New Jersey – Colorado 1:2 (kon.) | Montreal – Columbus 2:1 (kon.) | Ottawa – Philadelphia 2:4 (kon.)
Detroit – Buffalo 5:4 (1:0 po s.n.) | Nashville – Arizona 5:2 (kon.) | Chicago – Minnesota 1:2 (kon.)
St. Louis – Florida 1:3 (kon.) | Calgary – Dallas 4:3 (3:1 po s.n.) | Los Angeles – Vancouver 2:1 (po pr.)
San Jose – Pittsburgh 1:5 (kon.)
St. Louis Blues
1:3 (0:0, 1:3, 0:0)
Florida Panthers
Středa 02.12.2015, 02:10 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (04:44:09)

Florida Panthers: 23

A už se nic nestane, hosté vydřeli vítězství na ledě favorizovaného St. Louis. Hlavní rozdíl byl dnes v brankářích, kdy domácí Allen rozhodně svůj tým nepodržel. Naopak hostující Roberto Luongo i dnes podal fantastický výkon a výraznou měrou tak přispěl k nečekanému vítězství svého týmu.

59:16
    A Huberdau dostává dvouminutový trest.

59:16
    To je neskutečně, ani druhý gól Floridy neplatí, tentokrát Huberdau fauloval!

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:35
    Zajímavá situace, Gudbranson trefil odkrytou domácí branku, ale gól neplatí pro ofsajd!

58:04
    Branka St. Louis zůstává prázdná, domácí to zkoušejí v šesti!

57:49
    Oddechový čas pro domácí.

57:39
    Huberdau se dostal před Elliotta, ale Bouwmeester znovu famózním obranným zákrokem nedovolil soupeři rozhodnout!

57:06
    Troheck vyhazuje puk ze třetiny, domácí se brzy uchýlí k power-play.

56:20
    Domácí všechny síly upínají do útočení, hostům se nabízí prostor pro brejk.

55:58
    Jaromír Jágr i proti trojnásobné přesile udržel puk v útočném pásmu.

55:25
    Poslední pětiminutovka třetí třetiny, Roberto Luongo i dnes drží svůj tým doslova nad vodou.

53:44
    Neuspěl ani vzápětí Barkov, pro změnu Pirri se již do zakončení dostal, Elliott jeho střelu vyráží nad branku.

53:19
    Jaromír Jágr nyní nepřešel přes bránícího Bouwmeestera, to byl parádní obranný zákrok!

52:30
    Brouwer udržel puk ve třetině Floridy a jeho spoluhráči tak mohli dostřídat.

52:01
    Střela Huberdaua mířila mimo branku St. Louis, hosté hrozí z rychlých brejků.

51:13
    Luongo nyní vytěsnil střelu Tarasenka, po které se puk na chvíli povaloval před brankou Panterů.

49:56
    Nyní přerušuje hru pro změnu Luongo, vhazovat se bude po jeho pravici.

49:21
    První formace Floridy nyní parádně "točila" svého soupeře, Elliott nakonec raději přerušil hru.

49:05
    Jágrova typická střela z otočky, Elliott ale nemusel zasahovat.

48:06
    S. Thornton nyní odvedl dobrou práci před svou brankou, kde neumožnil Shattenkirkovi lépe zakončit, puk končí mimo.

47:53
    Luongo vyráží bekhendový pokus Steena, domácí zůstávají v útočném pásmu.

46:56
    Ve třetí třetině zatím sledujeme vyrovnanou hru, Backes nyní pálí vedle branky Floridy.

45:45
    Jokinen se ocitl po chybě domácí obrany sám před Elliottem, ale trefil pouze hranu vyrážečky domácího gólmana.

44:30
    Sražená střela Ekblada z pravé strany, vhazovat se bude ve třetině domácího týmu.

43:05
    Na ledě druhá formace Floridy, St. Louis má na ledě třetí pětku.

42:27
    Ofsajd St. Louis na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.

41:24
    Barkov místo střely z levé strany hledá "zadovkou" Jágra, ten ale přihrávku nečekal a puk ztratil.

40:40
    Florida v útočném pásmu, Huberdau ale nevybojoval puk u mantinelu.

40:01
    Do třetí třetiny v brance St. Louis nastoupil místo Allena Brian Elliott!

40:01

Další třetina začne přibližně v 3:58.

Skončila druhá třetina, která nabídla konečně nějaký hokej. Zejména velmi zajímavá třiatřicátá minuta, která nabídla tři góly, musela zvednout diváky ze sedadel. V dresu Panterů z Floridy zatím září Derek MacKenzie, který se několika šancí dostal a sám dvakrát skóroval!

