Mor. Budějovice – Frýdek-M. 6:4 (kon.) | Nový Jičín – Opava 5:0 (kon.) | Technika Brno – Břeclav 1:2 (0:1 po s.n.)
SK Karviná – Kopřivnice 2:5 (kon.) | Pelhřimov – Řisuty 9:6 (kon.) | Klášterec nO – Písek 5:2 (kon.)
Jablonec n/N – Jindř. Hradec 7:1 (kon.) | Sokolov – Klatovy 6:1 (kon.) | Žďár n/S – Trutnov 3:2 (kon.)
Vrchlabí – Bílina 2:1 (2:1 po s.n.) | Kobra – Děčín 5:1 (kon.) | Tábor – Nymburk 2:0 (kon.)
Kolín – Havlíčkův Brod 3:2 (kon.)
po s.n. (0:1)
HC Technika Brno
1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
HC Lvi Fosfa Břeclav
Středa 02.12.2015, 18:00 • Sportcentrum Lužánky • 2. liga skupina Východ • 30. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý večer z jihomoravské metropole, kde se dnes v rámci předehrávky třicátého kola třetí nejvyšší české soutěže představí dva tradiční rivalové. Síly dnes změří domácí HC Technika Brno s hostujícími Lvy z Břeclavi.

HC LVI Břeclav

Tým ze samého jihu Moravy se potýká s výsledkovou krizí. Žlutomodří hokejisté již šest utkání v řadě odcházeli z ledu poraženi. I to je důvodem nelichotivého postavení v tabulce. Břeclavští změřili své síly s Vysokoškoláky v této sezóně již dvakrát a vždy se radovali hokejisté z města pod Špilberkem. Nejprve podlehli žlutomodří svému soupeři v Brně 3:4, v polovině listopadu pak ve svém domácím svatostánku brali pouze bod po prohře 2:3sn.

Poslední odehraná utkání

Kopřivnice – Břeclav 3:1
    Frýdek-Místek – Břeclav 7:2
    Břeclav – Poruba 2:5
    Karviná – Břeclav 4:3p
    Břeclav – Technika 2:3p

Svěřence hlavního trenéra Romana Kaňkovského může naopak těšit zlepšená forma v posledních utkáních. Po menší krizi a dlouhém časovém úseku bez tříbodové radosti se opět černočervení hokejisté naučili sbírat plný počet bodů. Proti Břeclavským hokejistům si navíc mohou domácí připsat již pátou výhru v řadě a prodloužit tak sérii, kterou načali v polovině listopadu právě na ledě svého dnešního soupeře.

Technika Brno – Opava 4:3p
    Moravské Budějovice – Technika Brno 2:3
    Technika Brno – Valašské Meziříčí 1:0
    Břeclav – Technika Brno 2:3p
    Technika Brno – Kopřivnice 4:5p

HC Technika Brno: Jekel (Šalena) – Habrovec (C), Koukal, Zbořil, Šidák, Strýček, Navrátil, Sedlák, Vrba – Jurča, Boček, Čtvrtníček, P. Brzobohatý, M. Brzobohatý, Kadlec, Látal, Bustin.

HC LVI Břeclav: Šurý (Bača) – Směřička, Miklík, Běhal, Vlček – Průdek, Ivan (C), Smetana, Červenka, Vachutka, Flora, Uhlík, Zháňal, Nováček.

Rozhodčí: Kika – Kříž, Čuňočka.

00:01

00:08
    Do první šance se hned v úvodu dostal Habrovec! Sám před Šurým namířil kotouč přímo do hrudi břeclavského gólmana.

00:26
    Jekel si poprvé sáhl na puk hokejkou, když krotil nahození hostujícího celku.

01:03
    Nyní už gólman domácích přerušuje hru, když si lapačkou sebral kotouč ze vzduchu.

01:17
    Koukalovi se nepodařilo zabránit v útoku hostí, nic z toho však není.

