New Jersey – Winnipeg 1:3 (kon.) | Columbus – NY Rangers 2:4 (kon.) | NY Islanders – Chicago 2:3 (po pr.)
Detroit – Toronto 4:0 (kon.) | Los Angeles – Arizona 1:4 (kon.) | Buffalo – Tampa 1:4 (kon.)
Buffalo Sabres
1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Tampa Bay Lightning
Sobota 10.10.2015, 19:00 • First Niagara Center, Buffalo • NHL

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne. (21:42:44)

3. Ben Bishop (TBL) 96.0% úspěšnost zákroku

Máme dobojováno. V poslední třetině přidala Tampa ještě dva góly a pojistila si vítězství 1:4 na ledě Buffala. Nejprve mířil přesně Steven Stamkos, ke kterému se kotouč dostal s pořádnou porcí štěstí. Následně tečoval J.T. Brown střelu Garrisona, domácí už odpověď nenašli. Body tak putují s Tampou zpět na Floridu.

59:18
    Ondřej Palát střílel přímo z mezikruží a pokoušel se vstřelit další gól. Chad Johnson na jeho projektil krásně viděl, tudíž jej s přehledem zneškodnil lapačkou.

58:45
    Ke konci zápasu jsou u kotouče spíše hosté. Ti se snaží si pohlídat výsledek a do útoku se moc neženou.

57:47
    Na střely je třetí třetina vyrovnaná: 7-7. Na góly už moc ne. Domácí se to snaží napravit, jenže Ben Bishop se rozhodl, že další gól dnes už prostě nepustí.

57:01
    Nyní zkoušel pálit Colaiacovo. Od betonu Bishopa se kotouč odrazil do ochranné sítě a nás čeká vhazování před gólmanem Tampy Bay.

56:13
    Nicolas Deslauriers se pokoušel snížit a přidat svou druhou branku v tomto utkání, Ben Bishop ho ale nenechal.

55:44
    Oba celky se aktuálně dost střídají u kotouče, gólmani zatím jen přihlíží.

55:09
    Domácí zkoušeli se dostat před klec Bishopa. Tentokrát je zarazil odpískaný ofsajd.

54:33
    Buffalo by muselo přidat na tempu, aby poslalo zápas ještě do prodloužení. U kotouče je aktuálně hostující celek, který stejně nikam nespěchá.

53:46
    Buffalo se ale i tak snaží a dere se do pásma soupeře. Ovšem už působí hodně odevzdaným dojmem.
    J.T. BROWN - 1:4

52:41
    Tampa právě vstřelila branku!
    Tak toto už bude Buffalo dohánět těžko. Na modré čáře se dostal k puku Jason Garrison, který vyslal pořádnou dělovku. Tu ještě stihl tečovat J.T. BROWN a ten vymetl veškeré pavučiny v protějším horním rohu Johnsonovi klece. Asistence: Jason Garrison, Braydon Coburn.

51:43
    Buffalo má kotouč na holi a je v pásmu Tampy, jenže ztrácí na nepřesné koncovce. Ben Bishop se momentálně v kleci Tampy Bay relativně nudí.

50:31
    U kotouče jsou sice Šavle, jenže působí jakýmsi zaskočeným dojmem. Dokáží ještě otočit skóre?

Karel Janeba

Branky a nahrávky: 34. Deslauriers (Reinhart, Gorges) – 29. Condra (Hedman, Filpulla), 40. Kučerov (Johnson, Stralman), 49. Stamkos (Callahan), 53. Brown (Garrison, Coburn)

Buffalo Sabres: Johnson (Lieuwen) – Gorges, Pysyk, Colaiacovo, Ristolainen, Weber, Franson – Girgensons, O'Reilly, Ennis – Kane, Eichel, McGinn – Moulson, Larsson, Foligno – Deslauriers, Legwand, Reinhart
    Tampa Bay Lightning: Bishop (Poulin) – Hedman, Stralman, Carle, Garrison, Coburn, Šustr – Drouin, Stamkos, Callahan – Palát, Johnson, Kučerov – Killorn, Filppula, Condra – Boyle, Namestnikov, Brown

Diváci: 17 739