Vladivostok – Novosibirsk 2:0 (kon.) | Jekatěrinburg – Magnitogorsk 3:1 (kon.) | Kazaň – Ufa 1:4 (kon.)
Nižněkamsk – Omsk 2:3 (po pr.)
Ak Bars Kazaň
1:4 (0:2, 0:1, 1:1) Stav série: 1:3
Salavat Julajev Ufa
Neděle 28.02.2016, 15:00 • TatNeft Arena • Play-off KHL

Vítám Vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Dnes je na programu čtvrtý osmifinálový duel série play off KHL mezi týmy Ak Bars Kazaň a Salavat Julajev Ufa. Po třech utkáních je Ufa o krok napřed, neboť v sérii vede 2:1 na zápasy a již dnes se může přiblížit třetímu vítězství, které by jí dávalo velkou výhodu do dalšího domácího střetnutí. Tomu naopak bude chtít zabránit celek Kazaně, jenž by se dnešním případným úspěchem vrátil zpátky do bojů o čtvrtfinále.

AK BARS KAZAŇ

Kazaň do vyřazovacích bojů postoupila z pátého místa Východní konference s celkovým počtem 96 bodů. Hokejisté Ak Bars navíc zvládli lépe závěr základní části než jejich konkurent z Vladivostoku a o jediný bod se tak dostali právě před Admiral.
    Defenzivní činnost zdobila Bars po celých 60 utkání a po právu jim náleží vizitka druhého nejlépe bránícího týmu se 127 inkasovanými brankami. Lepší v tomto ohledu byl pouze vítěz konference z Omsku.
    Nejlépe se zatím v play off daří Vladimiru Tkačjovovi, který svými 4 (1+3) body vévodí produktivitě svého celku a drží se i na čtvrtém místě kanadského bodování vyřazovacích bojů.

Nejproduktivnější hráči základní části

Justin Azevedo 53 (17+36)
    Oscar Möller 37 (15+22)
    Michajl Varnakov 33 (17+16)

SALAVAT JULAJEV UFA

Salavaj Julajev si počínal o něco lépe než Kazaň a obsadil konečnou 4. příčku Východní konference, když si připsal 101 bodů, čímž si zajistil výhodu domácího prostředí do prvních dvou zápasů série.
    Velkou devízou Ufy je útočná činnost. V hlavní části dokázali nastřílet 179 branek, což z nich udělalo druhý nejlepší tým nejen Východní konference, ale i celé KHL. Lépe si počínali pouze hokejisté Magnitogorsku. Dnes tak na sebe narazí dva protiklady – skvělá defenzíva proti výborné ofenzívě.
    Linus Omark je prozatím nejproduktivnějším hráčem play off svého týmu, když ve třech zápasech nastřádal 4 body, když čtyřikrát asistoval u gólů svých spoluhráčů.

22.6.2016 Ufa – Kazaň 4:1
    Bude sa dnes Kazaň tešiť z gólov a vyrovná tak stav série na 2:2?

3:1, отлично же! Победа! Важная и такая нужная!

Fotka uverejnená používateľom HC "Ak Bars" Kazan (@hcakbars),

Ak Bars Kazaň: Galimov (Garipov) – Zacharčuk, Ďaloga, Bělov, Abrosimov, Jarullin (A), Wilson, Sidorov, – Tokranov, Svitov (C), Archipov – Lukojanov, Tkačjov, Čibisov – Azevedo, Sjörgren, Möller – Varnakov (A), Obuchov, Malychin

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Sochackij) – Lepistö, Loginov, Bodrov, Arzamascev, Višněvskij, Gončarov – Omark, Grigorenko (C), Engqvist – Lisin, Makarov, Chlystov (A) – Nestěrov, Soin (A), Lazarev – Saprykin, Prochorkin, Hartikainen

Rozhodčí: Kulakov, Gusev – Michel, Strelcov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Oba týmy jsou již připraveny na hrací ploše. Za malou chvíli bude následovat ruská hymna a po ní už nebude nic bránit tomu, aby bylo utkání zahájeno.

