Itálie – Česko 4:0 (kon.) | Norsko – Německo 5:1 (kon.) | Rusko – Švédsko 16:1 (kon.)
Norsko
5:1 (2:0, 0:1, 3:0)
Německo
Středa 06.04.2016, 15:10 • Östersund Arena, Östersund • Mistrovství Evropy ve sledge hokeji

Ode mne je to pro tuto chvíli již úplně vše, přeji Vám krásný zbytek dnešního dne. Nashledanou. (17:00:59)

Střely na branku: 32 – 11

Nejlepším hráčem z týmu Německa byl zvolen Ingo Kuhli-Lauenstein, za Nory byl vyhlášen Loyd-Remi Pallander Solberg.

Norsko tak vítězí i ve druhém zápase na turnaji, Německo musí na své první body počkat minimálně do dalšího zápasu.

Je dobojováno! Norové ve třetí třetině definitivně rozhodli o svém vítězství když jejich vedení postupně navýšili Pedersen, Jacobsen a Bakke a skóre se tak zastavilo na výsledku 5:2!

44:20
    Němci se ještě pokouší alespoň kosmeticky upravit skóre zápasu a drží útočné pásmo, ke střelbě se jim ale nedaří dostat.

43:45
    Norové mohli ještě v samotném závěru navýšit své vedení, jenže Emil Sorheim sám mezi kruhy neuspěl a svou střelu poslal jen vedle německé branky!

43:00
    Do konce třetí třetiny chybí poslední dvě minuty!

42:20
    Za Německo mohl snížit Kuhli-Lauenstein, který se vydal za nahozeným kotoučem do útočného pásma a byl u něj dřív než soupeři, jenže proti norskému brankáři neuspěl!
    41:53 Audun BAKKE - 5:1

41:53
    Norsko právě vstřelilo branku!
    O osudu utkání je, zdá se, definitivně rozhodnuto! AUDUN BAKKE vybojoval puk na útočné modré čáře a sám proti německému brankáři nezaváhal! Asistence: Stig Tore Svee.
    41:19 Thomas JACOBSEN - 4:1

41:19
    Jen sedmnáct sekund potřebovali Norové na využití přesilové hry! THOMAS JACOBSEN táhlou střelou od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě, a to i včetně německého brankáře a Norsko vede již 4:1! Asistence: Loyd – Remi Pallander Solberg, Morten Vaernes.

41:02
    Lucas Sklorz (GER) dostává menší trest za hákování, na Nory čeká další početní výhoda.

40:45
    Bakke se Solbergem se hnali úplně sami na německého brankáře, jenže ani tato akce nekončí gólem! Bakke totiž celou akci zbrzdil a následně dojíždějící německý hráč jeho střelu zblokoval!

39:15
    Němci drží puk v útočném pásmu, dostat se s ním od mantinelů před branku se jim ale nedaří.

38:45
    Poslední minuta krom mezihry ve středním pásmu, kdy se oba týmy prostřídaly v držení kotouče, nic zvláštního nepřinesla a tak i nadále pokračujeme za stavu 3:1 pro Norsko.

38:05
    Norům se podařilo vyhodit puk z pásma a Pedersen se Solbergem se hnali do přečíslení dvou proti jednomu, které však zhatila nepřesná nahrávka prvně jmenovaného.

37:45
    Německo po dlouhé době znovu zjevilo před brankou soupeře a hned musel norský gólman zasahovat proti nepříjemné střele z levého kruhu.

37:00
    Norskou cestu za čtvrtým gólem alespoň na chvíli zastavuje odpískaný ofsajd.

36:45
    Nepříjemnou střelu po ledě vyslal Bogle od modré čáry, německý gólman viděl puk přes hráč před sebou až na poslední chvíli, i tak ho ale stačil holí vyrazit mimo tři tyče své branky!

36:05
    Norové ani po třetí brance nepřestávají útočit a nezdá se že by je něco mělo připravit o vítězství v dnešním utkání.
    35:25 Rolf Einar PEDERSEN - 3:1

35:25
    Teď už to ale Norům vyšlo a hned končí puk v brance! Sorheim zavezl puk do pásma po levé straně, zadovkou předal do prostoru kruhu na ROLFA EINARA PEDERSENA, který poslal puk podél bližší tyče do sítě! Asistence: Emil Sorheim.

