Lugano – Jokerit 4:6 (kon.) | Team Canada – Davos 2:0 (kon.)
2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
HC Davos
Pondělí 28.12.2015, 20:15 • Vaillant Arena, Davos • Spengler Cup

Z mé strany je to pro dnešní den vše. Těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc. (22:30:43)

Po tomto utkání je tedy jasno i o konečném pořadí ve skupině! Kanaďané získali plný počet bodů a zajistili si triumf ve skupině, což znamená, že postupují rovnou do semifinále. Davos odešel jako poražený z obou zápasů a v zítřejším čtvrtfinále se střetne s Jokeritem! Ve druhém utkání o postup do semifinále proti sobě nastoupí Mannheim a Jekatěrinburg. Ještě doplním, že dalším semifinalistou je švýcarské Lugano.
    Kanaďané si dnešním triumfem zajistili přímý postup do semifinále. Svého soupeře se dozvědí zítra.

Je dobojováno! Team Canada poráží domácí Davos 2:0 a zajišťuje si první příčku ve skupině. Kanaďané rozhodli o svém vítězství ve druhé dvacetiminutovce, kdy během sedmi minut vsítili dvě branky. V šestadvacáté minutě otevřel skóre po parádní přihrávce Alexandre Giroux! Kanaďané poté sevřeli svého soupeře ještě více a o sedm minut později přidal druhou branku osamocený Chris DiDomenico! Brankář Genoni navíc zlikvidoval několik obrovských šancí Kanady a zabránil debaklu! Ve třetí třetině si Davos nevypracoval žádný souvislý tlak a Team Canada bez problémů uhájil svůj náskok.

59:38
    I přes nepříznivý výsledek panuje ve Vaillant aréně elektrizující atmosféra. Švýcarští fandové si tento turnaj užívají.

58:41
    Davos promarnil další velkou příležitost! Před Glassem se k vynikající přihrávce dostal Aeschlimann, ale z těsné blízkosti netrefil branku!

58:14
    Conacher dovezl kotouč za modrou čáru, nahodil jej za branku a odjel střídat.

57:38
    Další akci Teamu Canady zastavuje ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

57:21
    Kanaďané vyslali na Genoniho branku několik střeleckých pokusů. Brankář Davosu však nemusel zasahovat ani proti Pyattovi a ani proti Girouxovi.

56:57
    Nahození od mantinelu prosvištělo kolem Glassovy branky. Davosu ubíhá čas hodně rychle.

56:20
    Conecher dlouho bojoval za brankou se dvěma protivníky, nakonec vyvezl kotouč, ale k zakončení se přes skvělý obranný zákrok nedostal.

55:46
    Hokejisté Teamu Canada už poklidně dohrávají utkání, nepouští soupeře do vlastní třetiny a drží kotouč co nejdál od vlastní branky.

54:57
    Giroux si krásnou kličkou připravil dobrou šanci, jenže se ocitl příliš blízko Genonimu a v tísni už nedokázal zamířit mezi tři tyče!

54:08
    DiDomenico dostal kotouč v útočném pásmu, přehodil si jej na forhend, ale střelou kolem obránce posla puk těsně vedle pravé tyče.
    Po chybě Genoniho se do výborné pozice dostal Giroux, brankář Davosu ale své zaváhání perfektním způsobem napravil!

53:31
    Na druhé straně se musel zase předvést Genoni. Brankář Davosu nyní zlikvidoval několik střeleckých pokusů soupeře a stálé drží šance Davosu na zvrat.

52:48
    Nyní se už musel Glass ohánět! Proti táhlé střele zápěstím včas vykopl svůj beton a kotouč vyrazil mimo tři tyče!

52:20
    Lindgren vyzkoušel Glassovu pozornost. Brankář Teamu Canada raději podržel kotouč v lapačce. Vhazovat se bude po jeho pravici.

