Olomouc – Liberec 2:4 (kon.) | Mountfield HK – Sparta 2:4 (kon.) | Kladno – Havlíčkův Brod 3:4 (kon.)
Zlín – Mladá Boleslav 0:1 (kon.) | Vítkovice – HC Plzeň 5:2 (kon.) | Kometa Brno – Slavia 3:7 (kon.)
K. Vary – Opava 5:1 (kon.) | HC Litvínov – Poruba 3:4 (0:1 po s.n.) | Třinec – Chomutov 2:6 (kon.)
Letňany – Vsetín 7:1 (kon.) | Pardubice – Havířov 9:1 (kon.)
HC Olomouc
2:4 (2:1, 0:0, 0:3)
Bílí Tygři Liberec
Sobota 06.02.2016, 12:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Extraliga staršího dorostu • 12. kolo

Třetí třetinu ovládli Liberečtí, kteří dokázali Kohoutům nastřílet hned tři branky a zápas tak otočit. Olomoucké stálo body vyloučení ve třetí třetině i chyba pár minut před koncem. (14:06:18)

59:45
    Liberečtí ještě kombinují v útočném pásmu.

59:15
    Poslední část se dohrává v pásmu Kohoutů, o výsledku je zřejmě rozhodnuto.

58:26
    Liberec právě vstřelil branku!
    Velká chyba Olomouce stojí domácí zřejmě další body. Schejbal se pravděpodobně nepochopil s obránci a vyjel vypíchnout puk Nezbedovi, ten si ale kotouč vzít nenechal a poslal jej ONDŘEJI CHRTKOVI, který neměl problém trefit prázdnou branku. Asistence: Tomáš Nezbeda.

57:59
    Kohouti se usadili v útočném pásmu, Liberec ale výborně brání, a tak může být Žajdlík v klidu.

57:05
    Olomouc našla cestu do útočného pásma, vystřelit na branku se jí ale nepodařilo.

56:30
    Aktivní Wiencek to zkusil z levého kruhu, jeho pokus ale zamířil hodně nad olomouckou branku.

55:50
    Hanáci vyhodili puk z vlastního pásma, přes střední část ale přejít nedokázali.

55:09
    Burda to zkusil z pravé strany, mířil ale hodně mimo.

54:21
    Hra se znovu přelévá z pásma do pásma, Liberec vsází hlavně na poctivou obranu, a tak drží Hanáky dál od své branky.

53:26
    Hanáci opakovaně nahazují puk do útočného pásma, hosté je ale z vlastní třetiny rychle vyhání.

53:15
    Kohouti se snaží rychle odpovědět, liberecká obrana ale odvádí svou práci velmi dobře.

52:42
    Jenže chvíli na to se Liberec raduje z třetí branky, když ONDŘEJ CHRTEK dokázal prostřelit Schejbala. Asistence: Petr Wiencek.

52:27
    Pak ale Hanáci přece jen vyvezli puk před libereckého brankáře.

51:40
    Hosté jsou znovu před Schejbalem a Kohoutům přidělávají pořádné starosti.

51:00
    Kohouti se chvíli udrželi v útočném pásmu, Žajdlík ale zasahovat nemusel.

50:27
    Ve středním pásmu se k puku dostal Machálek, který obhodil posledního hráče a objevil se sám před Žajdlíkem. Toho se ještě snažil rozhýbat, trefil pak ale jen jeho chrániče.

50:09
    Liberec zůstává aktivní a snaží se vítězství strhnout na svou stranu, Olomouc se jen těžko osvobozuje.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 11. Hajšman (Dajčar), 19. Dajčar (Říčka, Hajšman) – 10. Eichler (Jeník), 45. Wiencek (Turský), 53. Chrtek (Wiencek), 59. Chrtek (Nezbeda)

HC Olomouc: Schejbal (Galuška) – Dajčar, Murla, P. Mader, Štreit, Beutl, Holiš – M. Urban, M. Zabloudil (C), Husták, Beier, Janků, Pěcha, Skopal, Hajšman, Machálek, Říčka.
    Bílí Tygři Liberec: Žajdlík (Khun) – Habermann, Krejsa, Eichler, Turský, Charvát, Korecký (C), Velechovský – Maťátko, Čermák, Wiencek, Jeník, Nezbeda, Burda, Průžek, Chrtek.

Rozhodčí: Vepřek – Novotná, Doleček