Montreal – Minnesota 1:4 (kon.) | Florida – Philadelphia 5:4 (2:0 po s.n.) | Winnipeg – Colorado 3:2 (kon.)
Ottawa – Toronto 4:0 (kon.) | Dallas – St. Louis 4:5 (po pr.) | Edmonton – Arizona 0:4 (kon.)
Vancouver – Nashville 4:2 (kon.) | San Jose – Washington 5:2 (kon.) | Los Angeles – New Jersey 1:2 (po pr.)
NY Rangers – Pittsburgh 3:5 (kon.) | Columbus – Tampa 0:4 (kon.)
EC Red Bull Salzburg
2:1 (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0) Stav série: 1:0
EC Villach SV
Neděle 13.03.2016, 17:40 • Eisarena Salzburg • Play-off EBEL • Semifinále

Já se s vámi loučím a přeji vám krásný zbytek konce tohoto týdne. (20:06:40)

Je konec! Domácí rozhodli již na začátku prodloužení, kdy se tvrdou střelou prosadil Trattnig. Domácím se tedy v ubojovaném utkání povedlo zvítězit, a vedou tak v sérii 1:0!

63:57
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Je konec! Domácí hokejisté byli o něco aktivnějším celkem v prodloužení a nakonec se jim povedlo dokonce skórovat! Od modré čáry napřáhl rakouský obránce MATTHIAS TRATTNIG, jehož dělovka skončila až za zády brankáře. Asistence: Zdeněk Kutlák, Pehr Ledin.

63:17
    Vhazovat se následně bude na pravém kruhu u branky hostujícího brankáře. Domácí jsou podporováni publikem.

62:30
    Hraje se nyní spíše ze strany na stranu, ale žádné střely na branku k vidění nejsou. Uvidíme, co se celkům povede.

61:30
    Salzburg kombinuje v útočném pásmu a je hodně nebezpečný. Uvidíme, jestli se jim jejich aktivní hru povede zužitkovat brankově.

60:18
    Robin Peter Weihager se prodral do útočného pásma, kde se mu ale nepovedlo svou rozvíjející se akci zakončit brankově.

60:01

Třetí třetina nám nabídla vyrovnávací branku, kterou dal John Hughes, jenž těžil z přihrávky zpoza branky. Následně k vidění nebyly žádné šance, a tak se po patnáctiminutové pauze rozeběhne prodloužení.

60:00

59:25
    Jenže domácí s pukem následně vyjeli do středního pásma, kde jej jeden z hráčů poslal za branku hostujícího brankáře.

58:56
    Těsně před koncem třetí třetiny se povedlo hostům vybojovat útočné pásmo, a tak mají hosté v závěru menší výhodu.

58:23
    Střelou z levé strany to zkoušel Žiga Pance, ale jeho pokus z dobré pozice neskončil v brance domácího brankáře. Puk byl zablokován.

57:45
    Salzburgu se ale v ofenzívě nedaří, a prodloužení prvního semifinále se blíží hodně rychlým tempem.

56:48
    Villacher si následně neudržel puk na svých hokejkách a nyní jsou u něj domácí, kteří budou chtít založit další útok.

56:04
    Nahození na branku hostujícího brankáře zachytil strážce svatyně. Hráč puk ještě dojížděl, co se obránci nelíbilo, a tak jsme viděli lehčí hit od obránce Villacheru.

55:36
    S pukem se na pravém kruhu otočil Pallestrang, kterému se ale následně nepovedlo překonat pozorného brankáře.

54:28
    Nahození ze střední třetiny brankář vyrazil jen před sebe. Následně se tak svádí boj o kotouč v útočném pásmu domácích.

53:21
    K vidění byla zajímavá kombinace domácího Red Bullu, která byla zakončena střelou z pravého kruhu před branku, kde se ale nikdo neprosadil.

52:56
    Do konce třetí třetiny zbývá posledních sedm minut a stále neznáme vítěze. Hostující brankář byl nyní ohrožen nebezpečnou střelou.

52:13
    Do útočného pásma se dostali hosté a jeden z hráčů zakončoval svou akci střelou po ledě z otočky. Puk ale skončil jen mimo branku.

51:36
    Po pravé straně hned po buly unikl Brian Fahey, kterému se ale svou svižnou střelou nepovedlo překonat pozorného brankáře.