51:56
    K tvrdé střele od modré čáry napřáhl Johnson. Genoni měl čistý výhled a bez větších potíží kotouč vyrazil.

51:20
    Davosu dnes prostě není přáno. Puk se odráží od čepelí hráčů Davosu a Kanaďané nemají problém odpravit jej do středního pásma.

50:27
    Pyatt vyvezl kotouč do středního pásma. Rozhodčí však přerušili hru. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

50:05

49:27
    Glass utěsnil prostor u své pravé tyče a vyrazil kotouč za branku. Kanaďané poté kotouč znovu poslali mimo obranné pásmo.

48:50
    Kanaďané vyhazují kotouč mimo obrannou třetinu. Davos musí začít s přesilovkovou kombinací nanovo.

48:05
    Davos si zahraje další přesilovou hru. Dvě minuty za hákování dostává Cundari.

47:15
    Glass nyní pořádně zariskoval, když vyjel za branku rozehrát kotouč ve chvíli, kdy na něj mířil jeden z protihráčů. Brankáři Teamu Canada však sázka na riziko vyšla.

47:09
    Aeschlimann se prodral do útočného pásma. V tísni dvou hráčů zvolil rychlou střelu. Glass vyrazil kotouč nad branku.

46:20

46:15
    Lindgren si sjel před branku, kde se hlásil o přihrávku, kterou málem dostal, jenže těsně před ním včas zakročil pozorný obránce Aulie.

45:30
    Davos rozehrál zkrácenou přesilovou hru. Čtveřice Kanaďanů zatím nedává týmů ve výhodě prostor k rozvoji kombinace.
    44:32 Genonimu proskotačil puk výstrojí po individuálním průniku jednoho z Kanaďanů, puk v brance Davosu však naštěstí pro domácí díky pohotovému Ambühlovi neskončil!

44:32
    Genonimu nyní prošel kotouč mezi betony a malou chvíli poskakoval před odkrytou brankou Davosu. Naneštěstí pro Team Canada jej nikdo nedokázal dopravit za brankovou čáru.

44:27

44:20
    Vyloučení v týmu Team Canada (Cundari - 2 min., držení hole).

43:52
    Až teď se Davos osvobozuje. Čtveřice bránících se hráčů může vystřídat, Kanaďanům se v přesilovce zatím nedaří.

43:23
    Žlutomodří se sice dostali ke kotouči, jenže Du Bois nedokázal vyhodit kotouč do středního pásma.

42:50
    Kanaďané se nastěhovali do útočného pásma. Se slabou střelou z mezikruží si Genoni bez problémů poradil.

42:27
    Team Canada si zahraje přesilovou hru. Corvi si odpyká dvě minuty za držení.

41:49
    Kanaďané se nyní z lehkého tlaku Davosu osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění. Vhazovat se bude před Glassem.

41:07
    DiDomenico kroužil za brankou Davosu, zbavil se obránce, nabil spoluhráči na modrou čáru, ale tvrdá střela pouze zaduněla o mantinel.

40:45
    Kanaďané teď ve třech bránili střední pásmo. Sieber to přesto zkusil středem kluziště, ale do útočné třetiny se nedostal.

40:10
    Davos okamžitě po vhazování zavezl kotouč do útočného pásma. K odraženému puku se však nejrychleji dostal Bergeron.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 21:50.

Ve druhé třetině jsme se dočkali dvou branek! Team Canada zlepšil svou hru a několikrát nebezpečně ohrozil Genoniho. S Malhotrovou šancí si ještě brankář Davosu poradil, ale na zakončení Alexandra Girouxe už nedosáhl. Kanaďané poté Davos přitlačili ještě více, což vyústilo ve druhou branku, kterou z bezprostřední blízkosti vstřelil Chris DiDomenico! Poté ještě Genoni zlikvidoval dvě obrovské šance a stále drží pro svůj tým šanci na zvrat!

