Chomutov – K. Vary 3:1 (kon.) | Kladno – HC Plzeň 4:2 (kon.) | Olomouc – Zlín 5:3 (kon.)
Sparta – Liberec 5:4 (po pr.) | Třinec – Kometa Brno 2:6 (kon.) | Č. Budějovice – Pardubice 1:3 (kon.)
Vítkovice – Jihlava 3:2 (kon.)
HC Sparta Praha
5:4 (0:2, 4:2, 0:0 - 1:0)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 23.09.2016, 17:30DHL Extraliga juniorů • 7. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vítejte u dalšího zápasu DHL Extraligy juniorů, kdy od 17:30 změří své síly pražská Sparta s libereckými Bílými Tygry.

Obě mužstva v sezoně 2015/16

Juniorka Sparty v uplynulé sezóně v základní části obsadila 1. místo po zisku 102 bodů, a o čtyři tak předčila Třinec. Probojovala se i na závěrečný turnaj, kde však podlehla právě třineckému soupeři a získala stříbrné umístění.

Liberečtí junioři v uplynulém ročníku v základní části ukořistili desátou pozici s celkovým počtem 61 bodů. Probojovali se tak do osmifinále, kde je ale vyřadil královéhradecký Mountfield 3:2 na zápasy.

Sparťanská juniorka 2016/17

Sparťané mají za sebou v probíhajícím ročníku pět utkání, v nichž mají kladnou bilanci 3 výher (proti MČB, MHK a PCE) a dvou porážek (proti PCE a LIB). Patří jim 10. příčka s 9 body s celkovým skóre 16:19. Na svého pátečního vyzyvatele ztrácí v tabulce jednu pozici díky lepšímu hodnocení Liberce a vítězství ve vzájemném střetnutí. Pražané ztrácejí v porovnání s konkurenčními celky jak v přesilovkách (9.52%), tak i ve hře v oslabení (85.71%).

Hráčské statistiky:

nejvíce kanadských bodů: Martin Svoboda (3+3)
    nejvíce branek: M. Svoboda a T. Jandus (3)
    nejvíce asistencí: Martin Jandus (5)
    +/- hodnocení: R. Jeřábek, M. Dubský, M. Jandus (+2)
    nejvíce TM: Marek Duben (27)

Liberecká juniorka 2016/17

Bílí Tygři jsou na tom bodově obdobně jako Sparta, průběžně s 9 body jsou devátí. Rovněž třikrát zvítězili (proti SPA, MČB a MHK) a dvakrát prohráli (proti MBL a PCE) a poměr vstřelených a inkasovaných gólů mají kladný 21:17. Početní výhody mají o něco úspěšnější než sparťané (13.64%), avšak hra v oslabení není nijak slavný (81.48%), ale je pravda, že šelmy dokázali navzdory poměrně nízkým číslům třikrát se prosadit v početní nevýhodě.

nejvíce kanadských bodů: Petr Wiencek (4+2)
    nejvíce branek: Petr Wiencek (4)
    nejvíce asistencí: A. Janele, T. Nezbeda, F. Rubeš (3)
    +/- hodnocení: Filip Rubeš (+5)
    nejvíce TM: Petr Wiencek (25)

Poslední vzájemný zápas – 2. kolo: LIB-SPA 9:2

Branky a nahrávky: 5. Wiencek, 33. Wiencek (Nezbeda, Beran), 35. Chlum (Rubeš), 38. Nezbeda (Wiencek, Korecký), 38. Burda (Klinger, Průžek), 42. Husa (Janele), 44. Chlum (Rubeš), 58. Burda (Janele), 60. Wiencek (Klinger, Nezbeda) – 12. Svoboda (M. Jandus, Eliáš), 26. Kulda (Krátký, Chlouba).

Vyloučení: 5:7.

Využití: 2:1.

Střely na branku: 50:23

Sestava Liberce: Žajdlík – Bednář, Turek, Klinger (C), Kunst, Korecký, Husa – Pokorný, Janele, Průžek, Rubeš, Beran, Wiencek, Švík, Nezbeda, Jursa, Burda, Chlum, Kadlec.

