Omsk – HC Slovan 5:3 (kon.) | Barys – Záhřeb 6:1 (kon.) | Toljatti – Jokerit 1:3 (kon.)
Dynamo Moskva – CSKA Moskva 2:1 (1:0 po s.n.) | Kazaň – Riga 2:3 (kon.) | Viťaz – Čerepovec 3:2 (po pr.)
Soči – Ufa 7:5 (kon.)
Lada Toljatti
1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
Jokerit Helsinky
Sobota 05.12.2015, 14:00 • Arena Lada • KHL

Hostující tým byl po celou dobu utkání lepším, a tak zcela po zásluze vyhrát. Finský tým o svém triumfu rozhodl v první třetině, kterou vyhrál 2:0, celkově pak raduje z výhry 3:1. Děkuji za pozornost. (16:07:55)

59:53
    Zakázané uvolnění domácích.

59:20
    Ohlaama nahazuje do útočného pásma tak, aby domácí nemohli hrát bez brankáře.

58:42
    Od závěrečné sirény nás dělí necelá minuta a půl.

58:06
    Helsinky tento zápas dotáhnou do vítězného konce.

57:21
    Lada má puk pod kontrolou. Ve středním pásmu.

57:00
    Poslední tři minuty.

56:47
    Togliatti se snaží s výsledkem něco udělat. Tato snaha se jeví jako poněkud marná.

56:00
    Probíhají poslední čtyři minuty hry ve třetí třetině.

55:27
    Zakázané uvolnění Jokeritu.

54:41
    Čas vymezený pro třetí třetinu se blíží ke konci a domácí stále ztrácí na svého soka dvě branky. No, nezávidím jim tuto pozici, protože prosadit se proti konstantní defenzivě Helsinek není nic snadného.

53:38
    Lada má puk sice pod kontrolou, ale na špatné lokaci. Tedy za vlastní brankou.

53:24
    Domácí zahráli pouze na icing, buly v jejich obranném pásmu.

51:29
    Alexei Mastryukov se proháčkoval mezi kruhy, z dobré střelecké pozice pálil do horní části branky a trefil jen lapačku brankáře Helsinek.

51:16
    Domácí fanoušci povzbuzují hlasitě svůj tým, ale i ti největší fandové ví, že dnes by to vyjít nemuselo..

50:27
    Togliatti se nemůže prosadit přes dobře hrající obranu hostů. Nyní ovšem ze středního pásma vystřelil Bumagin, a tak musel Karlsson zasahovat.

50:01
    Komerční přestávka.

49:27
    Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny a Helsinky stále drží dvoubrankový náskok. Naopak domácí hráči budou muset pravděpodobně otevřít defenzivu a pokusit se co nejrychleji snížit.

48:40
    Jokerit přečkal oslabení a nyní zase začíná hrát aktivně. Finský tým dnes předvádí lepší pohyb, díky kterému vyhrává většinu osobních soubojů.

48:14

47:34
    Helsinky vyhazují.

47:19
    Hned třikrát se štěstím Lada udržela útočné pásmo, hráč na modré to měl vždy na dlouhou hůl. Ale dokázal si v nesnadné pozici poradit.

46:42
    Domácím se nedaří se dostat do útočného pásma, znovu musí vyklidit pásmo.

46:22
    Peter Regin v oslabení vyhodil kotouč přes všechny čáry.

46:14
    Vyloučen Jani Rita za sekání.

45:42
    Tak toto zakázané uvolnění nebude, což poněkud překvapilo domácí beky, kteří tak museli kotouč ještě rychle odehrát do bezpečí.

45:11
    Buly ve středním pásmu, protože se Lada dostala do postavení mimo hru.

44:40
    Rozhodní opět nechávají hře poněkud volnější průběh, takže k vidění jsou zákroky... no řekněme na hranici pravidel.

43:49
    Zaťovič bojoval u mantinelu, souboj však vyzněl lépe pro protihráče.