02:10
    Vlček sebral domácím puk ve vlastním pásmu a založil akci, která končí další střelou na Jekelovu svatyni, ten raději přerušuje hru.

02:40
    Šurý si pohrál s útočníky vysokoškoláků, když dobrých pár sekund dribloval s kotoučem v rohu kluziště, nakonec poslal černý předmět ven z pásma.

03:40
    Sourozenci Brzobohatí to zkoušeli před Šurým kombinačně, finální přihrávka staršího bratra však byla nepřesná.

04:27
    Jurča se pokouší napadat za břeclavskou klecí. Neúspěšně.

04:40
    Jurča ve své klasické kličkované málem překonal Šurého, posléze se ještě k dorážce dostal Boček, hostující brankář ale drží svůj tým!

05:04
    Hosté jsou v posledních chvílích pod tlakem, i proto nyní raději vyhazují na zakázané uvolnění.

05:20
    Puk si nyní našel cestu někam mezi diváky a zároveň kousek od místního komentátorského stanoviště. Hra je přerušena.

05:40
    Nováček trefuje tyč domácí klece!

06:31
    Po skrumáži před domácí bránou se poprvé v utkání vylučuje. Jan Boček (TEC) podrazil protihráče a inkasuje za to dvě trestné minuty.

06:59
    Hokejisté v modrožluté kombinaci se snaží něco vymyslet v pásmu domácích, zatím však ani nevystřelili na Jekelovu klec.

07:35
    Technika se osvobozuje.

07:47
    Šurý se nebojí výjezdů za bránu a málem na to doplatil, Jurča ho ale o kotouč nakonec neobral.

08:31
    Domácí jsou již v plném počtu.

08:47
    Hostujících hokejistů bylo na ledě příliš mnoho a rozhodčí udělují další trest. Za příliš mnoho hráčů na ledě půjde odsedět dvě minuty Radoslav Smetana (BRE).

09:06
    Vysokoškoláci kombinují před Šurým, zatím bez gólového efektu.

09:25
    A hosté vyhazují.

10:00
    Pěkná kombinace po ose Jurča, Boček, Vrba brankou nekončí, poslednímu jmenovanému utekl kotouč z hole.

10:29
    Habrovcova jedovatá střela, Šurý perfektně zasáhl vyrážečkou, následně na druhé straně kluzišti trefuje Uhlík tyčku. Zajímavé momenty na obou stranách.

11:15
    Hosté se na ledě pohybují již v pěti bruslařích, Technika hraje po početní výhodě v pásmu soupeře.

12:07
    Břeclav právě vstřelila branku!
    Neuvěřitelné šance pálili hokejisté Břeclavi, na což se nemohl dívat ROMAN PRŮDEK a povedeným bekhendem posílá hosty do vedení. Asistence: David Vlček,

12:55
    Strýček poslal Šurému pozdrav od modré čáry, ten však gólovou radostí pro domácí nekončí.

13:40
    Hosté ujížděli do přečíslení dvou na jednoho, nedokázali ale ve výborné příležitosti poslat černý nesmysl podruhé za Jekelova záda.

14:03
    Sedlák sám před Šurým nedokázal prostřelit zatím výborně chytajícího muže v masce.

14:10
    Jestli dnes někdo za Lužánkami čekal škaredý hokej a žádné příležitosti, je nejspíše zklamaný. Na ledě se totiž nyní s šancemi doslova roztrhl pytel.

14:57
    Červenkova střela vypadla Jekelovi z lapačky, břeclavský útočník, ke štěstí domácích borců, nedokázal dojet volný kotouč včas.

15:42
    Jurčův pokus od modré čáry Šurý s jistotou kryje.

15:48
    Technika na chvíli zamkla soupeře v pásmu, Jurčova formace dělá hostujícím hráčům problémy.

16:30
    Šurý opět rozehrává zpoza vlastní brány, puku se ale v útočném pásmu opět zmocnily Sovy.

16:55
    Kadlec zpomalil hru na své obránce, dobře ho totiž napadal Uhlík.

