Toronto – Washington 2:4 (kon.) | Montreal – New Jersey 2:3 (po pr.) | Tampa – NY Islanders 2:3 (kon.)
Pittsburgh – Edmonton 2:3 (0:2 po s.n.) | St. Louis – Columbus 3:1 (kon.) | Minnesota – Dallas 3:4 (po pr.)
Nashville – Buffalo 1:4 (kon.) | Colorado – Winnipeg 5:3 (kon.) | Arizona – Ottawa 4:3 (kon.)
San Jose – Calgary 5:2 (kon.) | Los Angeles – Chicago 3:2 (po pr.) | Detroit – Florida 1:2 (po pr.)
Minnesota Wild
3:4 (2:0, 1:0, 0:3 - 0:1)
Dallas Stars
Neděle 29.11.2015, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Z mé strany je to vše. Přeji Vám pěknou neděli! (05:02:01)

Dnešní utkání sledovalo v Xcel Energy Center 19 024 diváků!

Československá stopa v utkání:
    Aleš Hemský (DAL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 10:14

1. Tyler Seguin (DAL) 1+1
    2. Cody Eakin (DAL) 0+2
    3. Darcy Kuemper (MIN) 63:57 minut, 40 zákroků, 4 góly, 90,9%

Je dobojováno! Minnesota takřka padesát minut držela otěže zápasu ve svých rukou. V první třetině ji do vedení poslal Vanek, na jehož trefu navázal Coyle. Ve druhé periodě náskok domácích ještě zvýšil Pominville. Třetí třetina však patřila Dallasu! Nejprve se prosadil Goligoski, na rozdíl jediné branky snížil v oslabení Jamie Benn a pět minut před koncem vyrovnal Klingberg. V prodloužení si hosté vypracovali několik šancí a jednu z nich dokázal využít Seguin. Fanoušci Minnesoty tedy smutní, zatímco příznivci Dallasu se mohou radovat.

63:57 Tyler SEGUIN - 3:4

63:57
    Dallas právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Dallas se sice v prodloužení bránil, ale vytvořil si několik šancí! Jamie Benn objel branku Minnesoty, ale nakonec nedokázal kotouč dostat za brankovou čáru. Puk se dostal k TYLERU SEGUINOVI, který s nabídnutou šancí nepohrdl a střelou pod břevno dokonal obrat Dallasu! Asistence: Jamie Benn, John Klingberg.

63:32
    Parisi se Suterem už dostali kotouč do středního pásma. Minnesota však nevyklidila pozice – ofsajd.

62:54
    Do obrovské šance se dostal Sharp, ale svůj únik zakončil jen bekhendovou střelou do tyče!

62:13
    Brodin si nabruslil do střelecké pozice. Jeho ránu zablokoval obětavým zákrokem obránce.

61:30
    Hosté ujeli do přečíslení dva na jednoho! Jamie Benn vzal zakončení na sebe, ale Kuempera neprostřelil!

61:04
    Suter pálil z mezikruží, ale i jeho střela byla rovněž nepřesná.

60:32
    Parise si nabruslil okolo mantinelu před brankou, ale jeho střela zápěstím minula Niemiho svatyni.

60:05
    Úvodní buly vyhrál Koivu a Minnesota může zahájit útok.

60:01

Třetí třetinu jednoznačně opanoval Dallas. Nejprve snížil Goligoski, poté ve vlastním oslabení přidal další branku Jamie Benn a o vyrovnání stavu se postaral Klingberg! Po šedesáti minutách je stav nerozhodný, a proto uvidíme prodloužení 3 na 3!

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:30
    Dallas je nastěhovaný před brankou Minnesoty, ale nikdo z hostujících hráčů zatím nevystřelil.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

58:29
    Brodin se natlačil před Niemiho. Jeho zakončení bekhendem hostující brankář vyškrábl nad branku.

57:40
    Minnesota odevzdala kotouč hostům a domácí hokejisté odjeli střídat. Ani jeden tým se teď nikam nežene.

57:14
    Minnesota nyní zkonsolidovala zbylé síly a zatlačila Dallas před Niemiho branku. Hosté se ubránili jen díky zakázanému uvolnění.

56:35
    V dobré šanci se ocitl Thomas Vanek. Niemi si s jeho zakončením nadvakrát poradil.

55:59
    Naprosto stejným prohřeškem proti pravidlům se nyní provinili i hosté. Vhazovat se bude před Niemim.