51:30
    Stejným prohřeškem se následně provinili i domácí, a tak se bude vhazovat po pravici domácího brankáře.

51:03
    Následně byli hosté pod tlakem, a tak se osvobodili jen vyhozením za branku slovinského brankáře, jenž hájí barvy domácího celku.

50:16
    Pokračuje se vyrovnanou hrou. Utkání nejspíše rozhodně následující branka. Kdo jí dá, bude k výhře hodně blízko.

49:21
    Aktivita domácích pokračuje. Střela od modré čáry mířila hodně vysoko a nakonec skončila jen nad brankou Lamoureuxa.

48:41
    Další akce hostujícího Villacheru skončila jen za brankou domácího brankáře. Rozhodčí odpískal zakázané uvolnění.

48:02
    Následně dostal puk na levou stranu obránce Pallestrang, kterému se ale rychlou střelou zápěstím nepovedlo otočit stav utkání.

47:20
    S pukem na hokejce se po levé straně až za branku prodíral jeden z hostů, kterému se ale nepovedlo svou akci zakončit. O puk byl rychle obrán.

46:25
    Do útoku se prodrali hosté, ale těm se následně zblízka nepovedlo zakončit. K vidění byla také menší strkanice, která byla ale rychle ukončena.

45:34
    Po další akci je ovšem již vyrovnáno! Florian Baltram přihrávkou zpoza branky našel volného najetého JOHNA HUGHESE, který poslal puk k pravé tyčce a stav utkání vyrovnal! Asistence: Florian Baltram, Brian Fahey.

44:16
    Puk na hokejku dostal Miha Verlič, který z mezikruží hned vypálil Jeho pokus ale neskončil za záda jeho slovinského kolegy.

43:44
    I ve třetí třetině sledujeme vyrovnanou hru. Ani jednomu celku se směrem dopředu moc nedaří a vidíme spíše hru ve střední třetině.

42:29
    Domácí opět najeli do útočného pásma, kde byli i nyní o puk obráni obránci Villacheru.

41:48
    Do útoku se nyní dostávají hosté, kteří tam dokonce vybojovali útočné pásmo. Vhazovat se bude na levém kruhu.

41:12
    Do útoku se dostali hosté, ale těm se následně nepovedlo nic vymyslet a puku se ujímají domácí hokejisté.

40:37
    Pokračovala aktivita domácích hokejistů, která ale nebyla zakončena první brankou v síti francouzského brankáře.

40:05
    Ryan Duncan dostával puk do útočné třetiny, kde byl ale tělem odstaven od puku jedním z hostujících bránících hráčů.

40:01

Druhá třetina nám branku nenabídla, a tak je v prvním utkání semifinále EBEL mezi Salzburgem a Villacherem rozhodující branka Erica Huntera z páté minuty. Vidíme vyrovnané utkání, které může rozhodnout právě jediná branka.

40:00

39:58
    V samotném závěru třetiny se bude vhazovat ve středním pásmu poté, co se hosté objevili v ofsajdovém postavení.

39:22
    V závěru druhé třetiny vidíme kombinační hru domácích v útočném pásmu, ale zakončit se jim svou akci zatím nepovedlo.

38:48
    Do velké šance se dostali opět hosté, ale brankář Gračnar se nyní předvedl skvělým zákrokem proti střele z před brankového prostoru!

38:21
    Snažení Villachu byla zakončena střelou od modré čáry, která ale na branku nedoskákala. Domácí tak puk vyhazují do střední třetiny.

37:44
    Středem hrací plochy projel Mark Santorelli, kterému se ale střelou z mezikruží nepovedlo překonat připraveného brankáře!

37:06
    Pokračuje aktivní kombinace hostujících hráčů, kteří jsou poslední sekundy o něco aktivnějším celkem.

36:36
    Hostům se ale povedlo vybojovat útočné pásmo, a tak se bude v závěru druhé třetiny vhazovat po levici slovinského brankáře.

36:23
    Po levé straně projeli hosté. Jeden z hráčů přenechal svému spoluhráči, který z levého kruhu nedokázal překonat brankáře.

35:28
    Do útoku se dostali domácí, kteří svou akci zakončovali střelou z mezikruží, která ale skončila jen mimo tři tyče.

34:11
    Hosté jsou již v plném počtu a pokračuje vyrovnaná hra ve středním pásmu.