17:25
    Před bránu si sjížděl jmenovec nejproduktivnějšího borce extraligy, tedy Červenka, ale nedokázal tečovat kotouč tak, aby propadl za Jekela.

17:56
    Uhlík dostává svůj tým do útočné třetiny, kde se následně snaží se svými parťáky něco vymyslet.

18:27
    Po sérii šancí se hra uklidnila, týmy jakoby se zalekly vysokého tempa.

18:40
    Jurča z pravého kruhu přestřelil. Na kotouč si nejspíše sáhl i Šurý, jelikož poté, co zamířil do ochranné sítě, se vhazuje po jeho levici.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:21
    Zháňalova jedovka od modré čáry vylekala Jekela, jeho vyrážečka byla však na místě.

19:48
    Kadlec se v závěru třetiny málem dostal do úniku, šikovný výjezd gólmana Šurého mu v tom však zabránil.

19:53
    A přece jen ještě jedna Jurčova šance, který promáchl kotouč na brankovišti.

20:00

Hosté po první dvacetiminutovce vedou ve městě pod Špilberkem o jednu branku zásluhou Romana Průdka. Celek ze samého jihu Moravy zatím drží ve hře především skvělé zákroky gólmana Šurého, který v úvodní pasáži značně potrápil brněnské střelce. Druhá třetina začne přibližně 18:44.

20:01

20:05
    Úvodní vhazování prostřední části vyhráli domácí a hned se vrhají do útoku.

20:19
    Po tvrdém střetu se z ledu těžce zvedá Miklík, po menší pauze však odjíždí na střídačku po svých a hra tak může pokračovat.

20:49
    Formace bratrů Brzobohatých se opět vytvořila dobré šance, Technika z toho však nevytěžila branku.

21:01
    Adam Šidák (TEC) si pomohl nedovoleným bráněním a putuje na dvě minuty na trestnou lavici.

21:28
    Vlčkova Pumelenice měla parametry na to, aby vymetla pavučinky v Jekelově brance, pohotová lapačka domácího muže v masce tomu ale zabránila.

21:49
    Kadlec šetří drahocenné vteřinky v útočném pásmu.

22:14
    Ten stejný hráč schytal ránu do kolena a snaží se odkulhat oslabení v obranné třetině.

22:42
    Šurý přerušuje hru a obranná čtveřice domácích střídá.

22:54
    Domácí jsou již v plném počtu a vyloučený Šidák se s Michalem Brzobohatým valil do přečíslení, druhý jmenovaný vzal celou situaci na sebe, kotouč však opět končí pouze ve výstroji Michala Šurého.

23:22
    Látal chtěl Šurého překvapit z ostrého úhlu, to se však jemu, ani dotírajícímu Kadlecovi, nepodařilo.

23:37
    Čtvrtníček v palebné pozici také nedostal černou pryž mezi tři tyče.

23:37
    Lvi byli delší dobu pod tlakem, téměř po minutě se podařilo dostat puk z pásma Vlčkovi a hosté dokonce zaútočili, sudí však museli jejich pokus přerušit z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti.

24:15
    Střela Nováčka pouze prověřila pozornost Jekela, který v posledních pasážích neměl příliš mnoho práce.

24:36
    Rodí se nám další přesilová hra, tentokrát pro domácí. Radoslav Smetana (BRE) inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění a Technika má tak možnost vyrovnat účet dnešního večera.

24:54
    Hosté se osvobozují, následný pokus o založení akce v podání Petra Jurči končí postavením mimo hru.

25:20
    Sedlák nastřelil pouze prvního stojícího obránce a Lvi se tak osvobozují.

26:05
    Habrovcův projektil Šurému vypadl, domácí ale nedokázali zamést puk do branky.

26:36
    Přesilová hra vysokoškoláků je u konce, hosté hrají v plném počtu.

26:53
    Hosté po delší době v pásmu, Jekel zatím nemusel zasahovat.

27:30
    Čtvrtníček se dostal k nebezpečné dorážce, ale ani on nebyl úspěšný.