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, hosté útočí, ale Backes vybojoval puk pro Bluesmany.

38:16
    Po přihrávce Pirriho se do zakončení málem dostal Barkov, kterého ale dobře ubránil Pietrangelo.

37:35
    Lehterä byl v dobré pozici, na levé straně, ale neměl dostatek sil na průnik před branku, tak vypálil, jenže branku Luonga netrefil.

37:00
    Vhazování po levici Allena, hra se ale bleskově dostává do třetiny Floridy.
    36:41 Derek MACKENZIE - 1:3

36:41
    Florida právě vstřelila branku!
    DEREK MACKENZIE je dnes opravdu při chuti a dává svůj dnešní druhý gól, třetí v sezóně! Nyní si nabruslil do útočného pásma a před couvající dvojicí obránců vypálil, Allenovi propadl puk kdesi pod pravou rukou. Bez asistence.

35:04
    Puk míří do třetiny Floridy, ale Troheck ho vyváží do středního pásma.

33:40
    Tak to byla zajímavá minuta! Do třiatřicáté minuty jsme čekali na první gól, aby pak padly tři...
    32:52 David BACKES - 1:2

32:52
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    A St. Louis snižuje na rozdíl jediného gólu, po přihrávce Fabbriho se pohotově, také z otočky, prosazuje z levé strany DAVID BACKES, jehož střelu nešťastně, bruslí, do vlastní branky nasměroval obránce Olsen. Asistence: Robby Fabbri a Colton Parayko.
    32:31 Derek MACKENZIE - 0:2

32:31
    A další chyba domácích, kterou hosté dokázali využít! Nyní se dostal k puku DEREK MACKENZIE po špatné rozehrávce domácích a pohotovou střelou z otočky prostřeluje Allena. Bez asistence.
    32:18 Brandon PIRRI - 0:1

32:18
    Tarasenko ztrácí puk v útočném pásmu, Barkov bleskově nachází najetého BRANDONA PIRRIHO, který bekhendem překonává mezi betony Allena a hosté jdou do vedení. Asistence: Alexander Barkov a Willie Mitchell.

31:20
    Smith napřáhl ke střele hned po vyhraném vhazování, Allen ale nemusel zasahovat, puk zamířil mimo.

30:48
    A platí to i po střele Tarasenka, který z pravé strany "vyprášil" lapačku Luonga.

30:35
    Jsme ve druhé polovině utkání, na první gól stále čekáme.

28:35
    Pirri vybojoval puk pro Jágra, ten ale za brankou St. Louis neuspěl.

27:57
    Hosté jsou v plném počtu, po střele Shattenkirka chytá Luongo, hra přerušena.

27:44
    Puk míří ze třetiny Floridy, která, zdá se, i toto oslabení přečká.

27:29
    Ofsajd zastavuje postup domácích, vhazovat se bude ve středním pásmu.
    Derek MacKenzie unikl při vlastním oslabení a šel sám na Allena, který ho ale vychytal!

26:21

25:54
    Bolland zahákoval a bude si odpykávat trest, přesilová hra St. Louis.

24:35
    Na ledě opět elitní formace Floridy, Pirri zakončuje z levé strany, Allen chytá a raději přerušuje hru.

23:20
    V průběhu druhé třetiny zatím aktivnější domácí, kteří již mají více střel na branku.

22:58
    Střelu Backese vytěsnil Luongo nad branku, hra přerušena, bude se vhazovat ve třetiny Floridy.

22:38
    Shattenkirk pálí, ale branku Panterů netrefuje.
    Ekblad trefuje horní tyčku domácí branky!

21:25
    Po pěkném sólu Jaromíra Jára se dostává ke střele Ekblad, který trefuje horní tyčku domácí branky!

20:45
    Stastny zablokoval střelu Olsena od modré, puk se dostává do třetiny Panterů.

20:01

Další třetina začne přibližně v 3:02.

První dvacetiminutovka je za námi, ani jeden z týmů zatím nedokázal skórovat. Není se čemu divit, (ne)aktivitu obou týmů dokumentuje celkový počet střel v této části – 7 (třikrát St. Louis, čtyřikrát Florida).

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:35
    Domácí s pukem za svou brankou, již to vypadá, že v první dvacetiminutovce gól nepadne.

19:15
    To již neplatí, po střele Backese musí zasahovat Luongo, který přerušuje hru.

19:00
    Poslední minuta první třetiny, puk ve třetině St. Louis.

17:59
    Zakázané uvolnění St. Louis, vhazovat se bude opět po levici Allena.

