Ottawa – Boston 3:1 (kon.) | Florida – Columbus 3:2 (kon.) | NY Islanders – Toronto 1:3 (kon.)
Dallas – St. Louis 3:0 (kon.) | Chicago – Carolina 1:2 (kon.) | Winnipeg – Pittsburgh 1:0 (kon.)
Colorado – Arizona 1:2 (po pr.) | Anaheim – Philadelphia 4:2 (kon.) | Calgary – Edmonton 5:3 (kon.)
Florida Panthers
3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Columbus Blue Jackets
Pondělí 28.12.2015, 00:00 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům nejlepší hokejové soutěže na světě. V tomto zápase proti sobě nastoupí Florida Panthers a Columbus Blue Jackets.

Jedná se o druhý ze tří vzájemných zápasů. Ten první vyhrála Florida 2:1 po samostatných nájezdech. Rozhodující nájezd proměnil Barkov.

V brance hostujícího celku by mohl nastoupit Curtis McElhinney. Columbus má v letošní sezóně bilanci 13-21-3.

Florida (19-12-4) by ráda tento zápas vyhrála a protáhla vítěznou sérii na šest zápasů v řadě. Útočník Nick Bjugstad absolvoval poslední trénink v ve speciálním dresu, aby bylo patrné, že na něho nesmí hrát ostatní tvrdě. Jak si povede Jaromír Jágr? I na tuto otázku odpoví zápas.
    Staňte se fanoušky stránky NHL.cz.

Sledujete již stránku NHL.cz? Jestli ne, máte šanci to napravit! (y) :-)

Zveřejnil(a) Hokej dne 25. prosinec 2015

Florida Panthers: Luongo (Montoya) – Mitchell, Campbell, Ekblad, Kulikov, Petrovic, Gudbranson – Jágr, Barkov, Huberdeau – Smith, Trocheck, Jokinen – Shaw, MacKenzie, Pirri – Thornton, Knight, Brickley

Columbus Blue Jackets: McElhinney (Korpisalo) – Murray, Johnson, Prout, Tjutin, Falk, Bodnarchuk – Bourque, Johansen, Jenner – Atkinson, Dubinsky, Calvert – Saad, Wennberg, Hartnell – Clarkson, Karlsson, Campbell

Rozhodčí: Joannette, L'Ecuyer – Berg, Murray.

"Chceme pokračovat ve hře, kterou jsme hráli v poslední době. Všichni jsme nyní měli několik dní na odpočinek a relaxaci. Doufám, že nám neuteče začátek zápasu," nechal se slyšet obránce Aaron Ekblad.

Hostující útočník Alexander Wennberg v letošní sezóně zaznamenal devět asistencí. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby všechny přihrávky nezískal v posledních deseti zápasech.

Jaromír Jágr v předchozích osmi zápasech získal sedm kanadských bodů.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Utkání začne o něco později, což je u NHL naprosto běžné.

00:01

00:06
    Domácí špatně rozehráli, a tak se píská zakázané uvolnění. Buly před brankou Luonga.

01:05
    Aktivnější jsou domácí hráči, kteří se dostali do několika slibných střeleckých pozic. Přímá rána na brankáře Columbusu ještě nemířila.

02:00
    První dvě minuty zápasu nepřinesly žádnou velkou šanci ani na jedné straně. Maskovaní muži zatím mnoho práce nemají.

02:43
    Hra se odehrává zejména ve středním pásmu, kde je velká koncentrace hráčů, a tak se dostat do útočné třetiny není příliš snadné.

03:22
    Pirri autorem první střely na branku. Třetí domácí formace se dostala do útočného pásma. Vzniklý tlak zakončil právě Pirri.

04:00
    Jaromír Jágr se dostal mezi kruhy ke kotouči, který však nedokázal z otočky poslat přesně na místo určení. Na každý pád musel McElhinney zasahovat.

04:34
    Florida právě vstřelila branku!
    AARON EKBLAD otevírá skóre zápasu. Dobře technicky zvládnutou střelou překonal hostujícího brankáře a k velké radosti domácího publika posílá Pantery do vedení. Asistence: Reilly Smith, Vincent Trocheck
    04:34 Aaron EKBLAD - 1:0

05:29
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Petrovic – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Campbell – 5 min., bitka).