00:01

00:15
    Ihned po buly se snažil založit útočnou akci Zacharčuk, ale jeho nepřesná přihrávka skončila na holích hokejistů Ufy.

00:49
    Postavení mimo hru zastavuje útok domácích. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

01:01
    První přesilovou hru si zahrají hosté. Dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí dostává Dmitrij Obuchov.

01:37
    Ufa právě vstřelila branku!
    Salavat Julajev využívá početní výhodu a v úvodu zápasu se ujímá vedení! Na přihrávku Lepistöho z vlastního obranného pásma si výtečně nabruslil LINUS OMARK a byť byl tísněn bránícím hráčem Kazaně, tak se mu podařilo zakončit mezi betony Galimova. Asistence: Sami Lepistö, Alexander Loginov.
    01:37 Linus OMARK - 0:1

02:35
    Ak Bars se nechce nechat zahanbit a okamžitě se snažilo o rychlé vyrovnání. Pozorná obrana hostů však výrazně pomohla svému brankáři a ze slibné akce Kazaně tak sešlo.

03:40
    Domácí po inkasovaném gólu jsou výrazně aktivnější a tlačí se před bránu Svedberga. Ufa se vysvobozuje pouze za cenu obloučku do středního pásma.

04:15
    Sjörgren se dostal k odraženému kotouči mezi kruhy, avšak do rány se mu položil obětavý obránce Ufy a jeho střelu srazil mimo branku svého týmu.

05:06
    Galimov teď kotouč raději přikryl před dotírajícím forvardem Ufy. Vhazovat se bude v obranném pásmu Kazaně.

06:11
    Přesilovku si zahraje i Kazaň. Menší trest za hákování si odpyká Linus Omark.

06:15
    Zpoza brány přišla přihrávka na pravý kruh, odkud střílel Varnakov, jeho střelu pokryl u své levé tyče hostující gólman.

06:50
    Möller dostal nabito na své tradiční pozici, ale střela z voleje mířila jen doprostřed branky, kde stál připravený Svedberg.

07:35
    Velká šance na straně domácího týmu! Poté co Svedberg vyrazil kotouč před sebe, se kus černé gumy odrazil od Sjörgrenovy brusle k Bělovovi, který místo odkryté klece trefil jen ležícího brankáře Ufy.

08:11
    Omark naskočil zpátky na led a hraje se opět v pěti proti pěti.

09:10
    Lisin v souboji s Ďalogou upadl a ve velké rychlosti narazil do brány Galimova. Útočník Ufy byl hodně rozlícen a dovolával se odpískání nedovoleného zákroku. Vše skončilo jen vhazováním v obranném pásmu Kazaně.

10:26
    Hosté odskakují do dvoubrankového vedení! Po střele od modré čáry se kotouč odrazil ze skrumáže před brankou na pravou stranu, kam si sjel SERGEJ SOIN a bekhendem poslal kotouč do prázdné brány Kazaně. Asistence: Dmitrij Makarov, Alexander Nestěrov.
    10:26 Sergej SOIN - 0:2

11:35
    A Ufa mohla vést již o tři góly! Střela Chlystova orazítkovala pouze tyčku Galimovovy brány a kotouč poté poskakoval po brankové čáře. Poté se o dorážku snažil Lisin, ale skákající puk nedokázal z těsné blízkosti dorazit do sítě.

12:45
    Kazaň se i přes druhou inkasovanou branku snaží o vstřelení kontaktního gólu, ale zatím bezúspěšně.

13:52
    Kotouč skončil po tečované přihrávce beka Ufy na střídačce Kazaně. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

14:33
    Hartikainen hledal od pravého mantinelu své spoluhráče v mezikruží. Jeho přihrávku dokázala obrana Ak Bars zpacifikovat.

