NY Islanders – Anaheim 5:2 (kon.) | Philadelphia – St. Louis 4:3 (kon.) | Pittsburgh – Columbus 5:2 (kon.)
Carolina – Washington 1:2 (kon.) | Minnesota – Dallas 3:6 (kon.) | Nashville – Montreal 5:1 (kon.)
Colorado – Toronto 4:7 (kon.) | Edmonton – Winnipeg 3:1 (kon.)
Minnesota Wild
3:6 (2:0, 0:3, 1:3)
Dallas Stars
Úterý 22.12.2015, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul (kapacita 17954 míst) • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (05:00:29)

Československá stopa v dnešním zápase:

ALEŠ HEMSKÝ (DAL) – 0+0, 4 střely, čas na ledě 14:27

1. CHARLIE COYLE (MIN) – 1+1, 4 střely, čas na ledě 14:21
    2. ANTTI NIEMI (DAL) – 30 úspěšných zákroků, 1 inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 96,8%

Největší čas na ledě: Suter 28:45 – Demers 24:48

Branky a nahrávky: 5. Spurgeon, 9. Coyle (Fontaine, Niederreiter), 51. Niederreiter (Coyle, Fontaine) – 35. Jo. Benn (Spezza), 39. Fiddler (Eaves, Goligoski), 40. Seguin (Sharp, Ja. Benn), 44. Roussel (Oduya), 59. Eakin, 60. Fiddler (Seguin). Rozhodčí: Joannette, Hanson – McElman, Knorr. Diváci: 19047.

Dlouho to v dnešním zápase vypadalo, že si Minnesota odnese dva body za výhru. Po výborném začátku utkání, kdy Wild už v 9. minutě vedli 2:0 zásluhou Jareda Spurgeona a Charlieho Coyla, se domácí sesypali.

Obrat ve skóre přišel v závěru prostředního dějství, když se nejdřív v 35. minutě poprvé v sezoně trefil Jordie Benn. V závěrečných minutách druhé části hry se pak prosadili ještě Vernon Fiddler v přesilové hře a po chybě domácí obrany také Tyler Seguin.

Vedení Dallasu pak ještě na startu třetí dvacetiminutovky navýšil důrazem před brankou Antoine Roussel. Domácím se ještě podařilo snížit na rozdíl jednoho gólu, když se v 51. minutě trefil Nino Niederreiter.

Více toho už ale hráči Minnesoty nezvládli, naopak hosté ještě vylepšili svou výhru o další dvě branky, když se do prázdné klece trefili Cody Eakin a podruhé v dnešním zápase veterán Vernon Fiddler. Dallas tak v divokém utkání zvítězil na ledě Minnesoty 6:3!

59:47 Vernon FIDDLER - 3:6

59:47
    Dallas právě vstřelil branku!
    Hosté přidávají ještě jednu branku do opuštěné klece Minnesoty! Tyler Seguin vybojoval kotouč v obranném pásmu, posunul jej na VERNONA FIDDLERA, který si ještě popotáhl puk blíže k brance a těsně za modrou čárou přesně vystřelil! Asistence: Tyler Seguin.

59:10
    Další střelecký pokus přes celé kluziště od Tylera Seguina končí mimo branku, a tudíž i na zakázaném uvolnění.

58:45
    Obrovský tlak teď předvedli domácí útočníci do Niemiho, který však celou situaci dokázal skvěle ustát! Se svými dorážkami neuspěli Parise, Vanek ani Pominville!

58:19
    Domácí hrají opět bez brankáře!
    58:07 Cody EAKIN - 3:5

58:07
    Hra domácích bez brankáře netrvala dlouho, po vyhraném vhazování totiž střelou o mantinel poslal puk do odkryté branky CODY EAKIN! Měl však obrovské štěstí, puk totiž na branku vůbec nemířil, po hraně ale dostal jiný směr. Navíc jej ještě málem dostihl dojíždějící Spurgeon. Bez asistence.

57:59
    Devan Dubnyk už zůstává na střídačce, Minnesota se pokusí o vyrovnání v šesti hráčích v poli!

57:59
    Antti Niemi pokryl střelecký pokus Mikka Koiva z levé strany, po poslední reklamní přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu Dallasu.

57:31
    Jamie Benn se Seguinem dostali kotouč z vlastního pásma až do útočného rohu a mohou vystřídat.

56:55
    Moc času už domácím nezbývá, za chvíli se půjde do posledních tří minut třetí třetiny.

56:21
    Aleš Hemský jen nahodil puk do útočného pásma a ani se ho nevydal stíhat. Naopak domácí rychle obrací hru zpátky před Niemiho.

Adam Lacek

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon, Scandella, Brodin, Prosser, Dumba – Parise, Granlund, Pominville – Vanek, Koivu (C), Zucker – Niederreiter, Coyle, Fontaine – Porter, Stoll, Carter. Trenér: Mike Yeo.
    Dallas Stars: Lehtonen (od 9. Niemi) – Goligoski, Klingberg, Oduya, Demers, Jokipakka, Jo. Benn – Ja. Benn (C), Seguin, Sharp – Janmark, Spezza, Hemský – Roussel, Eakin, Ničuškin – Sceviour, Fiddler, Eaves. Trenér: Lindy Ruff.

Rozhodčí: Joannette, Hanson – McElman, Knorr

Diváci: 19047