05:42
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Mitchell - 2 min., podražení).

06:00
    Přesilovka Columbusu zatím je velmi nevýrazná. Hosté se nemohou stabilně dostat do útočného pásma.

06:45
    Blue Jackets vůbec nestřílí, tímto herním projevem se gólu nedočkají. Florida naopak velmi dobře brání.

07:42
    Domácí tým se naprosto s přehledem ubránit, soupeře nenechal ani vystřelit, ani se stabilně dostat do útočného pásma. Naopak v závěru oslabení se Florida dostala do brejku, ze kterého přinutila brankáře McElhinneyho k dalšímu, již čtvrtému, zákroku.

08:21
    Jaromír Jágr znovu operoval před brankou soupeře, kde dostal prostor. Jeho akce končí zákrokem brankáře Columbusu. Následuje komerční přestávka.

09:30
    Aktuální poměr střel na branku 5:0. Hosté se ke střele stále nepropracovali, byť měli k dispozici dvouminutovou přesilovku o jednoho hráče.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, Columbus se dostává do útočného pásma.

10:22
    Thornton se dostal do brejku, který nezakončil střelou, protože byl tísněn obráncem. Bek ho vyvedl z rovnováhy, a tak měl gólman Blue Jackets snadnější úlohu. Komerční přestávka.

10:46
    Hostující celek se už také ke střele dostal, autorem první rány na branku Luonga se stal Jenner.

11:34
    McElhinney byl dobře postavený, a tak mohl zastavit střelu české hokejové legendy s číslem 68.

11:59
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Clarkson - 2 min., hrubost).

12:21
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Atkinson - 2 min., krosček).

12:21
    Přesilovka pět na tři pro Floridu.

12:37
    Jokinenovu střelu i další dorážku kryje hostující brankář.

12:59
    Ještě minuta dvojnásobné domácí přesilové hry.

13:30
    Aktivně hrají domácí přesilovou hru, nicméně brankář Columbusu v těchto chvílích drží své spoluhráče.

13:53
    Jágr ze svého obvyklého místa už překonal hostujícího brankáře, kotouč ze vzduchu však zamířil mimo prostor vymezený třemi tyčemi. Další skvělý moment Jaromíra Jágra.

13:59
    Columbus ve čtyřech.

14:21

14:42
    15:1, tak dominantní je Florida co se střel na branku týká. Gólově už to tak slavné není. Panteři mají jednobrankový náskok, který zařídil v páté minutě Aaron Ekblad.

14:45
    Když se tak dívám po BB&T Centeru, tak nálada a atmosféra je velmi dobrá.

15:01
    Závěr prvního dějství se nezadržitelně blíží.

15:18
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Johnson - 2 min., nedovolené bránění).

15:18
    Přesilové hry Floridy pokračují dál, na trestnou usedl další hráč Columbusu.

15:30
    Columbus Blue Jackets vyhazuje přes všechny čáry.

15:55
    Florida už rozestavuje svůj přesilovkový vzorec.

16:17
    Hosté dokázali vyhodit.

16:35
    Pirri to myslel dobře, nahazoval kotouč před branku na teč, tento počin však nikdo z jeho spoluhráčů nepochopil.

17:00
    Poslední tři minuty hry v první třetině, přesilovka Floridy se blíží ke konci.

17:18

17:43
    Hra je přerušena, vhazovat se bude v útočném pásmo domácího celku, který stále drží hubený náskok.

18:13
    Knight předvedl velmi dobrý obranný zákrok, když se ukázkově vrátil se soupeřem, kterého nenechal vystřelit.

18:47
    Zkušený MacKenzie se dostal k odraženému kotouči. Jeho rána však hostujícího brankáře nepřekvapila.

19:00
    Poslední minuta první třetiny probíhá.

19:37
    Jágr je dnes při chuti, tentokrát dalším střeleckým pokusem protáhl brankáře McElhinneye.