40:00

39:38
    Závěr druhé třetiny už se jen dohrává. Lindgren se ještě pokusil o průnik do útočného pásma, ale jeho výlet skončil v rohu kluziště.

39:15
    Genoni drží Davos nad vodou! Po chybě v rozehrávce Davosu se ke kotouči dostal Roy, který už postupoval sám na branku, jenže na Genoniho si nepřišel.

38:43
    Lombardi se z ničeho nic ocitl u odraženého puku, okamžitě jej nahazoval na branku Davosu, ale trefil jen vlastního spoluhráče.

38:15
    Portmann rozjel další útok Davosu, který však ztroskotal už na modré čáře. Z tribun Vaillant arény se začíná ozývat lehký pískot.

37:45
    Team Canada jen nahodil kotouč o mantinel za branku Genoniho a Kanaďané odjíždějí na střídačku.

37:12
    Tempo hry poněkud opadlo. Domácí se snaží zkorigovat skóre ještě do konce druhé třetiny, zatímco Kanaďané teď hlavně brání.

36:18
    Další útok Davosu bez problému zastavila obrana Teamu Canada. Malhotra již spěchá kolem mantinelu kupředu.

35:44
    Kanaďané se málem dostali do další obrovské šance. Johnson si vybruslil do mezikruží, ale nakonec nedokázal zakončit.

35:21
    Genoni raději ukryl kotouč před dotírajícím Lombardim. Vhazovat se bude po pravici brankáře Davosu.

34:51
    Team Canada nepouští hráče Davosu do útočného pásma. Kanaďané skvěle brání vlastní modrou čáru a veškeré kotouče ihned posílají pryč.

34:15
    Didomenico je po vstřelené brance pořádně nažhavený. Nyní předvedl s kotoučem oblouk přes celé útočné pásmo a nakonec nechal vyniknout skvělého Genoniho.

33:47
    Genoni si musel dávat pozor na nepříjemné nahození od modré čáry. I přes dva clonící hráče nakonec kotouč vyrazil mimo branku.

33:11
    Davos se snažil přispěchat s rychlou odpovědí. Picard se však stihl včas vrátit a nepustil hráče ve žlutém do šance.
    32:25 Conacher sám proti Genonimu neuspěl, tohle by mohlo Kanadu ještě mrzet!

32:25
    Conecher dostal přihrávku do jízdy a postupoval sám proti Genonimu. Brankář Davosu vytasil další parádní zákrok a nepustil Team Canada do trháku!

32:00
    A mohlo to být 3:0! Naštěstí pro Davos stačil Genoni včas vypíchnout kotouč svou hokejkou mimo brankoviště.
    31:27 Chris DIDOMENICO - 2:0

31:27
    Kanada právě vstřelila branku!
    A pozor! Team Canada navyšuje své vedení! Po nepřesné střele se kotouč dostal k Pyattovi, který jej okamžitě vrátil před branku, kde stál CHRIS DIDOMENICO a ten bez problémů propálil Genoniho! Asistence: Tom Pyatt.

31:06
    Moss zavezl kotouč do útočného pásma, nahodil jej za branku, kde však nebyl nikdo ve žlutém a Kanada tak může znovu kupředu.

30:20
    Didomenico srdnatě bojoval v rohu kluziště o kotouč. Na pomoc mu ještě přišel jeden spoluhráč, ale obránci Davosu uzmuli kotouč pro sebe.

29:47

29:35
    Davos nyní hraje zkrácenou přesilovou hru. Hráči ve žlutém se však zatím nemohou usadit v útočné třetině.

29:10

28:46
    Další dobrá akce Teamu Canada. Pyatt prošel obranou Davosu jako nůž máslem, ale nakonec se s kotoučem dostal mimo střelecký úhel.

27:47
    Počet hráčů na ledě se vyrovná. Dvě minuty za hrubost dostává Bergeron.
    27:47 Genoni neudržel kotouč po střele jednoho z Kanaďanů, následný závar ale dokázal vyřešit bez gólové újmy pro svůj tým!