42:57
    A znovu domácí brankář kryje střelu, tentokrát se ho pokoušel překonat Rita.

42:15
    Poysti a jeho kolegové ze třetí formace si efektivně vyměnili puk a byl z toho závar před domácí brankou. Masalskis dokázal akci zneškodnit.

41:22
    Lada se pokusila o rychlou kombinaci a vysunutí útočníka do brejku. Myšlenka hezká, provedení poněkud pokulhávalo.

40:40
    Hosté mají kotouč pod kontrolou. Vedou o dvě branky a tento pohodlný náskok budou chtít udržet.

40:01

Po jedné brance vstřelil každý tým ve druhé třetině, což znamená, že hosté vedou 3:1. Střelecky jsou aktivnější Helsinky – 23:13.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:27
    Ještě jeden hostující útok.

38:54
    Krysanova zfaulovala ledová plocha, protože nikým neatakovaný ve středu kluziště upadl.

38:16
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku domácího celku.

37:51
    Hostující Regin to vzal na sebe, individuálně pronikl do útočného pásma, a také vystřelil. Brankář Masalskis si poradil.

37:10
    Fanoušci se snaží Ladu vyburcovat k lepšímu výhodu, ale to se zatím nedaří.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

36:06

35:42
    Karlsson si připisuje další dobrý zákrok, tentokrát zastavil pokus Viklunda, který neuspěl ani o něco později od modré čáry.

35:05
    Polovina přesilové hry pryč a domácí jsou v útočném pásmu bezradní.

34:38
    Skvělý obranný zákrok předvedl Jaakola, když zastavil ránu od modré vlastním tělem.

34:22
    Lada se dostala nejprve ke dvěma nepřesným střelám, poté už musel Karlsson zasahovat.

34:06
    Vyloučen hostující Wirtanen na dvě minuty za krosček. Početní výhoda pro Togliatti.

33:20
    Kulda udržel puk v útočném pásmu, ale neměl komu přihrát, a tak hrají domácí.

32:59
    Hra je přerušena pro postavení domácích mimo hru.

32:07
    Volgin dokázal dobře vystřelit, schoval svou střelu za beka a hostující brankář měl co dělat, aby puk udržel ve výstroji.

31:05
    Shenfeld to udělal hodně dobře, oklamal tři hráče hostů a sám se dostal do zakončení, které se mu, pravda, nepovedlo podle představ, ale zajistil svému týmu byly v útočném pásmu.
    30:16 Niklas HAGMAN - 1:3

30:16
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Šmakote, to byla nádherná střela. NIKLAS HAGMAL se prosadil povedenou střelou zápěstím z hranice kruhů. Hosté vedou o dvě branky. Asistence: Petteri Wirtanen.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu a Helsinky jsou v útočném pásmu.

29:26
    Masalskis končí celou akci Jokeritu. Komerční přestávka.

28:52
    Druhá formace hostů dostali domácí beky do pěkných nesnází, ti nakonec situaci i s pomocí brankáře zvládli.

27:50
    Helsinky přečkaly další oslabení a zvesela se pouští do ofenzivní činnosti.

27:34

27:07
    Buly v útočném pásmu domácích, puk skončil v síti nad brankou.

26:30
    Finský tým hraje zodpovědně v obranném pásmu, nedává soupeři mnoho prostoru pro rozehrávku.

26:04
    Lada rozestavěla v útočném pásmu formaci pěti hráčů, nicméně přicházejí o pásmo.

25:34
    Atte Ohtamaa vyloučen na dvě minuty za držení.

25:02

24:40
    Olimb to byl, kdo pálil od modré a trefil lapačku brankáře domácích.

23:55
    Helsinky se nyní jen obtížně dostávají do pásma. Domácím vstřelený gól evidentně pomohl.

23:20
    Jokerit se dostává do útočného pásma, nicméně špatnou přihrávkou se dostává až za svou vlastní branku.

