Novosibirsk – Vladivostok 4:0 (kon.) | Ufa – Kazaň 3:4 (kon.) | Magnitogorsk – Jekatěrinburg 4:2 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
3:4 (1:2, 1:1, 1:1) Stav série: 3:2
Ak Bars Kazaň
Úterý 01.03.2016, 15:00 • Ufa Arena • Play-off KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Československá stopa

AK Bars Kazaň - Marek Ďaloga: slovenský obránce, v play off 4 zápasy, 0+1, – 4 plus minus body, průměrný čas na ledě: 16:07.

Salavat Julajev Ufa – Nikdo.

Vzájemné zápasy v základní části

4 zápasy spolu sehrály oba týmy. 3 krát vyhrála Ufa, 1 zvítězila Kazaň.

13.9.2015 Kazaň – Ufa 3:4 sn.

20.10.2015 Ufa – Kazaň 2:1

10.11.2015 Kazaň – Ufa 3:2

21.11.2015 Ufa – Kazaň 4:2

Nejproduktivnější hráči série (play off)

SALAVAT JULAJEV UFA

1. Linus Omark – 6 bodů (1+5)
    2. Andreas Engqvist – 3 body (1+2)
    2. Alexandr Loginov – 3 body (1+2)
    2. Denis Bodrov – 3 body (1+2)

Nejlepší střelec: Denis Chlystov – 2 góly.

3. Dmitrij Obuchov – 1 bod (1+0)

Nejlepší střelec: Arťom Lukojanov – 2 góly.
    Pokud chce Kazaň pokračovat v play-off, dnes musí zvítězit!

SÉRIE

Ufa – Kazaň

Jde vůbec podle papírových předpokladů o nejvyrovnanější dvojici celého play off. Nejenže se utkali 4. s 5. v tabulce, ale každým rokem tyto kluby hrají v KHL prim a patří mezi favority.

1. zápas:

Ufa – Kazaň 4:1
    15. Grigorenko, 39. Grigorenko (Omark, Engqvist), 59. Hartikainen (Prochorkin, Arzamascev), 60. Chlystov (Chripunov) – 60. Obuchov (Tokranov, Varnakov)

2. zápas:

Ufa – Kazaň 5:2
    3. Loginov (Omark), 14. Bodrov (Omark), 26. Saprykin (Bodrov), 34. Prochorkin (Lepistö, Lisin), 53. Chlystov (Lisin, Loginov) – 21. Lukojanov (Tkačjov), 32. Wilson (Zacharčuk, Tkačjov)

3. zápas:

Kazaň – Ufa 3:0
    18. Tkačjov (Ďaloga, Lukojanov), 23. Archipov, 34. Lukojanov (Čibisov, Tkačjov)

4. zápas:

Kazaň – Ufa 1:4
    51. Jarullin – 2. Omark (Lepistö, Loginov), 11. Soin (Makarov, Nestěrov), 40. Engqvist (Omark, Gončarov), 60. Lazarev (Nestěrov)

Dobrý den, už je tu zase KHL! Ano, hraje se play off, a tak se hraje každý den. Něco pro hokejové labužníky! Nás čeká 5. zápas série mezi Salavatem Julajev Ufa a AK Bars Kazaň. V sérii vede Ufa 3:1, a díky tomu má dnes šanci sérii ukončit, pokud zvítězí. Navíc před domácími fanoušky. Přeji hezké čtení!
    Jakub Sedláček nastupuje v Dinamu Riga již třetí sezónu v řadě. Co říká na uplynulou si sezonu si můžete přečíst na hokej.cz!

Zveřejnil(a) Hokej dne 1. březen 2016

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Sochackij) – Lepistö, Loginov, Chripunov, Vorobjov, Bodrov, Arzamacev, Višněvskij, Derljuk – Omark, I.Grigorenko (C), Engqvist – Chlystov (A), Makarov, Lisin – Nestěrov, Soin (A), Lazarev – Saprykin, Prochorkin, Hartikainen
    Trenér: Zacharkin

Ak Bars Kazaň: Garipov (Galimov) – Jarullin (A), Wilson, Zacharčuk, Tokranov, Bělov, Abrosimov, Sidorov – Čibisov, Tkačjov, Lukojanov – Sjögren, Möller, Azevedo – Varnakov (A), Obuchov, Malychin – Archipov, Golubjov, Svitov (C)
    Trenér: Z. Biljaletdinov

Rozhodčí: Anisimov, Odins – Sivov, Šeljanin.