33:21
    Následovalo snažení domácích. Před branku střílel z otočky jeden z hráčů, kterému se ale povedlo trefit jen beton brankáře.

33:09
    Po levé straně si před branku zpoza branky najel John Hughes, kterému se ale pozorného brankáře překonat nepovedlo.

32:37
    Až nyní se povedlo domácím usadit se v pásmu. Od modré čáry následně jeden z hráčů pálil, ale ten branku nedokázal trefit.

31:51
    Po pravé straně se do zakončení prodíral jeden z domácích, který byl ale faulován. Gerhard Unterluggauer inkasuje dvouminutový trest.

30:44
    Salzburg i nadále kombinuje v útočném pásmu, ale zatím se mu nepovedlo skórovat, a poprvé tak rozjásat příznivce svého celku.

29:59
    Aktivně se do útoku dostal Pehr Ledin, který se střelou za obráncem odhodlal k nebezpečnému pokusu, který brankář betonem vyrazil!

29:31
    Po pár nepřesných přihrávkách se do útoku dostali opět hosté, kterým se ale nepovedlo svou akci zakončit druhou brankou v síti Gračnara.

28:32
    Po levé straně následně ujel Žiga Pance, kterému se ale svou střelou z levého kruhu nepovedlo překonat pozorného brankáře.

28:19
    Po levé straně najeli domácí hokejisté aktivně do brankoviště hostujícího brankáře, kde se jim ale svou akci nepovedlo patřičně zakončit.

27:35
    Zaútočit zkoušeli také hosté, ale těm se nepovedlo puk poslat na branku. Domácí kombinují za brankou svého brankáře.

26:50
    Do útočného pásma najel John Hughes, kterému se ale následně povedlo svou akci brankově zakončit.

26:28
    Slovinský brankář ve službách domácího celku musel podržet nahozený puk na jeho branku. Vhazovat se bude po jeho pravici.

26:04
    Ani následně se hosté nedokázali dostat do nebezpečné akce. Nahozený puk byl totiž posouzen jako zakázané uvolnění.

25:40
    Po buly se do útoku dostávali hosté, ale těm se nepovedlo v rámci pravidel projít do útočného pásma.

25:17
    Následovaly akce obou celků, ale ani jeden z nich brankou zakončen nebyl. U puku jsou hosté, jenž kombinují v obranném pásmu.

24:17
    Nyní se již do akce dostali domácí, ale těm se nepovedlo nějak více zaměstnat francouzského brankáře.

23:46
    Salzburg se prosmýkal do zakončení po levé straně, kde se ale ani jednomu hráči nepovedlo na branku vystřelit.

22:52
    Nahození ze středního pásma skončilo jen u brankáře domácích, jenž puk vyrazil za branku.

22:11
    Střeka jednoho z hostů od modré čáry byla brankářem vyražena do rohu, kde se aktuálně o puk svádí souboj.

21:16
    Následně domácí aktivní v útočném pásmu, kde se jim ale nepovedlo vymyslet nic, co by skončilo brankou.

20:39

20:11
    Puk u branky vybojoval Pehr Ledin, který měl na hokejce vyrovnání, ale brankáře se mu z blízkosti nepovedlo překonat!

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:13.

První třetina končí lepším stavem pro hostující celek, který byl o něco lepším. V páté minutě je dostal do vedení Eric Hunter, kterému se povedlo z před brankového prostoru překonat slovinského brankáře. Následně jsme moc šancí neviděli.

20:00

19:26
    Domácím obráncům se ale daří puky z pásma vyhazovat a zatím vidíme z jejich pohledu dobře ubráněnou přesilovku.

18:39
    Hosté si zahrají svou první přesilovku. Za hru vysokou holí je potrestán Daniel Wachter.

18:17
    Následně kombinovali ale hosté v útočném pásmu, kde se jim ale nepovedlo svou akci zakončit vstřelenou brankou.

17:05
    Domácí kombinují na vlastní polovině a snaží se proniknout do útočného pásma, kde by svou akci zakončili vyrovnávací brankou.

16:24
    Po levé straně unikl David Kreuter, kterému se ale tvrdou střelou nepovedlo překonat pozorného brankáře.

15:40
    Stále vidíme nepřesnou hru z jedné strany na druhou. Nevidíme vůbec pohledné utkání, které bychom nejspíše očekávali.

