Vsetín – Poruba 4:6 (kon.) | Havlíčkův Brod – Chrudim 2:6 (kon.) | Havířov – Opava 3:4 (0:2 po s.n.)
Přerov – Uh.Brod 7:4 (kon.) | Litoměřice – Kobra 4:6 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
4:6 (2:1, 2:3, 0:2)
HC RT TORAX Poruba
Pátek 05.02.2016, 16:30 • Zimní stadion Na Lapači • Liga juniorů • 28. kolo

Závěr zápasu vyvrcholil v dvoubrankovou výhru porubského celku. Po vyrovnaných dvou periodách to byl asi pro domácí šok. Poruba si tedy připsala další výhru v řadě a domácí bohužel po dlouhé době prohráli před domácím publikem. Z Lapače je to asi všechno, přejeme vám pěkný večer. (18:30:13)

59:45
    Domácí se ještě snaží, ale už to na nic nevypadá.

58:59
    Domácí mohli kombinovat před Zavadilem, zastavila je ale porubská obrana.

57:46
    Hra se odehrává především v obranném pásmu domácích a nedaří se jim osvobodit.

55:49
    Poruba právě vstřelila branku! MAREK PĚNČÍK využil nepřehledné situace a poslal kotouč mezi betony Stojara. Asistence Adam Kropka.

55:34
    Do konce utkání je vyloučen Patrik Gola za nesportovní chování.

54:00

52:57
    Je vyloučen hráč hostů Šustala do konce utkání a 2 minuty za něj odsedí Boháč.

52:33
    Pěnčík se dostal do úniku, bohužel ale neproměnil.

51:28
    Je vyloučen hráč hostů Robin Gola a domácí si zahrají 55 sekund přesilovku 5 na 3.

50:23
    Janošek se dostal do úniku. Střela mířila mezi nohy a tu si Zavadil pohlídal. Bohužel zároveň s tím byl Janošek faulován Kropkou, který si odsedí dvě minuty za sekání.

49:16
    Vsetínský útočník se dostal před Zavadila. Kotouč chtěl ale střelit asi jinak, protože mu odletěl až do ochranné sítě.

48:10
    Poruba právě vstřelila branku! PATRIK GOLA vystřelil z otočky a vymetl Stojarovy levý horní roh. Bez asistence.

47:44
    K pořádné střele se nemá ani jeden z celků a hra se přesunuje z jednoho pásma do druhého.

46:37
    Ofsajd zastavuje rozjeté hráče Poruby a maří tím jejich šance na střelu.

45:30
    Tydlačka vybojoval útočné pásmo, ale odjíždí střídat.

44:13
    Rýpar pálil od modré. Střela ale skončila v lapačce Zavadila.

43:26
    Pěnčík a Moravčík kombinovali před Stojarem. Prostřelit se jim ho ale nepodařilo.

42:36
    Kuchařík vystřelil z vrcholu levého kruhu, ale zasáhl pouze výstroj Zavadila.

41:59
    Obě mužstva v plném počtu.

41:23
    Zakázané uvolnění přesunulo hru před Zavadila, ale hosté okamžitě vyjíždění ke Stojarovi.

40:20
    Pěnčík nahrával před Stojara Ščurkovi, ten ale nemohl tečovat a kotouč pokračoval za branku, kde se ho ujali domácí.

40:01

Hra začne s malinkatým zpožděním z důvodu poruchy rolby.

Po druhé třetině tu máme vyrovnaný stav, který se budou snažit oba celky naklonit ve třetí periodě na svou stranu, a tak vyhrát. Další třetina začne cca 17:57.

40:00

39:51
    Jsou vyloučeni za domácí Vašíček faul loktem a za hosty Šustala hrubost.

39:24
    Konopka nastřelil Zavadila od modré, ten ale bezproblému kotouč chytil.

39:03
    Icing přesunul hru před Zavadila, který musel pacifikovat střelu přímo od buly.

38:02
    Poruba právě vstřelila branku!O vyrovnání se před ležícím Stojarem postaral MAREK SMRČKA. Asistence Dominik Moravčík.

37:51
    Marek Smrčka mohl dorážet střelu bohužel mu to ale nevyšlo.

36:49
    Hra se přesunula před Zavadila a ten má co dělat aby udržel kontakt s pukem.