Sestava Sparty: Chour (41. Wolf) – Jandus M., Janda, Eliáš, Mrkvička, Jeřábek, Duben (C), Sedliský – Jandus T., Svoboda, Seniov, Kadlec, Maršoun, Safin, Kulda, Chlouba, Krátký, Dubský, Wojnar.

HC Sparta Praha: Hofmann (Nahodil) – M. Jandus, Janda, Eliáš, Mrkvička, Jeřábek, Duben, Sedliský – T. Jandus, Svoboda, Seniov – Jaššo, Kadlec, Maršoun – Safin, Kulda, Chlouba – Krátký, Wojnar

Bílí Tygři Liberec: Polášek (Žajdlík) – Turek, Klinger, Benák, Kunst, Korecký, Kiss, Starosta – Pokorný, Průžek, Vlach – Rubeš, Beran, Wiencek – Nezbeda, Jursa, Burda – Chlum, Bělohorský

Rozhodčí: Škrobák – Krátký, Šmika.

Hráči již přijíždějí na ledovou plochu, utkání za několik minut začne.

00:01

00:26
    Liberecký Turek na začátek od modré vystřelil na Hofmanna, ten chytá.

00:37
    Liberec právě vstřelil branku!
    Po nahození na brankáře Sparty ránu ztečoval JIŘÍ PRŮŽEK a hosté se tak ujímají vedení 1:0. Asistence: Ivan Korecký, Matouš bělohorský.

01:45
    Hra se přelévá ze strany na stranu.

03:24
    Burda poslal tvrdou ránu od modré, kterou ale Hofmann nakonec dokázal přes clonící hráče vyrazit.

03:57
    Sparta vyhazuje na zakázané uvolnění.

04:39
    Sparťané jsou po inkasované brance aktivnější, nyní se tlačili do brány, ale hostující gólman byl pozorný.

05:12
    Nezbeda z otočky z levé strany zkusil vystřelit, jeho pokus však Hofmann zblokoval.

05:45
    Polášek měl plné ruce práce před dorážejícím Tomášem Jandusem zprava, vyrovnání nepřichází.

07:09
    Chlouba si dobře najel s pukem před brankáře hostů, zápěstím z mezikruží vystřelil, ten jeho střelu vytěsnil mimo svou svatyni.

08:18
    Turek vypálil dělovku od modré čáry, mezírku mezi betony sparťanského gólmana nenalezl.

09:30
    Na obou stranách, nicméně ani jeden z týmů nevystřelil přes urputnou obranu.

10:00
    Zakázané uvolnění Liberce.

10:13
    Po svižném začátku bez přerušování nyní icing i ze strany Sparty.

10:17
    Ihned po vhazování se puk dostal k Rubešovi na modré, jenž zkusil vypálit, ale i přes nevýhodný výhled domácí brankář touš vyrazil.

11:03
    Jaššo získal přihrávku ve středním pásmu a přes libereckou obranu se prokličkoval do mezikruží, jenže jeho pokus šel těsně okolo pravé tyče brány.

11:13
    Znovu zakázané uvolnění Pražanů.

11:50
    nezbeda si najel před bránu, kde tečoval přihrávku svého spoluhráče, Hofmann je ale pozorný a stihl zasáhnout.

12:52
    Liberec je teď aktivnější, Spartě se nedaří znovu dostat k Poláškovi.

13:28
    Sparta si zahraje přesilovku. Po delší době se prodrala do útočného pásma, kde si Benák pomohl hákováním, aby nápor sparťanů zastavil.

14:30
    Sparta se konečně v přesilovce dostala do zakončení, pokus z levého kruhu jednoho z domácích hráčů Polášek nepropustil.

14:46
    Tygři vyhazují na Hofmanna.

15:19
    Svoboda v závěru přesilovky ještě vystřelil tvrdě od modré, ale vyrovnání nedocílil.

15:51
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Maršoun – 2 min., podražení).

