Vladivostok – Novosibirsk 2:0 (kon.) | Jekatěrinburg – Magnitogorsk 3:1 (kon.) | Kazaň – Ufa 1:4 (kon.)
Nižněkamsk – Omsk 2:3 (po pr.)
Ak Bars Kazaň
1:4 (0:2, 0:1, 1:1) Stav série: 1:3
Salavat Julajev Ufa
Neděle 28.02.2016, 15:00 • TatNeft Arena • Play-off KHL

52:35
    Jedna z posledních příležitostí pro Kazaň. Menší trest za nebezpečnou hru vysokou holí dostává Nikolaj Prochorkin.

48:24
    Oba kohouti dostávají pět minut za bitku. Maxim Gončarov dostává navíc 2 minuty ta hrubost a 10 minut osobní trest za to, že hodil po svém soupeři jeho přilbu.

41:18
    Dvouminutový trest dostává hráčská lavice domácích za příliš mnoho hráčů na ledě. 2 minuty odpyká Andrej Čibisov.

38:27
    Alexander Svitov se sice diví, ale právem dostává menší trest hrubost. Přesilová hra pro Salavat Julajev.

31:11
    Alexander Nestěrov opět oslabuje svůj tým. Dostává dvě minuty za podražení.

27:55
    Ovšem další zákrok jim už neprošel. Dmitrij Obuchov zbytečně fauloval v útočném pásmu a odsedí si 2 minuty za hákování.

24:03
    Ne však na dlouho. Po vyhození Vasilije Tokranova končí puk mimo hřiště a domácí hráč dostává menší trest za zdržování hry.

21:55
    Dvě minuty za vražení na hrazení dostává Alexander Nestěrov a je tady další početní výhoda Kazaně.

06:11
    Přesilovku si zahraje i Kazaň. Menší trest za hákování si odpyká Linus Omark.

01:01
    První přesilovou hru si zahrají hosté. Dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí dostává Dmitrij Obuchov.

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 51. Jarullin – 2. Omark (Lepistö, Loginov), 11. Soin (Makarov, Nestěrov), 40. Engqvist (Omark, Gončarov), 60. Lazarev (Nestěrov)

Ak Bars Kazaň: Galimov (Garipov) – Zacharčuk, Ďaloga, Bělov, Abrosimov, Jarullin (A), Wilson, Sidorov, – Tokranov, Svitov (C), Archipov – Lukojanov, Tkačjov, Čibisov – Azevedo, Sjörgren, Möller – Varnakov (A), Obuchov, Malychin
    Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Sochackij) – Lepistö, Loginov, Bodrov, Arzamascev, Višněvskij, Gončarov – Omark, Grigorenko (C), Engqvist – Lisin, Makarov, Chlystov (A) – Nestěrov, Soin (A), Lazarev – Saprykin, Prochorkin, Hartikainen

Rozhodčí: Kulakov, Gusev – Michel, Strelcov