23:02
    Vyloučen domácí Vasily Strelsov na dvě minuty za hákování.
    22:05 Alexander BUMAGIN - 1:2

22:05
    Togliatti právě vstřelilo branku!
    Yefin Gurkin vystřelil od modré čáry, puk před brankou získal ALEXANDER BUMAGIN a zkušeně poslal kotouč za brankáře hostujícího týmu. Asistence: Yefin Gurkin.

21:16

20:34
    Domácí pokračují v přesilové hře. Zatím se jim nedaří dostat se do pásma.

20:01

První třetina nabídla dvě branky, nejprve se prosadil Regin, po něm Jarmakka. Hosté tak vedou po dvaceti minutách o dva góly. Střelecky jsou aktivnější Helsinky – 14:6.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:31
    Lada Togliatti to zkouší ještě v závěru třetiny, ale pravděpodobně se jí to nepovede.

19:16
    Vyloučen hostující na dvě minuty za podražení.

18:50
    Úvodní třetina se v poklidu dohrává.

18:19
    Kombinace hostující třetí formace znamená zákrok brankáře Masalskise a také buly před jeho brankou.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

17:18
    Karlsson znovu podržel svůj tým, když zneškodnil přečíslení dva na jednoho.

16:42
    Nikitenko z řad domácích se pokoušel natlačit do dobré pozice, ale neuspěl.

16:20
    Icing Jokeritu.

15:51
    Domácí mužstvo je průběhem zápasu poněkud zaskočené.

15:00
    Výtečná zákrok předvedl Karlsson proti ráně Volgina, který už zvedal ruce nad hlavu, ale pro tento okamžik má ještě smůlu.
    13:56 Pekka JORMAKKA - 0:2

13:56
    Gól v přesilové hře znamená vedení hostů o dvě branky. PEKKA JORMAKKA si sjel do dobré pozice, v níž elegantně tečoval střelu Ville Lajunena. Asistence: Ville Lajunena, Topi Jaakola.

13:08
    Helsinky kombinují v útočném pásmu, ale přes dobře hrající obranu domácích se jim nedaří se prosadit. Není se čemu divit, anžto oslabení Lady jsou velmi dobrá celou sezónu.

12:21
    Georgy Belousov vyloučen na dvě minuty za hákování. Šance pro hosty.
    11:08 Peter REGIN - 0:1

11:08
    Ville Lajunen vystřelil od modré čáry a díky teči PETERA REGINA prostřelil vše, co mu v cestě stálo. Hosté se dostávají do vedení. Asistence: Ville Lajunen.

10:42
    Po Kuldově střele od modré toho domácí brankář pramálo, i tak ale dokázal zasáhnout.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, kterou začínají hosté šancí, do níž se dostal Rita.

09:00
    Do zajímavé šance se dostaly Helsinky, které ovšem nedokázali dotáhnou oku lahodící akci do gólového konce.

08:33
    Aktuální poměr střel na branku 3:4.

08:12
    Sudí nechávají hře poněkud volnější průběh, k vidění jsou zákroky na hranici pravidel.

07:25
    Jokerit si vytvořil dobrou šanci, ale propadl v útočném pásmu a do brejku se dostal Bocharov, který nedokázal nadvakrát překonat brankáře.

06:45
    Lada Togliatti střídá, puk za brankou Masalskise.

06:10
    Domácí tým hraje poněkud pasivněji, než by se možná dalo očekávat.

05:40

05:20
    A už to neplatí, protože Magogin se prokličkoval do dobré střelecké pozice, z níž pálil nad horní štangli.

04:50
    Domácí fanoušci ženou svůj tým vpřed. Zatím však Togliatti není nikterak nebezpečné.

04:30
    Stanislav Bocharov má na svědomí první větší šanci domácího týmu. Gólman Helsinek si pokryl bližší tyčku.

04:09
    Jesse Joensuu to zkoušel od modré na teč, ale jeho rána nenašla hůl žádného ze spoluhráčů.

03:39
    Obě mužstva střídají, zatím sledujeme klidný hokej odehrávající se spíše ve středním pásmu.