28:05
    Do přečíslení se dostali Břeclavští a celou situaci na sebe vzal Průdek, nepodařilo se mu však navýšit vedení ve prospěch svého celku.

28:30
    Vhazování po levici gólmana Šurého.

28:55
    Technika opět v tlaku, pokusy domácích míří ale mimo tři tyče.

29:20
    Červenka sám před Jekelem nedokázal usměrnit černý nesmysl do sítě!

30:08
    Čtvrtníček vybojoval kotouč za bránou, kterou stráží Šurý, z následné akce ale domácí opět nedokázali uspět a hra se přesunula až před brankáře vysokoškoláků, který přerušuje hru.

31:22
    Šurý raději přerušil hru před dotírající první brněnskou formací.

31:48
    Červenka se opět dostával do zakončení, v rozhodující chvíli mu, naštěstí pro domácí, přeskočil kotouč čepel hole a nemohl tak zakončit.

32:25
    Jurča se Čtvrtníčkem bojují o kotouč v útočném pásmu a jakmile uspějí, okamžitě ho posílají směr hostující brána.

33:01
    Kadlecův tvrdý pokus srazil Běhal vysoko nad Šurého svatyni, vhazování v obranném pásmu modrožlutých hokejistů.

33:38
    Miklík neuspěl před Jekelem a vidíme další útočné snažení domácích, které zastavuje, jak jinak, než vynikající Šurý.

34:25
    Průdek dostal plno času na zakončení v bezprostřední blízkosti, nikdo totiž nevěděl, kde se nachází kotouč, nedokázal ale přehodit ležícího Jekela, následně se strhla před domácím gólmanem menší strkanice, bude vylučovat.

34:25
    Za hákování vyloučen Jan Boček (TEC). Hosté dostávají k dispozici přesilovou hru.

34:45
    Břeclavští hokejisté rozestavili přesilovkovou formaci.

35:30
    Kotouč z hole jednoho z břeclavských hráčů nyní proletěl těsně vedle tyčky domácí svatyně. Štěstí stálo při Jekelovi, to bez pochyby.

36:25
    Domácí jsou již v plném počtu, dobrou příležitost spálil Běhal, který si dobře vybruslil před Jekela. Jeho následnou střelu se snažil tečovat Smetana, také neúspěšně.

37:00
    Domácí se hnali do přečíslení, nedokázali ale zpracovat těžký kotouč na modré čáře.

37:19
    Fanoušci na halách za Lužánkami budou svědky vhazování ve středním pásmu. Kotouč skončil na střídačce domácích.

37:47
    Čtvrtníček bojuje a opět úspěšně, Technika po jeho dobré práci může vyslat další pokusy směr Šurého svatyně.

38:20
    Zakázané uvolnění břeclavských Lvů.

38:45
    Domácí musejí opět rozehrávat až od vlastní klece.

39:10
    Strýček si najel na levý kruh, kde ho nikdo nehlídal, jeho pokus zápěstím končí těsně vedle levé tyče hostující brány.

39:43
    Strýček se pokouší založit poslední akci druhé části.

40:00

Fanoušci domácích si opět nemohli ani jednou zakřičet gólovou radostí, stejně na tom však po druhé části je také celek z Břeclavi. Skóre po čtyřiceti minutách se nijak neliší od stavu, který svítil na světelné tabuli po první třetině. Hosté tak stále vedou v Brně 1:0. Uvidíme, zda se Technice podaří vyrovnat ve třetí části, která začíná přibližně v 19:33.

40:01

40:18
    Vachutka se dostal k první střele, Jekel připraven.

40:40
    První formace odcházejí na střídačky a dávají prostor svým dalším spoluhráčům.

41:15
    Mikuláš Zbořil (TEC) podrazil pronikajícího Červenku a inkasuje dvě trestní minuty. Přesilová hra pro hostující tým.

41:36
    Průdek hlídkoval před bránou, Brňané se nakonec osvobozují.

