Třinec – Zlín 3:1 (kon.) | Plzeň – Liberec 1:3 (kon.) | Mountfield HK – Litvínov 5:1 (kon.)
Kometa Brno – K. Vary 3:4 (0:2 po s.n.)
po s.n. (0:2)
HC Kometa Brno
3:4 (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
HC Energie Karlovy Vary
Úterý 22.12.2015, 18:00 • DRFG Arena • Tipsport extraliga • 29. kolo

Díky za pozornost a u hokeje zase někdy napočtenou. Pěkné Vánoce. (20:45:12)

Hráči zápasu: Jan Káňa – Tomáš Rachůnek.

Tolik tedy z dnešního zápasu, Kometa bojovala, dřela, soupeře přestřílela, ale nestačilo to. Vary podaly houževnatý a kolektivě dobrý výkon a dá se říct, že bod po šedesáti minutách si zasloužily. Bod v prodloužení je pro ně příjemné vánoční pohoštění. Pro Kometu naopak nic příjemného, bod je určitě málo.

65:00 Tomáš RACHŮNEK - 3:4

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Energie Karlovy Vary.
    Rozhodující gól vstřelil TOMÁŠ RACHŮNEK, který zakončil první nájezd, na něj pak navázal Bartek a dva body putují do Karlových Varů.

2. série
    0:2
    To na druhé straně se prosadil Bartek a je hotovo.

2. série
    0:2
    Hruškovi ujel kotouč a vůbec nezakončil.

1. série
    0:1
    Tomáš Rachůnek prostřelil Vejmelku a hosté vedou.

1. série
    0:0
    Jako první pojede Vojtěch Němec. Zkusil svou klasickou kličku, ale Závorka o ní věděl.

Samostatné nájezdy začínají.

Vypadá to, že do brány půjde místo Čiliaka mladý Karel Vejmelka, který se rozcvičuje.

A tak se půjde do nájezdů. S Libercem jela Kometa hned 9 nájezdů.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:59
    Ani tohle není gól. Čermák našel křižným pasem Vondráčka a toho v samotném závěru vychytal výborný gólman Energie.

64:15
    A stále stejná písnička, Vary výborně brání a hlavně blokují.

63:50
    Hostující trenér si vyžádal oddechový čas.

62:46
    Několik střel vyslal Kováčik a také Hanzlík, vše zablokované.

61:48
    Hraje se dlouho bez přerušení, šancí mnoho nevidíme.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 9. Káňa (Kováčik, V. Němec), 21. J. Hruška (Kuboš, Kaberle), 56. Kaberle (Kováčik, V. Němec) – 31. Gorčík (Koblasa, Osmík), 36. T. Rachůnek (J. Svoboda, Marosz), 55. Bartek (Rachůnek, Kůs), rozh. náj. T. Rachůnek

0:2   Bartek (KVA)

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Kuboš, Kaberle, Hanzlík, Dujsík, Malec, Kováčik, Štindl – Ostřížek, J. Hruška, T. Vondráček – J. Káňa, V. Němec, H. Zohorna – Burian, Čermák (C), Dočekal – Raška, Koreis, Dostálek – Král.
    HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek, Dvořák, Sičák, Redlihs, Gulaši, Benák, Tomeček, Harkabus – T. Rachůnek, Marosz, Huna – Rohan, Kůs, Bartek – Vachovec, Bulík, J. Svoboda – Gorčík, Osmík, Koblasa.

Rozhodčí: Hribik, Polák – Flegl, Polonyi