35:34
    Jonáš Mládek orazítkoval spodní část levé tyčky svatyně Stojara.

34:01
    Kropka se snažil střelit zpoza levé tyčky. Stojar ale neměl problém.

33:30
    Toman se dostal do úniku, ale sevřela ho obrana hostů. Navíc domácí jsou už v plném počtu.

32:35
    Vsetín zatím bezproblémů odolává přesilové hře hostů.

31:24
    Je vyloučen domácí kapitán Lukáš Kuchařík za vrážení na hrazení.

31:12
    Marek Smrčka mohl navýšit, ale kotouč mu vsetínská obrana včas vypíchla.

30:06
    Vsetín právě vstřelil branku!
    MIROSLAV JANOŠEK si to namířil přesně na levý kruh odkud trefil levé rameno Zavadila a dostal tak kotouč do branky. Bez asistence.

28:32
    Poruba právě vstřelila branku !ADAM KROPKA se postaral o vyrovnání. Z mezikruží pro něj nebyl problém prostřelit nepřipraveného a nechráněného Stojara. Asistence Marek Smrčka.

27:20
    Vsetínská obrana pracuje na plné obrátky a to se nelíbí Zavadilovy, který dává jasně najevo svou nespokojenost. Jeho spoluhráči se zatím snaží kombinovat před Stojarem.

25:54
    Adam Toman se společně s Miroslavem Janoškem dostali do uvolnění a ADAM TOMAN bezvadně zpracoval přihrávku Janoška a zakončil přímo mezi betony. Asistence Miroslav Janošek.

24:24
    Poruba právě vstřelila branku! A je vyrovnáno. DOMINIK MORAVČÍK to namířil přesně nad hlavu Stojara. Střela olízla horní tyčku, ale cestu do branky si našla. Asistence Adam Kropka.

23:30
    Hra se odehrává převážně za zády Stojara.

21:50
    Patrik Gola vystřelil z pravého kruhu. Jeho střelu zpacifikoval Stojar perfektně, přímo na hokejku spoluhráče.

21:23
    Špatná rozehrávka, která vyústila v zakázané uvolnění přesouvá hru před Stojara.

20:09
    U kotouče jsou okamžitě hosté a tlačí se ke Stojarovi, který musí zasahovat.

20:01

Na začátku to vypadalo, že má navrch Poruba, když se jí podařilo v 5. minutě skórovat. Valaši ale chytili druhou mízu a v závěru třetiny jí darovaly dvě povedené branky a do šatny tedy mohou jít s klidem. Další třetina začne v cca 17:14.

20:00

19:59
    Domácí si už závěr periody pohlídali.

19:21
    Poruba se ještě snaží kombinovat před Stojarem, zatím ale nemají k pořádné střele šanci.

18:16
    Domácí na nic nečekají a navyšují brankový náskok. Střelou ONDŘEJE TYDLAČKY, který už podruhé potrestal nepozornost Zavadila. Asistence Miroslav Janošek.

17:07
    A je vyrovnáno. MIROSLAV JANOŠEK si počkal na přihrávku před Zavadila a bezproblému trefil odkrytou část branky. Asistence Adam Toman, Ondřej Tydlačka.

16:39
    Moravčík nastřelil Stojara a Kropka mohl ještě dorážet, bohužel se všichni hráči natlačili na Stojara a hra musela být přerušena.

15:34
    Vítek se snaží bombardovat Zavadila z vrcholu pravého kruhu. Ten ale nemá problém a kotouč posílá betonem na hokejku spoluhráče.

15:06
    Stojar teď měl plné ruce práce najít kotouč mezi hráči stínícími mu ve výhledu.

14:34
    Rýpar prověřil Zavadila střelou od modré, ta šla přímo na levý beton.

13:52
    Domácí jsou už unaveni. Hrát na dvě pětky jim asi moc nesedí.

12:24
    Na ledě to vypadá, že navrch mají hosté. Stojar teď musí pacifikovat střely, které by měly mít na starost obránci.

11:20
    Tydlačka, Kuchařík a Toma se dostali do přečíslení. Včas ale zasáhla porubská obrana a kotouč jim vyrazila.

