New Jersey – NY Rangers 3:2 (kon.) | NY Islanders – Minnesota 5:3 (kon.) | Philadelphia – Montreal 4:2 (kon.)
Pittsburgh – Ottawa 6:5 (kon.) | Boston – Toronto 3:4 (po pr.) | Washington – Florida 2:5 (kon.)
Nashville – St. Louis 0:1 (kon.) | Winnipeg – Dallas 3:5 (kon.) | Colorado – Chicago 1:2 (kon.)
Edmonton – Columbus 5:1 (kon.) | Arizona – Los Angeles 2:6 (kon.) | Anaheim – San Jose 3:2 (kon.)
Washington Capitals
2:5 (0:2, 0:2, 2:1)
Florida Panthers
Středa 03.02.2016, 01:30 • Verizon Center, Washington • NHL

Československá stopa v utkání
    Jaromír Jágr (FLA) 0+1, 1 střela, čas na ledě 10:32
    Jaromír Jágr zazářil při prvním gólu utkání, kdy krásně našel před brankovištěm volného Huberdaua. Jinak do utkání zasáhl v menší míře, měl jen v průměru pět střídání za třetinu a od 47. minuty utkání se už na ledě neobjevil. (04:37:55)

Hvězdy utkání
    1. Jonathan Huberdeau (FLA) 2+1
    2. André Burakovsky (WSH) 1+0
    3. Matt Niskanen (WSH) 0+0

Capitals předvedli výborný vstup do závěrečné třetiny, hned v úvodní minutě této části poslal vyražený puk po střele Kuzněcova do sítě Nicklas Bäckström a o další minutu později snížil střelou z levého kruhu André Burakovsky. Víc už ovšem Washington nedokázal a Florida v samotném závěru pojistila své vítězství trefou Quintona Howdena do prázdné branky.

59:05
    Washington má puk za svou brankou, do konce tohoto zápasu zbývá necelá minuta.
    58:07 Quinton HOWDEN - 2:5

58:07
    Florida právě vstřelila branku!
    Jokinen poslal puk QUINTONU HOWDENOVI, který se ve středním pásmu rozjel na prázdnou branku a i přes sekání domácího hráče dokázal zavést puk do sítě. Asistence: Jussi Jokinen, Vincent Trocheck.

57:48
    Washington to zkouší se šesti bruslaři v poli.

56:54
    Orlov se protáhl až do mezikruží, trefit branku se ale domácímu obránci nepodařilo.

56:20
    Přihrávku Kuzněcova Niskanen nezachytil a Washington tak musí pro puk do vlastního pásma.

55:35
    Niskanen střílel od modré čáry, proti jeho pokusu si připisuje Montoya další úspěšný zákrok.

55:16
    Barkov se dostal k teči před Grubauerem, domácí gólman dokázal pohotově zasáhnout betonem.

54:16
    Washington má puk ve svém pásmu, čas na dorovnání dvougólové ztráty se domácímu týmu rychle krátí.

53:02
    Orlov obkroužil branku Montoyi, k zakončení se ovšem nedostal. Nahození Niskanena následně tečoval Oshie, ale pouze do rukavice hostujícího gólmana.

52:39
    Kulikov to zkusil od modré čáry, jeho pokus ale zblokovali bránící hráči a Grubauer tak ani nemusel zasahovat.

51:28
    Huberdeau se dostal do výborné pozice v mezikruží, hostující útočník ovšem přestřelil a zatím tak na hattrick nedosáhl.

50:58
    MacKenzie dokázal osvobodit svůj tým a vyhodit puk až k brance Capitals.

49:45
    Huberdeau se dostal k nahozenému kotouči před brankou, Grubauer ovšem další puk do své sítě nepustil.

Martina Sikorová

Branky a nahrávky: 41. Bäckström (Kuzněcov, Oshie), 42. Burakovsky (Kuzněcov) – 11. Huberdeau (Jágr, Barkov), 16. Barkov (Bjugstad, Huberdeau), 21. Trocheck, 36. Huberdeau (Smith, Bjugstad), 59. Howden (Jokinen, Trocheck)

Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Alzner, Niskanen, Schmidt, Carlson, Orlov, Chorney – Galjev, Bäckström, Oshie – Burakovsky, Kuzněcov, Williams – Chimera, Richards, Wilson – Laich, Sill, Latta
    Florida Panthers: Montoya (Luongo) – Campbell, Ekblad, Kulikov, Gudbranson, Kampfer, Petrovic – Huberdeau, Barkov, Jágr – Jokinen, Trocheck, Smith – Howden, Bjugstad, Shaw – Thornton, MacKenzie, Knight

Rozhodčí: St. Pierre, Furlatt – Barton, Nansen

Diváci: 18506