00:01

01:54
    Zápas začal velkém tempu. Je možné, že uvidíme pěkný duel. Kazaň má nůž na krku a proto se musí tlačit do útoku. Zatímco Ufa bude čekat na brejky a chyby v rozehrávce hostů.

03:07
    Lepistö zkoušel vyzvat útočníky na teč. Střela byla zblokována.

03:48
    Buly na středovém kruhu vyhrál Soin. Poté z toho byla docela pěkná rána zápěstím Ufy.

03:56
    Ufa právě vstřelila branku!
    Ufa se ujímá vedení. Domácí na nic nečekají a jsou hladoví. Chtějí rozhodnout o postupu už dnes. Střela od modré, odraz puku k Omarkovi a ten v pohodě trefil prázdnou klec. Autorem branky Švéd LINUS OMARK. Asistence: Ivan Višněvskij, Andreas Engqvist
    03:56 Linus OMARK - 1:0

03:56
    Branku ještě musel u videa posvětit rozhodčí. Nicméně branka byla uznána a tak domácí hala bouří a slaví spolu se svými miláčky. (hráči na ledě)

06:54
    Saprykin se žene kupředu. Ufa vybojovala útočné pásmo.

07:08
    Vítězné buly Salavatu. Avšak žádné ohrožení branky.

07:28
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Obuchov – 2 min., vražení na hrazení).

08:07
    Početní výhoda Salavatu. Velký tlak vytváří Ufa. Bohužel se zatím nedostala pořádně ke střele. Avšak pásmo drží a kombinuje.

09:28

09:54
    Další přerušení hry. Vhazuje se ve středním pásmu. Vítězem vhazování Kazaň.

10:07
    Kazaň podnikla výlet do útočné třetiny. Tam pálil od modré čáry bek hostů. Brankář Svedberg vyrazil ani nevěděl jak.

10:55
    Na druhé straně protiútok, který výborně vyřešil zákrokem betony Garipov. Rychle šel na zem a útočník neměl kam kotouč umístit.

11:03
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Saprykin – 2 min., hákování).

11:58
    Svedberg měl práci. Trochu netypický zákrok na hokejového brankáře, ale úspěšný.

13:03
    Salavat se ubránil v oslabení. Následuje hra 5 na 5.

13:12
    Kazaň v přesilovce nepředvedla nic ohromujícího. Hra pokračuje po komerční pauze za stavu 1:0 pro domácí.

13:46
    Ufa zase útočí! Garipov vytáhl další zákrok ze své dílny.

14:17
    Střela, která těsně minula cíl. Svedberg nemusel zasahovat. Nicméně puk si pohlídal pohledem.

15:03
    Kazaň vstřelila branku!
    Je srovnáno. Střelcem branky je DENIS GOLUBJOV. Kazaň zaútočila po pravé straně, odtamtud přišla střela zápěsstím, Svedberg vyrazil jen před sebe a tam se rychle objevil Golubjov, který dorazil kotouč do sítě. Asistence: Dmitrij Archipov, Vasilij Tokranov
    15:03 GOLUBJOV - 1:1

15:23
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Bodrov – 2 min., hákování).

16:01
    A Kazaň otáčí skóre. Při početní výhodě se rozhodl ALBERT JARULLIN ke střele z dálky a perfektně trefil šibenici. Svedberg bezmocný. Asistence: Mattias Sjögren, Justin Azevedo.
    16:01 JARULLIN - 1:2

17:50
    Ufa zaskočená vývojem utkání.

18:33
    Náznak šance Salavatu. Obránci Kazaně situaci zvládli bravurně.

19:00
    Poslední minuta první části.

19:26
    Ufa tlačí soupeře v jeho třetině. Ke střele to nevede a hosté se osvobozují.

19:58
    Už se nic zajímavého nestane.
    V dnešních pátých zápasech si může zajistit postup Novosibirsk i Salavat Ufa!