27:47
    Obrovská šance Teamu Canada v přesilové hře! Genoni napoprvé neudržel kotouč, hosté se ještě dostali k několika dorážkám, ale brankář Davosu ve spolupráci s obranou udržel kotouč před brankovou čarou!

27:28
    Hosté jsou na koni! V přesilové hře to vyzkoušel Ellison. Genoni tentokrát podržel svůj tým.

27:10
    Team Canada si zahraje první přesilovku. Dvě minuty za držení dostává Jens Nater.

26:57
    Davos je po obdržené brance jako opařený. Hráči Teamu Canada nadále svírají domácí tým před Genonim.
    25:35 Alexandre GIROUX - 1:0

25:35
    Od Cundariho se kotouč odrazil k rozjetému Lombardimu, který puk okamžitě předložil před branku, kde stál osamocený ALEXANDRE GIROUX, který bez problémů doklepl kotouč do odkryté branky. Asistence: Matthew Lombardi

25:20
    Team Canada nyní sevřel Davos před Genonim. Cundari si rovnal kotouč příliš dlouho a nakonec nedokázal vypálit.

24:50
    Strhující tempo pokračuje i ve druhé třetině. Hraje se dlouhou dobu bez přerušení.
    24:15 Malhotra schoval svůj pokus za hráče Davosu, Genoni si ale dokázal poradit!

24:15
    Malhotra dostal přihrávku do prostoru mezikruží a okamžitě pálil zápěstím. Genoni se blýskl parádním zákrokem a zachránil Davos před pohromou!

23:35
    Team Canado to zkoušel dlouhou přihrávku na modré. Bergeronův dlouhý pas však Sheppard ve velké rychlosti nezpracoval.

23:04
    Předchozí tvrdý hit teď tvrdě oplatili i hosté. Tvrdost mantinelu za brankou pocítil obránce Du Bois.

22:20
    Sieber se hnal středem kluziště do útočného pásma, ale na modré čáře tvrdě narazil na ramena obránce. U kotouče jsou hráči Teamu Canada.

21:43
    Davos vlétl do druhé třetiny hodně nabuzený. Portmann tvrdě atakoval protihráče za brankou, za což sklidil z tribun velký aplaus.
    21:16 Setoguchi postupoval po levé straně sám na Glasse, jeho rána ale skončila pouze na výstroji brankáře kanadského výběru!

21:16
    Setoguchi postupoval z levé strany sám na Glass. Domácí útočník volil střelu zápěstím, ale trefil jen prostor, kde byl připravený Glass.

20:40
    Genoni teď pouze vyrazil kotouč před sebe. Naštěstí pro Davos Pyatt nedokázal včas zareagovat a odražený puk netrefil.

20:10
    Team Canada se ihned po vhazování nastěhoval do útočného pásma, kde však po chvíli boje za brankou přišel o kotouč.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 21:00.
    V první dvacetiminutovce se sice hrálo v ostrém tempu, ale na úvodní branku jsme čekali marně. Bude se skóre měnit ve druhé třetině?

První třetina je minulostí! Úvodní dvacetiminutovka nabídla oboustranně rychlý hokej, ale ani jeden z týmů zatím nedokázal vsítit branku. Hra je vyrovnaná, oba celky několikrát ohrozily branku soupeře, nicméně na obou stranách kralují brankáři. Do šaten se proto odchází za stavu 0:0.

20:00

19:42
    Genoni si v závěru první dvacetiminutovky doslova vychutnal zákrok proti střele Pyatta z mezikruží. Poté domácí gólman ukázal všem, že má kotouč v lapačce.

19:10
    Diváci ve Vaillant Areně se dobře baví, ikdyž se zatím nedočkali úvodní branky. Halou obíhá mexická vlna.