55:16
    Domácí potvrzují svůj zmar dalším zakázaným uvolněním. Podaří se Dallasu vstřelit branku, který by znamenala vítězství?

55:09
    Goligoski mířil do otevřené obrany, ale jeden z jeho spoluhráčů byl příliš netrpělivý a přejel přes modrou čáru – ofsajd.

54:34
    Oddechový čas pro domácí.
    54:34 John KLINGBERG - 3:3

54:34
    Je vyrovnáno! Dallas využívá svůj ohromný tlak ve třetí třetině. JOHN KLINGBERG vzal celou akci na sebe, natáhl si kotouč do mezikruží a střelou zápěstím propálil Kuempera! Asistence: Cody Eakin, Tyler Seguin.

54:08
    Suter mohl postupovat do útočné třetiny, ale tahal nohy za sebou, a proto raději nahodil kotouč a odjel střídat.

53:34
    Spurgeon hledal dlouhou přihrávkou rozjetého Spezzu. Ten byl dobře bráněn a domácí obránce jej ke kotouči nepustil.

53:08
    Roussel objel branku, otočil se okolo obránce, ale svou ránu poslal jen do bruslí clonícího spoluhráče.

52:08
    Na druhé straně vytáhl skvělý zákrok Niemi! Koivu jen kroutí hlavou nad tím, co nedal.

51:54
    Před brankou Minnesoty byl teď velký zmatek. Seguin našel spoluhráče, ale ten v tísni netrefil branku.

51:03
    Jordie Benn znovu nebezpečně pálil do takřka prázdné branky, ale jeho rána zápěstím o několik centimetrů minula horní tyč!

50:33

50:15
    Přesilovka se Minnesotě vůbec nedaří, hosté se znovu bez problémů osvobozují.
    49:43 Jamie BENN - 3:2

49:43
    Neskutečné! Hosté se zmocnili kotouče ve vlastním oslabení a dokonce vyrazili do protiútoku. JAMIE BENN vzal zakončení na sebe a střelou zápěstím do horního rohu nedal Kuemperovi šanci. Asistence: Cody Eakin

49:12
    Minnesota překombinovala celou situaci, Granlund přišel o kotouč a Dallas vyhodil kotouč přes všechny čáry.

48:33
    Dvě minuty za krosček dostává Oduya. Domácí mají dobrou příležitost na zvýšení náskoku.

48:33
    Hemský vyhodil jen na Granlunda, jehož dělovku vyrazil Niemi jen před sebe, kde byl Parise, ale brankář Dallasu se v brankovišti natáhl a zamezil domácímu hráči ve skórování.

48:15
    Minnesota se hnala do přečíslení. Porter vzal zakončení na sebe a pořádně protáhl Niemiho.

47:52
    Niemi si poradil s nahozením ze středního pásma a ještě rozehrál na svého spoluhráče.

47:28
    Tempo hry poněkud opadlo. Oba celky dlouho vyčkávají s rozehrávkou a přihrávky jsou hodně nepřesné.

46:55
    Kotouč teď lítal v obranné třetině Dallasu. Niemi nemusel zasahovat, ale hosté vyhodili jen na zakázané uvolnění.

46:16
    Parisi nezpracoval v jízdě kotouč a hosté mohou založit další útok. Trenérovi Minnesoty se poslední minuty vůbec nelíbí.

45:55
    Minnesota je rázem pod velkým tlakem a brání se jen za cenu zakázaného uvolnění.

45:25
    Jamie Benn je při chuti. Nejproduktivnější hráč Dallasu vypálil z mezikruží, ale před střelou si nestačil seřídit mířidla.
    44:57 Alex GOLIGOSKI - 3:1

44:57
    Kuemper dnes čisté konto neudrží! Jordie Benn vypálil zápěstím z mezikruží a jeho ránu ještě před brankou Minnesoty stačil za Kuemperovy záda tečovat ALEX GOLIGOSKI! Asistence: Jordie Benn, Valeri Ničuškin.

44:40

44:01
    Hemský ztratil kotouč a Spurgeon vyváží puk až do obranné třetiny Dallasu. Přesilovkový čas se krátí.

43:29
    Hosté jsou v přesilovce hodně aktivní. Seguinovu střelu příklepem Kuemper za svá záda nepustil.

43:00
    Z mezikruží pálil bez přípravy Sharp. Kuemper jeho ránu srazil do rohu a poradil si i s následným pokusem Spezzy.

42:40
    Dallas si zahraje přesilovou hru! Dvě minuty za krosček dostává Ryan Suter.

