Ottawa – Boston 3:1 (kon.) | Florida – Columbus 3:2 (kon.) | NY Islanders – Toronto 1:3 (kon.)
Dallas – St. Louis 3:0 (kon.) | Chicago – Carolina 1:2 (kon.) | Winnipeg – Pittsburgh 1:0 (kon.)
Colorado – Arizona 1:2 (po pr.) | Anaheim – Philadelphia 4:2 (kon.) | Calgary – Edmonton 5:3 (kon.)
Winnipeg Jets
1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Pittsburgh Penguins
Pondělí 28.12.2015, 02:00 • MTS Centre, Winnipeg • NHL
    Zde video ze šance Stafforda. Zatkoff čaroval.

2. Bryan Little (WPG) 1+0
    3. Jeff Zatkoff (PIT) 28 zák., 1 gól, 96,4% (04:31:57)

Ve Winnipegu se radují. MTS Centre viděla sice jen jednu branku. Domácí Jets ale vyhrávají. Stačil jim k tomu úspěšný nájezd Bryana Littla. Tučňáci dnes nepředvedli příliš dobrý výkon, po většinu zápasu byli horším týmem. Můžeme tedy říct, že Winnipeg vyhrává zaslouženě. Pochválit musíme i oba brankáře, ti předvedli několik povedených zákroků.

59:40
    Oddechový čas pro hosty.

59:00
    Zatím však neúspěšně. Kunitz ale velkou šanci měl. Na brankáře si zahrál Myers.

58:30
    A Tučňáci to zkouší v šesti bez brankáře.

57:30
    Tučňáci by se pomalu měli připravit na závěrečný tlak.

56:35
    Ben Lovejoy byl zasažen soupeřovo bruslí do tváře. Nechtěně. Každopádně teď Ben s ručníkem chvátal do šatny na šití.

55:58
    Crosby to zkoušel individuálně. Neuspěl.

55:15
    Přeci jen se dostává Pittsburgh nyní do útočného pásma a je v něm nebezpečný.

54:00
    Jestli takhe hra bude pokračovat i ve zbývajících minutách, tak se Pittsburgh jen těžko dočká vyrovnání.

53:15
    Burmistrov předvedl úžasný obraný zákrok. Díky tomu poslal spoluhráče do přečíslení. Ty ho nevyužili.

52:35
    Pittsburgh se dostal do útočné třetiny, byl z toho ale opět krátký pobyt. Winnipeg se snadno osvobozuje.

51:40
    Jedna věc Tučňákům jde. Vhazování vyhrávají často. Nedokážou toho ale využít.

50:47
    Wheeler dostal puk za obranu. Následně kroužil před brankářem. Střílí jen do jeho ramene.

50:06
    Zatím to tak nevypadá. Zatkoff raději nechává po střele od modré puk v rukavici.

49:32
    Zatkoff před malým okamžikem podržel svůj tým. To by mohlo povzbudit hráče v poli.

48:54
    Stafford nedostává puk do odkryté branky. Ocitl se sám na levé straně. Zatkoff se ale zázračně natáhl po puku a dosáhl na něj.

47:50
    Tento průběh zatím vyhovuje Winnipegu. Rozdíl je ale stále minimální.

47:00
    Pittsburgh se zatím nenadechl k pořádnému tlaku. Ani Winnipeg nyní nepředvádí zdařilou hru.

45:35
    Icing Pittburghu.

45:12
    Malkin se vrací na led. Tučňáci v plném počtu.

44:30
    Po dobrém začátku se přesilovka Tryskáčům příliš nedaří.

43:29
    Byfuglien hned na úvod pálí od modré, Zatkoff vyráží.

43:12
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Malkin – 2 min., vysoká hůl). Ruský hokejista zasáhla Lowryho do obličeje.

42:10
    Do útočného pásma se pěkně dostal Ehlers. Spoluhráči ho nenásledovali.

40:59

40:20
    Tučňáci sice pokračují v přesilové hře. Zasahovat teď ale musel Zatkoff.

Trestné minuty: 4:2

Druhá třetina nám branku nenabídla. Ale nějaké zajímavé momenty vidět byli. V prvních minutách byl lepší opět domácí tým. Pittsburgh se zvedl hlavně v závěru třetiny. Do závěrečných dvaceti minut půjde Pittsburgh s přesilovkou. Má na úvod slušnou šanci na vyrovnání.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:37
    V oslabení se povedlo ujet Wheelerovi, Zatkoff neudělal ukvapený pohyb a vyráží.

38:59
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Burmistrov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo). Burmistrov bohužel vyhazuje puk do hlediště bez cizího zavinění. Tučňáci si v závěru třetiny zahrají přesilovku.

37:50
    Vypadá to, že v závěru třetiny je opět lepší Pittsburgh.

37:00
    Do útoku se pustil. Branku Zatkoffa však neohrozil.

36:10
    Malkin netrefuje branku. Do útoku se může pustit Winnipeg.

35:16
    Sheary backhandem netrefuje branku.

34:12
    Halischuk pálí, Zatkoff vyráží. Naštěstí ne na hokejku soupeře.

33:51
    A po oslabení tlačí Winnipeg. Jejich tlak ukončuje Zatkoff schováním puku do lapačky. Následně se hráči pošťuchují.

33:09
    Winnipeg oslabení přežil. Halischuk je zpět na ledové ploše.

32:52
    Až nyní musí Hellebuyck zasahovat po střele Bonina.

32:10
    První minuta přesilovka se nezdařila. Tučňáci se nemohou usadit v útočném pásmu.

31:09
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Halischuk - 2 min., nedovolené bránění).

30:33
    Zatkoff raději schoval puk před dojíždějícími soupeři.

