se radoval Nižnij Novgorod, kdy vyhráli na domácím ledě 2:1. Astana pak také na svém ledě slavila výhru 4:2. Uvidíme tedy, jak se bude oběma týmům dařit dnes.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Hosté právě vstupují na ledovou plochu.

A hned za nimi domácí, utkání tak za malou chvíli začne.

Předtím ještě hymny obou zastoupených států, tedy Ruska a Kazachstánu.

Vše je připraveno, utkání může začít.

00:01

00:31
    Hosté s pukem za svojí bránou, snaží se vymyslet první útočnou akci.

00:54
    Ofsajd Torpeda.

01:11
    Iljin jako první vyzkoušel Lacovu pozornost.

02:03
    Astana teď zavřela svého soupeře v útočném pásmu, do zakončení se ale nedostala.

02:50
    Daugavinš našel mezi kruhy volného Kondratěva, ten však míjí Lacovu bránu.

03:27
    Makarov pálí z ostrého úhlu, ani jeho střela se neujala.

04:20
    V dobré šanci byl teď domácí Frolov, Laco opět kryje.

05:08
    Romanov to zkoušel individuálně, obrana Astany ho však před bránu Birjukova nepustila.

05:21
    Laco drží puk v lapačce, vhazování po jeho pravici.

06:14
    Žajlauov hledal někoho ze svých spoluhráčů před bránou, jeho nahrávka však nenašla adresáta.

07:03
    Sopin poslal krásnou nahrávku na rozjetého Frolova, jeho střela však končí až v ochranné síti.

07:10
    Komerční přestávka.

07:32
    Zakázané uvolnění Astany.

07:46
    Aljajev byl teď tvrdě sražen, rozhodčí však nechává hru pokračovat bez vyloučení.

08:03
    Puškarjov nahrál Romanovi, který střílí nad Lacovu bránu.

08:54
    Makarov (NNO) dostává dvě minuty za sekání, první přesilová hra pro Barys.

09:06
    Dallman střílel od modré, Birjukov chytá puk do lapačky.

09:15
    Torpedo vyhazuje puk přes všechny čáry.

09:40
    Další Dallmanova rána, se kterou měl nyní Birjukov velké problémy, nakonec se ale nikdo z hráčů Astany nedostal k dorážce.

10:31
    Krasnoslobodcev měl velikou příležitost jak otevřít skore utkání! Birjukov se ale neskutečně roztáhl na brankové čáře a puk vyráží.

10:54

11:35
    Astana je zatím aktivnějším týmem, Novgorod zatím nemá co nabídnout.

11:54
    Rymarev v další dobré šanci, jeho střela se mu však nepovedla.

12:40
    Galuzin teď hledal před bránou Ashtona, obrana Astany ho však odstavila od puku.

13:21
    Sjomin teď v šanci! Dostal se k odraženému puku, Laco však vytáhl skvělý zákrok a jeho střelu vyráží do rohu.

13:25

13:42
    Bochenski teď měl problémy aby se udržel na bruslích, naštěstí pro něj končí puk u spoluhráče.

13:57
    Vhazování po levici Birjukova.

14:01
    Pepeljajev dostává dvě minuty za podražení. Další přesilová hra pro Barys.

15:00
    Astana teď mačká Torpedo, gol se jim však nedaří dát.

15:32
    Sjomin ve vlastním oslabení vyzkoušel Lacovu pozornost.

16:01
    Ani z této přesilovky hosté nic nevytěžili, domácí v plném počtu.

16:42
    Frolov obkroužil branku, zakončit se mu nepodařilo.

16:58
    Birjukov uklidňuje hru a drží puk v lapačce.

17:24
    Ashton číhal před bránou na puk, ten se k němu ale nedostal.

17:51
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu, bez nějaké větší šance na obou stranách.

19:32
    St.Pierre nahazoval puk do třetiny, tam byli ale první hráči domácího týmu.

19:43

19:45
    Laco musel předvést další zákrok proti Potapově střele, která měla golové parametry.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Je za námi první třetina tohoto utkání, která skončila výsledkem 0:0. Aktivnějším týmem byla Astana, kterou může mrzet především akce z 11. minuty kdy měl na holi jasný gol Krasnoslobodcev, ale proti byl Birjukov. Druhá třetina začne přibližně v 16:52.

Oba týmy vstupují na led, druhá třetina za malý moment začne.

20:01

20:20
    Potapov jako první vyzkoušel Lacovu pozornost.

20:36
    Další úspěšný zákrok slovenského brankáře.

21:11
    Ellerby nahazoval kotouč na Birjukovu bránu, ten i přes zakrytý výhled nemusel nakonec zasahovat.

21:51
    Rymarov nahazuje kotouč do pásma, Krasnoslobodcev je u něj jako první. Astana se tak usazuje v útočném pásmu.

22:51
    Rymarov nahrál na modrou Litviněnkovi, Birjukov si s jeho střelou poradil.

23:17
    Grents byl teď velmi tvrdě atakován a trvalo mu notnou chvíli než se sebral z ledu.

23:36
    5 minut + DKU dostává Dustin boyd za úder do oblasti hlavy a krku. Trest odsedí Grents.

23:45
    Torpedo má za před sebou teda dlouho přesilovou hru, uvidíme, zda se jim podaří vstřelit první branku.

