Jekatěrinburg – Čerepovec 2:4 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Petrohrad 2:4 (kon.) | Čeljabinsk – Záhřeb 3:0 (kon.)
Jokerit – Novokuzněck 5:1 (kon.) | Riga – Omsk 1:2 (kon.) | Minsk – Novosibirsk 5:4 (po pr.)

Petr Koukal – 0+0

Jakub Kovář – 95,12% úsp. zákroků (39/41 střel)
    Vojtěch Polák – 0+0 (18:27:25)

S konstatováním, že Severstal Čerepovec poráží Avtomobilist Jekatěrinburg se s vámi loučím a přeji hezký zbytek dne, na shledanou!

Statistiky zápasu

Střely na branku: 41-24
    Zblokované střely: 8-17
    Vyloučení: 2-6
    Bodyčeky: 9-12
    Vhazování: 38-29

Dnes je dobojováno a Severstal Čerepovec loupí všechny tři body v Uralec aréně, kde poráží domácí Avtomobilist Jekatěrinburg 4:2.

Domácí sice vedli po první třetině 2:1, ale po velmi nepodařené třetině prohrávali již o dva góly. Hlavním hrdinou zápasu však bude Jakub Kovář, který kryl 39 střel soupeře a byl hlavním strůjcem vítězství hostů.

59:52
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vojtěch Polák – 2 min., krosček).

59:52
    Teď přišla střela od modré, kterou Kovář pokryl, ale bude se vylučovat.

59:36
    Avtomobilist je v útočném pásmu, ale nedostává se ke střele.

59:17
    Domácí tým je bez brankáře a hraje v šesti!

58:59
    Hraje se v obranném pásmu domácích, to hostům velmi vyhovuje.

58:36
    Jekatěrinburgu se nedaří dostat do útočného pásma! O vítězi je asi rozhodnuto.

58:12
    Severstal znova vyhazuje puk do středního pásma.

57:48
    Teď už jsou to však domácí, kdo útočí. Střela Buchteleho ale skončila vedle a doklouzala až na druhou stranu hřiště.

57:09
    Severstal znova dokázal dostat hru za druhou stranu hřiště a ušetřil tak další porci času.

56:29
    Puk opět za domácí svatyní. Hosté toto oslabení zahráli skvěle.

55:58
    Další vyhození, domácím tato přesilová hra hrozivě nevychází.

55:40
    Hostům se podařilo vyhodit a získat cenné vteřinky!

54:57
    Vovčenko oslabil svůj tým, který čekají perné chvilky. Domácí jsou nastěhování v útočné třetině a kombinují kolem Kovářovi branky.

54:31
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Daniil Vovčenko – 2 min., podražení).

Michal Janoštík

Branky a nahrávky: 2. Andersén (Tičar, Česalin), 19. Buchtele (Alexej Vasilevskij) – 15. Vovčenko (Trubačjov, Truňov), 29. Jevsejenkov (Stasenko, Sitnikov), 29. Truňov (Vovčenko), 40. Monachov (Wilson)

Avtomobilist Jekatěrinburg: Ustinskij (Sochatskij) – Andersén, Alexej Vasilevskij, Timašov, Turbin, Kivistö, Megalinskij, Žuravljov – Česalin, Tičar, Buchtele – Torčeňuk, Garejev, Monja – Simakov, Golyšev, Koukal – R. Berdnikov, Rassejkin, Levickij – Mingalejev.
    Severstal Čerepovec: Jakub Kovář (Smirjagin) – Wilson, Masuhr, Stasenko, Jevsejenkov, Kudako, Sizov, Chochlov – Kagarlickij, P. Černov, V. Polák – Skorochodov, Sitnikov, Magogin – Trubačjov, Vovčenko, Truňov – Kazakovcev, Karlin, Mons – Monachov.

Rozhodčí: Komarov, Morozov – Misyur, Yakov