19:43
    Huberdeau našel skvělým pasem ALEKSANDERA BARKOVA, který už měl snadnou pozici, poslat kotouč do odkryté branky. Důležitou práci odvedl Jaromír Jágr, který na sebe navázal několik hráčů soupeře. Asistence: Jonathan Huberdeau.
    19:43 Aleksander BARKOV - 2:0

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po první třetině vede Florida zcela zaslouženě. Střelecky jsou domácí aktivnější – 19:1. Dvě střely si připsal Jaromír Jágr.

20:01

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrávají hokejisté Floridy. Ti o puk rychle přišli, a tak mohl zahrozit soupeř.

20:32
    Florida Panthers má kotouč pod kontrolou za svou brankou, odkud zakládá další útočnou akci. Přechod přes neutrální zónu neproběhl hladce, a tak hrají hosté.

21:22
    Ke druhé střele na branku se Columbus ještě nedostal, protože si Ekblad připsal dobrý obranný zákrok.

22:11
    V dosavadním průběhu NHL inkasovala Florida v prvních třetinách celkem 17 branek, což je nejméně v celé soutěži.

23:00
    Nyní už brankář Luongo zasahovat musel, do střelecké pozice se dostal Atkinson, na jehož ránu viděl domácí brankář dobře.

23:40
    19:3, takový je proměr střel na branku. V této části hry se Florida ještě k ráně nedostala.

24:30
    Nyní hraje hostující celek aktivněji než domácí. Columbus se tlačí do předbrankového prostoru, nicméně velké množství střel pokryje obrana Floridy.

25:20
    Jokinen se proháčkoval možná až se štěstím do zakončení, které nebylo podle jeho představ.

26:00
    Šest minut ze druhé třetiny je minulostí, a já musím konstatovat, že se Panteři ještě ke střele nedokázali propracovat. Je to způsobeno jednak řadou nepřesností na straně domácích, ale také výrazně zlepšenou defenzivní činností Columbusu.

27:17
    Nyní se hraje zejména ve středním pásmu, kde se odehrává většina soubojů o kotouč.

27:59
    Columbus právě vstřelil branku!
    Takřka z nulového úhlu se prosazuje BRANDON SAAD, Lungo nedokázal utěsnit mezeru u bližší tyče. Columbus je za svou aktivitu odměněný vyrovnáním. Asistence: Justin Falk, Kevin Connauton.
    27:59 Brandon SAAD - 2:1

28:40
    Následuje komerční přestávka, kterou pravděpodobně využijí domácí k tomu, aby zklidnili hru. První polovina druhé třetiny rozhodně neprobíhá podle plánů Jagrova týmu.

29:10
    MacKenzieho dobrá rána končí jen malý kousek od branky Blue Jackets. Florida se pomalu zlepšuje.

29:44
    A mohlo být vyrovnáno, jenomže Saad ve vyložené šanci absolutně selhal.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny zápasu, kterou začal velkoparádou Jaromír Jágr, který se vytočil do střelecké pozice, v níž neuspěl. Znovu ukázal Jágr své šikovné ruce.

30:03
    Domácí tým je nyní aktivnější, chce získat vedení o dvě branky zpátky. Proti jsou pochopitelně hosté, kteří cítí šanci na vyrovnání.

31:16
    Komerční přestávka, po níž se bude vhazovat v útočném pásmu Blue Jackets.

31:25
    Zakázané uvolnění vrací hru před domácí branku.

31:45
    Jokinen a Trocheck se dostali do brejku dva na jednoho. Druhý jmenovaný dostal přesnou přihrávku, a tak zakončil. Koncovka se mu velmi hrubě nepovedla.

32:12
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Kulikov - 2 min., hákování).

32:35
    Florida se v oslabení pokusila o založení brejkové situace. To se nepodařilo jen o několik málo centimetrů.

33:10
    Přesilovou hru hraje Columbus špatně, stabilně se nemůže usadit v útočném pásmu. Naopak Florida se celkem s přehledem brání.

33:45
    I tentokrát se domácí kvarteto hráčů osvobozuje.