34:45
    Hráči Norska se stále drží v útočném pásmu, dostat kotouč na německou branku se jim ale nedaří.

34:15
    Norové si dlouho vyměňovali kotouč v pásmu, ale dělali to hodně šikovně a nakonec se jim povedlo uvolnit Solberga na levém kruhu, který však zamířil mimo německou klec.

33:31
    Joerg Wedde (GER) vyloučen na dvě minuty za držení, Norsko může navýšit své vedení v přesilové hře.

32:50
    I další snaha německých reprezentantů končí neúspěchem, tentokrát jejich akce končí na modré čáře odpískaným ofsajdem.

32:20
    Jenže chystali se němečtí hráči tak dlouho, až vykouzlili hodně nepřesnou přihrávku přes celou délku kluziště a je z toho zakázané uvolnění.

32:10
    Němci drží kotouč za vlastní brankou a chystají se rozehrát.

31:20
    Kuhli-Lauenstein mohl hned zkraje posledního dějství dorovnat skóre, jenže sám proti německému brankáři neuspěl a střelu z pravého kruhu poslal nad branku!

30:40
    Po ztrátě puku v podání norského týmu mohli hrát jejich soupeři, jenže ani těm se v rozehrávce příliš nedařilo a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před německou brankou.

30:20
    Norové vyhráli úvodní buly třetí třetiny a začínají za vlastní brankou.

30:01

Další třetina začne přibližně v 16:34.

Střely na branku po 2. třetině: 22 – 9

Skončila druhá patnáctiminutovka utkání Mistrovství Evropy ve sledge hokeji, po které Norové vedou nad Německem v poměru 2:1. Obraz hry byl i v prostřední periodě stejný jako v první části hry a hráči Norska měli místy až drtivou převahu, jenže své šance nedokázali proměnit. Prosadili se naopak hokejisté Německa, kteří proměnili svou vůbec první větší šanci v zápase, když v přesilové hře udeřil Bernard Hering.

30:00

29:46
    Německo hraje v plném počtu.

29:25
    Němci znovu posílají puk přes všechny čáry a toto oslabení přežijí.

29:00
    Sorheim se už už dostával z levého kruhu sám až před německou branku, v okamžik, kdy se chystal vystřelit, mu ale hůl zblokoval jeden z bránících hráčů.

28:30
    Němci se po ubráněném tlaku Norů osvobozují a posílají puk na opačný konec kluziště.

27:46
    Christian Jaster (GER) vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.
    27:40 Emil Sorheim to zkusil z pravého kruhu, jenže trefil pouze lapačku německého brankáře!

27:40
    Velký tlak Norů v signalizované výhodě ukončuje střelou Sorheim, jehož pokus z pravého kruhu končí v lapačce německého brankáře!

25:40
    Solberg se hnal za nahozeným kotoučem do útočného pásma z levé strany, byl však tvrdě dohrán soupeřem a k puku se nakonec nedostal.

24:59
    Nenápadný pokus od pravého hrazení v podání jednoho z Němců skončil až ve výstroji norského brankáře. Hra je přerušena a vhazovat se bude před brankou seveřanů.

24:30
    Ale i Němci dokáží zahrozit! Norové zaváhali ve vlastním pásmu a k puku se před kruhy dostal Wedde, jehož zblokovaná rána končí jen těsně vedle norské branky!
    23:45 Emil Sorheim střelou z mezikruží německého brankáře nepřekonal!

23:45
    Emil Sorheim v další velké šanci svého týmu, kdy dostal puk mezi kruhy a zamířil na zadní tyč, jenže tam se skvěle natáhl německý brankář a puk holí přikryl!

23:05
    Hráči norského týmu znovu přebrali otěže utkání do svých rukou a drží Němce před jejich brankou. Opět to vypadá jen na otázku času, kdy bude německý gólman lovit puk ze své sítě.

22:40
    Až po další půlminutě musí německý brankář zasahovat, když si poradil s nájezdem jednoho z protihráčů z levé strany a kotouč přikryl.