10:52
    Domácí se ještě snažili využít závěru přesilovky, bohužel dobře mířená střela od modré skončila ve výstroji Zavadila.

08:48
    Hostující Šustala je vyloučen za hákování.

08:48
    Kuchařík se snažil prostřelit Zavadila zpoza brány, bohužel mu to ale nevyšlo, tak jak chtěl.

08:01
    Slibně rozjetou hru hostů zastavuje ofsajd.

07:31
    Smrčka se snažil tečovat před Stojarem. Kotouč mu ale nesedl na hokejku a s pomalou střelou už neměl Stojar žádný problém.

06:43
    Hráč Poruby vyzkoušel pozornost Stojara. Ten ale bezproblému vykryl střelu k pravé tyčce lapačkou.

06:24
    Kuchařík se dostal do úniku, jeho střela ale skončila mezi betony Zavadila.

05:51
    Icing přesouvá hru před Zavadila.

04:13

Poruba právě vstřelila branku!
    DOMINIK MORAVČÍK dostává svůj tým do vedení. Přesnou střelou z levého kruhu propálil Stojara a využil tak zbytku přesilové hry. Asistence Marek Smrčka.

02:50
    A hraje se 5 na 3, chybou Vojtěcha Vašíčka, který je odsouzen ke dvěma minutám za sekání.

02:12
    Domácí Rýpar si odsedí dvě minuty za hákování.

01:41
    Stojar si připisuje první zákrok. Střelu hráče Poruby bezproblému schoval pod lapačku.

01:00
    Domácí Tydlačka se dostal do úniku, bohužel jeho střela byla bezproblému odražena betony Zavadila.

00:45
    Hostující Smrčka měl možnost dostat se do úniku, ale přes obrannou řadu domácích se nedostal.

00:05
    Buly vyhráli domácí, ale dost nešťastně zajeli do obranného pásma a hostě se ujímají kotouče.

00:01

VHK Vsetín: Stojar (Machač) – Vašíček, Svozílek, Rýpar, Vítek – Janošek, Konopka, Toman, Kuchařík, Grygar, Tydlačka.

HC RT TORAX Poruba: Zavadil (Sroka) – Štěpán, Šustala, Ščurek, Široký, Kropka, Boháč – Gola P., Gola R., Sysala, Moravčík, Bialoň, Stupka, Vilček, Pěnčík, Mládek, Smrčka, Csabala, Kurník..

VHK Vsetín

Domácí jsou na tom trochu hůř. Na jejich cestě střída výhra prohru. Nutno ale podotknout, že na domácím ledě prohráli naposledy v listopadu nad Hodonínem. Od té doby jsou výkony předváděné na domácím ledě 100%. Vsetín má značně silný útok, vedený kapitánem Lukášem Kuchaříkem, hned po něm se v brankovišti nejvíce prosazuje trio Patrik Španko, Miroslav Janošek a Ondřej Gygar. V bráně se celý tým může spolehnout na Lukáše Stojara nebo Jaroslava Bubelu.

HC RT TORRAX Poruba

Celek z Poruby je nyní ve vrcholné formě. Na svém kontě už má 10 vítězství v řadě a určitě bude chtít svou šňůru prodloužit i na Lapači. Mezi své nejproduktivnější hráče může bezesporu řadit Patrika Golu (25+29) a Jonáše Mládka (19+24). V obraně se také prosazuje hodně Michael Hranoš (4+16) a Adam Kropka (9+7). V porubské bráně se točí především dva gólmani a to Dominik Stroka a Jan Zavadil.

Dobrý den, vítám vás u online přenosu ze vsetínského Lapače, na jehož led dnes, na straně hostí, vjede celek z Poruby.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Kristýna Zigmundová

Branky a nahrávky: 18. Janošek (Tydlačka, Toman), 19. Tydlačka (Janošek), 26. Toman (Janošek), 31. Janošek – 5. Moravčík (Smrčka), 25. Moravčík (Kropka), 29. Kropka (Smrčka), 39. Smrčka (Moravčík), 49. Gola P., 56. Pěnčík (Kropka)

VHK ROBE Vsetín: Stojar (Machač) – Vašíček, Svozílek, Rýpar, Vítek – Janošek, Konopka, Toman, Kuchařík, Grygar, Tydlačka.