18:25
    Ryser prohrál vhazování, kotouč se dostal na modrou čáru, kde pálil Pyatt a Genoni kotouč dlouho neviděl. Nakonec jej však dokázal vyrazit mimo tři tyče.

18:06
    Genoni musel zasahovat proti rychlé střele zápěstím z otočky. I s tímto projektilem si však bez větších problémů poradil.

17:28
    Team Canada posílá kotouč na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Glassem.

17:15
    Kanaďané se ve třech tlačili do útočné třetiny, ale za brankou se ke kotouči sjeli pozorní obránci a získali kus černé gumy ve svůj prospěch.

16:27
    Du Bois vybojoval kotouč u mantinelu, vybruslil s ním a přihrávkou hledal spoluhráče na modré. Jeden z hráčů Teamu Canada rybičkou vypíchl kotouč do středního pásma.

15:31
    Paille bojoval v rohu kluziště o kotouč, poradil si sice s prvním obráncem, ale poté nenašel nikoho ze svých kolegů.

15:08
    Emmerton chtěl urychlit hru ve středním pásmu kolmou přihrávku, jenže spoluhráč mu vjel do útočného pásma před kotoučem, ofsajd.

14:25
    Aeschlimann vyhrál vhazování, dlouhou přihrávkou chtěl vysunout rozjetého spoluhráče, ale jeho přihrávka neprošla přes obránce.

13:54
    Na druhé straně se před branku natlačil Wieser, ale ani on svou rychlou stahovačkou nevyzrál na brankáře soupeře.

13:27
    Dobrá šance Teamu Canada! Po střele od modré čáry neudržel Genoni kotouč ve své výstroji, jenže dotírající Ellison se již po kotouči nestačil natáhnout.

13:08
    Didomenico byl příliš netrpělivý a přejel přes modrou čáru dříve než kotouč. Po ofsajdu se bude vhazovat ve středním pásmu.

12:50
    Až teď je hra po dlouhé době přerušena. Dlouhá přihrávka kolem mantinelu prošla až na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Genonim.

12:19
    Hraje se nahoru dolů. S dalším dobrým zákrokem se musel předvést brankář Glass, který zatím drží svůj tým před inkasovanou brankou.

11:51
    Roy objel branku Davosu, nabil spoluhráči na modrou čáru, který okamžitě pálil, ale minul branku o dobré čtyři metry.

11:26
    Portman si sjel před branku, kde jen lehce tečoval tvrdou střelu od modré čáry. Brankář Glass podržel svůj tým.

10:52
    Hraje se ve svižném tempu. Ani jeden z týmů však nemůže proniknout za obranu soupeře, na ledě kralují obrany.

10:10
    Ambühl pospíchal za dlouhým pukem, nakonec jej ještě protečoval do útočného pásma, kde se však nesetkal s podporou spoluhráčů.

09:30
    Moss bojoval o kotouč za Glassovou svatyní, jenže s trojicí protihráčů si nedokázal poradit a Kanaďané spěchají s dalším útokem.

08:33
    Kanaďanům se zatím příliš nedaří přechod přes střední pásma. Další dlouhou přihrávku na modrou čáru zachytil pozorný Sieber.

08:03
    Ambühl se teď musel vrátit do obrany, aby pomohl svému brankáři zneškodnit nebezpečný útok soupeře. Vhazovat se bude po Genoniho levici.

07:22
    Hráči Teamu Canada se s ničím nepárají a tvrdou hrou tělem znepříjemňují domácím hokejistům rozehrávku.

06:45
    Carrick procedil puk mezi bruslemi padajícího obránce na branku Genoniho. Před ním se ještě jeden z Kanaďanů snažil o teč, ale brankář Davosu si poradil.

06:05
    Malhotra nahazoval v jízdě kotouč od modré čáry. Jeho spoluhráči zabojovali v rohu a udrželi útočné pásmo.