30:00
    A opět Kessel, Hellebuyck asi ani neví, jak jeho střelu chytil. Každopádně dál drží čisté konto.

29:46
    Kessel přestřeluje z levého kruhu.

28:39
    Crosby v dobré šanci. Hellebuyck ale opět úspěšnější.

28:27
    Hellebuyck chytá pokus Perrona.

27:31
    Do šance se dostal i Malkin, obránce mu ale nedal žádný prostor. Následně další střele čelil opět Zatkoff.

26:37
    Hráči Jets si opět nahrávali v útočném pásmu. Následná střela trefuje jen nohy obránce.

25:40
    O další tyč se postarali domácí hráči. Nyní to byl forhand Littla.

24:48
    Lowry byl příliš hladový a špatně překročil modrou. Ofsajd.

24:07
    Icing Tučňáků.

23:00
    Poslední okamžiky se spíš nudíme. Nevidíme nic zajímavého.

22:08
    K puku se dostávají Tučňáci, nedaří se jim ale založit útočnou akci a rychle o něj přicházejí.

20:50
    Druhou třetinu začíná aktivně domácí tým. Pokračuje tak obrázek z prvních dvaceti minut.

20:01

Statistiky:

Střely na bránu: 11:9
    Hity: 8:6
    Vhazování: 6:14
    Trestné minuty: 0:2

První třetina se povedla lépe domácímu Winnipegu. Ten taky vede po proměněném trestném střílení. S tím si výtečně poradil Little. Až v samotném závěru třetiny se výkon Pittsburghu trochu zlepšoval. Tak uvidíme, co nám nabídne druhá třetina.

Druhá třetina začne přibližně ve 3:00.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:57
    Přeci jen ještě Tučňáci hrozí. Hellebuyck raději ukryl puk do výstroje.

19:30
    Závěr třetiny není moc zajímavý. Nějaké akce už se asi nedočkáme.

18:31
    Icingu se dopouští také domácí tým.

17:52
    Až teď se dostal do útoku Pittsburgh. Ke střele na Hellebuycka to nevedlo.

17:01
    Zatkoff si raději nechává kotouč. Tryskáčům se první třetina opravdu daří. Dostávají Tučňáky stále pod tlak.

16:06
    Zatkoff chytá střelu Byfugliena.

15:22
    A Winnipeg pokračuje ve zvýšené aktivitě. Lowry dostal dobrou přihrávku před branku. Zatkoffa ale nedokázal překonat.
    14:46 Bryan LITTLE - 1:0

14:46
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    BRYAN LITTLE si při trestném střílení počínal opravdu skvěle. Forhandovou střelou nad lapačku Zatkoffa posílá svůj tým do vedení. Krásná střela domácího útočníka.
    Little byl v brejkové situaci faulován a je tu trestné střílení pro Winnipeg!

14:46
    Další velká šance domácího týmu. Little se dostal do nájezdu. Byl při něm faulován. Je nařízeno trestné střílení.

14:08
    Tyč zazvonila po střele Chiarota. Zatkoff měl nyní štěstí.

13:25
    Hra vysokou holí. Hra se přerušuje. Útočil Winnipeg.

12:43
    Až teď si Hellebuyck sáhl pořádně na puk. Hned ho také schoval do lapačky.

12:00
    Další icing Tučňáků.

11:30
    Aktivnější zatím rozhodně domácí tým. Hosté toho moc nepředvedli.

10:24
    Burmistrov se snažil propasírovat puk před branku. Neúspěšně.

09:35
    Wheeler střílí, přes obránce jeho pokus ale netrefuje branku.

08:29
    Další velká šance domácího týmu. Lowry mohl střílet i nahrávat. Zvolil tu horší variantu a tou byla střela.

07:52
    Nakonec přesilová hra povedená nebyla. Tučňáci v plném počtu.

07:05
    Po povedeném začátku přesilová hra Jets trochu stagnuje.

06:10
    A hned na úvod přesilovky Wheeler ve velké šanci. Netrefuje prázdnou branku.

05:52
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Lovejoy - 2 min., hákování).

05:04
    Hráči Winnipegu se nyní dostávali pod tlak. Puk končí na jejich lavičce. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

03:58
    A po chvilce další. Hra se tak opět přesune před Zatkoffa.

03:43

02:55
    Zaváhání obrany hostů. Útočník Winnipegu se dostal ke střele, Zatkoff bez obtíží vyrazil.

01:56
    Kessel sám operoval v útočném pásmu. Vystřelil do boční sítě.

01:25
    Domácí tým se do zakončení dostal. Zatkoff ale na úvod nezaváhal.

01:00
    První minutu na puku Tučňáci. Ke střele se nedostali.

00:01

Opět nás nemine lehké zpoždění. Do 5 minut začínáme.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Hutchinson) – Trouba, Byfuglien, Enström, Myers, Stuart, Chiarot – Stafford, Little, Wheeler – Ladd, Lowry, Burmistrov – Thorburn, Perreault, Ehlers – Armia, Copp, Halischuk

Pittsburgh Penguins: Zatkoff (Murray) – Dumoulin, Lovejoy, Määttä, Daley, Cole, Warsofsky – Kunitz, Crosby, Perron – Sheary, Malkin, Hörnqvist – Plotnikov, Bonino, Kessel – Porter, Cullen, Fehr

Rozhodčí: Nicholson, Dwyer – Cvik, Wheler.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Ondřej Pavelec je zraněný, takže v akci neuvidíme žádného českého ani slovenského hokejistu.
    Pittsburghu bude chybět Chris Letang. Na obrázku je vidět, že Crosbymu se proti dnešnímu soupeři celkem daří.

V brance Jets začne Connor Hellebuyck. Za Tučňáky Jeff Zatkoff.