22:15
    Norové dobře přes minutu okupují své útočné pásmo, ale k zakončení jejich aktivita v tuto chvíli nevede.

21:20
    Norové reagují útočným výpadem, který je však zastaven již na modré čáře kvůli odpískanému ofsajdu.

21:00
    Hráči v bílém rázem dostali chuť do hry a nyní pálí jednu ránu za druhou směrem k norské brance, trefit se mezi její tři tyče se jim však zatím nedaří.
    20:39 Bernard HERING - 2:1

20:39
    Německo právě vstřelilo branku!
    Němci snižují stav zápasu v početní převaze a snad z vůbec první větší šance, kterou si vytvořili! BERNARD HERING dostal kotouč do volného prostoru mezi kruhy z pravé strany a rychlou střelou bez přípravy propálil norského brankáře! Robert Pabst, Bas Disveld.

20:17
    Němci sice vyhráli buly před norskou brankou, jenže následná rána od modré skončila mimo klec a puk vyjel až z útočné třetiny.

20:14
    Německo si zahraje první přesilovou hru. Knut Andre Nordstoga (NOR) vyloučen na dvě minuty za teeing.

19:25
    Norové vyhráli buly v útočné třetině, puk se znovu dostal na modrou čáru na Nordstogu, jehož vysoký pokus skončil v lapačce německého gólmana.

19:15
    Magnus Bogle si vzal puk za německou brankou, obkroužil s ním půl útočné třetiny a z pravého kruhu po ledě vypálil, gólman soupeře si ale puk i přes nepříliš dobrý výhled našel a lapil.

18:30
    Norové už opět okupují svou útočnou zónu, ale ani jim se nedaří dostat kotouč dál od mantinelů.

17:45
    Němci se poprvé v této třetině dokázali dostat do svého útočného pásmu, o nějaké větší útočné manévry se ale nejedná.
    17:00 Nordstoga (NOR)

17:00
    Vaernes obkroužil německou branku a našel na levém kruhu zcela volného Nordstogu, který však těsně minul německou klec!

16:20
    Oiseth vypálil tvrdě z levého kruhu, avšak poslal kotouč pouze do hrazení za německou brankou.

15:40
    I v úvodu druhé části se hraje převážně před německou brankou, hráči obou týmů nyní bojují o kotouč v rohu kluziště.

15:01

Na ledě zůstaly po práci rolby ještě zbytky sněhu a tak se teď sudí i pomocní rozhodčí z boxu snaží o nápravu.

Hráč obou týmů již krouží po ledové ploše, druhá třetina tak začne již za několik málo okamžiků.

Další třetina začne přibližně v 15:54.

Střely na branku po 1. třetině: 13 – 3

Úvodní třetina utkání mezi Německem a Norskem je minulostí a byla to jasná záležitost v podání hráčů severského týmu. Ti měli po celé první dějství drtivou převahu, kterou dvěma brankami Solberga a Nordstogy přetavili ve dvougólové vedení po patnácti minutách zápasu.

15:00

14:00
    Jedna minuta chybí do konce první patnáctiminutovky.

13:58
    Další velká šance pro Nory! Emil Sorheim dostal přesnou přihrávku před branku a prudkou střelou jen o kousek minul německou klec!
    13:03 Knut Andre Nordstoga - 2:0

13:03
    Norsko již vede o dvě branky! Buly v útočném pásmu vyhrál Pedersen, který poslal puk za sebe na modrou čáru, odkud vypálil KNUT ANDRE NORDSTOGA, jehož rána propadla německému brankáři pod lapačkou do sítě! Asistence: Rolf Einar Pedersen

12:45
    Následně Němci zahrávají puk na zakázané uvolnění a hra se tak poměrně rychle vrátí do obvyklých prostor, tedy před německou branku.

12:30
    Z české sledgehokejové ligy dobře známý Bernard Hering se dral k odraženému kotouči před norskou branku, jeho ránu se ale podařilo seveřanům na poslední chvíli zblokovat.

12:04
    Hra nyní již několik minut stojí, za brankou Norska dochází k ošetření jednoho z norských hráčů. Doufejme, že to nebude nic vážného.