34:12

34:12
    20:10, takový je aktuální poměr střel na branku.

34:34
    Trocheck zakončil přečíslení střelou, s níž si McElhinney poradil na výbornou.

35:05
    Jágrovu dobrou střelu zblokoval Calvert, od kterého se jednalo o velmi dobrý obranný zákrok.

35:31
    Icing, po kterém se bude vhazovat před Luongem. Puk získávají hosté, kteří ovšem přicházejí o pásmo.

35:45
    Komerční přestávka.

36:01
    Závěr druhé třetiny se blíží velmi rychle.

36:31
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Hartnell - 2 min., vysoká hůl).

36:40
    Florida se po vyhraném buly dostala do šance, kterou ovšem nedokázala využít.

37:10
    Domácí jsou stále v útočném pásmu, Trocheck vystřelil nepřesně.

37:40
    Příliš staticky hrají domácí svou početní výhodu, hosté se nemohou osvobodit.

38:07
    Florida přichází o pásmo, hosté střídají.

38:18
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Saad - 2 min., příliš mnoho hráčů).

38:31
    Hosté jsou ve čtyřech.

38:56
    Huberdeau nedokázal kotouč dostat za brankovou čáru před přerušením hry. Puk do branky domácí hráči dopravili, ale až po přerušení.

39:14
    Florida se dostala do postavení mimo hru.

39:53
    Hra je znovu přerušena, brankář Columbusu kotouč kryje.

40:00

Po 40 minutách vedou domácí hráči o jednu branku. Ve druhé třetině hrál Columbus aktivněji, dočkal se snížení. Prosadil se Saad.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:01

40:18
    Jágr se dostal v přesilovce ke dvěma střelám, ani jedna se však za brankovou čáru nedostala. Hosté jsou tak v plném počtu.

41:00
    Florida drží jednobrankový náskok, který bude chtít zcela jistě ještě navýšit.

41:38
    Columbus toho zatím v této části hry mnoho nepředvedl. Luongo příliš práce neměl.

42:26
    Opticky více ze hry mají hosté, nicméně střelecky aktivnější jsou domácí, kteří v úvodu třetího dějství dohrávali přesilovou hru.

42:46
    Buly před brankou Floridy. K puku se ale dostali Panteři, a tak se směr hry velmi rychle otáčel.

43:11
    Sledujeme plynulý hokej, zbytečně se nepřerušuje.

43:31
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Murray - 2 min., hákování).

44:00
    Zatím se domácí nedostali do útočného pásma, na ledě elitní přesilovková formace Panterů.

44:28
    Domácí brankář raději drží kotouč, buly před jeho brankou. K puku se dostali domácí, kteří tak zakládají akci od své vlastní branky.

44:43
    Columbus se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

45:00
    V přesilové hře trefili domácí střelou od modré čáry štangli. Branková konstrukce nyní pomohla brankáři Blue Jackets.

45:31

45:57
    Aktivněji v posledních minutách hrají domácí, kteří na střely vedou 30:10. Nicméně jejich náskok ve skóre je výrazně menší.

46:30
    Blížíme se polovině třetí třetiny a fanoušci v BB&T Centeru ožívají a ženou domácí tým za další brankou.

47:23
    Výtečně nyní vyřešili domácí přečíslení dva na jednoho. ALEKSANDER BARKOV vybojoval kotouč ve středním pásmu, přihrál jej Huberdeauovi, který puk znovu vrátil Barkovovi. Ten měl snadnou úlohu – trefit odkrytou branku. Asistence: Jonathan Huberdeau,
    47:23 Aleksander BARKOV - 3:1

48:03
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Pirri - 2 min., příliš mnoho hráčů).

48:23
    Hostující tým může snížit v přesilové hře, kterou zatím hraje ve středním pásmu. Columbus se nemůže dostat do útočné třetiny.

48:53
    Takřka minuta přesilovky Blue Jackets je pryč. Domácí vybojovali kotouč a šetří vteřinky z trestu Pirriho.