16:39
    Vhazování po levici Allena, domácí úspěšnější.

15:30
    Statistika střel zatím hodně tristní – 3:0 ve prospěch Floridy.

14:58
    Dlouhé ruce Jaromíra Jágra úřadují před brankou St. Louis, ale puk nakonec míří ze třetiny.

14:25
    Jaromír Jágr zavezl puk k útočné modré a počkal na dostřídání, skvělá práce české hokejové legendy.

13:12
    Ekblad zápěstím vypálil od modré čáry, puk ale k Allenovi nedoputoval, skončil v klubku hráčů před ním.

12:14
    Howden pálí z pravé strany, branku St. Louis ale netrefuje.

11:47
    Puk za brankou St. Louis, Allen rozehrává.

11:17
    Jaromír Jágr unikl po pravé straně, vypálil, ale Allen ho vychytal, první zajímavá akce zápasu.

09:56

08:55
    Minuta z přesilové hry Bluesmanů uplynula, aniž by vystřelili na branku.

08:38
    Nahozený puk za branku Luonga, Barkov ale vyhazuje ze třetiny.

07:55
    Brandon Pirri podrazil Pietrangelo a domácí si zahrají první přesilovou hru.

07:18
    Puk ve středním pásmu, domácí se snaží něco vymyslet.

06:15
    Ale zatím se oba týmy dostávají pouze sporadicky do zakončení.

05:26
    Campbell nyní prodlužoval rozehrávku tak dlouho, že vlastně znemožnil prvnímu útoku zaútočit, na led naskakuje Jokinen a spol, domácí mají na ledě elitní formaci.

04:54
    Florida na ledě s elitní formací a hned je to znát, Jágr a spol. získali útočné pásmo.

04:13
    Nepřesná rozehrávka hostů, zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Luonga.

03:56
    Steen pálí z levé strany, branku Luonga ale netrefuje.

02:54
    Skvěle odehrané oslabení v podání St. Louis, hosté ani nevystřelili na branku Allena.

02:27
    Ott nabral puk na hůl a vyhodil ho ze třetiny.

01:45
    Domácí se zatím v pohodě brání, puk ve středním pásmu.

01:26
    Jágr si sjíždí od mantinelu, ale nedostal přesnou přihrávku.

00:54
    Hned v první minutě se vylučuje, Tarasenko zahákoval Jaromíra Jágra a dostává dvouminutový trest.

00:36
    Zakázané uvolnění St. Louis, hra se stěhuje před Allena.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

I v dnešním utkání budou domácí favoritem a budou usilovat o sedmé vítězství nad Floridou v řadě. Panteři, v čele s nejproduktivnějším hráčem týmu Jaromírem Jágrem, budou chtít navázat na poslední dvě výhry, kdy doma zdolali NY Islanders, aby toto vítězství potvrdili i v dalším utkání, a to na ledě Detroitu, kde zvítězili 2:1 po prodloužení.

Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání základní části NHL mezi ST. LOUIS BLUES a FLORIDOU PANTHERS. Oba týmy se, vzhledem k tomu, že každý působí v jiné konferenci, naposledy utkaly v únoru letošního roku, tedy v minulé sezóně, kdy Florida na svém ledě prohrála 1:2 po nájezdech. Bylo to již šesté vítězství Bluesmanů v soubojích s Pantery v řadě! Florida totiž naposledy St. Louis porazila v sezóně 2009/2010, kdy díky čistému kontu Tomáše Vokouna zvítězila v St. Louis 4:0! Z vítězství se radovali i další tři Češi, z nichž se již nikdo v sestavě Panterů nenachází – Kamil Kreps, Michael Frolík a Rostislav Olesz.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:10.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 33. Backes (Fabbri, Parayko) – 33. Pirri (Barkov, Mitchell), 33. MacKenzie, 37. MacKenzie

St. Louis Blues: Allen (41. Elliott) – Bouwmeester, Pietrangelo, Shattenkirk, Bortuzzo, Gunnarsson, Parayko – A. Steen, Stastny, Tarasenko – Fabbri, Backes, Upshall – Pääjärvi, Lehterä, Brouwer – Ott, Brodziak, Reaves
    Florida Panthers: Luongo (Montoya) – Campbell, Ekblad, Gudbranson, Mitchell, Kampfer, Olsen – Pirri, Barkov, Jágr – Jokinen, Bjugstad, Huberdeau – Howden, Troheck, R. Smith – Bolland, MacKenzie, S. Thornton

Rozhodčí: Peel, Kowal – MacPherson, Murphy

Diváci: 15 395