Philadelphia – NY Islanders 3:4 (0:1 po s.n.) | Columbus – Los Angeles 2:3 (po pr.) | Washington – Detroit 3:2 (2:0 po s.n.)
Toronto – New Jersey 3:2 (2:1 po s.n.) | Florida – Ottawa 2:4 (kon.) | St. Louis – Arizona 4:1 (kon.)
Chicago – Nashville 4:1 (kon.) | Dallas – Carolina 6:5 (kon.) | Calgary – San Jose 4:2 (kon.)

Jaroslav Halák (NYI) 65 minut, 43 zákroků, 3 góly, úspěšnost 93,5%

(Suspendovaný Radko Gudas do zápasu nezasáhl.) (04:03:04)

Tři hvězdy utkání

1. Jaroslav Halák (PHI) 43 zák., 3 góly, 93,5%
    2. Kyle Okposo (NYI) 0+1
    3. Claude Giroux (PHI) 1+1
    New York Islanders oslavuje vítězství nad Philadelphií.

Utkání mezi Philadelphií Flyers a New Yorkem Islanders přineslo nádherný a dramatický zápas, ve kterém nebyla o šance a ani góly nouze. Drama ve Wells Fargo Center došlo po remíze 3:3 až do samostatných nájezdů, v nichž se jako jediný prosadil Kyle Okposo a společně s fantastickým Jaroslavem Halákem zařídil vítězství Islanders 4:3. Velice slušné utkání odchytal také Michal Neuvirth, který po třetím inkasovaném gólu na začátku druhé třetiny nahradil Stevea Masona. Konečný výsledek. Philadelphia Flyers 3 New York Islanders 4 po samostatných nájezdech.

Kyle OKPOSO - 3:4sn

V samostatných nájezdech zvítězil tým New York Islanders.
    Autorem vítězné branky je KYLE OKPOSO.

3. série
    0:1
    Obránce Jevgenij Medveděv svůj nájezd proměnit nedokázal a Jaroslav Halák vychytal Islanders vítězství!

2. série
    0:1
    Kyle Okposo se rozjel na samostatný nájezd a nádherným způsobem překonal Michala Neuvirtha! Okposo si u levé tyče stáhl puk a poté nádhernou střelou vymetl levý horní roh.

2. série
    0:0
    Wayne Simmods se rozjel jako druhý, ani on ale na Jaroslava Haláka vyzrát nedokázal.

1. série
    0:0
    Frans Nielsen se rozhodl pro kličku do bekhendu, Michal Neuvirth ale přitiskl pravý beton k ledu a jeho střelu vyrazil.

1. série
    0:0
    Claude Giroux předvedl krásnou stahovačku, Jaroslav Halák ale jeho střelu vyrazil nad horní tyč!

Samostatné nájezdy začínají.

Souboj brankářů pokračoval také v prodloužení, v jehož úvodu se Travis Hamonic dostal do samostatného úniku Michala Neuvirtha ale překonat nedokázal, stejně jako v závěru prodloužení Nick Leddy, který si skvěle vybruslil z levého křídla před bránu.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:38
    Nick Leddy si z levého křídla skvěle vybruslil před bránu, z blízkosti ale puk za záda Michala Neuvirtha, který předvedl další fantastický zákrok!

64:00
    Do konce prodloužení zbývá jedna minuta.

63:29
    Claude Giroux v leže dokázal posunout puk na Waynea Simmondse, který si vybruslil k pravé tyči, střela mu ale vůbec nesedla a puk se sotva doklouzal k Jaroslavu Halákovi.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 10. Bellemare (Giroux), 25. White (Umberger, Laughton), 43. Giroux (Schenn, Manning) – 1. Nielsen (Lee, Boychuk), 11. Leddy (Okposo, Nielsen), 22. Nielsen (Bailey, Leddy), rozh. náj. Okposo