02:45
    Lada uklidňuje hru a začíná od vlastní branky další výpad. Ten však končí špatnou rozehrávkou ve středním pásmu.

02:26
    Domácí brankář Masalskis musel zasahovat proti ráně od modré čáry.

02:00
    Hostující Hagman se pokoušel o rychlou rozehrávku, ale neuspěl.

01:25
    Helsinky hrají o něco aktivněji, jejich převaha však zatím není vyjádřena gólově.

01:03
    Hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden gólman ještě zasahovat nemusel.

00:30
    Buly vyhráli hostující hráči.

00:01

Následují státní hymny.

Hráči nastupují na ledovou plochu.

Lada Togliatti: Masalskis (Semyonov) – Vorobyov, Romanov, Gurkin, Viklund, Malenkikh, Bolshakov – Shenfeld, Belousov, Krysanov – Magogin, Zaťovič, Bumagin – Streltsov, Streltsov, Bocharov – Nikitenko, Mastryukov, Guryanov

Jokerit Helsinky: Karlsson (Helenius) – Lajunen, Kulda, Larsen, Jensen, Jaakola, Ohtamaa – Jormakka, Kapanen, Olimb – Joensuu, Kozun, Regin – Hagman, Wirtanen, Poysti – Todd, Rita.

Rozhodčí: Anisimov, Goshilov – Maitak, Proskikh.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Československá stopa v utkání

Jediným českým zástupcem v tomto zápase se stane Martin Zaťovič , jenž obleče dres domácího celku Lada Togliatti.

To Jokerit se v tabulce nachází v opačných vodách. Se ziskem 65 bodů zaujímá druhou pozici v Západních skupině KHL. Na vedoucí CSKA už tým ztrácí 12 bodů, spíše si tak musí krýt záda, na Jokerit se totiž tlačí hned několik soupeřů.

Forma finských Helsinek není vůbec ideální. Prohrát třikrát v pěti posledních případech, to není nejlepší vizitka. Nad síly Jokeritu stála, jak už jsme říkali, Lada, dále Soči (2:5) a v posledním zápase také Kazaň (1:4).

Alespoň bodově se zatím daří Niko Kapanenovi (2+2), Peteru Reginovi a Brandonu Kozunovi (oba dva 2+2).

Lada Togliatti

Lada se se ziskem 44 bodů krčí na nepostupové 11. příčce Východní skupiny KHL. Cesta nahoru se zdá být velmi obtížnou, i 10. Ugra má již pětibodový náskok a další celky jsou na tom ještě lépe.

V posledních pěti zápasech se Togliatti příliš nedařilo. Hned ve čtyřech případech odcházeli hokejisté Lady poraženi. Až v tom posledním utkání se radovali z výhry a paradoxně to bylo právě proti Jokeritu, který porazili 3:1. Dnes nás tedy čeká odveta.

Útok mužstva není bůhvíjak produktivní, ale nalezneme v něm především dvojici Vasilij a Alexandr Streltsov, kteří si za posledních pět zápasů připsali dohromady čtyři branky. Zmiňme ještě dva zářezy Alexandra Bumagina.

Sportu zdar a hokeji zvláště! Hokejová KHL pokračuje rychlým tempem dále a my vás tedy srdečně vítáme u dalšího hokejového klání. Dnes si to proti sobě rozdá Lada Togliatti a Jokerit Helsinky.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 23. Bumagin (Gurkin) – 12. Regin (Lajunen), 14. Jormakka (Lajunen, Jaakola), 31. Hagman (Wirtanen)

Lada Toljatti: Masalskis (Semyonov) – Vorobyov, Romanov, Gurkin, Viklund, Malenkikh, Bolshakov – Shenfeld, Belousov, Krysanov – Magogin, Zaťovič, Bumagin – Streltsov, Streltsov, Bocharov – Nikitenko, Mastryukov, Guryanov

Rozhodčí: Anisimov, Goshilov – Maitak, Proskikh