11:56
    Naši západní sousedé se snad teprve podruhé v této třetině dostali s pukem na holi do útočného pásma, nic ze své snahy ale vytěžit nedokázali.
    11:30 Loyd - Remi Pallander SOLBERG - 1:0

11:30
    Norský nápor nese své ovoce! LOYD-REMI PALLANDER SOLBERG dostal parádní přihrávku od Bogleho před branku a svižnou střelou překonal brankáře německého týmu! Asistence: Magnus Bogle.

11:15
    Němci jsou po většinu první třetiny pod tlakem a nejinak je tomu i v probíhající dvanácté minutě, kdy se radši osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.
    11:00 Vaernesova rána mířící na pravou tyč jen těsně minula německou klec!

11:00
    Po vyhraném buly se dostal ke střele Vaernes a opět to by pokus od norského beka, který mířil na pravou tyč, tentokrát však byl o kousek nepřesný!

10:35
    Sorheim dostal puk do jízdy na levý kraj hřiště a střelou na zadní tyč se pokusil překonat německého brankáře, jenže ten opět nemusí zasahovat, kotouč letí mimo jeho klec.

09:47
    Je to tak, Německo právě opět hraje v plném počtu.

09:40
    Němcům se po vyhraném vhazování podařilo vyhodit kotouč až k norské brance a zdá se, že toho oslabení přežijí bez gólové úhony.
    09:33 Nordstoga zakončoval zpoza kruhů, v cestě mu však stále německý brankář!

09:33
    Tak jako bych to přivolal! Nordstoga zakončoval zpoza kruhů k pravé tyči a německý brankář se blýskl parádním zákrokem!

08:59
    Tvrdá Jasobsenova střela od pravého mantinelu znovu minula německou klec, brankář Německa tak stále čeká na nějaký vážnější zákrok v první třetině.

08:30
    Jacobsen zaváhal při zpracování přihrávky na modré čáře a Němcům se povedlo dostat puk alespoň do středního pásma.

07:47
    Další přesilová hra pro Norsko. Ingo Kuhli-Lauenstein (GER) vyloučen na dvě minuty za teeing.

07:20
    Sorheim si vyměnil puk s Bakkem, jenže jeho pokus zpoza kruhů dokázali Němci zblokovat.

06:40
    Bas Disveld se propracoval z pravé strany až před německou branku, jenže střelou z kruhu vysoko přestřelil!

05:40
    Hering mohl zaútočit po pravé straně kluziště, puk však přes bránícího Bogleho nedostal a hrát tak budou opět Norové.

05:21
    Hráči v červených dresech bojují o kotouč v rohu útočného pásma, dostat do zakončení se jim však zatím nedaří,

04:45
    Němci v naprosté pohodě přečkali úvodní přesilovou hru soupeře a již hrají v plném počtu.

04:00
    Nene, norským hráčům se přesilová hra vůbec nedaří. Nyní dokonce zahráli puk na zakázané uvolnění po nepovedené dlouhé nahrávce. vhazovat se tak bude opět před jejich brankou.

03:50
    Němcům se ale daří držet puk při oslabení daleko od své branky a již dvakrát vybojovali vhazování v útočné třetině.

03:30
    Prudká rána zpoza kruhů nyní vylétla z hole jednoho z norských reprezentantů, naštěstí pro německého brankáře trefila pouze hrazení za jeho brankou.

02:45
    Joerg Wedde (GER) vyloučen na dvě minuty za hákování, Norsko si zahraje první přesilovou hru v zápase.

01:10
    Úvod utkání se nese v nervózním duchu a oba týmy často ztrácí puk při rozehrávce, hraje se tak převážně ve středním pásmu, daleko od obou branek.

00:10
    Solberg se hned po vyhraném vhazování utrhl po levé straně a svižnou střelou jen těsně minul levý horní roh německé branky!

00:01

Vše je již pomalu připraveno k úvodnímu vhazování utkání Mistrovství Evropy ve sledge hokeji, ve kterém se střetnou týmy Norska a Německa!

Připraveni jsou již všichni aktéři nadcházejícícího utkání. Německý tým nastupuje v bílých dresech, jejich soupeři odehrají tento duel v červeném.

Po ledové ploše stadionu v Östersundu se ještě prohání rolba, která plní své povinnosti. Utkání tak začne s mírným zpožděním.