16:03
    Hosté rychle využívají početní výhodu. TOMÁŠ NEZBEDA nekompromisně vystřelil golfákem ze středu útočného pásma a doslova prostřelil Hofmanna. asistence: Petr Wiencek, Michael Klinger.

17:14
    Liberec znovu zahrozil. jeden z hostí si nabruslil před domácí bránu, odkud ještě vypálil, sparťanský brankář puk chytil. Vzápětí ještě jeden z bránících hokejistů dával tygrovi najevo, aby nenajížděl do domácího gólmana.

18:04
    Bělohorský kličkami zavezl puk do útočného pásma, jenže jeho přihrávka do mezikruží nenašla adresáta.

19:02
    Liberec opravdu Spartu nepropouští skrz střední pásmo, naopak sám nebezpečně útočí.

19:21
    Hofmann lapačkou zadržel nepříjemné nahození na svou svatyni. Vhazuje se před ním.

19:49
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Seniov – 2 min., faul loktem).

20:00

První třetinu byli výrazně lepším mužstvem hosté. Hned v první minutě poslal Liberec do vedení Průžek. Sparta se poté snažila vyrovnat, ale postupem času její tlak opadal a tygři začali ještě více kousat. Nakonec v přesilové hře hosté zvýšili na 2:0 Nezbedy.

Týmy se už sjíždějí na kluzišti, hrát se začne za několik okamžiků.

20:01

20:41
    Hostům se daří úvodem druhého dějství odskočit na tři branky! V přesilové hře vystřelil lehký kotouč na Hofmanna MATOUŠ BĚLOHORSKÝ, přes clonící hráče domácí brankář nic moc neviděl, a tak Liberec vede už 3:0. Asistence: Petr Wiencek, Filip Chlum.

21:47
    Sparta se protlačila před Poláška, kotouč se dostal k Jeřábkovi, jenž střílel z levé strany, jenže hostující brankář vyrazil střelu mimo nebezpečí.

23:05
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (2 min. – zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

23:58
    Sparta úspěšně vyhazuje kotouč.

24:25
    Průžek z mezikruží pozdravil brankáře Sparty, ten připraven vyrazil.

25:10
    Po skončení přesilovky ještě Liberec zahrozil. Po rychlé výměně kotouče z pravého kruhu střílel Bělohorský, ale našel jen výstroj gólmana.

25:35
    Po rychlé souhře v předbrankovém prostoru dotlačil kotouč na Hofmanna DAVID POKORNÝ a zvyšuje pro svůj tým již na 4:0. Bez asistence.

25:35
    Zároveň dochází ke střídání gólmanů, Hofmanna v bráně Sparty nahrazuje Nahodil.

26:24
    Po delší době se domácí probojovali k Poláškovi, ten jejich snahy však zastavuje přikrytím puku.

27:10
    Seniov zachytil přihrávku ve středním pásmu, sám ujel na gólmana Liberce. Jenže ten jeho střelu vyrazil okrajem betonu mimo bránu.

27:33
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (trestné střílení – příliš mnoho hráčů).

27:46
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Korecký – 2 min., podražení).

27:46
    Sparta hraje 5 na 3.

28:06
    Liberec však úspěšně vyhazuje.

28:46
    Sparťané nejprve po přílišné kombinaci málem dovolili hostům brejk, ale zachytili včas kotouč a naopak Tomáš Jandus prokličkoval do mezikruží. Polášek připraven drží kotouč.

29:47
    Liberec oslabení ustál.

30:06
    Wiencek zleva vyslal ostrý pokus na Nahodila, ten jeho ránu ztečoval do ochranné sítě.

30:20
    Offside Sparty, vhazuje se ve středním pásmu.

30:26
    Opět nevydařený přechod modré čáry, znovu vhazování ve střední třetině.

30:46
    Hra se výrazně kouskuje, rychlý výpad liberce zastavuje Nahodil.

31:16
    Kiss vypálil od modré, domácí brankář měl zcela zacloněný výhled, nakonec dělovka končí mimo domácí svatyni.

31:54
    Kotouč končí mimo ledovou plochu, vhazuje se ve středu kluziště.