15:27
    Soin, který rychle přispěchal ze střídačky do útočné třetiny, se snažil zakončit bekhendem, ale branku Kazaně svým pokusem vůbec netrefil.

16:31
    Série přihrávek Ufy v útočném pásmu vyústila pouze ve sraženou střelu hostujícího obránce, které neznamenala prakticky žádné nebezpečí pro Galimova.

17:37
    Kotouč se nyní nebezpečně odrážel od zadního mantinelu do brankoviště Galimova. Gólman Ak Bars byl však pozorný a kotouč přikryl pod svou lapačku.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty první periody.

18:36
    V závěru třetiny se snaží domácí alespoň snížit. Kombinaci Kazaně zakončoval nahozením od modré čáry Čibisov. Svedberg měl však dobrý výhled a v pohodě jeho pokus lapil do své rukavice.

19:32
    Ofsajd nepustil celek Ak Bars do pásma. Vhazování nařízeno v neutrální zóně.

19:48
    Zacharčukovu nebezpečnou střelu vyrazil Svedberg pravým betonem a první část pomalu končí.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Právě skončila první dvacetiminutovka, která nám nabídla větší aktivitu Kazaně a dva góly, které padly do domácí sítě. Nejprve se v úvodu trefil z přesilové hry Linus Omark a v 11. minutě dorážel kotouč do odkryté klece Sergej Soin. Ufa si tak do druhé části odnáší nadějný náskok 0:2

Další třetina začne přibližně v 15:56.

20:01

20:18
    Úvodní buly druhé třetiny vyhráli domácí hráči a snaží se ohrozit Svedberga. Zatím však bezúspěšně.

21:48
    Zpoza brány Ufy se snažil zasunout kotouč do sítě jeden z hráčů Kazaně. Svedberg si však pohlídal prostor u své pravé tyče a kotouč chytil.

21:55
    Dvě minuty za vražení na hrazení dostává Alexander Nestěrov a je tady další početní výhoda Kazaně.

22:48
    Při vlastním oslabení se do zakončení dostal Nikolaj Prochorkin. Jeho nebezpečná střela končí mimo branku a z tribun se ozývá nesmělý pískot.

23:18
    Svedberg si poradil se střelou od modré čáry. Vhazování v obranném pásmu Ufy.

23:55
    Nestěrov se vrátil na led a hraje se opět v pěti proti pěti.

24:03
    Ne však na dlouho. Po vyhození Vasilije Tokranova končí puk mimo hřiště a domácí hráč dostává menší trest za zdržování hry.

24:38
    Liginovovu dělovku od modré vyrazil okrajem své vyrážečky Galimov a i následnou střelu obránce Ufy brankář Kazaně lapil.

25:14
    Domácí vyvezli kotouč do středního pásma a mohou poslat čerstvé síly ze střídačky.

26:03
    Tokranov se po vypršení svého trestu vrátil na led. Pokračuje se ve hře za vyrovnaného počtu hráčů na obou stranách.

27:30
    Po několika hraničních zákrocích se Kazaň dostala ke kotouči a už s ním spěchá před Svedberga.

27:55
    Ovšem další zákrok jim už neprošel. Dmitrij Obuchov zbytečně fauloval v útočném pásmu a odsedí si 2 minuty za hákování.

28:10
    Kazaň dokázala dostat kotouč do středního pásma, ale vystřídat své hráče nestačila.

28:50
    Teď už se jim to po dalším vyhození podařilo a na led skáčou čerstvé síly.

29:35
    Po Loginovové zblokované střele následuje vyhození domácího týmu a přesilovka Ufy pomalu končí.

29:55
    Kazaň hraje v plném počtu.

30:50
    Svedbergovi nadělalo nahození ze středního pásma velké problémy a kotouč se po jeho zákroku odrazil směrem do hřiště. Švédský brankář poté musel rychle kotouč odpálit před dojíždějícím útočníkem Kazaně.

31:11
    Alexander Nestěrov opět oslabuje svůj tým. Dostává dvě minuty za podražení.