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina nabídla pěkný hokej a hlavně tři branky. Ufa udeřila ve 4. minutě, kdy Linus Omark zakončoval do prázdné brány. Pak svůj náskok pečlivě držela až do 16. minuty. To ukázal svůj důraz Denis Golubjov, když se v brankovišti nejlépe zorientoval – 1:1. Neuběhla ani minuta a Kazaň šla do jednogólového vedení. Albert Jarullin při přesilovce krásně napálil puk a pověsil ho přesně do horního rohu branky Svedberga. To znamená, že máme po první dvacetiminutovce stav 1:2 z pohledu domácí Ufy.

Dnešní utkání sleduje pěkných 8070 diváků. Uvidí postup Ufy? Nebo Kazaň "vykrade" halu soupeře a odveze si druhý bod v sérii? Dívejte se a dozvíte se.

Další třetina začne přibližně v 15:56.

20:01

20:52
    Dobrá příležitost pro Prochorkina. Garipov ho "vymazal."

21:25
    Svedberg si pokryl prostor u levé tyče a nepovolil Kazani skórovat.

22:04
    Rychlý hokej se šancemi na obou stranách. To je začátek druhé třetiny. Opravdu se je na co dívat.

22:57
    Svedeberg chyboval při rozehrávce za bránou, ale nebezpečí zažehnáno. Beci vypomohli.

23:07
    Kazaň hraje s velkou chutí. Na Svedberga se valí jeden útok za druhým. Zatím si poradil.

24:28
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Andrej Čibisov, 2 min., držení hole).

24:35
    Svitov vyhrál buly. Ufa se snaží kombinovat a hledá prostor ke střele.
    Kazaň dnes musí na ledě Ufy zvítězit, pokud chce pokračovat v play-off!

25:23 Linus OMARK - 2:2

25:23
    Je opět srovnáno. Krásné přihrávky si vyměnili domácí. Na konci kombinace byl LINUS OMARK. Omark dostal pas a z pravého kruhu pálil pěkně pod lapačku Dává svůj druhý gól v zápase. Asistence. Alexandr Loginov, Sami Lepistö

27:00
    Möller se tlačil k zakončení, zastavilo ho povyjetí brankáře Svedberga.

28:23
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Abrosimov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

28:52
    Garipov kazí akci Ufy. Puk chytá lapačkou. Lahůdka pro něj.

30:23

30:25
    Pozor! Abrosimov vyjel z trestné lavice a hned dostal přihrávku do brejku. Svedberg zklapl betony a nedal mu žádnou šanci skórovat mezi nohy.

31:18
    Teď měli hosté z pekla štěstí. Puk projel brankovištěm a nikdo z hráčů Ufy ho neusměrnil.

32:21
    Domácí založili útok, který dovedli až do třetiny Ak Bars. Kazaň ale Ufu do šance nepustila.

32:55
    Garipov v permanenci. Příložníkem vyrazil kotouč mimo.

34:07
    Ufa tlačí, Kazaň čeká na kontry.

34:24
    Svitov inkasoval nepříjemnou ránu do kolene od soupeře. To nevypadá vůbec dobře. Musí odkulhat do kabiny.

34:24
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Soin – 5 min., faul kolenem + osobní trest do konce utkání, nesportovní chování).

35:14
    Kazaň využívá přesilovku a dává rozdílovou branku. Autorem branky je JUSTIN AZEVEDO, který dostal výborný pas mezi kruhy, odkud střílel a nemýlil se. Asistence: Michal Varnakov.
    35:14 Justin AZEVEDO - 2:3

36:10
    Puk šel po ose Varnakov, Jarullin. Jarullin střílel, ale domácí se obětovali a do rány nastavili svá těla.

37:42
    Výborný Svedberg. Podržel domácí svou vyrážečkou, kterou zabránil jistému gólu.

39:18
    Domácí drží hosty daleko od své branky. Forčeking se daří a čas běží. za chvíli skončí pětiminutový trest Ufy.

39:24
    Série mezi Magnitogorskem a Avtomobilistem nabízí vyhrocené souboje! Dnes je za stavu 2:2 na programu druhý zápas. Jaký tým se přiblíží účasti v semifinále?

Момент с матча "Автомобилист" – "Металлург" Магнитогорск

Fotka zveřejněná uživatelem KHL (@khl),

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Za malou chvíli začíná třetí třetina.

40:01

40:06
    Ihned souboj na zadním mantinelu po nahození AK Bars.

40:33
    Obrovská šance domácích. Nedopadlo to gólem. Garipov pozorný.