33:23
    Sparta právě vstřelila branku!
    Domácí nakonec Poláška překonávají. Velký závar před bránou vyzněl lépe pro Spartu, když MARTIN JANDUS úspěšně protlačil puk za záda ležícího brankáře. Asistence: Roman Jaššo, Tobiáš Mrkvička.

34:06
    Vzápětí Pražané střílí další branku. Z levé strany od modré čáry vypálil MAREK DUBEN a snižuje na 2:4. Asistence: Ostap Safin.

34:19
    Liberec je v úzkých. Domácí zachytili špatnou rozehrávku tygrů, rychlým protiútokem se prodrali před Poláška a PATRIK SEDLISKÝ ukrajuje na pouhých 3:4 Asistence: Tomáš Jandus.

34:19
    Oddechový čas pro hosty.

34:19
    Hosté sahají k výměně brankářů, na místo Poláška přichází Žajdlík.

35:19
    Sparta je při chutí, probojovala se do útočného pásma, kde se vhazuje.

35:32
    Na druhé straně i Nahodil raději drží puk před dojíždějícími Tygry.

35:51
    Rychlá akce Pražanů, z blízkosti se pokoušel vyrovnat Svoboda, ale touš za Žajdlíka neprocpal.

36:54
    Hosté vyrovnávají na 4:4. MARTIN JANDUS vypálil na bránu z pravého kruhu a puk končí za zády libereckého brankáře. Asistence: Radek Jeřábek, Tomáš Krátký.

38:20
    Sparťané jsou při chuti, tlačí svého soupeře v jeho třetině a snaží se jít do vedení.

38:55
    Liberec se však oklepal a před Nahodila se dostává, kde hrozí.

39:29
    Do úniku 2 na 1 ujel Safin s Wojnarem, prvně jmenovaný zprava přihrál přes hřiště Wojnarovu, ale Žajdlík včas přistrčil beton k tyči brány.

40:00

Spartě se ve druhé třetině povedl výborný obrat. prohrávala již 0:4, když další dvě branky v prostředním dějství vstřelili hosté. Avšak ve 34. minutě přišla gólová smršť Pražanů, díky které se do závěrečné dvacetiminutovky půjde za vyrovnaného stavu 4:4.

Oba celky jsou již připraveny k závěrečnému dějství.

40:01

40:11
    Nepříjemná situace na sparťanské střídačce, když brankáře Hofmanna trefil letící kotouč. Je u něj zdravotník, sparťanský gólman je při vědomí.

40:21
    Žajdlík drží puk před dojíždějícími domácími hokejisty.

40:56
    Klinger střílel od modré tvrdou ranou, Nahodil měl sice špatný výhled, ale kotouč vyrazil.

41:23
    Další nebezpečný pokus Liberce, střelu z levého kruhu však domácí brankář rovněž pokrývá.

42:24
    Pokorný se otočil na levé straně a vyslal pozdrav Žajdlíkovi, který byl připraven a vyrazil touš.

43:30
    Hra se přelévá ze strany na stranu, k vidění jsou rychlé přechody středního pásma na obou stranách.

44:49
    Průžek zkusil střelu z vrchu pravého kruhu, Nahodil zasahuje lapačkou.

45:51
    Liberec unikl domácí obraně, brankář Pražanů puk vyrzil, vhazuje se před ním, neboť bránící sparťan ještě vyhodil branku z povolené polohy.

46:25
    Wojnar se prosmýkl skrz libereckou defenzívu, pokoušel se si prohodit puk přes bránícího hráče, ale k zakončení se nedostal, neboť ho tělem zastavil jeden z Tygrů.

47:37
    Vhazuje se u Nahodila po výpadu hostujícího útoku.

48:26
    Sparta kombinovala v útočné třetině, nicméně puk byl ztečován do ochranné sítě.

49:01
    Pražané zatlačili liberecký tým v jeho pásmu. Eliáš vystřelil od modré ze středu, ale jeho střela šla těsně nad břevno Žajdlíka, který nic neviděl.

