Olomouc – Ostrava 2:1 (kon.) | Bohemians 1905 – Táborsko 2:1 (kon.) | Opava – Zlín 2:3 (kon.)
Brno – Olomouc B 3:3 (kon.)
Bohemians Praha 1905
2:1 (2:1)
FC SILON Táborsko
Sobota 09.01.2016, 11:00 • UMT Vyšehrad • Tipsport liga • Skupina A

Po prvním poločase, ve kterém byly k vidění tři branky, už ten druhý nebyl tak záživný a branka nepadla. K vidění bylo několik nových posil, na Bohemácké straně se nejlépe prezentoval slovenský obránce Čögley. (12:48:07)

90

88
    Fantastický fotbalový moment proběhl, když střílel Aleš Kočí z přímého kopu a Tomáš Fryšták vytáhl zákrok zápasu a střelu do šibenice vytáhl na roh.

87
    Peter Čögley si už získává fanoušky Bohemky, když teď předvedl obětavý skluz a hned poté přesný centr do vápna.

86
    Čížek hledal před bránou Bartka, jehož střela byla zblokována ještě před Tomou.

83
    Bývalý hráč Bohemky, který nyní hájí barvy Táborska, Ondřej Šiml vypálil z více než 25 metrů, jeho střela skončila hodně mimo.

81
    Ikona Bohemky Josef Jindřišek se dostal ke střele na vápně, umístíl ji ovšem o metr nad.

79
    Zápas se pomalu chýlí ke konci a nevypadá to, že by se Táborsko pokusilo vyrovnat. Zatím se spíše brání.

76
    David Bartek vybojoval míč a postupoval ze strany sám na bránu, jeho střela skončila o kousíček mimo, stejně jako v případě předchozí tutovky Proška.

75
    Pavel Hašek zkusil obstřelit brankáře Tomu, míč mu ale trochu sjel a skončil mimo bránu.

72
    Čížek tradičně aktivně pálí ze všech pozic, tentokrát se však příliš ukvapil a jeho zakončení skončilo hodně mimo.

70
    Druhý poločas nabízí více nepřesností a méně kvalitní souhry.

65
    Bartek vybídl ke střele Čížka, jehož prudká střele byla zblokována.

62
    Velkou šanci na druhé straně zlikvidoval Fryšták, když z velké blízkosti vychytal Hájka.

60
    Prošek se dostal do jasné pozice, ale jeho střela minula Tomovu branku o malý kousek.

58
    Bohemka v posledních minutách přitlačila a je aktivnější.

56
    Tomáš Čížek se uvolnil na levé straně vápna a hledal před bránou Proška, který míč netrefil ideálně a skóre se tak nemění.

55
    Krásným centrem se prezentoval nováček v dresu zelenobílých Peter Čögley, když posadil míč na hlavu Tomáše Čížka. Jeho hlavičku brankář Toma kryl.

53
    Do druhé půle měli Táborští lepší vstup, Bohemka se zatím moc před bránu soupeře nedostává.

51
    Táborsko si vybojovalo rohový kop, který Bohemians bez problému ubránili.

48
    David Bartek vlétl do vápna, míč ho však spíše trefil než že by vystřelil a brankář Toma si tak míč bez problémů sebral.

46

MAS Táborsko se v prvním poločase prezentoval odvážnou hrou, za kterou byli odměněni hned v 11. minutě brankou Džafiče. Na úvodní branku však dokázala Bohemka dvakrát odpovědět a góly Mosquery a Acosty otočit průběh zápasu. Do druhé půle můžeme očekávat kompletně proměněné sestavy.

45

44
    Nebezpečný individuální průnik předvedl z vlastní poloviny Presl, ve vápně mu byl míč ukopnut na rohový kop.

40
    Další dravý průnik předvedl agilní Mosquera, který předkládal před bránu Mikušovi. Těsně před útočníkem Bohemky však dokázala obrana Táborska míč dostat na roh.