32:13
    Po tlaku Ak Bars v útočném pásmu a několika střeleckých pokusech následuje vyhození Ufy, která tak může své unavené hráče vystřídat.

32:54
    A další vyhození Salavatu Julajev. Nestěrov už je připraven skočit z trestné lavice do hry.

33:11
    A tak se také stalo a hosté hrají v plném počtu.

34:00
    Po delší době je hra opět přerušena. Tentokrát je pískáno zakázané uvolnění Ufy a hra se stěhuje před Svedberga.

35:35
    Makarov se snažil najít před bránou své spoluhráče, ale jeho přihrávku vystihla domácí obrana a z akce Ufy tak nic nebylo.

36:39
    Nestěrov se vřítil do útočného pásma jako velká voda. Jeho sražená střela z úhlu skončila v ochranné síti a vhazovat se bude po pravici Galimova.

36:59
    Arťom Lukojanov vyzkoušel Svedbergovu pozornost střelou z pravého kruhu, ale svým pokusem našel pouze chrániče švédského brankáře.

37:42
    Möller se pokoušel najít některého ze svých spoluhráčů v mezikruží, avšak svou příhrou našel pouze hole hostujících hráčů.

38:27
    Alexander Svitov se sice diví, ale právem dostává menší trest hrubost. Přesilová hra pro Salavat Julajev.

39:12
    Po chybě Zacharčuka odskakují hosté na rozdíl tří gólů! Obránce Kazaně nedokázal kotouč vyhodit, ačkoliv měl puk na holi a poté ho o něj obrali agilní hráči Ufy. Hra pokračovala a z levé strany střílel Linus Omark. Jeho střelu Galimov vyrazil pouze k volnému ANDREASI ENGQVISTOVI, který neměl problém trefit odkrytou klec Kazaně. Asistence: Linus Omark, Maxim Gončarov.
    39:12 Andreas ENGQVIST - 0:3

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Prostřední perioda je minulostí. V ní to dlouho vypadalo, že další branku neuvidíme, ale vše se změnilo 48 vteřin před druhou sirénou. To se svou dorážkou prosadil Andreas Engqvist a rozhodl tak, že si jeho tým odnese do kabin tříbrankový náskok. Kazaň se musí ve třetí třetina pokusit o zázrak, aby toto utkání dokázala alespoň srovnat.

Další třetina začne přibližně v 16:47.

40:01

40:06
    Ihned po buly posílají hosté puk na zakázané uvolnění a hra se tak velmi rychle přesunula před Svedberga.

40:32
    A icing je pískán i na druhé straně. Vhazovat se bude v obranném pásmu Kazaně.

40:52
    Hartikainenova skrytá střela od pravého mantinelu končí pouze ve výstroji Galimova.

41:18
    Dvouminutový trest dostává hráčská lavice domácích za příliš mnoho hráčů na ledě. 2 minuty odpyká Andrej Čibisov.

42:36
    Domácím se daří vyhodit kotouč za Svedberga, odkud Ufa začíná novou útočnou akci.

43:07
    Svitov odvedl skvělou práci, když vyvezl kotouč z vlastní třetiny. Potom se s ním ovšem dostal do ofsajdu a vhazovat se bude ve středním pásmu.

43:18
    Domácí v plném počtu a tato přesilovka Ufy zůstala nevyužita.

44:20
    V obraně Ak Bars se budou odkrývat okénka, protože Kazaň se musí tlačit kupředu. Toho se snažil využít jeden z hráčů Ufy, ale s jeho průnikem si Galimov dokázal poradit.

46:25
    Bělov vyslal od modré čáry tvrdou střelu, se kterou si brankář Salavatu Julajev poradil. Poté se hráči dostali do menší rozmíšky, ale vše se obejde bez vyloučení. Vhazování v útočném pásmu domácích.

47:18
    Na Kazani je vidět snaha, ale Ufa svůj náskok brání velmi dobře a nepouští svého soupeře prakticky do žádné šance.