50:13
    Nezbeda zkoušel najít berana před bránou, ale jeho přihrávka spoluhráčovu hůl nenašla.

51:04
    Kotouč se ocitá na domácí střídačce, vhazuje se u Nahodila.

51:55
    Průžek se pokoušel prokličkovat v útočné třetině mezi domácími hráči, ale ti ho do zakončení nepustili.

52:31
    Icing Sparty, hra se navrací před sparťanskou svatyni.

53:06
    Liberec tvoří v útočném pásmu.

53:15
    Sparta se osvobozuje.

53:57
    Znovu zakázané uvolnění domácího mančaftu.

54:13
    A další icing sparťanů.

54:18
    Kunst po vhazování vypálil zleva od modré, jenže Nahodil ukázkově zasáhl lapačkou.

55:06
    Kouskování hry nepřestává, nyní postavení mimo hru Liberce.

55:14
    Pro změnu zase vyhození puku mimo ledovou plochu, vhazuje se ve středním pásmu.

56:02
    Opět zakázané uvolnění Sparty, vhazování před Nahodilem.

56:40
    Po delší době opět větší šance. Sparta rychlým přechodem zahrozila u Žajdlíka, Sedliský z blízka dorážel.

58:05
    Hra je plná rychlých přechodů, ale ani jedno mužstvo si nevytváří gólovou šanci.

58:23
    Nahodil musel nyní krýt dorážky Tygrů, přikryl kotouč a vhazuje se u něj.

59:29
    Mohlo být rozhodnuto. Liberec nepříjemně dorážel, ale Chlum poskakující kotouč za nahodila neprocpal.

60:00

V třetí třetině jsme branku neviděli, obě mužstva hráli opatrný hokej a nechtěla za žádnou cenu inkasovat, to dokazuje i fakt, že se vyvarovaly jakýmkoliv vyloučením. Nyní bude následovat prodloužení 3 na 3.

60:01

60:41
    Po urputném boji, kdo přejde střední pásmo jako první, se to povedlo Liberci, ale Nahodil pozorně vychytal hosty.

61:17
    Wojnar se dostal do samostatného úniku, jenže zakončení mu znepříjemnil Průžek, který ho sekl a dostává dvě minuty. Hraje se 4 na 3.

61:17
    Oddechový čas pro domácí.

61:35
    Svobody vypálil od modré přímo do výstroje Žajdlíka.

62:27
    Obrovská šance Sparty! Safin nahrával Svobodovy, jenž střílel zblízka, ale kotouč jen prosvištěl brankovištěm podél brankové čáry.

63:11
    Domácí se nakonec v přesilové hře prosazují. Rychlými přihrávky nakonec přelstil Žajdlíka zakončující VOJTĚCH KULDA. Asistence: Tomáš Jandus.

Sparta po výborném obratu ve druhé třetině zvítězila gólem v prodloužení 5:4. Tímto se s Vámi loučím a u dalších online komentářů na počtenou! (19:42:10)

Martina Martinková

Jan Kopřiva

Branky a nahrávky: 34. Jandus (Jaššo, Mrkvička), 35. Duben (Safin), 35. Sedliský (Jandus), 37. Jandus (Jeřábek, Krátký), 64. Kulda (Jandus) – 1. Průžek (Korecký, Bělohorský), 17. Nezbeda (Wiencek, Klinger), 21. Bělohorský (Wiencek, Chlum), 26. Pokorný

HC Sparta Praha: Hofmann (od 21. Nahodil) – M. Jandus, Janda, Eliáš, Mrkvička, Jeřábek, Duben, Sedliský – T. Jandus, Svoboda, Seniov – Jaššo, Kadlec, Maršoun – Safin, Kulda, Chlouba – Krátký, Wojnar.
    Bílí Tygři Liberec: Polášek (od 35. Žajdlík) – Turek, Klinger, Benák, Kunst, Korecký, Kiss, Starosta – Pokorný, Průžek, Vlach – Rubeš, Beran, Wiencek – Nezbeda, Jursa, Burda – Chlum, Bělohorský.

Rozhodčí: Škrobák – Krátký, Šmika