24:08
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Daugavinš nahrál VLADIMIRU GALUZINOVI, který si najel s pukem do středu hřiště a přesnou ranou nedává Lacovi šanci – 1:0. Asistence: Kaspars Daugavins, Linus Videll.
    24:10 Vladimir GALUZIN - 1:0

25:25
    Laco musel být opět ve střehu, tentokrát si se střelou poradil.

25:54
    Ashton se teď dostával sám před bránu Laca, puk však zůstal za ním.

26:11
    Ještě polovinu přesilové hry mají před sebou hráči Torpeda.

27:00
    Astana vyhazuje puk až k Birjukovi.

27:43
    Veliký tlak Torpeda, kteří teď kombinují už dlouho chvíli v útočném pásmu.

28:22
    Až teď vyhazuje Krasnoslobodcev kotouč přes všechny čáry.

28:36

28:55
    Ofsajd hráčů Astany.

29:10
    Bochenskiho tečovaná rána končí těsně mimo Birjukovu ránu.

29:50
    Další Bochenskiho střela, ani ta nekončí v brance.

30:20
    Zakázané uvolnění, kterým se provinili hráči Astany.

30:38
    Ellerbyho dobrá rána od modré, Birjukov měl zakrytý výhled, dokázal si ale najít skulinu a puk chytá do lapačky.

30:49
    A opět má Birjukov puk ve své lapačce, vhazování po jeho pravici.

30:52
    Oddechový čas pro domácí. Trenér Torpeda si teď vyžádal timeout, jeho svěřenci nehrají momentálně to co si představuje, Astana se dostává do tlaku.

31:25
    Litviněnko zakládá další útočnou akci Astany.

31:31
    Zakázané uvolnění Torpeda.

32:01
    Bochenski ve veliké šanci! Jeho střelu však vyráží Birjukov dalším skvělým zákrokem.

32:40
    Astana je teď opravdu častěji na puku, nedaří se jim ale vstřelit vyrovnávací branku.

33:15
    Na druhé straně pálil Aljajev, jeho rána byla zblokována pozornou obranou Astany.

33:20

33:59
    Rymarev zkoušel Birjukova střelou z rohu kluziště, ruský brankář však neměl s tímto pokusem problémy.

34:36
    Semjonov střílí těsně nad Lacovu branku.

35:08
    Astana opět usazená v útočném pásmu, Bochenski se dostal do zakončení, jeho střela byla ale zblokována do rohu kluziště.

35:50
    Hraje se teď dlouho bez přerušení, hra má rychlý spád.

35:59
    Až nyní přerušuje Laco hru.

36:21
    Kondratěv jenom přisunul puk do útočného pásma a odchází střídat.

36:50
    Birjukov raději drží puk před dojíždějícím Ellerbym.

36:53
    Romanov střílel ihned po buly, Birjukov musel opět zasahovat.

37:20
    Další šance Romanova, jeho teč ale nebyla přesná a končí mimo Birjukovu bránu.

38:08
    Krasnoslobodcev se dostal až před Birjukova, jeho backhandová klička ale nebyla dobře provedená a Birjukov puk s klidem chytá.

38:43
    Do přečíslení tři na jednoho se dostal Novgorod, jenže akce skončila v rohu kluziště.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:23
    Laco chytá Daugavinsovu střelu.

39:40
    Makarov se na modré opřel do kotouče, Laco levým betonem vyráží.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Skončila druhá třetina, po které se dostalo domácí Torpedo díky přesilovkovému golu Galuzina do vedení 1:0. Jenže od toho okamžiku jako by se domácí až příliš uspokojili s výsledkem a přestali hrát tak jako do té doby, Astana převzala otěže zápasu, jenže vyrovnávací branku se jim vstřelit nepodařilo. Uvidíme, jak se bude utkání vyvíjet ve třetí třetině, která začne přibližně v 17:45.

40:01

40:30
    Astana se ihned zkraje třetí třetiny usazuje v útočném pásmu a snaží se vymyslet akci, která by skončila brankou.

41:10
    Nyní se odehrává hra především ve středním pásmu, jako by oba celky čekali, co ten druhý tým vymyslí.

41:18
    Birjukov si jako první připisuje zákrok v poslední třetině.

42:13
    Dawes se prokličkoval až před Birjukova, ten si však s jeho zakončením poradil.

42:36
    Tentokráte pálil Bochenski, Birjukov zůstává i nadále stoprocentní.

43:00
    Kajgorodov přenechával do tandemu Krasnoslobodcovi, Birjukov si připisuje další důležitý zákrok.

43:27
    Chomickij střílel od modré čáry po přihrávce Daugavinse, jeho střela byla ale opět sražena obranou Astany.

43:50
    Astana se až příliš lehce dostává do útočného pásma. Stačí jim vždy pouze nahodit kotouč do třetiny a hráči Barysu tam jsou dříve než hráči Torpeda, kteří jakoby nevěděli co hrát.

45:05
    Až nyní se i hráči Torpeda na chvíli usadili v útočném pásmu.

45:32
    Poliščukova sražená střela končí v rohu kluziště.

46:27
    Opět se hraje dlouho bez přerušení, hra se přelévá ze strany na stranu.

47:00
    Laco vyráží St.Pierrovu střelu.

47:21
    Krasnoslobodcev se snažil dostat individuálně do zakončení, to se mu ale nepodařilo a puk získávají domácí hráči.

48:26
    Daugavinsova střela prověřila Laca.

48:38
    Šance pro Astanu. Dvě minuty za podražení dostává Linus Videll.

49:11
    Novgorod se osvobozuje výhozem puku přes celé hřiště.