Toronto – Columbus 1:3 (kon.) | Philadelphia – Boston 3:2 (kon.) | Calgary – Florida 6:0 (kon.)
Anaheim – Ottawa 4:1 (kon.)
Calgary Flames
6:0 (4:0, 1:0, 1:0)
Florida Panthers
Čtvrtek 14.01.2016, 03:30 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Ode mě je to pro tuto chvíli vše, děkuji za přízeň a přeji dobrou noc. (06:12:04)

Střely na branku: 36-15

Zapomenout bychom neměli ani na čisté konto Jonase Hillera, který dnes nastoupil po více jak měsíčním čekání. Příliš práce sice neměl, všechny pokusy hostů ale úspěšně pokryl.
    Téměř 13 let nevstřelil hráč Flames čtyři branky v jednom zápase. Na výkon Iginly navázal nováček Sam Bennett.

Československá stopa v utkání:
    Jiří Hudler (CGY) 0+2, 1 střela, čas na ledě 13:10
    Jaromír Jágr (FLA) 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:06

1. Sam Bennett (CGY) 4+0
    2. Dougie Hamilton (CGY) 0+2
    3. Mikael Backlund (CGY) 0+1

Skončilo jednoznačné utkání v Calgary, které ovládli domácí hráči jasným poměrem 6:0. Jaromír Jágr se v dresu Floridy po dlouhé době neprosadil, hvězda zápasu se dnes proháněla v dresu Flames s číslem 93 na zádech. Nováček Sam Bennett totiž hned čtyřikrát překonal brankáře soupeře a položil tak základ k hladké výhře domácích.

59:36 Sam BENNETT - 6:0

59:36
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Tak to je stylové zakončení tohoto zápasu. SAM BENNETT předvedl nádhernou akci, když vymíchal obránce Floridy a poté bekhendem překonal becmoného Montoyu. 19letý útočník tak střílí již svůj čtvrtý gól v zápase a bezesporu ten nejhezčí.
    Asistence: Jiří Hudler.

59:21
    Další přerušení hry, tentokrát se píská zakázané uvolnění Panterů.

59:16
    Akci hostů zastavil ofsajd.

59:00
    Poslední minuta zápasu, puk na holi má Sean Monahan.

58:32
    Panthers v posledních minutách zabrali, o výsledku zápasu je ale samozřejmě již dávno rozhodnuto.

58:00
    Hiller se teď výborně stihl přesunout a pokrýt Smithovu střelu z první.

57:22
    Huberdeau rychle obkroužil branku a zkoušel zasunout puk za Hillerovy záda, puk mu ale nakonec sjel z čepele.

56:16
    Pirriho bekhendovou střelu si Hiller pohlídal a nadále tak útočí na své první čisté konto v sezoně.

55:16
    Gudbranson od modré nastřelil tyčku!

54:48
    Ofsajd hostů.

54:29
    Russell nenechal Smithe zakončit protiútok Floridy.

54:22
    Je tu poslední komerční přestávka.

54:18
    Další krásná kombinace domácích, kterou mohl završit Hudler. Český útočník si chtěl s Montoyou doslova pohrát a to se mu nakonec vymstilo, když nejlepší moment k zakončení prováhal.

53:52
    Monahan našel svou přihrávkou pouze hůl Barkova, finský centr však puk pouze vyhodil přes celé hřiště na zakázané uvolnění.

53:27
    Rychlá kombinace domácích skončila po teči Giordana v lapačce brankáře Panthers.

52:54
    Zakázané uvolnění vrátí hru před Ala Montoyu, který nahradil Luonga po první třetině a inkasoval pouze jednou z hole Masona Raymonda.

52:26
    A další zákrok pro Montoyu, tentokrát ho prověřil Josh Jooris.

50:58
    V dalších šancích Calgary Monahan s Gaudreauem, Montoya opět pozorný.

50:32
    Dvě velké šance domácích. Gaudreau nejprve donutil Montoyu ke skvělému zákroku, poté proklouzal puk po Ferlandově teči jen centimetry vedle levé tyče.

50:13
    Ferland přejel do útočného pásma příliš rychle a je z toho ofsajd. Komerční přestávka.

49:49
    Další střela z hole Markuse Granlunda letí nad.

49:24
    Granlundovu ránu trochu nejistě Montoya vyrazil.

49:06
    Bollig složil za brankou Panthers Briana Campbella.

48:20
    Mikael Backlund si stylově sklepl puk ze vzduchu, rozhodčí však pro jeho manévr neměli pochopení a odpískali hru vysokou holí.