42:06
    Pominville nabíjel na modrou Suterovi, ten si však nepohlídal zpracování a kotouč mu přeskočil do středního pásma.

41:24
    Ničuškin se z ničeho nic zjevil za obranou Minnesoty a tvrdou ránou příklepem trefil tyčku!

41:03
    Oduya dojel odražený kotouč, ale nepohlídal si rozehrávku. Naštěstí pro něj se Minnesota o dobrou možnost připravila ofsajdem.

40:33
    Minnesota vstoupila do třetí třetiny aktivně. Koivu aktivním pohybem trápil obránce Dallasu.

40:06
    Úvodní buly třetí třetiny opanoval Granlund. Niederreiter okamžitě nahodil kotouč na Niemiho.

40:01

Siréna oznamuje konec druhé dvacetiminutovky. Dallas v ní byl sice střelecky mnohem aktivnější, ale brankář Kuemper zatím kazí hostům radost. Naopak domácí jsou dnes hodně produktivní a hned v úvodu třetiny přidali zásluhou Pominvilla, který konečně využil obrovskou šanci třetí branku. Do šaten se proto odchází za stavu 3:0!

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:34
    Zucker ještě zkusil prověřit Niemiho pozornost střelou od mantinelu. Brankář Dallasu vyrazil kotouč do rohu kluziště.

38:42
    Fontaine si prodloužil pobyt na ledě, ale raději jen nahodil kotouč na Niemiho a odjíždí na střídačku.

38:10
    Fontaine tvrdě vypálil od modré, jeho ránu ještě někdo tečoval a Niemi nějakou dobu nevěděl, kde je kotouč.

37:50
    Ničuškin hledal spoluhráče před brankou. Kuemperovi tentokrát pomohl shluk těl před pravou tyčí jeho branky.

37:18
    Koivu se z první opřel do přihrávky Spurgeona. Niemi kotouč neměl zcela pod kontrolou, ale dotírající Niederreiter jej nedokázal uklidit do sítě.

36:43
    Zpětnou přihrávku dostal Klingberg, který si potáhl kotouč do středu hřiště a vyslal střelu zápěstím. Kotouč končí mezi betony Kuempera.

36:07
    Hosté pokazili rozehrávku, Pomenville hledal dlouhou přihrávkou Pariseho, ale Klingberg své zaváhání na poslední chvíli napravil.

35:22
    Odražený kotouč se dostal k Ničuškinovi, který pálil do takřka odkryté branky, ale Kuemper se znovu dokázal zázračně přesunout!

35:09
    Spezza si skvěle nabruslil před branku, kde také dostal přihrávku, ale v tísni nedokázal zakončit.

34:20
    Ani střela zápěstím ihned po vhazování, kterou vyslal Goligoski nebyla pro Kuempera neřešitelnou.

34:16
    Dallas přidává další a další střelecký pokus. Ani Bennova střela z mezikruží však za Kuemperova záda neprošla.

33:54
    Hemský zavezl kotouč do útočného pásma, přes dobře stojícího obránce však vypálit nedokázal.

33:31
    Suter vyslal příliš dlouhou přihrávku, která prošla přes všechny čáry – zakázané uvolnění.

32:57
    Wild se vydali do rychlého protiútoku. Situaci tři na dva zazdil Koivu, který nebyl schopný přesně přihrát.

32:48
    Spezza objel s kotoučem celé útočné pásmo a nakonec vypálil příklepem. Kuemper dalším dobrým zákrokem drží čisté konto.

32:18
    Seguin se snažil ošálit Sutera. Zkušený zadák Minnesoty se však oklamat nenechal.

31:48
    Spurgeon udržel útočnou třetinu a zkusil vystřelit z velké dálky. Niemi jeho ránu jen kontroloval pohledem.

31:13
    Niederreiter se Zuckerem se po vyhraném vhazování vydali do útoku. Akci Minnesoty zastavuje ofsajd druhého jmenovaného.

31:06
    Po vhazování se do kotouče tvrdě opřel Goligoski. Jeho střela byla sražena do ochranné sítě.

30:49
    Hemský hledal před brankou najíždějícího Klingberga. Nejproduktivnější obránce Dallasu však Kuempera nepřekonal.

30:07
    Od modré čáry vypálil hned po vhazování Brodin. Niemi jeho ránu vyrazil jen před sebe, odkud kotouč odpálili obránci Dallasu.

30:03
    Obrovská šance Wild! Pominville mířil bekhendem do protipohybu Niemiho, ale brankář Dallasu zázračně vystrčil beton a vyrazil kotouč!