41:55
    Ten stejný útočník zavezl kotouč do pásma, kde se pokouší rozjet přesilovkovou akci.

42:31
    Bomba Běhala pouze rozezvučila tvrzené sklo za Jekelem.

43:15
    Sedlák chtěl vyhodit, otevřelo se před ním však tolik prostoru, že dojel až do útočného pásma, kde se málem dostal do zakončení. Domácí hrají v plném počtu a zároveň mají ponechanou výhodu.

43:38
    Za hákování je vyloučen Radek Zháňal (BRE).

43:43
    Lvi okamžitě vyhazují.

44:10
    Přihrávka na modré čáře se Technice stala osudnou, vyhnala ji totiž z pásma.

44:44
    Ivan zabránil domácím přejít do útoku.

45:10
    Technika je nyní v útočné třetině v přesilovkovém rozestavení.

45:38
    Zháňal je zpět na ledě, hosté v pěti.

46:04
    Kadlec upadl po souboji s Běhalem, vše proběhlo v rámci hokejových pravidel.

46:34
    Červenka si málem vybruslil až před Jekela, na poslední chvíli mu v šanci zabránil jeden z domácích obránců.

46:46
    Po úmyslném ofsajdu se vhazuje před Šurým.

47:07
    Průdkův rychlý výpad domácí včas zastavili a opět přesouvají hru před Šurého.

47:45
    Obrovský tlak vysokoškoláků nekončí gólem! Boček stál úplně sám před poloodkrytou klecí, stačilo pouze přehodit ležícího Šurého, to se ale forvardovi Techniky nepodařilo.

47:48
    Po střele ihned po buly přerušuje hru Šurý.

48:06
    Jekel sbírá kotouč ze vzduch a chtěl také okamžitě rozehrát, na poslední chvíli si svůj úmysl rozmyslel a raději opět skočil po kotouči.

48:26
    Marek Ivan objel bránu a pokusil se překvapit Jekela střelou z úhlu, hru však přerušuje hlavní sudí z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti.

49:10
    Boček z půlky hřiště prověřil pozornost Šurého, který zachytil puk do své lapačky a rozehrává rychle hru.

49:39
    Látal dojel kotouč rychleji než obrana Břeclavi, rozhodčí ruší signalizovaný icing.

50:32
    Červenka přestřelil Jekelovu klec zpoza modré čáry.

51:15
    Jurča poměrně nevybíravě srazil Smetanu u své obranné čáry, rozhodčí však nechává hru pokračovat.

51:45
    Čtvrtníček nahazuje opět ze středu hřiště, taktika Techniky se zdá být jasná, vše na Šurého. Taktika zatím vychází, gól však ne a ne přijít.

51:54
    Šurý přerušuje hru, vhazování po jeho pravici.

52:29
    Mikuláš Zbořil zastavil rodící se břeclavskou akci.

52:46
    Bočkův bekhend po nájezdu z pravé strany jen těsně minul Šurého svatyni.

53:12
    Posunutá brána hostujícího celku, hra je přerušena.

53:22
    Kadlec po buly minul bránu Šurého o pár centimetrů.

53:54
    Hostující fanoušci mohutně podporují své miláčky, kteří musí bojovat ve svém pásmu proti důrazným hráčům Techniky, zatím se jim to daří.

55:02
    Technika právě vstřelila branku!
    Jako bych to přivolal. JAN BOČEK se zmocnil kotouče, vybruslil si mezi kruhy a střelou na lapačku překonává gólmana Lvů. Na domácích je vidět velká úleva. Bez asistence.

55:43
    Technika se snaží přidat další branku. Domácí jsou opět nastěhovaní v útočném pásmu.

56:12
    Sedlákova střela byla sražena vysoko nad Šurého klec až do ochranné sítě. Vhazovat se bude po levé ruce břeclavského muže v masce.

56:35
    Zháňal si najížděl na dobrý pas Flory, domácí obrana však pokus hostujícího forvarda vystihla.