40:58
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Saprykin, 2 min., nedovolené bránění brankáři).

41:11
    Kazaň vede 4:2. Využití další početní výhody. VLADIMÍR TKAČJOV si našel prostor pro střelu a zamířil přesně k levé tyči nad lapačku. Asistence: Oscar Möller
    41:11 Vladimír TKAČJOV - 2:4

42:55
    Utkání dostalo grády! Ofenzivní hokej.

44:39
    Lazarev unikal po pravém křídle. Zakončoval bekhendem. Garipov zmenšil úhel a Lazarev ho trefil do náruče.

45:15
    Möller, Sjögren, a obrana domácích zachránila rozvíjející se nebezpečnou akci Kazaně.

46:10
    Svedbergův další zákrok.

47:11
    Nestěrov se natlačil před brankáře a přitom byl podražen. Bude se vylučovat?

47:12
    Nebude. Hraje se dál 5 na 5.

48:00
    Těžiště hry se přesouvá ze strany na stranu.

49:05
    To byla zajímavá situace. Bek Ufy chtěl poslat puk po mantinelu svému spoluhráči, místo toho trefil brusli rozhodčího. Kotouč se odrazil na hokejku soupeře, který byla zaskočen situací stejně jako obránci. Zaváhal a defenziva Ufy ho odzbrojila.

49:36
    ANTON LAZAREV střelcem třetí branky domácích. Vystřelil přes beka na vyrážečku a v trajektorii střely stáli další stínící hráči, a proto měl Garipov sníženou viditelnost. Je to 3:4 a utkání dostává další zápletku. To bude drama! Asistence: Alexandr Nestěrov, Alexandr Loginov
    49:36 Anton LAZAREV - 3:4

51:52
    Svedberg úžasný! Velmi povedená ofenzivní akce Kazaně. Svedberg se roztáhl a nebezpečí zažehnal výtečným zákrokem.

53:37
    Ufa blízko branky Garipova. Hledá mezírky v defenzivě hostů.

54:58
    Kazaň už se nikam bezhlavě nežene. Brání střední pásmo. Její forčeking už není taky vysunutý. Taktika je jasná. Nedostat gól.

55:45
    Rotace hráčů Ufy v levém rohu útočné třetiny. Obrana se nenechala přelstít. Hala bouří, píská, fandí domácím.

56:14
    Tkačjov pálil na bližší tyč. Výborný Svedberg. Švédský strážce svatyně domácích chytá dost jistě. I přes 4 obdržené góly domácím hodně pomohl vynikajícími a důležitými zákroky.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí periody. Naschvál říkám periody, jelikož je možné, že Ufa vyrovná a půjde se do prodloužení. Ale nepředbíhejme. Vše se rozhodne v těchto chvílích na ledě Ufa Arény.

59:04
    Domácí v šestí hráčích.

59:26
    Mela před brankou Garipova. Hosté vyhodili.

59:43
    Loginov pálí, obrana blokuje.

59:57
    Omark ještě zkouší střílet. Víc už domácí nestihnou.
    Play-off nabízí hodně vyhrocených soubojů! O tom se přesvědčil také slovenský bek Andrej Meszároš z Novosibirsku.

Ufa doma nedokázala porazit soka z Kazaně. Série se nyní přesune za stavu 3:2 pro Ufu právě do Tatněft Arény (domácí hala Kazaně). Dnešní duel byl dobrou podívanou. Kdo se díval, určitě nemohl litovat. Krásné zákroky, hezké góly a drama až do konce.

Vývoj skóre: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4

Československá stopa: Marek Ďaloga v dresu AK Bars Kazaň dnes nenastoupil, a tak se v utkání neobjevil nikdo z Čechů ani Slováků.

Kazaň: 22:02 – Albert Jarullin

Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne! U některého textového přenosu zase na shledanou! (17:39:35)

Jan Volf

Branky a nahrávky: 4. Omark (Višněvskij, Engqvist), 26. Omark (Loginov, Lepistö), 50. Lazarev (Nestěrov, Loginov) – 16. Golubjov (Archipov, Tokranov), 17. Jarullin (Sjögren, Azevedo), 36. Azevedo (Varnakov), 42. Tkačjov (Möller)

Rozhodčí: Anisimov, Odins – Sivov, Šeljanin