29:46
    Naopak domácí střílejí ze všech pozic. Niemi nyní dostal od Vaneka kotoučem do masky.

29:30
    Poslední minutky patří Dallasu. Ten je aktivnější, ale hosté si jen přehazují kotouč ze strany na stranu.

28:40
    Spezza hledal spoluhráče na modré čáře, ale velmi nepřesnou přihrávkou vytáhl hru až do středního pásma.

28:18
    Domácí hokejisté odjíždějí střídat, hosté mohou založit nový útok.

27:26
    Zucker s Niederreiterem mířili do přečíslení dvou proti jednomu. Druhý jmenovaný však nedostal dobrou přihrávku a z těžké pozice Niemiho neohrozil.

27:14
    Po hře vysokou holí se bude vhazovat ve středním pásmu.

26:52
    Kuemper se stačil natáhnout a parádním zákrokem zlikvidoval obrovskou šanci Antoina Roussela! Útočník Dallasu nevěří tomu, co Kuemper právě zneškodnil.

26:27
    Dumba mohl pálit z první, ale raději si kotouč zpracoval a vyzkoušel Niemiho pozornost střelou zápěstím.

25:53
    Spezza byl příliš netrpělivý a přejel přes modrou čáru ještě dřív než kotouč – ofsajd.

25:15
    Parisi se krásně zbavil obránce, ale na další postup už neměl dostatečnou rychlost a připravil se o nadějnou šanci.

25:02
    Snad poprvé v druhé třetině donutili hosté Kuempera k zákroku. Brankář Minnesoty utěsnil prostor u své levé tyče.

24:43
    Dallas se vůbec nedostává ke kotouči, hosté jen vyhazují na obránce Wild, kteří okamžitě rozehrávají.

24:15
    Niederreiter zavezl kotouč za branku, přihrál jej na modrou, ale Koivu nevypálil vůbec přesně.

23:27
    Roussel zkusil napodobit husarský kousek Pominvilla, ale nakonec vyhnal spoluhráče nepřesnou přihrávkou mimo třetinu.

23:17

22:43
    Dallas vyhrál vhazování a hosté drží kotouč na svých hokejkách. Tato přesilovka se Wild vůbec nedaří.

22:09
    Vanek si vyměnil kotouč s jedním ze spoluhráčů, kterým byl nakonec Koivu. Niemi podržel svůj tým jistým zákrokem.

21:46
    Koivu sice srdnatě bojoval, ale o kotouč přišel. Hosté vyhazují kotouč přes všechny čáry.

21:17
    První přesilovku si zahraje i Minnesota. Dvě minuty za držení dostává Roussel.
    21:11 POMINVILLE - 3:0

21:11
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Ihned po skončení přesilové hry se JASON POMINVILLE zapojil do útočné akce svého týmu a z vrcholu kruhu tvrdou ránou propálil Niemiho! Asistence: Mikael Granlund.

21:05

20:55
    Domácí se dostali ke kotouči a vyhazují jej až k Niemimu.

20:22
    Seguin chtěl vyzkoušet Kuemperovu pozornost střelou zápěstím. Kotouč však až k brankáři Minnesoty nedoletěl.

20:03
    Dallas byl úspěšnější na vhazování a okamžitě se snaží zavést kotouč do útočné třetiny.

20:01

Je za námi první třetina dnešního utkání. V první dvacetiminutovce se hrál hodně svižný hokej, který přinesl dvě branky na domácí straně. Do vedení poslal Minnesotu skvěle hrající Vanek, který parádní přihrávkou daroval druhou branku Coylovi. Dallas se v útočné fázi zatím hodně trápí.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:48
    Koivu se snažil nadvakrát vyhodit kotouč, ale hosté vždy udrželi pásmo. Nakonec se ke kotouči dostal Olofsson a vyhodil jej přes všechny čáry.

19:24
    Přihrávku do prostoru mezikruží obdržel Spezza, který neváhal a ihned vypálil. Kuemper jeho ránu viděl a má kotouč ve své výstroji.

19:05
    Dallas si zahraje první přesilovku! Dvě minuty za sekání dostává Jason Pominville.

19:05
    Další útok Dallasu zastavuje ofsajd. Spezza byl příliš netrpělivý.

18:33
    Před branku se tělem tlačil Eaves, ale v rozhodující moment mu podjela brusle a Eaves se poroučel k ledu.

18:04
    Suter nyní pomohl svému týmu zákrokem za brankou, kde obral o kotouč rozjetého Goligoskiho.