Norsko: Gronlie (Hamar) – Vaernes, Nordstoga, Avdal, Oiseth "C" – Pedersen, Kirstituen, Svee, Bogle, Sorheim, Solberg, Hamre, Bakke, Jacobsen.

Německo: Brzoska (Kunst) – Raedler, Jaster, Pabst, Sklorz – Disveld "C", Wolff, Kuhli-Lauenstein, Hering, Stumpe, Ellmer, Wedde.

Rozhodčí: Modig – Granath, Yngvesson.

NORSKO

Norská sledge hokejové reprezentace patří mezi vůbec nejúspěšnější země na poli tohoto sportu. Prvního mistrovství Evropy se sice Norové nezúčastnili, v Itálii však při premiéře mezi evropskou elitou brali zlato, o čtyři roky později pak bronzovou medaili.

Ještě lépe se Seveřanům daří na světových turnajích. Sedm účastí na světových šampionátech přetavili Norové v pět medailí, jednu zlatou a čtyři stříbrné. Poslední dvě mistrovství se ale museli spokojit pouze s umístěním mimo medailové pozice. Na paralympiádě si až do Soči drželi hráči Norska senzační bilanci, kdy každou účast dokázali proměnit v medailovou radost, jen na posledním ruském turmaji brali v uvozovkách čtvrté místo.

I Norsko již má za sebou vstup do letošních bojů o titul Mistra Evropy. V prvním utkání v severském derby přehrálo celek Švédska výsledkem 2:0.

NĚMECKO

Německý národní tým se zúčastnil doposud všech odehraných evropských šampionátů. Hned na tom prvním ve Zlíně se Němci radovali z prvenství, o dva roky později ještě dosáhli na bronz, od té doby však kvalita německého sledge trochu stagnuje. Před pěti lety v Solleftee brali naši západní sousedé pouze šesté místo.

Krom Mistrovství Evropy mají němečtí sledge hokejisté na kontě i tři účasti na světových šampionátech, kde však výraznější úspěch nezaznamenali a od roku 2009 navíc válčili v "B" skupině mistrovství. Jediná účast na paralympiádě v roce 2006 skončila pro Němce umístěním na čtvrté pozici.

Německo vstoupili do letošního Mistrovství Evropy včerejším zápasem s výběrem Itálie, po prohře 1:3 si však na první body budou muset počkat minimálně do dnešního zápasu.

MISTROVSTVÍ EVROPY

V pořadí čtvrté Mistrovství Evropy hostí v těchto dnech švédský Östersund. Po premiérovém klání, které uspořádal v roce 2005 Zlín, se nejlepší evropští sledge hokejisté sešli o dva roky později v italském Pinerolu a naposledy v roce 2011 ve švédském městečku Solleftea.

Po pěti letech se tak nepravidelně pořádaný turnaj vrací na sever Evropy. Evropský primát v Östersundu obhajuje národní tým Itálie, hlavním favoritem šampionátu však bude celek ruské sborné, stříbrný tým z paralympiády v Soči. Do bojů o medaile by rádi zasáhli i naši reprezentanti, kteří před pěti lety skončili na druhém místě, a pozadu nebudou chtít zůstat ani hráči Norska. Podtrženo, sečteno, máme se v příštích dnech rozhodně na co těšit.

Formát mistrovství je jasně daný. Šest zúčastněných týmů se utká každý s každým, celek s nejvíce body po odehrání všech utkání se může radovat z titulu evropského šampióna. Oproti světovému šampionátu se navíc poslední celek turnaje nemusí obávat sestupu.

Příjemné středeční odpoledne všem fanouškům a fanynkám sledge hokeje! Mistrovství Evropy vstupuje do svého druhého hracího dne a v něm mimo jiné uvidím souboj reprezentačních výběrů Norska a Německa. Utkání začíná v 15 hodin a já Vás zvu k jeho sledování.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 12. Solberg, (Bogle), 14. Nordstoga (Pedersen), 36. Pedersen (Sorheim), 42. Jacobsen (Solberg, Vaernes), 42. Bakke (Svee) – 21. Hering (Pabst, Disveld)

Rozhodčí: Modig – Granath, Yngvesson