Domácí ve třetí třetině už viditelně zvolnili a spíše si hlídají svůj komfortní pětibrankový náskok.

47:59
    Komerční přestávka.

47:49
    Knight hledal spoluhráče přihrávkou zpoza branky, před Hillerem však nikdo v bílém nestál.

47:10
    Icing Floridy.

46:59
    Raymond na ledě, Panthers ani jednou neprověřili Hillera.

46:40
    Jágr ze své oblíbené pozice minul branku.

46:02
    Trocheckova formace sehrála přesilovku hrozivě a na led tak už naskakuje elitní pětice Cats.

45:47
    Backlundův pokus v oslabení Al Montoya vyrazil.

45:02
    Flames rychle vyhazují.

44:55
    Raymond v rohu hřiště podrazil Pirriho a nabízí tak Floridě druhou přesilovou hru v tomto zápase. Ani jeden z týmů zatím dnes přesilovku nevyužil.

44:27
    Střelu Smithe opět zblokoval Kris Russell.

43:50
    Akci Ferlanda s Brodiem přerušil ofsajd.

43:42
    Mitchellův pokus vyrazil Hiller do rohu.

42:36
    Engellandova nepřesná přihrávka končí icingem. Hosté jsou v úvodu třetí třetiny mírně aktivnějším týmem.

41:49
    Pirri nabil Kampferovi, jehož tvrdá rána se mezi tři tyče nevešla.

41:26
    Hiller za brankou přenechává puk Russellovi.

40:50
    Icing Calgary.

40:08
    Hiller betonem vykopl střelu Huberdeaua.

40:01
    Sam Bennett je třetím nejmladším hráčem, kterému se v NHL povedlo vstřelit tři branky v první třetině. Také je nejmladším hráčem v historii Calgary Flames, který nastřílel hattrick.

Další statistiky

Hity: 9-7
    Vyhraná vhazování: 22-13
    Zblokované střely: 10-4
    Trestné minuty: 2-4

Střely na branku po druhé třetině: 25-9

Skončila druhá třetina, ve které Calgary navýšilo svůj náskok díky gólu Raymonda. Hosté z Floridy dnes působí velmi unaveným dojmem a nevypadá to, že by dnešní zápas ještě mohli zdramatizovat. Hokej je ale nevyzpytatelný a stát se může cokoli, třetí třetina začne přibližně v 5:25.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:42
    Krásný zákrok lapačkou předvedl Jonas Hiller proti tvrdé střele Huberdeaua.

38:43
    Do konce dnešního zápasu ještě zbývá spoustu času, herní projev hostů však nenasvědčuje tomu, že by s dnešním zápasem ještě mohli něco udělat.

38:43
    Zakázané uvolnění Floridy.

38:30
    Trocheckův pokus zablokoval Brandon Bollig.

38:07
    Hamilton Reillyho Smithe ke střele nepustil.

37:10
    Po sražené střele Mitchella končí puk v hledišti.

36:40
    Ferland místo Gaudreaua našel pouze lapačku Montoyi.

36:26
    S návratem Backlunda na led přišel ofsajd Floridy. Komerční přestávka.

36:20
    Flames opět vyhazují, hosté toho v přesilovce příliš nevymysleli.

35:46
    Monahan zakončil svůj brejk v oslabení raději na jistotu a naspořil tak spoustu času.

35:08
    Giordano vyhazuje puk přes celé hřiště.

34:26
    Poprvé si dnes zahrají přesilovku hosté. Mikael Backlund v rohu hřiště podrazil Petrovice a dostává menší trest.
    33:20 Mason RAYMOND - 5:0

33:20
    Domácí se prosazují dnes již popáté. Flames nahodili puk za branku, kde ho Montoya nezpracoval a tak se k němu dostal v rohu hřiště David Jones, poslal ho rychle před branku, kde se nacházel MASON RAYMOND, jenž zblízka dokázal překonat vracejícího se brankáře Floridy.
    Asistence: David Jones, Mark Giordano.

32:42
    Jágrova střela z levého křídla letí mimo.

32:20
    Corban Knight nedokázal zakončit rychlý protiútok Floridy vedený MacKenziem.

31:35
    Druhá lajna Flames dnes přechází do útoku zcela bez problému, kombinace Backlunda s Bennettem však tentokrát byla nepřesná.

30:52
    Na druhé straně dobrá šance pro Gaudreaua, Američan ale mířil až příliš dlouho a Barkov ho připravil o puk.