17:27
    Suter si v obranné třetině zadělal na problémy, ale ve spolupráci s Dumbou je zažehnal.

16:10
    Skvělý zákrok Niemiho! Zucker dostal skvělou přihrávku před branku, ale brankář Dallasu sebou házel z jedné strany na druhou a nakonec puk chytil!

15:34
    Fontaine se v mezikruží vrhl do slalomu mezi dvěma obránci. Na druhém však ztroskotal.

15:06
    Dallas se zatím trápí při rozehrávce. Pokus o přihrávku o mantinel končí zakázaným uvolněním.

14:24
    Domácím se nepovedla rozehrávka, puk přistál na holi Spezzy, jenže ten z mezikruží minul branku.

14:11
    Suter pálil v jízdě z ostrého úhlu. Jeho rána nadělala Niemimu velké problémy, nakonec však brankář Dallasu vystrčil lapačku pod břevno.
    13:27 COYLE - 2:0

13:27
    Nádherná akce Minnesoty! Domácí získali kotouč na modré čáře a okamžitě vyrazili do přečíslení. Thomas Vanek parádně předložil kotouč na CHARLIEHO COYLA, který už měl snadnou práci. Asistence: Thomas Vanek, Justin Fontaine.

13:10
    Na druhé straně zatlačili domácí Dallas. Celou akci zakončoval bombou Dumba. Niemi si připsal úspěšný zásah.

12:36
    Dallas uzavřel Wild do obranného pásma. Gogigoski pálil od modré, avšak netrefil místa mezi třemi tyčemi.

11:19
    Eaves si počkal na Niederreitera předvedl parádní hit, za který mu zatleskala celá aréna.

11:01
    Aktivní Brodin zkusil vypálit z mezikruží. Jeho střela bylo hodně nepřesná.

10:15
    Znovu se v dobré šanci ocitl Pominville. Tentokrát mu kotouč přenechal Granlund, Pominville se s ním natlačil před Niemiho, ale v nestabilní pozici už nedokázal zakončit.

09:42
    Minnesota pořádně sevřela svého soupeře a Stars se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

09:16
    Koivu propasíroval kotouč před branku, kde stál Suter, ale v dobré pozici vůbec netrefil kotouč.

08:33
    Thomas Vanek je povzbuzený vstřelenou brankou. Jeho střelu z ostrého úhlu Niemi vyrazil.

07:43
    Pominville měl další obrovskou příležitost. Niemi si dnes dobře postavil svou branku. Zazvonila tyč!

07:16
    Parise se hnal do otevřené obrany, ale místo přihrávky na Granlunda raději postupoval sám a o puk přišel.

07:06
    Dallas se tlačí před branku Minnesoty. Brodin se štěstím přiťukl kotouč před svého brankáře, který jej raději ukryl.

06:40
    A brankář Minnesoty si poradil i se střelou zápěstím, kterou vyslal Roussel.

06:31
    Dallas se snažil o rychlou odpověď. Klingberg pálil z mezikruží, jenže Kuemper měl odkrytý výhled a puk s jistotou ukryl v rukavici.
    05:52 VANEK - 1:0

05:52
    Domácí se ujímají vedení! K mantinelu dostal přihrávku osamocený THOMAS VANEK a rychlou střelou vymetl šibenici Niemiho branky! Asistence: Jonas Brodin, Charlie Coyle.

05:33
    Hemský je v první třetině hodně aktivní. Nyní však nenapadal dostatečně aktivně.

04:52
    V obrovské šanci se ocitl Pominville, ale po krásné přihrávce od Sutera nezasunul kotouč za Niemiho záda!

04:32
    Suter nahazoval kotouč od modré čáry. Niemi však nemusel zasahovat. Pomohli mu obránci.

04:13
    Po souboji Spezzy s Pominvillem u červené čáry vypadl kotouč na trestnou lavici. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

03:53
    Z velké vzdálenosti vypálil Chris Porter. Jeho dělovka byla hodně nepřesná a jen zaduněla o zadní mantinel.

03:37
    Eakin sice vyhrál vhazování, ale hosté se neudrželi v útočné třetině. Domácí však odjíždějí střídat.

03:09
    Z mezikruží vyslal prudkou střelu Koivu. Niemi byl pozorný a kotouč bez problémů vyrazil.

02:54
    Hemský si prodloužil pobyt na ledě. Tentokrát jeho postup s kotoučem zastavuje ofsajd.