38
    Nová posílá Táborska Jan Silný sice dostal míč za Dočekala, ale postranní rozhodčí odmaval ofsajd.

34
    Bohemians právě vstřelili branku!
    Po nádherné akci se do jasné pozice dostal RAFAEL ACOSTA a přesnou střelou propálil Tomu.

32
    Mikušův přímý kop mířil sice na bránu, ale neměl potřebnou razanci, ani směr.

30
    Po nepovedeném rohovém kopu se dostala Bohemka ve složení Prošek, Mikuš, Blecha do situaci 3 na 1, kterou poslední jmenovaný zakončil do dolní části brány, kde byl připravený gólman Toma.

28
    Výrazné zaváhání předvedl brankář Toma, který míč jen tak pošťouchl ve chvíli kdy byl mimo bránu. Hráči Bohemky toho bohužel pro ně využít nedokázali.

26
    Po vyrovnávácí brance se hra uklidnila, míč mají přecejenom více na kopačkách hráči v zelenobílých dresech.

22
    Osmnáctiletý Filip Blecha se dostal do zakončení za vápnem, jeho dobře umístěná střela ovšem postrádala razanci.

21
    JHON MOSQUERA z velkého =uhlu prudkou střelou prostřelil Tomu a je vyrovnáno.

19
    Mosquera hodně zlobí na levé straně, jeho centry zatím však nenachází adresáta.

14
    Bohemka se snaží převzít iniciativu, Milan Jirásek se dostal ke střele na dvaceti metrech od Tomovi branky. Střela skončila metr nad.

11
    Táborsko právě vstřelilo branku!
    ADAM DŽAFIČ se dostal do zakončení na pravé straně vápna a přestože si Dočekal na jeho střelu sáhl, tak skončila o tyč v jeho bráně.

8
    Ostrá hra Táborska přinesla dvě standartní situace ve prospěch pražského celku, ani jednu však Milan Jirásek nerozehrál dobře.

5
    Následující protiútok vedl Mosquera, kterého podruhé sestřelil Pilík a po zásluze viděl žlutou kartu.

4
    Překvapivě aktivnější jsou v úvodu hráči ze Sezimova Ústí, nyní budou rozehrávat rohový kop.

2
    Pavel Pilík dal najevo Mosquerovi, že mu nedá nic zadarmo a ostrým zákrokem na polovině hřiště ho poslal k zemi.

1

Úvodní výkop bude o pár minutek opožděn, na hrací ploše zatím chybí rozhodčí.

Vypadá to, že hned na první zápas Bohemians dorazí slušná kulisa. Okolo hřiště už je více než přes 100 lidí.

Oba týmy finišují svoje rozcvičky a co nevidět zmizí do šaten pro poslední předzápasové pokyny.

BOHEMIANS PRAHA 1905
    Bohemka musí po konci podzimní části řešit akutní situaci v zadní řadách svého týmu, odešla totiž opora Lukáš Pauschek a matador Radek Šírl. Na tuto situaci zareagovalo vedení Bohemky příchodem defenzivních hráčů Švece, který má zkušenosti ze zahraničí a slovenského mistra z loňského roku Petera Čögleye. Už dříve bylo oznámeno, že do přípravy se zapojí Václav Prošek ze Slavie a Tomáš Hrádecký, finsko-slovenský defenzivní štít.

MAS TÁBORSKO
    Co se týče změn v kádru, tak v přípravě by se měl objevit sparťan David Surmaj, který zářil v Juniorské lize, ale prozatím ho trápí nemoc. O svojí šanci se budou prát také Pavel Pilík(bratr příbramského Tomáše), Martin Halaška z Brna nebo Jan Silný z Otrokovic.
    Trenér Frňka už dopředu avizoval, že v námi sledovaném zápase se v poločase protočí celá jedenáctka.

V úvodním utkání pražské skupiny Tipsport ligy se střenou prvoligový Bohemians Praha 1905 a sedmý tým Fotbalové národní ligy MAS Táborsko.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.