30:39
    Jágr se zjevil sám před Hillerem, byl už ale příliš blízko na to, aby mohl lépe zakončit.

30:16
    Zápas se přehoupl do druhé poloviny a domácí stále vedou 4:0.

29:59
    Pokus Reillyho Smithe zablokoval Russell.

29:09
    Po akci Bennetta Stajan těsně minul branku.

27:59
    Mark Giordano mohl jet sám na Montoyu, nezpracoval však dobře přihrávku.

27:29
    Monahanův pokus z ostrého úhlu Montoyu nepřekvapil.

27:08
    Al Montoya kryje puk před Bolligem.

26:35
    Zakázané uvolnění tentokrát na straně domácích.

26:18
    Wideman trefil pouze svého spoluhráče Jonese, který odkulhal na střídačku.

26:11
    Komerční přestávka, po níž bude následovat vhazování v útočném pásmu Flames.

26:11
    Flames teď z protiútoku málem rozebrali obranu hostů, finální přihrávku, po níž už by téměř jistě následoval gól, však zmařil Jaromír Jágr, jenž nyní hodně zabral směrem dozadu.

25:15

24:55
    Derek MacKenzie dlouho kroužil s pukem v útočném pásmu, nakonec napálil puk zblízka do Dennise Widemana.

24:27
    Hudler opět hledal Bennetta, toho si ale tentokrát hosté ohlídali.

23:37
    Střelu Campbella Hiller vytěsnil do ochranné sítě nad svou brankou.

22:58
    Jooris vyslal do šance Bolliga, toho ale výborně odzbrojil Kampfer.

22:08
    Barkov nabil mezi kruhy Jágrovi, jeho rána ale byla sražena.

21:47
    Florida v plném počtu, Jokinen na ledě.

21:30
    Bennett se tlačil do zakončení bekhendem, jeho střela ale k Montoyovi neprošla.

20:38
    Série velkých šancí začala po skvělé práci Gaudreaua, který nabil Hamiltonovi. Ani on, ani Monahan však ze skvělých střeleckých pozic nedokázali překonat Montoyu.

20:24
    Pokračuje přesilovka domácích, puk však mají Cats.

20:01

Roberta Luonga v brance Panthers nahrazuje Al Montoya.

Hokejisté obou týmů nastupují na led, druhá třetina tak může začít.

Hity: 6-4
    Vyhraná vhazování: 12-6
    Zblokované střely: 2-3
    Trestné minuty: 0-4

Střely na branku po první třetině: 15-5

Třetinu hrůzy mají za sebou hosté z Floridy. Flames se poprvé prosadili už v první minutě a to určilo ráz celé třetiny, ve které domácí jednoznačně dominovali. 19letý nováček Sam Bennett dokonce zkompletoval hattrick a především jeho zásluhou tak Calgary vede již 4:0. Nic v první třetině nepředvedla ani první lajna Floridy, na kterou si domácí dávají velký pozor. Druhá třetině začne přibližně ve 4:33.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:58
    Nebezpečnou Giordanovu střelu zápěstím Luongo vyrazil a v této třetině tak už branka nepadne.

19:43
    Jussi Jokinen zahákoval Backlunda a v samém závěru si tak Flames zahrají druhou přesilovku.

19:20
    Krásná akce Joorise byla zakončena střelou těsně nad!

18:31
    Jágrova nepřesná přihrávka na Barkova vyústila v další přečíslení Flames, Gaudreau ale signalizoval přihrávku na Ferlanda až příliš okatě.

17:53
    Rychlý zákrok lapačkou musel vytáhnout Luongo proti tvrdé střele Raymonda z levého křídla.

17:01
    Sudí využili úklid ledové plochy ke třetí komerční přestávce.
    17:01 Sam BENNETT - 4:0

17:01
    Neuvěřitelné, SAM BENNETT kompletuje hattrick ještě v první třetině! Domácí nováček sice v přečíslení dva na jednoho nedostal od Engellanda puk, poté se k němu však dostal a zblízka bekhendem překonal Luonga. Na led tak padají čepice.
    Asistence: Deryk Engelland, Josh Jooris.

16:32
    Icing Flames.

16:20
    Barkov s Huberdeauem jeli na jediného hráče Flames, nedokázali si však přesně vyměnit puk.

16:00
    Giordano v dobré střelecké pozici ještě hledal Gaudreaua, přihrávku však hosté zachytili.

15:24
    Tvrdý hit schytal po rozehrání puku Kulikov.

14:31
    Dva pokusy Vincenta Trochecka proletěly nad brankou.

