New Jersey – NY Rangers 3:2 (kon.) | NY Islanders – Minnesota 5:3 (kon.) | Philadelphia – Montreal 4:2 (kon.)
Pittsburgh – Ottawa 6:5 (kon.) | Boston – Toronto 3:4 (po pr.) | Washington – Florida 2:5 (kon.)
Nashville – St. Louis 0:1 (kon.) | Winnipeg – Dallas 3:5 (kon.) | Colorado – Chicago 1:2 (kon.)
Edmonton – Columbus 5:1 (kon.) | Arizona – Los Angeles 2:6 (kon.) | Anaheim – San Jose 3:2 (kon.)
New Jersey Devils
3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
New York Rangers
Středa 03.02.2016, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL
    Radost Devils po zápase

DEVILS WIIIIN! Ďáblové zdolali Rangers v derby a slaví vítězství 3:)Video: The Gazda & Son Photography

Zveřejnil(a) New Jersey Devils CZ/SK dne 2. únor 2016

Z mé strany to bude vše, děkuji za pozornost a přeji hezké usínání či vstávání, na počtenou! (03:44:07)

1. David Schlemko (NJD) 1+0
    2. Cory Schneider (NJD) 31 zák., 2 góly, 93,9%
    3. Lee Stempniak (NJD) 1+1
    Obrovská radost Blandisiho po jeho gólu na 2:2

Ďáblové úspěšně zvládli i druhou bitvu o řeku Hudson a berou tak dva body do tabulky!

Do vedení šli ovšem jako první hosté, když se ve 14. minutě prosadil J.T. Miller po parádní příhře od Brassarda v přečíslení.

Ďáblové vyrovnali na počátku druhé dvacetiminutovky v přesilovce, Gelinasovu střelu dorazil za záda Lundqvista Lee Stempniak.

Ve třetí minutě třetí třetiny ale Jezdcům vrátil vedení znovu J.T. Miller, na což ale krátce poté dokázal svým druhým gólem v NHL odpovědět mladíček Joseph Blandisi. Vítězný gól časujeme na 52. minutu, postaral se o něj na konci přesilovky po pasu Stempniaka obránce David Schlemko.

Devils tak svého úhlavního rivala zdolali 3:2!

Střely: 25:33 (10:10, 10:12, 5:11)

59:56
    Střela Ryana McDonagha z levé strany byla ztečována do ochranné sítě! Ještě tak uvidíme jedno buly, tentokráte po pravici Schneidera.

59:49
    Adam Larsson poslal puk přes všechny čáry, ovšem pouze za cenu zakázaného uvolnění.

59:37
    Jezdci nyní přišli o útočné pásmo, jelikož při nahození trefili ochrannou síť.

59:37
    Neskutečný rozruch před svatyní Coryho Schneidera, zajímavou příležitost měl třeba Derick Brassard, ale Cory Schneider ve spolupráci s obranou nedovolili Rangers vyrovnat!

59:20
    Dělovou ránu Yandlea tečoval před brankou Zuccarello, ale jen mimo tři tyče!

59:00
    Lundqvist míří z branky, Jezdci to zkusí v šesti!

58:52
    Palmieri pálil z voleje, ale zamířil moc vysoko.

58:40
    Zajac s Kalininem velice dobře napadali, a dostali se tak k puku v útočném pásmu svého týmu.

58:13
    Brassard byl v útočném pásmu proti čtveřici hráčů zcela osamocený, moc toho vymyslet tedy nedokázal.

57:53
    Kyle Palmieri chtěl do brejku vyslat Giontu, ten byl ovšem na poslední chvíli uhlídán.

57:23
    Domácí celek se snaží poklidně rozehrávat, ale Rangers pochopitelně rychle napadají a snaží se to co nejvíce komplikovat.

56:58
    A hostující zadák s číslem osm na zádech putuje do kabiny, držíce se za zápěstí. Nejednalo se o žádný faul, spíše o nešťastný náraz.

56:58
    Reid Boucher dohrál obránce Kevina Kleina, který se svíjí na ledě v bolestech. Sudí hru raději přerušil.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 22. Stempniak (Gelinas, Henrique), 44. Blandisi (Greene, Severson), 52. Schlemko (Stempniak, Kennedy) – 14. Miller (Brassard, Fast), 43. Miller (Yandle, Boyle)

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Larsson, Schlemko, Gelinas, Helgeson, Severson – Blandisi, Henrique, Stempniak – Kalinin, Zajac, Palmieri – Boucher, Josefson, Kennedy – Farnham, Gionta, Tootoo. Trenér: John Hynes.
    New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – McDonagh, Girardi, Staal, Boyle, Yandle, Klein – Kreider, Stepan, Zuccarello – Miller, Brassard, Fast – Lindberg, Hayes, Stålberg – Glass, D. Moore, Paille. Trenér: Alain Vigneault.

Rozhodčí: Morton, Peel – Kovachik, Nowak

Diváci: 16 514