56:56
    Hra je přerušena, na ledě se totiž objevují předměty, které tam nemají co dělat.

57:29
    Červenkova dobrá rána jako by měla vzkázat Jekelovi, že ani hosté ještě nesložili útočné zbraně.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:32
    Po chybné přihrávce hostí se do přečíslení tři na jednoho řítili domácí, ani Jurča, ani Brzobohatý však nedokázali dostat kotouč za Šurého!

59:16
    Sedlák zachránil situaci, po které mohl ujíždět sám na Jekela Zháňal, důležitý zákrok domácího hráče.

59:51
    Posledních devět vteřin třetí třetiny, vhazovat se budu po levici Šurého.

59:56
    Ještě jedno vhazování v útočném pásmu Techniky.

60:00

Třetí třetina utkání mezi týmy HC Technika Brno a HC LVI Břeclav je minulostí. Domácí se, troufnu si říci, zaslouženě dočkali vyrovnání po individuální akci Jana Bočka. Za malou chvíli nám začne za Lužánkami prodloužení.

60:01

60:06
    Jurča se tlačí do pásma, defenzíva hostí je důsledná a nedovoluje šikovnému domácímu forvardovi dostat se do zakončení.

60:25
    Kotouč na střídačce domácích, vhazovat se tak bude opět ve středním pásmu.

60:43
    Strýčkova střela měla parametry gólového pokusu, chyběla jí však přesnost.

61:16
    Na kotouči jsou zatím stále domácí.

61:36
    Patrik Brzobohatý zkoušel tečovat Habrovcovu střelu, to se mu však nedaří. Po dalším pokusu z hole Sedláka už Šurý přerušuje hru.

61:54
    Po vhazování se ujali kotouče hosté, nemohou se však dostat dále než za půlící čáru.

62:19
    Prodloužení se nám přelévá do své druhé poloviny a více práce měl zatím Šurý.

62:54
    Technika opět nastěhována před gólmanem hostí.

63:08
    Zákrok si připisuje také Jekel, přízemní střelu z hole jednoho z hostujících hráčů vyrazil betonem a následně přerušuje hru.

63:08
    Přesilová hra pro Břeclav. Pavel Strýček (TEC) je vyloučen za sekání.

63:35
    Hosté se nepřesnou přihrávkou sami vyhnali z pásma.

64:00
    Ještě minuta zbývá do konce prodloužení.

64:18
    Tvrdou Běhalovu ránu Jekel vyráží a následně se Technika osvobozuje.

64:50
    Habrovec obětavě padá do střely.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Jelikož nám prodloužení nerozhodlo o vítězi dnešního utkání, uvidíme samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Michal Brzobohatý přestřeluje kličkou do forhendu.

1. série
    0:0
    Uhlíkovi sjel kotouč při kličce.

2. série
    0:0
    Jan Boček trefil připravenou lapačku Šurého.

2. série
    0:0
    Další střelec dnešního gólu, Průdek, trefil připravený Jekelův beton.

3. série
    0:0
    Petr Jurča si vybruslil hodně do boku a trefil pouze Šurého, rozhodnout může Ivan.

3. série
    0:1
    Marek Ivan rozhoduje povedenou bekhendovou kličkou dnešní utkání.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC LVI Břeclav.
    Rozhodující nájezd proměnil Marek Ivan.

Dnešní utkání v Brně je u konce. Radovat se mohou hosté z Břeclavi, kteří dokázali přetlačit svého soupeře v samostatných nájezdech. To je ode mne pro dnešek vše. Loučím se s vámi z hal za Lužánkami a přeji příjemný zbytek dnešního večera. Na počtenou. (20:42:02)

0:1   Ivan (BRE)

HC Lvi Fosfa Břeclav: Šurý (Bača) – Směřička, Miklík, Běhal, Vlček – Průdek, Ivan (C), Smetana, Červenka, Vachutka, Flora, Uhlík, Zháňal, Nováček.

Rozhodčí: Kika – Kříž, Čuňočka