NY Islanders – Anaheim 5:2 (kon.) | Philadelphia – St. Louis 4:3 (kon.) | Pittsburgh – Columbus 5:2 (kon.)
Carolina – Washington 1:2 (kon.) | Minnesota – Dallas 3:6 (kon.) | Nashville – Montreal 5:1 (kon.)
Colorado – Toronto 4:7 (kon.) | Edmonton – Winnipeg 3:1 (kon.)

Československá stopa v utkání

Andrej Nestrašil (CAR) 0+0, 1 střela, 15:54 (03:34:08)

Byl to boj, neskutečný boj, ale hosté to nakonec zvládli. Domácí ve třetí třetině předvedli opravdu krásný hokej, ze všech sil se snažili o vyrovnání, podařilo se jim ale jen snížit. Ke konci zápasu hráli dokonce v šesti proti čtyřem, avšak nepodařilo se jim skórovat. Před zápasem jsem pochyboval o nasazení brankáře Grubauera, musím se mu omluvit, předvedl dnes opravdu skvělý zápas, byl jedním z hlavních důvodů, proč Capitals dnes vyhráli. Pro celek z hlavního města je to šestá výhra v řadě a 52. bod. Dallas navíc prohrává ve druhé třetině s Minnesotou, a tak se Capitals osamostatnili ve vedení celé soutěže. Ode mě je to dnes vše, děkuji za sledování a těším se někdy příště.

Statistiky po konci zápasu

Střely na bránu: 32 – 21
    Vyloučení: 2 – 3
    Vyhraná vhazování: 17 – 26
    Hity: 24 – 24

59:53
    Domácí trenér si ještě bere oddechový čas. Posledních sedm sekund, domácí hrají v šesti proti čtyřem, vhazování po pravici Grubauera.

59:53
    Další obrovská příležitost Skinnera, ale ani tentokrát nedokázal německého brankáře z blízkosti překonat!

59:37
    Skinner mohl vyrovnat, ve skvělé příležitosti ho ale zastavil perfektním zákrokem Grubauer!

59:17
    O chvíli později přichází další vyloučení, domácí hrají stále bez brankáře.

58:54
    Hosté nyní mohou ale beztrestně vyhazovat, což nyní také udělali, branku jen o kousek minuli...

58:29
    Jsou z toho navíc tedy dvě minuty pro Capitals za příliš mnoho hráčů na ledě, domácí mají obrovskou šanci na vyrovnání!

58:29
    Domácí byli již bez brankáře, hosté ujeli kupředu a dosáhli branky, avšak není uznána, Capitals totiž špatně střídali a hráli v šesti!

58:12
    Obrovský zmatek před Grubauerem, Nestrašil se Skinnerem se snažili dorazit kotouč do brány, ale německého brankáře nepřekonali.

57:49
    To se jim sice podařilo, po chvíli se ale obrana Caps dostala k puku a ten vyhodila až k Wardovi.

57:13
    Hurricanes posílají na led to nejlepší co mají, musí se ale s pukem dostat ze svého pásma do pásma útočného.

56:38
    Tlak domácích stále narůstá, minutky rychle ubývají a hosté se brání z plných sil, na útočení už ani nemyslí.

56:03
    Skinner se dostal v mezikruží k puku a z první vyslal na bránu pořádnou pumelici, ta ale skončila jen těsně vedle tyčky.

55:38
    Na hřišti se objevuje také Nestrašil, který dnes nebyl skoro vůbec vidět.

55:20
    Carolina v současné chvíli vede na střely 28:21, stále ale dokázala skvěle chytajícího Grubauera překonat jen jednou.

54:22
    Eric Staal se snažil dostat s kotoučem přes modrou čáru, nakonec ho ale rozhodčí v akci zastavil kvůli ofsajdu.

Tomáš Hála

Branky a nahrávky: 43. Versteeg (Liles, Staal) – 16. Latta (Burakovsky, Orlov), 33. Chimera (Carlson, Beagle)

Carolina Hurricanes: Ward (Lack) – Liles, Faulk, Slavin, Hainsey, Hanifin, Pesce – Versteeg, E. Staal, Lindholm – Nordstrom, J.Staal, Nestrašil – Skinner, Rask, Di Giuseppe – Malone, McClement, Terry.
    Washington Capitals: Grubauer (Hotlby) – Schmidt, Carlson, Alzner, Niskanen, Orlov, Chorney – Ovečkin, Backstrom, Oshie – Johansson, Kuzněcov, Williams – Chimera, Beagle, Wilson – Laich, Latta, Burakovsky.