14:15
    Domácí teď zajímavě kombinovali v útočném pásmu, k šanci to ale nevedlo.

12:40
    Jágr zkoušel puk zasunout za Hillera zpoza branky, svoji polootočku však nedotočil a puku se zmocňují Flames.
    12:01 Sam BENNETT - 3:0

12:01
    Úsměv na tváři SAMA BENNETTA, který se dnes prosazuje podruhé a tentokrát s notnou dávkou štěstí. 19letý útočník se proháčkoval až do výborné pozice před Luongem, poté mu však puk sjel z hokejky. Brankář Floridy ale reagoval na pohyb střelce a puk mu proklouzl mezi betony – 3:0 pro Calgary.
    Asistence: Mikael Backlund, Dougie Hamilton.

11:10
    Shawn Thornton se dostal do zajímavé pozice, nedokázal ale zblízka Hillera překonat.

10:36
    Zakázané uvolnění vrátí hru před Jonase Hillera.

10:28

10:15
    Giordanova dělovka proletěla jen těsně kolem Luongovy branky.

Střely na branku: 10-1

10:05
    Luongo si pohlídal střelu Engellanda, po níž následuje komerční přestávka.

08:58
    Raymondovu střelu vyrazil Luongo, Giordano poté minul branku Floridy.

08:40
    Panthers v plném počtu.

08:23
    Hudler přejel modrou čáru rychleji a je z toho ofsajd.

08:10
    Cats svým vysokým napadáním způsobují domácím problémy.

07:40
    Barkov vystihl domácí rozehrávku a opět posílá puk k Hillerovi.

07:22
    Po sérii soubojů v rohu hřiště se hosté osvobozují.

06:42
    Po střele Hamiltona dorážel z úhlu Gaudreau a Luongo měl štěstí, že se netrefil.

06:32
    Flames si navíc zahrají první přesilovku v tomto zápase. Dvě minuty za držení dostává Erik Gudbranson.
    05:52 Johnny GAUDREAU - 2:0

05:52
    Domácí se ujímají dvoubrankového vedení. Rychlý přechod do útoku předvedla první formace Flames, pohotovou kombinaci chtěl JOHNNY GAUDREAU zakončit přihrávkou na Bennetta, od hole Jonathana Huberdeaua se však puk vrátil na hůl amerického útočníka a ten překonal zblízka Roberta Luonga.
    Bez asistence.

05:28
    První zákrok si Hiller připisuje po střele Barkova.

04:40
    Florida se ještě vůbec nedostala k ohrožení Hillerovy branky, puk nyní rozehrává Deryk Engelland.

03:43
    Bennett na přihrávku nedosáhl a je z toho další icing Calgary.

03:29
    Trocheck tečoval Petrovicovo nahození mimo branku.

03:17

03:12
    Hudler opět hledal zpoza branky svého spoluhráče, hosté si však Bennetta s Backlundem tentokrát pohlídali.

02:54
    Puk na střídačce Floridy.

02:26
    Petrovicova střela byla sražena do ochranné sítě nad domácí brankou.

01:56
    Nepřesná rozehrávka Panterů končí zakázaným uvolněním.

01:38
    Dmitrij Kulikov nahazuje puk za branku Hillera, tam ho ale sbírají domácí.
    00:56 Sam BENNETT - 1:0

00:56
    Tak to je rychlý nástup domácích a skvělý návrat Jiřího Hudlera do sestavy! Český útočník si vybruslil zpoza branky a nabil mezi kruhy SAMU BENNETTOVI, který střelou z první prostřelil Luonga.
    Asistence: Jiří Hudler, Dougie Hamilton.

00:01

Arénou dozněly hymny a zápas tak začne během několika desítek vteřin.
    Hiller se po měsíci dočkal startu

Calgary Flames: Hiller (Rämö) – Giordano, Brodie – Russell, Hamilton – Engelland, Wideman – Gaudreau, Monahan, Ferland – Bennett, Backlund, Hudler – Raymond, Granlund, Jones – Bollig, Stajan, Jooris. Trenér: Bob Hartley.

Florida Panthers: Luongo (Montoya) – Mitchell, Petrovic – Campbell, Gudbranson – Kulikov, Kampfer – Huberdeau, Barkov, Jágr – Jokinen, Trocheck, Smith – Pirri, Bjugstad, Shaw – Knight, MacKenzie, Thornton. Trenér: Gerard Gallant (Mike Kelly)

Rozhodčí: Meier, Rooney – Cameron, Gibbons.