49:24
    Luongo musel po dlouhé době zasahovat, Columbus se už srovnal v útočném pásmu, a tak musí být domácí defenziva pozorná.

49:34
    Dubinsky to byl, kdo se zničeho nic zjevil před brankou Floridy a její brankář měl co dělat, aby pokus Dubinského dokázal udržet před brankovou čárou.

50:03

50:19
    Oddechový čas pro domácí.

51:00
    Čas vyhrazený pro třetí třetinu se pomalu, ale jistě dostává do finální části a Columbus prohrává o dvě branky.

51:14
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Trocheck - 2 min., podražení).

51:14
    Blue Jackets mají šancí na snížení v přesilové hře, na trestnou lavici usedá Trocheck na dvě minuty za podražení.

51:26
    Výborný pohyb v předbrankovém prostoru předvedl CAM ATKINSON, který dobruslil odražený kotouč a poslal ho na správné místo. Velmi rychle využil Columbus přesilovou hru, a tak je rozdíl ve skóre zase jen minimální. Asistence: Alexander Wennberg, Ryan Murray.
    51:26 Cam ATKINSON - 3:2

52:45
    31:15, tak nyní vypadá statistika střel na branku.

53:02
    Florida se příliš dlouho neradovala z vedení o dvě branky, hosté rychle odpověděli, a tak má zápas znovu náboj.

53:30
    Šest a půl minuty do konce třetí třetiny, icing na straně domácích, buly před Luongem.

54:00
    Nyní má Florida jeden jediný cíl – neinkasovat. Podle hry, kterou se prezentuje, je patrné, že hlavní důraz je kladen na obranu.

54:45
    Columbus se snaží, ale domácí mají kotouč pod kontrolou a hlavně daleko od své vlastní branky.

55:39
    Komerční přestávka po několika šancích Floridy. McElhinney kryje nahození ze středního pásma, buly po jelo levé ruce.

56:01
    Mnoho času hostujícímu celku na vyrovnání už nezbývá.

56:10
    Domácí mužstvo hraje velmi zodpovědně co se týká defenzivní činnosti. Na ledě Jaromír Jágr a jeho kolegové.

57:30
    Necelé tři minuty zbývají do konce základní hrací doby.

57:45
    Blue Jackets si nyní nemohou vynutit tlak v útočném pásmu. Florida kontroluje hru.

58:00
    Luongo skvěle dokázal zastavit šanci hostujícího týmu. Atkinson byl blízko vyrovnání.

58:33
    Hra je přerušena, přihrávka rukou.

58:49
    Hosté to zkouší v šesti, hrají bez brankáře. Následuje také oddechový čas Blue Jackets.

59:04
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Gudbranson – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Hartnell – 2 min., hrubost).

59:26
    Columbus Blue Jackets se snaží něco vymyslet v útočném pásmu, ale domácí se brání velmi zodpovědně.

59:53
    Hosté už to nestihnou.

Florida díky výhře v tomto zápase postupuje v tabulce vzhůru a dostává se na první místo v divizi. Panteři základní stavební kámen výhry položili v první třetině, kterou vyhráli o dvě branky. V té prostřední Columbus jen snížil. Ve třetí třetině se pak oba týmy jednou prosadili.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 5. Ekblad (Smith, Trocheck), 20. Barkov (Huberdeau), 48. Barkov (Huberdeau) – 28. Saad (Falk, Connauton), 52. Atkinson (Wennberg, Murray)

Florida Panthers: Luongo (Montoya) – Mitchell "C", Campbell, Ekblad, Kulikov, Petrovic, Gudbranson – Jágr, Barkov, Huberdeau – Smith, Trocheck, Jokinen "A" – Shaw, MacKenzie "A", Pirri – Thornton, Knight, Brickley
    Columbus Blue Jackets: McElhinney (Korpisalo) – Murray, Johnson, Prout, Tjutin, Falk, Connauton – Bourque, Johansen, Jenner "A" – Atkinson, Dubinsky "A", Calvert – Saad, Wennberg, Hartnell – Clarkson, Karlsson, Campbell

Rozhodčí: Joannette, L'Ecuyer – Berg, Murray