14:40
    Domácímu celku se stále nedaří vymyslet cokoliv směrem dopředu, kde by stav utkání vyrovnali.

13:39
    Hosté puk nahodili jen na branku, který dokázal domácí brankář přihrát za branku.

12:55
    Následně se domácím povedlo ukončit aktivitu hostů zákrokem brankáře Grančara. Následuje komerční přestávka.

12:04
    Po střele z pravé strany vkládal do střely hokejku aktivní Eric Hunter, kterému se ale nepovedlo poslat puk do branky.

11:06
    Salzburg sice vybojoval útočné pásmo, ale následně se mu puk nepovedlo poslat do branky. Villacher s pukem vyjel mimo pásmo.

10:45
    Následně byl v závaru před brankou zaměstnáván domácí brankář, který ale nebyl žádným pokusem překonán!

10:13
    Do útoku se dostali ale také hosté, ale střela Stefana Bachera byla od modré čáry zblokována mimo dosah domácího brankáře.

09:24
    Domácí jsou i nadále aktivnější v útočném pásmu, ačkoliv přesilovku už skončila.

08:31
    Do první velké šance se dostal z pravé strany Brett Sterling, kterému se ale pozorého hostujícího brankáře překonat nepovedlo.

07:49
    Salzburgu se ale nyní nedaří projít do útočného pásma a nějak zakombinovat. Zatím tedy vidíme skvělou obrannou práci hostí.

07:19
    Benjamin Petrik bude prvním vyloučeným hráčem utkání. Ve středním pásmu si počínal nedovoleně.

06:26
    Žiga Pance následně najel do útočného pásma, ale svou tvrdou střelou nedokázal překonat pozorného brankáře.

04:19
    Villach právě vstřelil branku!
    Následně se do akce dostali hosté, kteří vstřelili první branku utkání. Daniel Nageler našel dobře postaveného ERICA HUNTERA, který puk poslal do branky! Asistence: Daniel Nageler.

04:04
    Před branku si zpoza ní najel Konstantin Komarek, ale tomu se svým pokusem nepovedlo překonat dobře postaveného brankáře.

03:05
    Do další velké šance se dostal Benjamin Petrik, který z mezikruží střílel na branku Gračnar, ale ani jemu se nepovedlo otevřít skóre!

02:27
    Do nebezpečné akce se na druhé straně dostal také Eric Hunter, kterému se ale z levého kruhu nepovedlo skórovat.

01:28
    První zákrok musel předvést Jean-Philippe Lamoureux, který byl pozorný proti střele z levého kruhu.

00:59
    Oba celky se prodíraly do zakončení, ale ani jednomu se nepovedlo projít do nějaké velké šance.

00:05
    Úvodní buly vyhráli domácí hokejisté, kteří nnyí kombinují ve vlastním pásmu a následně budou chtít projít do zakončení.

00:01

Krásný podvečer přeji všem fanouškům rakouského hokeje. Za pár sekund se rozehraje semifinále EBEL mezi domácím Salzburgem a hosty z Villacheru.

EC Red Bull Salzburg: Gračnar (Riksman) – Trattnig, Kutlák, Fahey, Connelly, Pallestrang, Viverios – Hughes, Duncan, Sterling – Heinrich, Komarek, Ledin – Hochkofler, Walter, Rauchenwald – Baltram, Walchter

EC Villacher SV: Lamoureux (Herzog) – Schlacher, Bacher, Weihager, Unterluggauer, McKiernan, Brunner, Kreuter, Gelfanov – Petrik, Schofield, Pance – Santorelli, Hunter, Kromp – Nageler, Verlič, Platzer – Alagič, Johner, Leiler

Rozhodčí: Berneker, Štolc – Nothegger, Pardatscher.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:40.

David Panuška

Branky a nahrávky: 46. Hughes (Baltram, Fahey), 64. Trattnig (Kutlák, Ledin) – 5. Hunter (Nageler)

EC Villach SV: Lamoureux (Herzog) – Schlacher, Bacher, Weihager, Unterluggauer, McKiernan, Brunner, Kreuter, Gelfanov – Petrik, Schofield, Pance – Santorelli, Hunter, Kromp – Nageler, Verlič, Platzer – Alagič, Johner, Leiler

Rozhodčí: Berneker, Štolc – Nothegger, Pardatscher