48:24
    Až teď po chybné rozehrávce se do šance dostal Wilson a ani Varnakov se svou dorážkou neuspěl! Poté se strhla na hřišti šarvátka a mezi Wilsonem a Gončarovem, za což budou oba vyloučeni.

48:24
    Oba kohouti dostávají pět minut za bitku. Maxim Gončarov dostává navíc 2 minuty ta hrubost a 10 minut osobní trest za to, že hodil po svém soupeři jeho přilbu.

50:21
    Kazaň vstřelila branku!
    Hosté ještě vykřesali naději a snižují na rozdíl dvou gólů! Poté co hráči Ak Bars dostali kotouč do útočného pásma se dostal ke střele ALBERT JARULLIN, který prostřelil Svedberga v brance Ufy. Bez asistence.
    50:21 Albert JARULLIN - 1:3

51:25
    Domácí zvyšují obrátky a probudili se i jejich fanoušci, kteří je mocně ženou kupředu.

52:35
    Jedna z posledních příležitostí pro Kazaň. Menší trest za nebezpečnou hru vysokou holí dostává Nikolaj Prochorkin.

53:27
    Dvakrát zkoušel své štěstí jeden z útočníků Kazaně, ale ani jednou netrefil Svedbergovu klec. Hosté se potom osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

54:00
    Brankář Salavatu Julajev si nyní smlsnul na střele od modré čáry a lapil ji efektním zákrokem lapačkou.

54:32
    Obrovský závar před bránou Ufy! Ránu Jarullin vyrazil Svedberg jen před sebe a postupně se nedokázali prosadit svými dorážkami Sjörgren, Bělov a ani Azevedo. Tohle bude domácí s největší pravděpodobností mrzet.

54:35

55:20
    Ufa se nyní soustředí na obranu středního pásma a sází na rychlé brejky, což ji zatím vychází. Po jednom z nich musel zasahovat Galimov a vhazuje se v obranném pásmu Kazaně.

56:23
    Galimov rychle vytřepal puk z rukavice, aby se hra nepřerušila a Kazaň může rozvinout další ofenzivní akci.

57:48
    Kazaň se sice usadila v pásmu, ale ani tato aktivity ke kontaktnímu gólu nevedla a čas se neúprosně krátí.

58:18
    Ani pokus Bělova z mezikruží gólem neskončil. Domácí se překvapivě ještě neodhodlali ke hře bez brankáře.

59:00
    K tomu dochází až teď! Galimov prchá na střídačku a Kazaň to zkouší v šesti lidech v poli.

59:05
    A je definitivně rozhodnuto! ANTON LAZAREV převzal kotouč ve středním pásmu a hranice útočného pásma trefuje odkrytou klec Kazaně. Asistence: Alexander Nestěrov.
    59:05 Anton LAZAREV - 1:4

Právě skončilo čtvrté utkání série mezi Salavatem Julajev Ufa a Ak Bars Kazaň. Hosté vedli po dvou třetinách 0:3 a zápas tak byl prakticky rozhodnutý. V poslední části sice snížil v 51. minutě Albert Jarullin, ale to bylo vše, na co se domácí zmohli. V poslední minutě pečetil výhru Ufy Anton Lazarev a rozhodl tak o tom, že si Salavat Julajev přípíše třetí bod v této sérii.

Marek Ďaloga (KAZ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:59

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Již dnes se na Vás opět budu těšit u textového přenosu ze zápasu NHL mezi Carolinou Hurricanes a St. Louis Blues, který startuje v 21:00. Přeji hezký večer a na shledanou! (17:40:00)

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 51. Jarullin – 2. Omark (Lepistö, Loginov), 11. Soin (Makarov, Nestěrov), 40. Engqvist (Omark, Gončarov), 60. Lazarev (Nestěrov)

Rozhodčí: Kulakov, Gusev – Michel, Strelcov