02:22
    Aleš Hemský zavezl kotouč za branku Niemiho. V útočném pásmu se však nesetkal s podporou spoluhráčů a o puk přišel.

02:01
    Spurgeon nahazoval kotouč před branku, kde však nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

01:28
    Na druhé straně se musel činit Niemi. I brankář Dallasu si s nahozeným kotoučem poradil.

01:04
    Kuemper si připsal první zákrok utkání, když bez větších obtíží zlikvidoval nahození od modré.

00:36
    Po nepřesné rozehrávce Dallasu se ke kotouči dostává Olofsson, který jej zaváží do útočného pásma.

00:02
    Úvodní vhazování opanovali domácí, čímž poněkud zmátli Kuempera, který musel přiložit beton k ledu.

00:01

Jak už je u NHL tradicí, začne zápas s několikaminutovým zpožděním.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Minnesota Wild: Kuemper (Dubnyk) – Spurgeon, Suter, Dumba, Brodin, Olofsson, Prosser – Coyle, Granlund, Parise – Niederreiter, Koivu, Zucker – Pominville, Haula, Vanek – Fontaine, Carter, Porter

Dallas Stars: Niemi (Campbell) – Klingberg, Goligoski, Demers, Oduya, Benn, Nemeth – Sharp, Seguin, Benn – Eaves, Spezza, Janmark – Ničuškin, Eakin, Roussel – Hemský, Fiddler, Sceviour

Rozhodčí: Peel, Sti. Pierre – McElman, Wheler.

Vzájemná utkání

V letošním ročníku NHL se oba soupeři už jednou střetli. V polovině listopadu zvítězil Dallas na svém ledě 3:2 v prodloužení. Vítěznou branku vsítil John Klingberg.
    Minnesota představila dresy pro venkovní utkání Stadium Series!

Jak se vám líbí dresy Minnesota Wild a Colorado Avalanche? :-)

Posted by NHL.cz on 25. listopad 2015

Minnesota zatím drží sedmou příčku Západní konference a dává najevo, že letos bude srdnatě bojovat o postup do play-off. Wild mají tento týden na programu sérii domácích utkání. Nejprve si poradili s Nashvillem, poté podlehli Vancouveru a v posledním střetnutí nestačili na Winnipeg. Doma je Minnesota hodně silná, v Xcel Energy Center prohrála jen tři utkání z jedenácti.

Thomas Vanek 21 zápasů, 17 bodů (9+8)

Dallas zažívá famózní sezónu. Tým kolem Tylera Seguina získal v třiadvaceti zápasech třicet šest bodů a vévodí pořadí Západní konference. Dallas navíc hraje parádní ofenzivní hokej, vždyť vstřelil již osmdesát jedna branek! Posledních pět utkání na ledě soupeřů Dallas s přehledem dotáhl do vítězného konce.Mírnou komplikací pro Dallas může být zranění brankáře Kari Lehtotena, kterého v minulém utkání zastoupil Antti Niemi. V noci z pátku na sobotu se Dallas představil před vlastními fanoušky s Vancouverem a nakonec zvítězil až 3:2 po nájezdech. Vítězný nájezd proměnil Tyler Seguin.

Dallas – Vancouver 3:2 po nájezdech
    Dallas – Ottawa 4:7
    Dallas – Buffalo 3:0

Jamie Benn 23 zápasů, 33 bodů (17+16)
    Tyler Seguin 23 zápasů, 32 bodů (12+20)
    John Klingberg 23 zápasů, 25 bodů (4+21)

Dobré ráno u nejlepšího světového hokeje. Kanadskoamerická NHL má dnes v noci na programu další várku zápasů. Společně se dnes podíváme na zápas týmů Západní konference. Vedoucí Dallas Stars zajíždí na led Minnesota Wild. Úvodní vhazování je naplánováno na druhou hodinu ranní.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 6. Vanek (Brodin, Coyle), 14. Coyle (Vanek, Fontaine), 22. Pominville – 45. Goligoski (Jordie Benn, Ničuškin), 50. Jamie Benn (Eakin), 55. Klingberg (Eakin, Seguin), 64. Seguin (Jamie Benn, Klingberg)

Dallas Stars: Niemi (Campbell) – Klingberg, Goligoski, Demers, Oduya, Jordie Benn, Nemeth – Sharp, Seguin, Jamie Benn – Eaves, Spezza, Janmark – Ničuškin, Eakin, Roussel – Hemský, Fiddler, Sceviour

Rozhodčí: Peel, Sti. Pierre – McElman, Wheler

Diváci: 19 024