05:27
    Hráči Davosu přidali na obrátkách. Před brankou Teamu Canada nyní létal kotouč z jedné strany na druhou, ale nikdo ve žlutém jej nenasměroval na branku.

05:00
    První zásah si musel připsat i brankář Teamu Canada. Se střelou od modré čáry si bez problému poradil.

04:17
    Genoni měl zakrytý výhled, ale nakonec nemusel zasahovat, protože dělovka od modré čáry vůbec netrefila branku.

03:41
    Hráči Teamu Canada byli na ledě dlouhou dobu, a proto jen nahodili kotouč do útočného pásma a odjíždějí střídat.

03:10
    Do první střelecké pozice se tlačili i domácí. Střela z mezikruží však byla sražena do rohu kluziště.

02:38
    Ellison vyvezl kotouč zpoza branky Genoniho a snažil se najít najíždějící spoluhráče. Obrana Davosu zafungovala i tentokrát na výbornou.

02:23
    Podruhé byl v akci Giroux. Genoni tentokrát zlikvidoval jeho střelecký pokus a poradil si i s odraženým kotoučem.

02:07
    Po přihrávce před branku se natahoval Giroux, ale k tomu aby zasáhl kotouč mu chyběly potřebné centimetry.

01:55
    Davos se pokusil překvapit soupeře dlouhou přihrávkou, jenže ta proletěla přes všechny čáry. Zakázané uvolnění.

01:17
    Setoguchi bojoval o kotouč v rohu kluziště. Obránci Teamu Canada k němu však včas přistoupili a o kotouč jej připravili.

00:45
    Druhá pětka Teamu Canada se pokusila uzamknout domácí před brankou. Pozorný Paschoud však nepustil soupeře tělem.

00:10
    Úvodní vhazování opanoval domácí Davos. Kotouč se došoural až za domácí branku, kde jej musel rozehrát brankář.

00:01

Team Canada: MacIntyre (Glass) – Bergeron, Picard, Aulie, Johnson, Carrick, Cundari, Clark, Vukovic – Pyatt, Sheppard, Didomenico, Giroux, Lombardi, D'Agostini, Conacher, Roy, Ellison, Paillé, Malhotra, Emmerton

HC Davos: Genoni (Senn) – Brejčák, Du Bois, Forster, Guerra, Jung, Paschoud, Koistinen, Nater – Aeschlimann, Ambühl, Corvi, Jörg, Lindgren, Moss, Portmann, Picard, Ryser, Schläpfer, Sciaroni, Setoguchi.

Dobrý večer všem příznivcům nejrychlejší kolektivní hry na světě. Spengler Cup dospěl do závěrečných bojů v základních skupinách. My se společně zaměříme na souboj mezi domácím HC Davos a Team Canada. Úvodní vhazování je v plánu ve 20:15.
    Ve Vaillant areně panuje skvělá atmosféra při každém utkání a nejinak tomu bude i dnes při utkání domácího Davosu!

HC Davos

Domácí Davos každoročně těží z fantastické atmosféry ve Vaillant aréně. I letos očekávají nároční švýcarští fandové pořádný úspěch. Úvodní utkání se však domácímu celku vůbec nepovedlo. V neděli večer schytal Davos debakl 5:1 od Jekatěrinburgu. Davos dnes bude muset svůj výkon hodně vylepšit, aby si před zklamanými příznivci napravil reputaci.

Team Canada

Výběr kanadských hokejistů působících v Evropě patří každoročně k největším favoritům celého turnaje. Na triumf už však čeká dva roky. Letošní výběr je doplněn i o hráče z nižších zámořských soutěží. Těšit se můžeme například na Mannyho Malhotru, kterému k tisícovce startů v NHL chybí pouze devět utkání. V úvodním utkání změřil Team Canada síly s Jekatěrinburgem. Zápas byl dlouho vyrovnaný, ale o vítězství kanadského výběru nakonec rozhodl Cory Conacher.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.